site
stats

Vücudun vücut bağışıklık sistemini güçlendirerek Corona enfeksiyonunu önler

Corona enfeksiyonu aslında tüm dünyada yüzlerce kişiyi kirletti.

Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek, bu enfeksiyonun bulaşmasını önlemek için yapılabilecek bir yöntemdir.

Sadece Corona enfeksiyonu değil, güçlü bir vücut bağışıklık sistemi de vücudu çeşitli diğer hastalıklardan koruyabilir.

Eşsiz koronavirüs 2019 (2019-nCoV) veya daha iyi bilinen Corona enfeksiyonu, solunum sistemi durumlarını, akut olan pnömoniyi (akciğer enfeksiyonları) ve böbrek yetmezliğini tetikleyebilen bir enfeksiyondur.

Bu, bu Corona enfeksiyonuna resmen COVID-19 (Coronavirus hastalığı 2019) adını verdi.

Daha önce, Corona virüs enfeksiyonuna veya COVID-19’a karşı koruma sağlayabilecek bir aşı mevcut değildi.

Uluslararası sağlık kuruluşlarını insanları sürekli düzenli bir yaşam (sıhhi) yaşamaya ve her zaman dayanıklılığı sürdürmeye çağırmaya iten şey budur.

Corona Virüsünü durdurmak için Vücut Bağışıklık Sistemini Nasıl Geliştirirsiniz?

Temel olarak, insan vücudunda enfeksiyonların yanı sıra hastalığa neden olan bakterileri ortadan kaldırmak için bir bağışıklık sistemi vardır.

Bununla birlikte, yaşlanma, beslenme eksikliği, hastalık ve ayrıca belirli ilaçlardan oluşan vücut bağışıklık sistemini veya bir kişinin vücut bağışıklık sistemini zayıflatabilecek noktalar vardır.

Bu nedenle, bağışıklık sisteminin sağlam olması için bağışıklık sisteminin işlevinin korunması gerekir.

Vücut bağışıklık sistemini veya bağışıklık sistemini korumak için yapabileceğiniz doğal yollar:

1. Besleyici gıdalar tüketmek

Sebzeler ve meyveler gibi antioksidanlarda bol miktarda gıda kullanımı, teneke kutu vücudun tamamen serbest radikallerle savaşmasına yardımcı olur.

Vücudunuzda çok sayıda serbest radikal varsa, bağışıklık sisteminiz bozulabilir ve aynı zamanda Corona virüs enfeksiyonuna daha duyarlı olursunuz.

Ek olarak, vücut direncini korumak için de aynı şekilde uygun beslenme gereklidir.

Bağışıklık sisteminizin güçlü olmasını sağlamak için yağsız et, fındık ve tohum alımını artırın.

Soğan ve zencefil de, vücut savaş enfeksiyonuna ve sakin iltihaplanmaya yardımcı olduğuna inanıldığından alım için iyidir.

2. sürekli egzersiz

Ek olarak egzersiz dayanıklılığı artırmak ve şişmeyi azaltmak için açıklanmıştır.

Bununla birlikte, aklınızda bulundurmanız gerekir, rutin egzersiz vücut bağışıklık sistemi üzerinde sadece periyodik egzersizden çok daha iyi bir sonuca sahiptir.

Bu nedenle, her gün en az yarım saat çalışmak için çaba gösterin.

3. Gerginliğe iyi bakın

Uzun süreli stres hormonal ajan kortizol üretimini artırabilir.

Yüksek kortizol hormon dereceleri, enfeksiyonla başa çıkmada vücut bağışıklık sisteminin işine müdahale edebilir.

Sonuç olarak, vücut bağışıklık sisteminizin korunmasını ve aynı zamanda Corona virüs enfeksiyonuna karşı güçlü olmasını sağlamak için kaygıyı iyi ele almaya çalışın.

Anksiyete, örneğin günlük olarak yeterli uyku alarak, basit şeylerle düzenlenebilir.

Ek olarak eğlenceli noktalar da yapabilirsiniz, böylece bedeniniz ve zihniniz gevşer, örneğin arkadaşlarınızla ilişki kurmak, manzaraları almak, hobilerinizi yapmak veya yansıma yapmak.

4. Yeterli kalanı alın

Kolay görünse de, uyku yokluğunun sağlık üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu gösterilmiştir. Bunlardan biri dayanıklılıkta bir azalmadır, bu nedenle farklı hastalık çok daha rahat bir şekilde grev yapabilir.

Yeterli dinlenme, vücudunuzu Corona enfeksiyonuna maruz kalmaya karşı daha güçlü hale getirebilir. Yetişkinler günde yaklaşık 7-8 saat dinlenmeye ihtiyaç duyarken, çocukların 10 saat veya daha fazla dinlenmeye ihtiyacı vardır.

5. Vücut bağışıklık sistemini destekleyen takviyeleri almak

Corona virüsü enfeksiyonunu durdurmak için, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilecek takviyeleri de göz önünde bulundurabilirsiniz.

C vitamini (tuz askorbat), B3 vitamini (nikotinamid), B5 vitamini (dekspantenol), B6 vitamini (piridoksin hcl), E vitamini (alfa tokoferil), çinko pikolinat gibi takviyelerde mineral ve vitamin içeriği tuz selenit, Corona virüs enfeksiyonlarından oluşan virüs veya mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlarla mücadelede vücut bağışıklık sisteminin etkinliğini artırabilir.

Öte yandan, B3, B5 ve ayrıca B6 vitaminleri hastalıktan zarar gören vücut hücrelerini düzeltebilir.

Vücut bağışıklık sistemini yukarıdaki çeşitli yöntemlerle güçlendirmenin yanı sıra, özellikle Corona virüsünün bulaşmasını önlemek için de başvurmanız gerekir:

  1. Ellerinizi su ve sabunla veya el dezenfektanıyla sık sık temizleyin.
  2. Yüze, burnun yanı sıra gözlere pis veya yıkanmamış ellerle dokunmayın
  3. Corona virüsü ile kontamine olmuş veya enfeksiyon yayılması için bir yer olma potansiyeline sahip bölgelerin çoğundan uzak durun

Sizi enfeksiyona yatkın hale getiren spesifik klinik problemleriniz varsa veya Corona enfeksiyon enfeksiyonlarına karşı savunmasız bir bölgeye seyahat etmeniz gerekiyorsa, bu enfeksiyonu önlemek için yapmanız gerekenleri doktorunuza sormaktan çekinmeyin.

Başlangıç olarak, hem rutin olarak egzersiz yaparak, stres ve endişeyi yöneterek, gevşeterek hem de besleyici gıdalar yiyerek katı bir bağışıklık sistemini koruyarak, mineral ve vitamin koleksiyonu ile vücut için takviyeleri destekliyoruz!

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.