site
stats

Shqyrtime Testogen (New 2018 Përmirësimi i Formula) Testosterone Booster

Nuk janë boosters shumta testosterone në treg sot, secili i cili punon në mjetet e saj shumë vetë duke përmirësuar makinë seksi, duke rritur në masë të ligët muskujve indeve, përmirësimin e durim, dhe gjithashtu përmirësimin e Wellness fizike dhe mendore.

Testogen ka qenë në fakt konfirmuar klinikisht të jetë efikase dhe të sigurt, kur e bërë përdorimin e nga djem të moshave të ndryshme.

Në këtë shqyrtim Testogen, ju me siguri do të gjeni se në mënyrë të veçantë vetëm si punon kjo shtojcë, çfarë po Testogen përbërësit, norma, dhe ku për të blerë Testogen.

Ne, në fakt, u përpoq Testogen jashtë për veten tonë dhe ne ju informoj në lidhje me rezultatet tona më vonë në këtë shqyrtim.

Shqyrtime Testogen

Shqyrtime TestogenTestogen është një përforcues testosterone që ka për qëllim për të rritur nivelet e testosteronit e një njeriu dhe ajo është në rritje në popullaritet dhe gjithashtu shumë përdorues të betohen nga ai në përshtypjet e tyre

Testogen kanë Triple Action testosterone përforcues i cili përmban përbërësit natyral. Testogen është projektuar për të ndihmuar individët e çdo moshave ndërtimin e indeve të muskujve, rritjen e qëndrueshmëri, reklamuar humbje yndyrë, theksoj theksin dhe gjithashtu rritjen e dëshirës seksuale.

Testogen është prodhuar nga Wolfson BERG kufizuar, një firmë e njohur gjerësisht besueshëm. Ajo mund të në mënyrë të sigurtë dhe të natyrshme të rritur fuqinë tuaj dhe gjithashtu qëndrueshmëri pa efekte anësore të rrezikshme.

Si një shtesë e përditshme, Testogen është një metodë e shpejtë, efikase dhe të sigurt për të rritur nivelin tuaj testosterone pa efekte të rrezikshme dhe të padëshiruara anësore.

Pse keni nevojë Testogen?

Testosterone është hormon kryesor lidhur me masë muskulare indeve, fitimet forcë, dhe gjithashtu epsh.

Si ne moshe prodhuese tona testosterone gjitha-natyrore fillon të ulet, duke prekur Wellness tonë të plotë.

Si ul testosterone, shenja përfshijnë lodhje, epsh ulur, përqëndruar vështirësi. Disa ndryshime fizike mund të vijë me nivele të ulëta të testosteronit.

Këto përbëhen nga FP yndyrë trupit, reduktuar forcën / masa e indeve muskulare, kockat delikate, rezultatet në procesin e metabolizmit të kolesterolit dhe lista zhvillohet.

Më poshtë janë disa faktorë, ku ju derdhin testosterone, së bashku me normën e humbjes:

Testogen është shtojcë që me siguri do të ju ndihmojë me të gjitha këto probleme. Testogen është një përforcues natyror testosterone zhvilluar për të gjithë ata që janë të lodhur e rezultateve të sëmurët e të pasurit testosterone pamjaftueshme.

Kjo shtojcë përfshin komponimet që kanë qenë në fakt provuar kimikisht të sigurt të furnizimit të mirat e nevojshme pa penguar procedurat normale të trupit.

Kjo e bën Testogen ndër boosters më efikase dhe më të mira të testosteronit në treg dhe nuk është e habitshme që një shumë e bodybuilders përdorin atë sot.

Rezultatet Testogen: A me të vërtetë punojnë?

Testogen është vetëm një prej shtojcave të gjitha-natyrore testosterone përforcues në treg që punon.

Kjo shtojcë funksionon duke përmirësuar nivelet tuaj testosterone organ i cili do të ndikojnë në trupin në mënyra të ndryshme.

Kjo do të rrisë makinë seksi, përmirësimin e spermës me cilësi të lartë, trajtimin e pafuqi, rritet efikasiteti sex-lidhura dhe të rritur Wellness seksuale.

testosterone Enhanced gjithashtu punon për të rritur qëndrueshmëri, durim, ngre gradë pushtet, të nxitur rritjen e madhe dhe në masë edhe më të fortë të muskujve dhe për të përmirësuar efikasitetin e fizike.

Ajo gjithashtu do të funksionojë si antioxidant dhe korrigjuar për inflamacion. Përdorimi normal kjo shtojcë do të rrisë Wellness tuaj të përgjithshëm të trupit dhe të bëjë që ju të keni një numër të tërheqës dhe të përshtatshëm.

Pro dhe kundraVetëm se çfarë janë përfitimet e Testogen?

 • 100% përbërësit natyral të sigurt
 • qëndrueshmëri rritur dhe madje edhe të muskujve të ligët më shumë
 • Ulur yndyrë trupit, veçanërisht në zonën e barkut
 • Rises qëndrueshmëri, efikasitetit, dhe gjithashtu fuqia
 • Nxit zhvillimin e muskujve në masë
 • Nxiti makinë seksi dhe frymëzim gradë
 • Përmirëson gradë të kolesterolit dhe ul hipertensionit
 • Rises qartësi psikologjike, përqendrim, dhe të fokusohet

Vetëm se çfarë janë të metat e Testogen?

 • Produkti është vetëm në dispozicion përmes faqes Testogen.
 • Herë pas here shkaktojnë breakouts puçrra fytyre dhe rritjen e bujë.
 • dhimbje koke të lehta kanë qenë në fakt është raportuar në raste të rralla
 • Disa përdorues kanë përjetuar në të vërtetë probleme me gjumin në mbrëmje

Mënyrat më të mira për të marrë Testogen?

Carb BlockersJu duhet të marrë 4 kapsula përhapet 4 orë më vete gjatë gjithë ditës. Ju mund të marrë 2 në mëngjes herët dhe gjithashtu 2 me drekë apo darkë rreth 20 minuta para se të enët tuaja.

Ose anasjelltas, ju mund të marrë një me vakt mëngjes, një me drekë, një me darkë dhe një të fundit para shtrat. Unë sugjeroj marrë këtë shtesë me një gotë zgjedhjen tuaj të ujit.

Megjithatë, në qoftë se ju dëshironi të zgjedh rezultatet tuaja, ka disa pika të veçanta që duhet të bëni:

1. Rrinë në programin

Kjo është sigurisht diçka që mund të ju ndihmojë jashtë në një majë. Mjaft thjesht, ajo mund të marrë një numër të javëve deri në disa muaj para se ju filloni duke parë ndonjë lloj të rregullimit nga e bërë përdorimin e Testogen.

Mesazhi themelor është që të jetë personi dhe për të mbajtur duke marrë Testogen, edhe në qoftë se ju nuk e shihni ndonjë lloj të ndryshim.

2. Mos shkel kufijtë tuaja

Doza ditore e rekomanduar Testogen është 4 kapsula në ditë. A kurrë nuk menduar për të shpëtuar duke marrë megadosing. Ju mund të erës deri me efekte anësore që nuk do të vetëm të pengojnë progresin tuaj ende potencialisht të ju vijë anësore për një periudhë të gjatë kohore.

3. Rregullimi regjim tuaj dietë

Qëllimi juaj i përgjithshëm është për të rritur nivelin tuaj testosterone. Kjo ka kuptim për të përbëhet nga sa më shumë ushqimeve në regjim tuaj dietë të jetë e mundur që të ketë këtë ndikim testosterone-rritjen.

4. Puna jashtë intensivisht në klub shëndetësore

Çdo stërvitje është e mirë për shëndetin tuaj të përgjithshëm. Por ju mund të maniak deri nivelin tuaj testosterone duke e vendosur këmbën tuaj në gaz dhe gjithashtu trajtimin e një forca të lartë. Duke bërë këtë, trupi juaj natyrisht do të krijojë më shumë testosterone.

5. Të marrë një kohë off

Sipas ligjit universal të përshtatjes, trupi juaj do të mësohen me çfarëdo stimulimi ju pozitë mbi të gjatë programit të kohës. Duke marrë Testogen për muaj dhe muaj në një rresht do të ketë këtë ndikim mbi ju. Ju do të rregullojë dhe edhe ajo do të ketë më të ju ofrojnë shumë dobi.

Testogen Përbërësit aktiv (New 2018 Përmirësimi Formula)

Suplementi është bërë nga kostot përbërësit pa rrezik të cilat kanë qenë në fakt inspektuar klinikisht dhe treguar për të rritur prodhimin testosterone gjithashtu. Lejoni të shikojmë në listën e përbërësve formula energjik Testogen markë-re aktive.

1. magnez

Një studim ka gjetur se meshkujt duke marrë 750mg e përditshme magnezit për katër javë tregoi një rritje 26% në gradë testosterone. Magnezi po ashtu ndihmon të nxitur pjesën tjetër të cilësisë, i cili është i rëndësishëm për prodhimin e testosterone të mirë.

2. Vitamina D3, K1, dhe gjithashtu B6

Studimet kanë treguar se meshkujt me nivele të vitaminës D e mjaftueshme të ketë shkallë të ndjeshëm më të larta testosterone në krahasim me ata me të reduktuar nivelet e vitaminës D.

Testogen përdor vitaminës D3, cholecalciferol, të cilat mund të heqë nivelin tuaj krejtësisht të lirë testosterone dhe uljen e çmimit të testosterone shkëmbimin estrogjenit.

Vitamina K është e përfshirë në prodhimin e testosteronit. Përfitimet burrërore e vitaminës K nuk e mjaft aty por si ajo e zbuluar po ashtu të jetë potencialisht e mirë për cajones tona (aka testiseve).

Arsyeja kryesore Testogen përmbajnë Vitamina K është se ajo ndihmon trupin tuaj absorbuar vitaminë D që është shtesë në formulën Testogen në mënyrë më efikase.

Studimet kanë treguar se mungesa e vitaminës B është e lidhur me gradë të reduktuara testosterone dhe gjithashtu rrit nivelet e estrogjenit, dhe që ka një ndikim në nivelet e përgjithshme të energjisë. Vitaminë B6 në Testogen me siguri do të ju ndihmojë për të luftuar lodhje dhe nervozizëm, përveç kësaj, për të ndihmuar trupin tuaj për të krijuar edhe më shumë testosterone

3. bor

Një studim i vendosur se njerëzit që morën 10mg e bor çdo javë zbuloi një të rritur 28% në testosterone krejtësisht të lirë dhe gjithashtu një reduktim në nivelet e estrogjenit. Në një studim kërkimor shtesë, bodybuilders meshkuj duke marrë një shtesë e përditshme bor për 7 javë tregoi një rritje të konsiderueshme në nivelin e testosteronit, krahasuar me ata që marrin një pilulë sheqeri.

4. Hithër fletë Ekstrakt

Gjashtë isolectins gjetur në acaroj janë treguar për të penguar testosterone nga të detyrueshme për globulin sex agjent hormonal detyruese, apo SHBG, e cila është përgjegjëse për ruajtjen ekuilibrin hormonal në trupin tuaj.

Shtojcave acaroj ekstrakt mund të ndihmojë rritjen e diploma e testosteronit dhe gjithashtu të ndihmojë në trajtimin e prostatës hyperplasia mirë në meshkuj më të vjetër.

5. D-Aspartic Acid

D-Aspartic Acid ka dobi të nxit të gjitha-natyrore prodhimit testosterone dhe prodhimit duke e bërë përdorimin më të mirë të nisjes së luteinizing dhe gjithashtu gonadotrophin agjente hormonale pa shkaktuar efekte anësore.

Nivele të larta testosterone gjithashtu shkaku rritur prodhimin e energjisë. Testosterone po ashtu reklamon kuqe fokusin e qelizave të gjakut dhe furnizon oksigjen në masë të muskujve.

Këto janë thjesht pak përfitime nga shkallë të lartë të testosteronit: rritjen e muskujve të Madhe dhe qëndrueshmëri, humbje peshe, cilësi më të mirë të fjetur, epsh të lartë, humor të favorshme, dhe të merrni më shumë energji.

6. fenugreek Ekstrakt

bimë fenugreek është bërë në përgjithësi përdorimi i në boosters ndryshme testosteronit, dhe disa prodhues pohojnë se kjo do të jetë përbërja e vetme më efektive e natyrshme për të rritur gradë meshkuj testosteronit, fitimet muskuloz, efikasitetin dhomë.

Fenugreek ka substanca të quajtur saponins steroidal që janë gjetur për të luajtur një rol të rëndësishëm kur është fjala për përmirësimin gradë testosteronit.

Sipas një hulumtimi, fenugreek ka komponimet gjitha-natyrore bimore quajtur saponins që natyrisht të rritur nivelet e testosteronit si pasojë lehtësojnë qëndrueshmëri më të mirë, epsh më të madh, në masë të indeve më të muskujve dhe gjithashtu shumë më pak yndyrë.

7. Red xhensen Ekstrakt

Xhensen është një përforcues ardhshëm testosterone me disa ndërtimit dhe oksid nitrik rritjen e përfitimeve jashtëzakonisht të vlefshme. Xhensen normalisht shkakton trupin tuaj për të zhvilluar edhe më shumë testosterone.

Një studim ka zbuluar se përbërësit e ekstraktit xhensen mund të mbajë gradë testosteronit dhe gjithashtu sex mashkull agjent hormonal ekuilibrin. Ajo është gjithashtu një seksi makinë stimulant të cilat mund të sigurojnë testes nga dëmtimi nga dioksinat, duke ndihmuar në erections ngurta.

8. zink

Zinku është një mineral që kishte qenë prej kohësh kuptuar për aftësinë e tij për të stimuluar prodhimin e testosterone. Zinku është e nevojshme për prodhimin e rregullt testosterone. Zink është një përforcues testosterone, e cila pengon enzimë aromatase, kështu që zvogëlohet konvertimin e testosterone ndaj estrogjenit.

9. Bioperine

Bioperine është thjesht një emër elegant me kusht që të ekstrakt piper i zi.

Bioperine ka shumë antioksidantë të cilat është i frikshëm për trupin tuaj, ajo ndihmon për të rritur rrjedhjen e gjakut, i përbërë nga qarkullimit të gjakut në penis tuaj dhe gjithashtu mban Wellness gjitha-natyrore, duke ndihmuar për të rritur sistemin tuaj imunitar të trupit.

Bioperine po ashtu do të rrisë durimin tuaj seksuale gjithashtu. Kështu si ju mund të shihni Bioperine e cila përmban në Testogen është një përbërës tepër aktiv për të mbajtur një sy jashtë për të.

Testogen Price

1 MONTH SUPPLY
TestoGen
1 Bottle
Retail: $69.99
$59.99
Saving: $10
FREE SHIPPING
2 MONTHS SUPPLY
TestoGen
Buy 2 Bottles + 1 bottles free
Retail: $209.99
$119.99
Saving: $90
FREE SHIPPING
MOST POPULAR ORDER
TestoGen
Buy 3 Bottles + 2 bottles free
Retail: $349.99
$179.99
Saving: $170
FREE SHIPPING

Ku mund të blej Testogen?

Testogen vetëm mund të blihen në faqen e saj kryesore. Nëse ju të kujdeset për të zbuluar këtë artikull diku tjetër, të jetë jashtëzakonisht i kujdesshëm si cilësinë e saj të lartë mund të jetë nën dyshimtë.

Ju me siguri do të sigurohet ndoshta normat e zbritje, veçanërisht në qoftë se ju jeni më shumë gjasa për të blerë produktin me shumicë.

Për shembull, ju mund të blini 3 kontejnerë për çmimin e dy, ose 5 për shpenzimet e tre. Duke bërë këtë, ju mund të kurseni një shumë të konsiderueshme parash.

Përveç kësaj, artikulli nuk është me të vërtetë në dispozicion në Amazon, Walmart ose GNC .

Pse nuk mundem të blej Testogen Nga GNC dhe gjithashtu Amazon?

Problemi me shumicën e  Testogen  në treg, duke përfshirë nëGNC dhe Amazon, është se ata pohojnë shumë të kërkesave dhe gjithashtu furnizimin me çarje të asaj që ata kanë kërkuar. Shumë e konsumatorëve u mërzitur nga disa mashtrimet.

Qindra klientëve u swindled çdo muaj për shkak të vendosjes së besimit në artikujt që nuk punojnë.

Siç mund ta njohin, Amazon.com dhe GNC Puna si një parti 3 midis blerësit dhe shitësit. Testogen përforcues Testosterone shpërndarë nga Wolfson Berg Biznes kufizuar që ka kontroll 100% mbi mbështetjen e klientëve dhe nga momenti i blerjes të dërgimit dhe gjithashtu trajtimin.

Ata duan për të siguruar që të gjithë përdoruesit Testogen merrni produktin e vërtetë për të shmangur një gris-off.

Përveç kësaj, ka konkurrentë me emra të ngjashme që mund të përpiqet të bëjë më të madhe të blerësve painformuar dhe asgjësohet ato në blerjen e produkteve të rëndomtë. Në përgjithësi, ajo është më e mundshme të jetë e mundur për të blerë Testogen ngaGNC dhe Amazon.com, megjithatë, ju keni nevojë për qasje atë me kujdes.

A Testogen keni ndonjë Side Efektet?

Shumica e Testogen shqyrton rastin se kjo shtesë nuk çon në asnjë efekte anësore, por ju mund të dëshironi të konsultoheni me mjekun tuaj ose farmacistin në lidhje me përfitimet e këtij produkti natyral.

Përbërësit e saj aktiv janë me të vërtetë e mirë, ata nuk kanë asgjë të bëjë me hormonet në përmbajtje.

Testogen është një shtesë e drejtpërdrejtë ende të pastër natyrore përbërësit e të cilit janë të zgjedhur dhe inkorporuar me kombinimin e duhur të funksionojë një nga më të suksesshme.

Fjalët më të fundit Testogen Shqyrtime

Testogen vërtetë ka shkallë më të madhe të D-aspartik acidit se çdo gjë tjetër që kam parë kështu do të funksionojë në masë të madhe për t’ju ndihmuar në workouts tuaj.

Pra, nëse ju jeni të dashur për të rritur rezistencë, pjesa më e madhe deri, derdhur yndyrë, të rritur kohën e çlodhje në mes ushtrimeve dhe të përmirësojë fuqinë në klub shëndetësore atëherë Testogen është një zgjedhje e mrekullueshme.

Kjo shtojcë mund të ndihmojë për rritjen e dëshirës seksuale, rritet durim, të rritur e spermës me cilësi të lartë dhe të rritur performancën seksuale të lidhura. Kjo mund të nxisë shëndetin e përgjithshëm seksual dhe Wellness dhe për të rritur nivelet e besimit.

Testogen është një përforcues shkëlqyer testosterone. Pas shumë orë dhe të netëve vonë kaloi në hulumtimin këtë shtojcë dhe me mijëra komente pozitive atje.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.