site
stats

o ketogenic diyet rejimi ile ince aşağı güvenli mi?

sağlığın kamusal anlayış artmaktadır çünkü biz diyet planları dediğimiz büyüyen beslenme kurulumları sayı veya göstermek için.

desenleri arasında günümüzde ketojenik diyet rejimidir.

ketojenik diyet planı azaltılmış karbonhidrat, orta sağlıklı protein ve yüksek yağ ilkesini takip eden diyet kurulumdur. gerçekten şişman kullanımını önler diyet rejimi temel fikrine aksine.

onlar kanda yüksek glikoz elde günlük kalori% 70-75 yağ,% 20 protein,% 5 karbonhidrat olduğundan emin olmak için neden çünkü bu diyet planı, tüm karbonhidrat yiyecekleri sık sık kaçınılır.

Neden ketojenik diyet rejimi yağ yüksek miktarlarda kullanımına izin vermez?

Temel olarak, vücut spesifik olarak (şeker) ve ketonlar (yağ), glukoz, güç üretmek için gaz 2 türlü kullanır.

Sürece glikoz kaynağı hala orada olduğu gibi, yağ rezerv yakıt olarak kaydedilecektir. Şeker dışarı gitti ise bundan sonra vücut sağ enerjiye yağ yakar.

Bu durum aynı zamanda ketozis denir. Sonuç kilo derhal aşağı gidecek böylece vücuttaki yağ kesinlikle bitecek olmasıdır. Özellikle bir OKB veya aralıklı açlık programı ile yardımcı eğer.

Ketogenic diyet rejiminde Gıda

keto-diyet-Gıda

Gıda izin:

  • Protein ve aynı zamanda yağ içeren bu tür sığır, koyun eti, tavuk eti, ördek, balık, yumurta, peynir ve tamamen doğal yağlar (hindistan cevizi yağı, kakao yağı, zeytin) gibi besinler.
  • Sebze gibi, çevre dostu sebzeler, salatalık, ve mantar gibi elyaf gereksinimleri için az miktarlarda yenebilir.
  • Meyveler avokado ve hindistancevizi arasında olabilir minimal yenir.
  • içeceklerde için, kahve, çay ve su tüketebilir.
  • fasulye ve ayrıca jelatin bazı türleri davranır olarak yenebilir.

Gıdalar önlemek için:

  • pirinç, buğday, şeker, nişastalı gıdaların ve ayrıca nişastanın her türlü (patates, mısır, manyok) açık kalır.
  • vb muz, ananas, mango gibi harika meyve kaçının
  • . onlar gerçekten yüksek şeker ve ayrıca yapay tatlandırıcılar içerir çünkü ürün paketleme içecekler uzak durun.

ketojenik diyet ne anladıktan sonra, en aşağıdaki avantajları ve yan etkileri bakmak izin:

Ketogenic diyet planının Faydaları

Yararları-Keto-diyet

sayısız hastalık koşullarının Sağlık avantajları

Vücutta düşürdüler glukoz seviyeleri, az ya da çok özel olarak bazı hastalık problemleri için, vücut üzerinde büyük bir etkisi verir.

Ketogenic diyet rejimleri aslında, epilepsisi olan kişilerde nöbetleri azaltmak tip 2 diyabetlilerde HbA1c seviyelerini azaltmak, yardım obez kişilerde bipolar affektif bozukluk ve kolestorolü olan insanlar için ruh güvenliğini korumak için gösterilmiştir.

Hızlı kilo verin

enerji gibi eriyecek kilo bir engeldir, bu nedenle kilo hızla aşağı gidecek ketozis vücutta meydana süreci, yağ ile.

Kalp hastalığı riskini azaltmak

Sağlıklı yağ alarak tarafından çalıştırılan keto diyet kardiyovasküler hastalık ve ayrıca yüksek tansiyon ile uğraşan tehlikesini azaltmak olasıdır.

Bu vücut kolesterol üretimi ek düşürür sağlamak için alçaltılmış insülin derece kaynaklanmaktadır.

Gerek kalori saymak ve aç hissetmeye ihtiyacım yok

ketojenik diyet planında, biz kalori miktarı günlük alınır belirlemek gerekmez.

Bu diyet rejim aynı şekilde yiyecek miktarını kısıtlayarak açlıktan hissediyorum yapmaz, sadece tüketilen ve açık kalmış gereken ne olabilir yönetmek etmemizi gerektirir.

Kontrol kan şekeri seviyeleri

karbonhidrat yüzdeleri tüketen dolayısıyla diyabet tehdidi en aza indirecektir kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olabilir.

Ketogenic diyet planının Olumsuz etkileri

yan etkiler-keto-diyet

tükenme, hayal kırıklıklarının ve kas ağrıları belirtileri

Bir ketojenik diyet planı üzerinde ilk günler olarak, vücut gerçekten kas kütlesinin bazı bileşenlerin zayıf, baş ağrısı ve ağrı hisseder.

Bu, özellikle karbonhidrat, çünkü büyük güç kaynağının azalmasına vücudun uyum olduğunu. Bu durum kesinlikle faaliyetlerini bozabilir.

hipoglisemi

insülin düzeylerinde büyük bir azalma kan şekeri normal sınırların altında listelenen edildiğinde vücut hipoglisemi, bir sağlık ve sağlıklı yaşam koşulu yaşamasına neden olabilir.

Hipoglisemi zor sen, yorgunluk, anormal kalp fiyatı, dinlenme koşulları ve stres ve anksiyete bozukluğu odaklanmak için yapabilirsiniz.

böbrek durumu daha da kötüye

ketojenik diyette tüketilen gıdalar böbrekler zor işlev yapabilir. Bu hastalığın öyküsü var o sizin için, bunu yapmak için değil tavsiye edilir.

Hazımsızlık

diyet ani değişimler ve sindirim koşulları etkinleştirebilirsiniz. Bunlar arasında bağırsak düzensizliği olduğunu. Bunun nedeni yüzde olarak sebzeler tüketimi ve aynı zamanda sınırlı meyve alımının olduğunu.

ketoasidoz

Kandaki ketonlar dereceleri çok yüksektir ve kan pH düşüşünü (asit) yaparken diyabetik ketoasidoz güvenli olmayan bir sorundur. kontrolsüz bırakılırsa, bu durum ölüme kadar koma hakkında getirebilir. Diyabetik kişi ketoasidoz yaratma tehlikeye çoğu bireyler diyabetiktir.

Ağız kokusu

En sık rastlanan yan etkilerden biri ağız kokusu olduğunu. Bu da benzer şekilde, yağ metabolik sürecin bir sonucu olan ketonun türü bir maddedir madde aseton ile tetiklenir.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.