site
stats

Shqyrtime Clenbuterol e dozimit të sigurt dhe efektet anësore

Clenbuterol ose Clen ka marrë sipas dozës duhur Clenbuterol në mendje është në mesin e burners shumë më të mirë yndyrë projektuar ndonjëherë.

Ajo është përdorur nga bodybuilders për të bërë indet e ngurta dhe afatgjata muskulare.

Pika fillestare që njerëzit duhet të dini është se Clenbuterol nuk është një steroid, por një artikull thermogenic, i bërë për të ndihmuar individët për të ulur peshën e tyre trupore.

Me dozën e duhur të Clen, procesi metabolike do të përshpejtojë, si masë të muskujve me siguri do të duhet shumë më shumë kalori në mënyrë që të funksionojë dhe indet më muskulare janë të ruajtur, aq më shpejt norma metabolike siguri do të jetë.

Në këtë shkruaj-up, ne kemi marrë një vështrim në dozë të sigurt Clenbuterol dhe gjithashtu efekte anësore që duhet marrë parasysh të gjithë e përdorin atë.

Shqyrtime shkurtër Clenbuterol

ClenbuterolClenbuterol, emri i plotë është Clenbuterol hydrochloride, i quajtur gjithashtu “Clen” për një të shkurtër, është një abuzimin e substancave për pacientët astma bronkiale, megjithatë, ajo në fakt ka fituar apelin si një sobë me yndyrë për bodybuilders.

Clenbuterol është themeluar fillimisht si një bronkeve për trajtimin dhe gjithashtu zbutjen e simptomave të astmës bronkiale kuajve.

Emri kimik i Clenbuterol (Clenbuterol hidroklorike) është 4-Amino-alfa [(tert-butilamino) metil] -3, 5-diklorobenzil alkool Monohydrochloride.

Ajo është kategorizuar si një Beta 2 mjekim sympathomimetic, zhvilluar qëllimisht si një sistem stimulues nervor qendror.

Përveç kësaj për të duke u shfrytëzuar për t’u marrë me astmë, Clenbuterol ka përfunduar duke u preferuar si një shtojcë menaxhimin e peshës. Kjo është si pasojë e rezultatit të saj në zhvillimin e muskujve dhe reduktimin e yndyrë.

Clenbuterol thelb përmirëson efikasitetin një atlet profesional dhe figurën dhe është shfrytëzuar tërësisht në zonën e Bodybuilding.

Kjo është një kompleks i fuqishëm yndyrë ndezjes me muskujve të konsiderueshme ruajtjen dhe rezultatet e Bodybuilding.

Safe dozë Clenbuterol

dozimClenbuterol është një jashtëzakonisht i fuqishëm shtojcë humbje peshe, kështu që ju duhet për të marrë të drejtën e dozës.

Ndryshe nga shumë të barnave sotme recetë që mund të gjenden në disa doza të ndryshme për të gjithë që përdor ato, Clenbuterol dozë ndryshon nga një person në tjetrin.

Disa individë të përgjigjet për doza shumë të ulëta, dhe të tjerët kërkojnë doza më të mëdha për të marrë rezultatet që ata duan.

Edhe pse optimale Clenbuterol doza ndryshon nga një person në tjetrin, rekomanduar doza fillim është gati shumë e njëjtë për të gjithë.

Një djalë duhet të fillojë me 20mcg të 40mcg në ditë dhe pas kësaj të rritur sasinë çdo dy ditë.

Gratë duhet të përdorni një dozë fillestare prej pesëdhjetë për qind që arrin 10mcg në 20mcg në ditë.

Nëse kjo duket si shumë në çdo faktor, sapo u kthye dozën në një nivel të tolerueshëm.

Disa individë mund të marrin deri në 140mcg në ditë pa problem ndërsa të tjerët kanë probleme toleronte asgjë më shumë se 60mcg në ditë.

Në përgjithësi, trupi i një personi do të përshtaten me efektet e Clenbuterol ose bëj i pandjenshëm, kështu që doza e me siguri do të duhet të rritet gjatë gjithë ciklit të shoqërojë këtë.

Kjo e bën atë edhe më të zgjuar për të filluar në një dozë më të vogël me madhësi. Kjo nuk është në normën më të mirë të interesit të individit për të arritur dozën më të madh edhe me shpejtësi.

Si ju më në fund arrijnë kërkesë maksimale, ju jeni thjesht në një faktor të fërkimit dhe me siguri do të duhet të shkojnë nga atje.

Në fund të fundit, është e rëndësishme për ju të qëndroni të qartë të shfrytëzuar Clenbuterol për më shumë se 16 javë nga të vitit, nëse ju dëshironi që të ngelet në bisht efekte të mëdha anësore, të cilat përfshijnë probleme të zemrës dhe një kërcënim të zgjeruar e pash potencialisht.

Bën rritjen e Clenbuterol Dozat

dozimSi organ përshtatet me këtë dozimin drogës nevojë për të rritur gjithmonë dhe llojin e ciklit Clenbuterol jeni respektimi kryesisht do të përcaktojë saktësisht se si kjo rritje në rritje me siguri do të ndodhë.

Nga qasjet e mundshme, dy më tipike dhe efikas siguri do të jetë 2 javë on / 2 javë jashtë dhe të përdorë gjithashtu edhe në përputhje në rritje.

Për 2 javë në / 2 javë off teknikë doza Clenbuterol me siguri do të fillojë të reduktuara dhe të rritur me të vërtetë me shpejtësi fillestare dy javë duke përfunduar me dozën maksimale e preferuar.

Sapo fillon në vijim 2 javë Kohëzgjatja aplikimi me siguri do të fillojë me ku ai u ndërpre për herë të fundit dhe të qëndrojnë në këtë faktor gjatë periudhës totale të përdorimit.

Për të qëndrueshme përdorimit hap-pas-hapi, doza jonë Clenbuterol do të fillojë të ulët dhe të rritet në 20mcg increments, zakonisht çdo 2-3 javë.

Për këtë qasje, doza optimale do të me siguri nuk do të marrë në dorë deri në përfundimin e dietë, konkretisht finale 2-3 javët e.

Maksimum dozimit Clenbuterol

maksimale dozimitNgjashëm me shumicën e pikëve në jetën e kësaj natyre, ka një maksimum Clenbuterol doza ne kemi nevojë për të mbajtur në qoftë se siguria do të promovohen.

Për shumë meshkuj, doza maksimale Clenbuterol me siguri do të 140mcg në ditë, ndërsa femrat e shumta me siguri do të gjeni 100mcg çdo ditë të jetë mbi të gjitha që ata kurrë më parë nevojë.

Gratë mund të kalojë të shënojë 100mcg dhe të shkoni edhe aq i lartë sa 140mcg, megjithatë, kjo është e rrallë e nevojshme dhe gjithashtu mund të jetë pak i ashpër.

Ata që shkojnë përtej 140mcg çdo shenjë ditë të fillojnë për të hapur veten hypertrophy rreth të mundshme të zemrës, kjo përshkruan zgjerimin e ventricles dhe kjo krijon një pjesë të madhe të stresit dhe stresi në zemër.

Edhe më shumë, ata që dëmtojnë gamë 200mcg përditshme të drejtuar një rrezik tejet serioz dhe të lartë të kësaj ngjarje dhe gjithashtu jeni shumë e rekomanduar për të qëndruar të qartë të doza të tilla.

Doza optimale nuk duhet të merren vazhdimisht për 2 javë. Nëse ju jeni një përdorues i rregullt Clenbuterol, për të shmangur duke e përdorur atë për më shumë se 16 javë në vit fiskal.

Clenbuterol efekte anësore që ju duhet të dini

Efekte anësoreEdhe pse disa individë nuk i përjetojnë efekte anësore, të tjerët kanë efekte të rëndësishme anësore.

Përdoruesit përjetuar presionin e lartë të gjakut, çrregullime të gjumit, djersitje, të pijshëm, frustrimet, dhimbje, dhe madje edhe sëmundje kardiovaskulare.

Kjo është shtesë tipike në doza të larta të kërkuara për Bodybuilding. Shumë e vërtetë ndjerë efektet anësore ekstreme thjesht nuk ishin të vlefshme.

Megjithatë, si yndyrë-burners tjera, Clenbuterol përfshin mbledhjen e vet të efekteve anësore, kur ju përdorni atë pa një dozë të sigurt.

Më poshtë është një nga më të zakonshme efekte anësore Clenbuterol që ju duhet të konsideroni:

1. Tensioni i lartë i gjakut dhe heartbeats pabarabartë

Që nga ky i drogës është një stimulues, ajo sigurisht që padyshim shpejt do të rritë normën tuaj të zemrës, e cila mund të shkaktojë migraines ekstreme dhe të çojë në shqetësime shumë të mëdha Wellness.

Gjatë një cikël të Clenbuterol, të konsultohet vazhdimisht për kontrolle të presionit të gjakut, sepse në qoftë se ajo vazhdon të jetë i lartë për të kohë të gjatë, ju mund të drejtuar rrezikun e shkaktuar dëme të pariparueshme për zemrën tuaj dhe veshkat.

2. dhimbje të muskujve në masë

kullon Clenbuterol tuba taurine në qelizat e muskujve në masë. Rezultatet e mungesës së taurine mund të shkaktojë dhimbje torturues muskujve.

Është sugjeruar për të plotësuar me taurine, kur e bërë përdorimin e Clenbuterol të qëndrojnë të qartë të marrë dhimbje të muskujve.

3. Lëkundjet

Një efekt anësor tipik Clenbuterol e disa stimuluesve të besueshme, dridhje të ndodhë për shkak të çmimeve të ngritura të zemrës.

Aplikimi Clenbuterol në mënyrë të përshtatshme është jetike për shkak të faktit se e vetmja metodë për të kufizuar këtë efekt të caktuar anë është për të lejuar kohë trupin tuaj për të rregulluar të drogës.

Doza e lartë Clenbuterol kur ju filloni një cikël Clen me siguri do të largohet nga ju të pijshëm dhe gjithashtu ndjenja paduruar në përgjithësi.

4. çrregullimet e gjumit

Efekti energizer e Clen mund të zgjasë për 30-40 orë, duke lënë të kuptohet se ju do të ngjarë.

Edhe pse trupi juaj me siguri do të përshtaten me ilaçe gradualisht, mungesa e gjumit do të vjedh ty e rritjes agjent hormonal jetike për ndërtimin e muskujve.

5. përzier ose të vjella

Clenbuterol është kryesisht një energizer, ju mund të përjetojnë të përzierat, si rezultat i përdorimit të këtë ilaç, veçanërisht nëse ju jeni të ndjeshëm ndaj efekteve të krahasueshme nga stimuluesve të tjera të tilla si nivele të larta të caffeine.

6. Dehidratimi

Një nga efektet më tipike anësore të Clen, dehidratim zhvillohet si rezultat i rritjes së kursit tuaj të zemrës, i cili krijon të djersën dhe derdhur sasi të konsiderueshme të ujit.

Të ruajtur në tuaj hydrated për të zvogëluar rrezikun e këtyre ndikimeve dhe gjithashtu të pijshëm rreth 2 litra përafërsisht një ditë duhet të jetë i përshtatshëm.

Shumë e këshilla të pini shumë ujë dhe për të marrë kalium (hani një banane) dhe taurine, për të shmangur dehidrimit sjellë dhimbje, megjithatë, kjo mund të vonojë vetëm efektet anësore në disa.

7. Të ndryshme Clen efekte anësore,

Një efekt anësor të qëndrueshme është një rritje në dimensionin e qelizave të muskujve kardiak. Kjo mund të jetë për shkak të rritjes së prodhimit të kolagjenit.

Kolagjenit mund të pengojnë transmetimin e sinjaleve elektrike me masë të muskujve të zemrës. Kjo mund të sjellë në lidhje me një rrahje zemre pabarabartë, goditje, dhe çështje të tjera të ndryshme kardio.

Clenbuterol mund të shkaktojë degjenerimin e indeve të zemrës. Drogës mund të ndikojnë në dimensionin strukturore e qelizave të zemrës dhe mund të krijojë rritjen aortës, veçanërisht pas një stërvitje.

Qelizat rrezikuara kardio mund të rrisë rrezikun për lot aortës e cila në rrethana të rënda mund të çojnë në vdekje.

kockave Vulnerable është një efekt tjetër negativ lidhur me afatgjatë përdorimin e Clenbuterol si rezultat i rregullimeve në ndërtesat mekanike të kockave.

Konsumatorët mund të jenë të prirur për thyerje të eshtrave si rezultat i eshtrave në nevojë duke u vendosur nën masë më të lartë indeve muskulare.

Është Clenbuterol sigurt për t’u përdorur për humbje peshe?

është-Clenbuterol-të sigurtClenbuterol është një yndyrë-djegia kompleks i fuqishëm me muskujve të konsiderueshme ruajtjen dhe gjithashtu rezultate struktura.

Ky selektivitetit lejon Clenbuterol ose Clen për të krijuar efekte të caktuara adrenalin-si të tilla si rritjen temperaturën e trupit core dhe gjithashtu ngritjen normën metabolike, pa edhe të rritur rrahjet e zemrës nga një sasi të konsiderueshme.

Një shumë e përdoruesve janë të impresionuar në rritje në masë të ligët pas Clenbuterol për përdorim peshë-humbje.

Kjo është për shkak të faktit se hulumtimet kanë treguar se ajo mund të rrisë në masë tuaj pa yndyrë dhe të rritet norma bazë metabolike (BMR) duke funksionuar si një anti-catabolic dhe gjithashtu anabolic.

eksitim e beta-2 receptorët e Clenbuterol e shkakton Mitochondria e qelizave për të ngrohur deri dhe gjithashtu prodhojnë edhe më shumë nxehtësi, prandaj zhvilluar një rezultat thermogenic ku më shumë kalori janë djegur, qelizat yndyrë janë të stimuluar, dhe humbje peshe është më e mundshme.

Çfarë Clen nuk është promovon beta-2 receptorët e cila, për pasojë, me të vërtetë cranks deri aktivitetin e metabolizmit të trupit (BMR).

Në qoftë se nuk kishte qenë tërheqës e mjaftueshme, për shkak të rritjes së BMR, mbajtur yndyrë trupit është shfrytëzuar si pushtet dhe të gjithë një e papritur, shkrirje yndyrë off trupin tuaj duke ju kërkuar jashtëzakonisht vaskulare dhe të shqyer.

dozimit Clenbuterol për humbje peshe

Si Clenbuterol për veprat e humbje peshe?Megjithatë, Clenbuterol dozimit per humbje peshe është mjaft tipik.

Sipas faqet klinike e internetit, shumë mjekë sugjerojnë një dozë të rritur të 20mcg në ditë.

Disa konsumatorë mund të kenë nevojë për të rritur dozën e tyre të 40mcg në ditë.

Një çift i konsumatorëve mund të jetë imun ndaj Clen, dhe një dozë të lartë-se-normale mund të rekomandohet.

Kjo mund të çojë në efekte anësore të rëndësishme, dhe ju me siguri do të kërkojë mbështetje mjekësore për të gjetur duhur Clenbuterol dozen për peshën e trupit tuaj.

Konsumatorët zakonisht duke filluar dozen Clenbuterol në 20mcg ose 40mcg mund të kërkojë për të rritur ngadalë dozën e tyre dhe më pas kon atë për të marrë më shumë rezultate.

Përveç kësaj konvencionale 20-40 mcg çdo rutinë ditë, konsumatorët kanë në fakt tentuar edhe teknika të ndryshme të tjera për të ndihmuar ato të pakta poshtë shumë më të shpejtë.

Për shembull, disa përdorues kanë sugjeruar 2 javë më / 2 javë jashtë dietë rutinë.

Kjo me siguri do të vazhdojë pafundësisht deri pesha përsosur trupi është marrë për të.

Ky cikël është efektive, por ajo shkakton dy-javë, ku ju nuk kanë Clen në sistemin tuaj për të ndihmuar ju të shkrihet yndyrë.

Gjatë gjithë kësaj kohe rreth, ju do të keni për të deri rutinë tuaj stërvitje për të maksimizuar humbje peshe tuaj dhe të ndaluar të fituar peshë.

Si ky cikël çon në dy javë pa Clenbuterol, disa konsumatorë kanë kaloi në fakt mbi të një cikli përdorim të vazhdueshëm.

Në këtë cikël, konsumatori fillon me 20mcg si një dozë fillestare.

Kjo dozë Clenbuterol është marrë çdo ditë për 2 javë. Pas 2 javësh, doza është ngritur në 40mcg dhe mbahet për dy javë dhe gjithashtu vazhdon deri në një dozë të lartë të 60mcg, ose 100/140 mcg është marrë për të.

Ky proces siguron një metabolizëm të lartë humbje peshe rrit, dhe një ndalesë të plotë të Clenbuterol përdorin pasi të keni arritur peshën tuaj të preferuar të trupit.

Nëse doni rezultate më të shpejta, ky cikël Clenbuterol mund të personalizohet lehtë në një dozë fillimit të 20mcg.

Doza është ngritur nga 20mcg çdo ditë deri në një dozë të lartë të 140mcg është marrë për të.

Doza Clenbuterol është pasi që ndërrohen poshtë përditshme. Ky cikël është me të vërtetë i shpejtë, dhe ajo është vetëm e rekomanduar në qoftë se ju dëshpërimisht dëshirë të fituar peshë në një periudhë të shkurtër.

Përfundim lidhje me dozë të Clenbuterol

përfundimClenbuterol nuk është si shumica e anabolic steroid të tjera konsiderohet se ju nuk do të jetë drejtimin e një të gjatë, cikli i zellshëm me këtë produkt.

Clenbuterol dozimin është jashtëzakonisht kompleks dhe gjithashtu duhet të merret seriozisht.

Qasjet detajuara më sipër kanë qenë në fakt zbuluar të jetë më e sigurt dhe gjithashtu qasjet më efektive.

Ju keni një shumë e fleksibilitetit me dozë Clenbuterol. Si një shembull, në qoftë se keni nevojë për të derdhur një sasi modeste të trupit yndyrë, ju mund ta përdorni atë për plotë 16 javë drejt aq kohë sa ju nuk e tejkalojnë maksimumin e rekomanduar dozë Clenbuterol.

Zgjedhja çfarë është e mira do të ndryshojnë nga një person në tjetrin ende duhet të merret me një masë parandaluese frikshëm.

Në fakt, ju nuk do të marrë Clenbuterol ose Clen më shumë se dy javë në një kohë pa marrë një pushim po aq të gjatë.

Pikërisht si ju bëni përdorimin e Clen dhe gjithashtu strukturën e regjimit aplikimit kryesisht do të mbështeten në rezultatet që ju vetëm se si të merrni.

Ata që duan të humbasin sasi të mëdha të peshës mbi një periudhë të zgjatur kohe mund ndërmend të zbatojnë oraret e ndryshme të aplikimit nga ata që kërkojnë të heqë një çift të paund shtesë të shpejtë.

Të jenë të ndjeshme në të gjitha zgjedhjet që bëjnë dhe vazhdimisht të mbajnë në mend se absolutisht asgjë nuk është më e rëndësishme se shëndetin dhe Wellness dhe jetë të gjatë.

Crazy Bulk Clenbutrol : Të sigurt dhe ligjor Clenbuterol alternative steroid

Clenbutrol (Legal Clenbuterol alternative) from Crazy BulkClenbutrol është një sigurt dhe të steroid më të mira ligjore për alternativë shitje Clenbuterol cilat zhvilluar nga Crazy Bulk .

Clenbutrol pohoi mund të kopjuar të Clenbuterol kapacitetit steroide për të derdhur peshë tuaj pa derdhur në masë të muskujve dhe ajo nuk ka clenbuterol efekte anësore.

Clenbutrol përmban komponimet thermogenic, i cili sugjeron se ajo gjallëron djegien e yndyrës.

Të rrit kryesore metabolike norma dhe workouts të përfundojë si shumë më energjike. Me sa duket, duke ushtruar është thelbësore për marrjen e rezultateve.

Një produkt si Clenbutrol Megjithatë, mund të jetë bërë përdorimin e për të rritur djegur kalori gjatë seancave stërvitje. Ai gjithashtu rrit oksigjenimin e indeve të muskujve në masë, duke çuar në ushtrime shtesë të besueshme dhe shumë më tepër të fuqishme.

Thjesht duke përdorur Clenbuterol siç duhet dhe pas një dietë të përshtatshme që mund të zvogëlojë peshën në mënyrë të konsiderueshme të shpejtë dhe të humbasin të gjithë se yndyrë kokëfortë bark që ka në fakt jeni i shqetësuar për shumë vite.

Nëse ju jeni në mesin e atyre individëve që dëshirojnë të dinë se si ju mund të bjerë në peshë dhe gjithashtu djeg yndyrë bark, ndoshta Clenbutrol është përgjigje për ju.

Clenbutrol është një nga alternativat më ekonomike ligjore për steroide Clenbuterol që jep rezultate reale.

Produkte si Clenbutrol mbështetet në fuqinë e esencave bimore për të përshpejtuar procesin e metabolizmit dhe për të përmirësuar humbje yndyrë. Këto janë arsyet kryesore Clenbutrol meriton një e shtënë.

  • steroid sigurt dhe ligjor për alternativë shitje Clenbuterol
  • Këshilluar për prerje ciklit
  • Top pilula humbje peshe niveli pa efekte anësore të njohura Clenbuterol
  • Reklamon në masë të pabesueshme të ligët muskujve
  • Aids meshkuj konsumatorët për të humbur yndyrë trupit, të mbajtur në masë të indeve muskulare
  • Aids individët femra pakta organ dinjitoz poshtë sexy
  • Rritur performance, të rritur rezistencë, durim, dhe gjithashtu durim
  • 100% shtesë ligjore, ofrimit kompliment globalisht kosto (mbi 100 vende).

Buy Clenbutrol

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.