site
stats

Tashmë duke punuar për dietë, por ende nuk e humbjes së peshës? Provoni PhenQ!

A jeni një nga ata njerëz që mendojnë se ju aktualisht merren me planin tuaj dietë dhe stërvitje rutinore, por pesha nuk ka rënë? dieters të shumta të supozojmë se metoda më e shpejtë për të reduktuar peshën është për të kufizuar numrin e kalorive që shkojnë në trup dhe të balancuar me ushtrim.

Procesi i hollim poshtë nuk është se i thjeshtë. Shumë e elementeve mund të ndikojnë në suksesin e humbje peshe tuaj.

Pse ngadalshëm humbje peshe?

Trupi Çdo person është i ndryshëm, kështu që është e vështirë për të parashikojnë se çfarë do të ndodhë kur dikush fillon një dietë të ulët-kalori regjim të vërtetë. Shtim në peshë dhe humbje peshe kërkojnë kohë.

Nga posti në dietblog.com përmend se kur ju të reduktuar kalorive shumë reduktuar trupin mendon se ajo është e privuar. Pra, metabolizmi fillon të ngadalësohet. Trupi ka për qëllim për të ruajtur energjinë e saj.

Sapo trupi ka lodhur furnizimin e saj të carbs në dispozicion, trupi fillon të prishen yndyrë dhe gjithashtu në masë të muskujve për karburant. Kjo kërcënon dhe rraskapitës për shumë faktorë.

Përveç kësaj, në qoftë se ju bëni të hedhin në masë të muskujve ndërsa dieting në mënyrë të papërshtatshme kjo mund të zvogëlojë aftësinë e trupit tuaj për të derdhur kalorive. në masë të muskujve djeg më shumë kalori se sa yndyrë. Pra, ajo është gjithmonë e madhe në përpjekje për të përmirësuar raportin tuaj të masës indeve muskulare në masë yndyrë.

Aktualisht punon për planin dietë por ende nuk rënie në peshë?

Ju bëni një shumë të workouts, por pesha nuk ulet mirë. Siç u tha më herët, vetëm stërvitje është e pamjaftueshme për të reduktuar peshën ndryshe kompensuar ndryshimet në rutinat që mund të përfundojë deri në shkakun e dështimit të regjim tuaj dietë.

Shumica e individëve që marrin në një dietë dhe gjithashtu programet humbje peshe, duke shkaktuar një problem të pakënaqshme. plan dietë kthehet të drejtë në praktikat e vjetra që vërtetë shtesë për të fituar peshë.

Në një kolegj studimi i Adelaide, në mënyrë për të gjetur arsye për dështimin kur humbje peshe, ajo është përmendur se kur pesha e një individi back up, nuk kishte dëmtime të procesit të zbulimit në bark së bashku me dërgimin e info në mendje, e cila është lidhur me ngopjes.

Dëmtimi i nervave në bark, megjithatë, përkeqësohet kur dikush arriti të reduktuar peshën. përputhje radhë me shkencëtarët, ky dëmtim është një shkak i madh i dështimit kur humbje peshe.

Rezultatet treguan, nervat në bark e cila ofron për të dhënë një sinjal ngopje në tru ulur nivelin e ndjeshmërisë. Gjëra të tilla si kjo janë rezultat i ushqimeve të lartë-yndyrë që janë konsumuar në afat të gjatë.

Pikë të ngjashme me këtë me se vetëm në lidhje me 5% të dieters të cilët janë ende në gjendje të mbajë peshën e saj. Shumë njerëz që i nënshtrohen programit humbje peshe me siguri do të kthehet për të përjetojnë të fituar peshë të lidhur me 2 vjet më vonë.

Shkaqet dhe gabimet dietë ju kurrë nuk e dinte se ndonjëherë

Më poshtë janë disa nga shkaqet pse gjërat që mund të ndodhin, ndër të tjera:

1. thermogenesis Flexible

Kalorive në rënie do të shkaktojnë procesin e metabolizmit të trupit për të marrë të përdoret për rregullimet, kushti quhet thermogenesis fleksibël quajtur shkëlqyeshëm vendosjen e mbijetesës.

metabolizmi ulur menjëherë krijon ditë-për-ditë kërkesat kalori të reduktuara edhe për të siguruar që trupi ka nevojë për konsumin e sa më pak ushqim për të mbijetuar. Me problemin e trupit që kërkon pak ushqim, hani shumëllojshmëri të kalorive të larta deri para fillimit të çdo lloj plani dietë është tashmë potencialisht të shkaktojë një tepricë e kalorive.

2. Variablat Hormone

Ka dy agjentë hormonale që ndikojnë në suksesin e planit tuaj dietë, hormon Leptin, dhe gjithashtu Ghrelin agjent hormonal. agjent hormonal Leptin vepron si për të dërguar sinjale në tru për të treguar se trupi është duke u ushqim të mjaftueshëm dhe gjithashtu ndihmë për të frenuar dëshirat.

Në problemet tipike të hormoneve, natyrisht, të mëdha për të siguruar që trupi mbetet në gjendje optimale. Problemet lindin kur leptin nuk funksionon si duhet ose malfunctions.

Breakdown leptin gjithashtu shkakton rritur oreksin e shkëlqyer që qelizat yndyrë mbeten të rriten. Si pasojë, automatikisht ju me siguri do të vazhdimisht të marrë në ushqim për mendjen supozon se trupi ende kërkon ushqim.

Ndërsa agjenti hormonal Ghrelin është përdorur për të kontrolluar oreksin tonë. Hulumtimet tregojnë njerëzit që kanë rënë në fakt peshë kishin nivele të konsiderueshme më të larta të ghrelin se dëshirat do të jetë vështirë për të rregulluar.

Ruajtja 3. Uji

ruajtja e ujit është një burim i peshës lart dhe poshtë në një çështje e orëve. Për shembull, pas një darkë të lartë në karbohidratet apo të lartë në natrium dhe gjithashtu në fillim të nesërmen në mëngjes, kur peshon rritjen e papritur e 2-3 kg.

mbajtjen e ujit do të bjerë në një kohë të gjatë duke kufizuar futje kripë, stërvitje, pije një shumë ujë, ose ushqime që kanë rezultat i diuretics për të ndihmuar të eliminuar kripë tepërt në trup.

4. Elementet mendore dhe gjithashtu Stresi dhe ankthi

Aspektet psikologjike gjithashtu të ketë një ndikim të madh në procesin e humbjes së peshës. Stresi është një stimul që është dorëzuar në mendje, atëherë truri me siguri do të dërgojë sinjale të trupit për të rritur urinë. Si rezultat i kësaj, një tendencë për të konsumuar ushqim të rritur.

5. Mënyra e faktorëve të jetesës

Për të ruajtur peshë të saktë të trupit me siguri do të duhet një modifikim në mënyrën e jetesës dhe një regjim të madh dietë mbi afat të gjatë.

Të bësh një dietë afatshkurtër si në dhe jashtë dietë regimens regjim dietë do të sjellë vetëm për peshën lart e poshtë në mënyrë të parregullt. Prandaj potencialisht përjetuar peshe çrregullim yo-yo cilat lehtë rrit dhe humbje peshe radikale që mund të jetë e dëmshme për shëndetin.

Saktësisht se si e bën një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar dhe trajtohen edhe të bjerë në peshë?

Kur ju të vini një dietë, ka 2 opsione duhet të ju të vini është nëse ju doni për të ekzekutuar një plan të shpejtë dietë apo një regjim të shëndetshme dhe të ekuilibruar dietë?

modifikimet e papritura në regjim dietë të heqë peshë më shpejt të marrë mundësinë për të bërë ju të përjetojnë sëmundje. sipërmarrje të padëshirueshme gjithashtu nuk lejon rregullime të qëndrueshme jetese që kanë për qëllim për të mbajtur një peshë të shëndetshme të sigurt në afat të gjatë.

humbje peshe shpejtë me gjasë nuk do të zgjasë gjatë. Përveç kësaj, individët që të bjerë peshë shpejt do të shkojë në kërcënimin për probleme shëndetësore:

 • Trupi i dobët dhe lehtësisht të lodhur
 • Mungesa e ushqyesve
 • Pesha e trupit shpejt u ngjit përsëri
 • Shkatërrimi i qelizave të muskujve në masë
 • Shfaqet probleme të tjera të rënda shëndetësore

Si rezultat, mjekët sugjeroj që ju të bëni një dietë të shëndetshme. Një formë e një plani të shëndetshme dhe të ekuilibruar dietë për të minimizuar peshën është gjysmë për një kilogram në javë. Objektivi është një peshë të shëndetshme dhe të ekuilibruar është sugjeruar për eliminimin.

Disa hapa të lehtë që mund të jetë një udhëzues:

 • Figura nga objektivin e shëndetshme javore.
 • Duke punuar jashtë ose të marrë stërvitje
 • Lower paketimin e produkteve ushqimore
 • Pick ushqime që janë të rafinuar në një mjet të caktuar
 • Duke filluar dhe të vazhdohet me zakonet e mira
 • Duke përdorur një shtesë të shëndetshme dietë dhe gjithashtu të gjithë-natyrore

Në këtë faktor fundit sugjeron një regjim të shëndetshme dhe të ekuilibruar dietë që është e bërë përdorimin e ndihmën e shtojcave të shëndetshme dhe të balancuara dhe të gjithë-natyrore. Për shkak të faktit se aktualisht rrjedh atje prej shtojcave ushqimore që pretendojnë në mënyrë që të ju ndihmojë të pakta poshtë. Megjithatë, kjo nuk është e pazakontë që këto shtesa janë në mesin e bërë përdorimin e komponimeve të pasigurta që mund të dëmtojë ndoshta tuaja kërcënimet shëndetin dhe Wellness.

Një mundësi praktike jeni duke u përpjekur është duke marrë një shtesë djegia yndyrë, domethënë PhenQ. PhenQ shtesë ushqimore ka përfundoi duke qenë një sot shumë të dashur për shkak se ka qenë në fakt provuar për të ndihmuar konsumatorët për të ulur peshën e tyre.

PhenQ është një plotësim i një plani të shëndetshme dhe dietë të ekuilibruar dhe të natyrshme për shkak se ajo është bërë duke përdorur të gjitha-natyrore përbërësit pa rritjen e produkteve të ndryshme të tjera artificiale. Për më shumë informacion, ju mund të shqyrtojë një vlerësim në lidhje PhenQ të shënuara më poshtë.

Çfarë është PhenQ?

Order PhenQ

PhenQ është një zbulim i madh hollim formulë me shumë përfitime humbje peshe në mënyrë që të ndihmojë të bëjë që ju të pakta në një tabletë të vetmuar. ngrohës Fat, suppressant uria, dhe humor enhancer tipar ju mund të marrë vetëm me një pilulë të PhenQ.

Përparësitë PhenQ krahasim me produktet e tjera të ngjashme është për të shfrytëzuar të gjitha-natyrore produkteve zgjedhje, dhe gjithashtu α-Lacys Reset ® formulë që ka qenë në fakt treguar shkencërisht për të ndihmuar ju humbni peshë. Formula e cila pohoi rrit aftësinë tuaj për humbje peshe (norma metabolike) dhe gjithashtu të rritur thermogenesis trupit tuaj në mënyrë që ju të humbni shumë më tepër yndyrë.

Për një shqyrtim të plotë dhe gjithashtu të informacionit në lidhje me PhenQ, ju mund të lexoni këtë post ” shqyrtimit PhenQ “.

përfitimet PhenQ

 • Rises aftësinë tuaj humbje yndyrë
 • Djeg yndyrë tepërta ruajtur në trup
 • PhenQ jep një ndjesi të plotë sugjeron mposht oreksin tuaj. Si ju me siguri do të konsumojnë më pak, ju do të jetë mbledhur më pak yndyrna në trupin tuaj.
 • Redukton kolesterolit dhe hipertension nivele
 • Përmirëson nivelet e energjisë dhe gjithashtu humor gjatë regjim tuaj dietë
 • Të shëndetshme dhe të balancuar dhe të sigurt për t’u përdorur, sepse PhenQ përdorur përbërësit natyrore
 • Nuk ka efekte anësore
 • Pas minimizuar peshën, PhenQ gjithashtu ju ndihmon për të mbajtur peshën e trupit tuaj
 • Rekomanduar nga profesionistë të shumta klinike këto ditë për shkak të përfitimeve të saj
 • 60-Day Assurance Rimbursim për të gjithë blerësit dhe gjithashtu çdo qëllim

Order PhenQ

Saktësisht se si funksionon ajo?

Përbërësit PhenQ janë zhvilluar në mënyrë specifike me një shumëllojshmëri të gjithë përbërësit e pastër aktiv që nuk e drejtë të nxisë procesin e metabolizmit dhe djegien e yndyrës ose tjetër dekurajuar hapësirën e magazinimit të energjisë si yndyrave duke bindur trupin që është ushqyer në mënyrë efektive.

PhenQ punon kryesisht duke aktivizuar (ngrohtësi prodhimin) procedurën thermogenic trupit tuaj. Rritja e nivelit temperaturën e trupit tuaj kërkon fuqi shtesë.

Për të përmbushur këtë dëshirë, trupi juaj do të rrisë çmimin me të cilin ajo metabolizes enët apo edhe fillon të transformohet në advance ruajtur yndyrna të drejtë në fuqi. Ky proces jo vetëm ndihmëse për të bjerë peshë por gjithashtu ju jep shumë më tepër pushtet.

(Lexo: PhenQ rezultojnë , përgjigjet çdo pyetjeje humbje peshe)

PhenQ Customer Review

    

përbërësit aktiv PhenQ

PhenQ është një produkt efektive slendering që e bën përdorimin e një përzierje të veçantë të përbërësve aktivë të provuar dhe testuar për të ju ofrojnë fuqinë e disa produkteve humbje peshe në vetëm një tabletë. Kjo është arsyeja pse ata janë më të sigurt tableta plan dietë. përbërësit e tyre natyrore e bëjnë të përshtatshme për të dhe i pranuar edhe nga të gjitha llojet e organeve. Përbërësit PhenQ janë:

α-Lacys Reset ®. një formulë provuar dhe testuar që bën mirë të yndyrë të ulët trupit dhe gjithashtu peshës trupore dhe gjithashtu në të njëjtën kohë të saktë të rritur në masë të muskujve. α-Lacys Reset punime në shumë stres dhe ankth modeleve oksidativ të tilla si aktivitetet sportive aplikimet, menopauza coadjuvant terapi, anti-plakje dhe gjithashtu hollim.

Capsimax pluhur . Përbërësit aktiv kanë funksionin për të ngritur temperaturën e trupit duke nxitur procedurën thermogenesis. Duke përmirësuar procesin Thermogenesis, trupi juaj do të shkrihet kalorive të cilat konsumi me trupin tuaj dhe transformimin e ruajtur yndyrë për të bërë energji për detyrën tuaj.

Karbonat kalciumi . Përveç ndihmojë ju djeg dhjamin, ajo po ashtu dërgon një sinjal në qelizë e trupit për të mos ruajtur më shumë yndyrë në qelizë e trupit.

Chromium Picolinate . Aids juve te menaxhoni me diplomë të nivelit të sheqerit në gjak duke estetikë mall tuaj ushqim dhe gjithashtu nivelin e sheqerit tuaj.

Kafeina . Kafeina si nxitës ka aftësinë për të rritur ndërgjegjësimin tuaj, të rritur fokusin tuaj, dhe të ulet lodhje. Kafeina gjithashtu mund të ju ndihmojë për të ndaluar të vërtetë të ndjehen edhe më të uritur, dhe të përmirësojë procesin Thermogenesis për procedurën optimale humbje yndyrë.

Nopal . Materiali lartë fibra të ndihmave Nopal për të rregulluar urinë tuaj dhe të zvogëlojë sasinë e yndyrës në trupin tuaj duke ndihmuar trupin tuaj për të dëmtuar poshtë dhe për të eleminuar yndyrë.

L-Carnitine Fumarate . Disa studime hulumtuese sugjerojnë shtojcave L-Carnitine mund të ulet në masë yndyrë, të reduktuar lodhje dhe gjithashtu të rritet në masë të indeve muskulore, kështu promovimin peshë ulur. Shumë kafshë dhe studimet kërkimore njerëzore kanë treguar në fakt L-carnitine për të reklamuar depozitimin e muskujve në krahasim me yndyrë.

A PhenQ është pa rrezik dhe efektet anësore kompliment?

PhenQ është i sigurt për të bërë përdorimin e pasi ajo është bërë nga PMP dhe gjithashtu është testuar mjekesore dhe pranuar nga Administrata e Ushqimit dhe Barnave. Ka pasur në fakt nuk ka raportuar efekte anësore nga çdo përdorues të PhenQ. Ashtu si çdo lloj shtojce, nëse ju vijnë të gjithë çdo lloj shqetësimi, pasi që ajo është gjithmonë mirë për të pushojë përdorimin e saj.

Edhe pse ju gjithashtu duhet të ndiqni udhëzimet në qoftë se ju nuk doni të depërtojnë çdo lloj lloj të problemit në lidhje Wellness tuaj. Merrni dy tableta çdo ditë dhe gjithashtu të bëjë të sigurt që ju të shfrytëzojë atë vazhdimisht për një muaj. Ajo është duke shkuar për të shpejt të ju ofrojnë me rezultate të dukshme, të cilat do të ngre vetë-besimin tuaj.

Ajo është këshilluar gjithmonë që ju të flisni me mjekun tuaj para se të përpiqet një shtesë të re, veçanërisht nëse ju keni një gjendje ekzistuese Wellness. PhenQ duhet të shmanget nga ato nën moshën 18 vjeç, dhe në qoftë se jeni shtatzënë apo gji.

Ku mund të blej PhenQ?

Kjo shtojcë nuk është në dispozicion në dyqane dhe në dyqanet e internetit. Edhe pse çmimi i produkteve është gjithmonë praktike, megjithatë ju mund të merrni përfitime shtesë, ndërsa të blerë nëpërmjet faqes PhenQ internetit.

1 MONTH SUPPLY
PhenQ
1 Bottle
Retail: $79.95
$69.95
Saving: $10
FREE SHIPPING
3 MONTHS SUPPLY
PhenQ
2 Bottles + 1 Bottle
Retail: $239.85
$139.9
Saving: $99.95
FREE SHIPPING
MOST POPULAR ORDER
PhenQ
3 Bottles + 2 Bottles + Free Gift
Retail: $399.75
$189.95
Saving: $209.8
FREE SHIPPING

Ju gjithashtu me siguri nuk do të gjeni artikuj PhenQ në E-Bay, Amazon, Walmart, dhe GNC. Kjo është për shkak të faktit se në mënyrë për të ndaluar pika falsifikimit dhe gjithashtu për të garantuar ju jeni me të vërtetë blerjen e një artikull të vërtetë e drejtë nëpërmjet faqen kryesore.

artikuj PhenQ janë të frikshëm për hollim poshtë në një sasi minimale të kohës pa dëmton shëndetin tuaj dhe Wellness, kështu që pikërisht ajo që po prisni! Porosit produktin tuaj sot dhe për të marrë një trup bregdeti, në vetëm disa javë kohë!

Order PhenQ

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.