site
stats

Lose Weight sa më shumë që 5-7 kg në 13 ditë me planin Mayo Ushqimi

A keni peshë të tepërt?

Kanë provuar metoda të shumta për të minimizuar atë, por kjo nuk ka funksionuar?

Nuk ka dëme në duke u përpjekur për këtë teknikë plan dietë. Ky regjim dietë quhet dietë regjim Mayo.

Një amtare e Klinikës Mayo në Amerikë që projektuar një regjim dietë me një përzierje të ushqimeve ushqyes të balancuara dhe të bërë një kërkesë për 13 ditë.

Dietë Mayo ka një koncept të proteinave të lartë, kalori të ulët me karbohidrate të ulët. Më poshtë është rishikimi i plotë.

Regjimi dietë Mayo ka filluar të hyjë në Indonezi dhe zbatohet nga disa grupe starlets.

Konfirmojnë këtë regjim dietë mund të pa dyshim të humbur peshë aq sa 5-7 kg për 13 ditë.

Megjithatë, që të gjithë ndodh nëse vetëkontrolli regjim dietë individual përdor një plan dietë në bazë të asaj që është identifikuar në fakt.

Plus në qoftë se mbështetet nga ushtrimi rutinë, sigurisht që rezultatet e kësaj diete janë më i larti.

Mayo Ushqimi Menu

Gjatë dietë Mayo, përdoruesit plan dietë duhet të konsumojnë 2 litra ose 8 gota ujë çdo ditë.

Megjithatë, konsumi nuk është në llojin e ujë akull. Kjo sigurisht që do të krijojë efektin e peeing të vazhdueshëm për shkak të një sasi të madhe të konsumit të ujit.

Në këtë plan dietë, individët janë të lejuar për të ngrënë diçka, por pa përfshirë kripë si shije. Konsumatorët janë të inkurajuar edhe për të ngrënë veggies.

Veçanërisht marule papërpunuara që marule është një perime kalori të ulët që po ashtu përmban fibra që përfitojnë tretje dhe gjithashtu ju bën të përfunduar shumë më të gjatë.

13 Ditët e përzgjedhjes Plan Mayo Ushqimi Ushqimit

13 ditë me planin Mayo Ushqimi

Dita e 1 dhe 8 ditë

 • Morning: filxhan kafe të ftohtë / çaj 1 lugë gjelle sheqer
 • Dreka: 2 vezë të përgatitura steamed 1 shumë spinaq domate
 • Night: 1.5 ounces e skuqur / biftek zier marule spërkatën me fruta agrume

Dita 2 dhe gjithashtu ditën e 9

 • Morning: 1 filxhan kafe të ftohtë / çaj 1 lugë gjelle sheqer
 • Dreka: 1.5 ounces skuqur / biftek të ziera marule 1 fruta të freskëta (Dardhë)
 • Evening: 2.5 ounces e aftë të jetë i lidhur pulave 1 banane

Dita 3 dhe gjithashtu ditën e 10

 • Morning: 1 filxhan i freskët kafe / çaj 1 tbsp sheqer
 • Dreka: 2 vezë gatuar steamed 1 bandë e spinaq domate dardhë
 • Night: 2.5 ounces e aftë të jetë i lidhur hen marule mbulua me citronella

Dita 4 dhe gjithashtu ditën e 11

 • Morning: 1 filxhan kafe të ftohtë / çaj 1 dozë e sheqerit 1 copë përshëndetje
 • Dreka: vezë të ziera shkurtimisht steamed karrota djathë shkurtojë 20 gr
 • Evening: 1 filxhan plot me papaja agrume 1 turi qumësht nonfat

Dita 5 ditë dhe 12

 • Morning: 1 big karrota të papërpunuara copëtuar dhe sasi e vogël me portokall agrume
 • Dreka: 2.5 ounces e aftë për t’u lidhur pulë me një salcë të vogël ende nuk është i kripur gjalpë
 • Evening: 2.5 ounces e skuqur / biftek zier marule spinaq

Dita 6 dhe gjithashtu ditën e 13

 • Herët në mëngjes: 1 filxhan të ftohtë kafe / çaj 1 lugë sheqer 1 fetë e dolli
 • Dreka: 2.5 ounces e aftë të jetë i lidhur pule marule spërkatën me citronella
 • Night: 2 vezë të ziera fort karrota të papërpunuara gruara mbulua me agrume

Dita 7 dhe gjithashtu dita e 1

 • Morning: 1 filxhan brewed kafe / çaj sugarless
 • Dreka: 2.5 ounces e skuqur biftek 1 fruta të freskëta (dardhë)
 • Night: 2 përgatitur vezë të ziera 2 banane

Gjatë 13 ditëve, konsumatorët Mayo duhet të përdorni menu mësipërme. Megjithatë, në ditën e 14-të, individët janë të lejuar për të ngrënë si zakonisht, por në një periudhë të ndjeshme dhe jo e tepruar.

Nëse gjatë regjim dietë regjim dietë përdorues çarat midis koncepteve të regjim dietë, klienti duhet kopjuar nga fillimi herë më shumë.

Për shkak të faktit se edhe pse pesha mund të bjerë, mundësia për të shkuar mbrapa deri me siguri do të jenë më të shpejtë në qoftë se ju bëni një grindje për të krijuar modelin e planit dietë.

plan dietë Mayo është konfirmuar efikas për menaxhimin e peshës. Natyrisht nga ata që e kanë mirëpritur atë dhe gjithashtu trajtohen të heqë peshë.

Qasja e dietës Mayo gjeneruar sugjerimin e pasuesve të hapur deri ushqim siguruar me zgjedhje ushqim regjim dietë mayo siç u përmend më lart. Për t’u siguruar që klientët regjim dietë mayo mund ta bëjë atë sa më shpejt me këtë zgjidhje gastronomi.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.