site
stats

komente Testogen në Amazon dhe GNC (përbërësit, Rezultati, dhe Price)

Siç e dimë, Amazon dhe gjithashtu GNC kanë një njeri shumë i rëndësishëm në të ushqyerit sportive dhe shtojcave ushqyese treg.

Amazon dhe GNC, Në veçanti, ato përfshijnë shitjen me pakicë të artikujve që lidhen me shëndetin e konsumatorit dhe palestër, shëndetin dhe Wellness, si dhe kërkesat dietike.

Gama e produkteve të kësaj të SHBA-bazuar, dhe gjithashtu ajo ka gamë të gjerë të shtojcave, herbs, vitamina etj, për të furnizuar.

Pa dyshim, ata janë shitës me pakicë kryesor i produkteve ushqimore, kandidon në treg në ditët e sotme.

Megjithatë, në qoftë se ju keni dëgjuar shumë për Testogen dhe janë duke synuar për të ofruar atë një provoni, pas kësaj GNC, Amazon apo të tjera të ndryshme Vitamin Store nuk janë fushat që ju duhet për të arritur në!

Testogen në Amazon dhe gjithashtu GNC? Mendoni përtej dhe gjithashtu besojnë për një marrëveshje shumë më të mirë!

Çfarë-është-itArsyeja për këtë varet në të vërtetën se shitësit e përmendura më parë nuk do të trajtojë Testogen, ashtu siç është tregtuar dhe shitur, ekskluzivisht nga faqen e saj zyrtare në testogen.com.

Testogen janë ofruar në mënyrë të veçantë në faqen e internetit e tyre kryesore Testogen.com

Ka marrëveshje të madhe që nuk duhet humbur në faqen e internetit kryesore.

Kur ju blini 3 shishe e Testogen, ju me siguri do të merrni një shtesë prej 2 shishe plotësisht i lirë, së bashku me një libër për të patjetër të lira.

Vendosjen e rendit në faqen zyrtare të internetit të Testogen me siguri do t’ju ofrojë një marrëveshje të mirë të zbritje, veçanërisht në blerjen e shumave të mëdha.

Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të bëni përdorimin e normave të tjera zbritje në ngjarje të veçanta, si të Zi e premte, Kërshëndella, Pashkëve, dhe kështu me radhë.

Ata gjithashtu i dha çmime unike për ato prej jush që blihet me vend kryesor në llojin e  ofrimit të lirë në të gjithë botën në të gjitha urdhërat .

Kompania prapa Testogen ofron një parave garanci 100% mbrapa. Po, me jo më pak se 60 ditë para mbrapa garanci, ju keni lirinë për të vlerësuar efektivitetin e produktit, pa asnjë frikë nga derdhje fituar me vështirësi paratë tuaja.

Pse ju duhet të shfrytëzojë Testogen?

Shqyrtime TestogenA e njohin se si ju merrni më të vjetër, testosterone në vajzë ka tendencë për të ulur?

Agjenti testosterone hormonal ka një ndikim të madh në Wellness e njeriut.

Kjo shkaktohet zakonisht nga një reduktim në kapacitetin e testiseve për të gjeneruar testosterone hormon siç kërkohet.

Me gradë rënie të këtij hormoni, makinë seksi i djalë me siguri shpesh do të tentojnë të ulet.

Nëse kjo është lënë trajtohet pasi që djali me siguri do të shkojë në kërcënimin e zhvillimit të çështjeve mosfunksionim ngrerë, zgjerimin e zonës së belit për shkak të rritjes akumulimin e yndyrës në zonën e barkut, dhe gjithashtu tendencën për të digjem dhe djerse më të përshtatshme .

Rënia e testosterone është një siguri të ndodhë, ku, kur një njeri është 40 vjet të moshës, një rënie në nivelet e këtij agjenti hormonal mund të merrni për 65 deri 70 për qind.

Rënia në grafikun testosterone

Ndërkohë, individë të moshuar mbi moshën 60 me siguri do të përjetojnë një rënie në nivelin e testosteronit që e bëjnë këtë shkallë të hormoneve vetëm gjysma e kur ata janë 25 vjeç.

Mjerisht, aktualisht, ulja e testosteronit mund të bëhet shumë shpejt pasi ajo është sjellë nga një mënyrë të dobët mashkull të jetesës në mënyrë që ai gjithashtu ka mellitus diabet, peshë të tepërt, ose hipertensionit.

Për shkak të këtyre problemeve, shumë e profesionistëve Wellness nxisim njerëzit që të jetë edhe më i zellshëm për të bërë ushtrime, të marrë një cilësi shumë më të mirë të mbetur, organizojnë një plan dietë që është shumë më e mirë, duke marrë në ushqime të shëndetshme dhe të ekuilibruar për të natyrshme të rritur testosterone agjent hormonal.

Testogen merren përbërësit të sigurta dhe gjithashtu natyrore aktive të cilat me të vërtetë të bërë diçka në lidhje me marrjen e testosterone tuaj të kthehet aty ku ajo kërkon.

Me Testogen ju duhet të shihni rezultatet e përmirësimit të testosterone në marrëveshje të madhe të mjeteve:

  • Përforcuar në masë të indeve të muskujve dhe në masë më të muskujve të ligët
  • Stimuluar me makinë seksi dhe motivimi
  • Performanca honed, si fizike dhe psikologjike
  • Slimmed-down yndyrë trupit sidomos rreth midsection, dhe kolesterol ulur gjithashtu dhe gjaku edhe më të ulët
  • Të ndjehen të stimuluar dhe inkurajoi
  • Shikojnë se rënie e trupit yndyrë dhe gjithashtu jetën tuaj seksuale
  • Tren të gjatë, të vështirë dhe ekstra fuqishëm
  • Merrni në ditën dhe gjithashtu të fitojë, çfarëdo që të ndodhë

Si punon?

si punonTestogen është një nga boosters testosterone të gjithë-natyrore e cila punon duke rritur nivelet e juaj trupi testosterone e cila do të ndikojë në trupin në mënyra të ndryshme.

Kjo do të rrisë epsh, të rritur e spermës të cilësisë së lartë, trajtimin e pafuqi, rritet performancën seksuale të lidhura dhe për të rritur shëndetin seksual.

testosterone rritur po ashtu punon për të rritur durimin, qëndrueshmërinë, të rritur gradë pushtet, të nxitur zhvillimin e indeve të mëdha dhe më të forta muskulare dhe rritur performancën fizike.

Kjo me siguri do të gjithashtu të shërbejë si një antioksidant dhe gjithashtu të korrigjuar për inflamacion.

Përdorimi i rregullt i kësaj shtojce do të rrisë trupin Wellness tuaj të përgjithshëm dhe të bëjë që ju të keni një numër të përshtatshëm sy-infektues dhe gjithashtu.

Blej Testogen nga faqja zyrtare

11 përbërësit rëndësishme Testogen

Testogen është i përbërë nga 11 përbërësve të rëndësishëm se 100% përbërësit natyral aktive të cilat kanë performancën individuale në përmirësimin e nivelit të testosteronit.

Kjo është arsyeja që një shumë e konsumatorëve janë të kënaqur me ndikimet e Testogen.

Le të shpejt të përcaktojë çdo një prej këtyre përbërësve të gjitha-natyrore për të vlerësojmë Testogen edhe më të mirë.

1. magnez

icons-magnezNjë hulumtim ka zbuluar se njerëzit që marrin 750mg e përditshme magnezit për katër javë tregoi një të rritur 26% në gradë testosterone.

Magnezi gjithashtu ndihmon promovimin e gjumit e cilësisë, i cili është i rëndësishëm për prodhimin e testosterone të mirë.

2. Vitamina D3

Hulumtimet kanë treguar se njerëzit me D gradë vitaminë adekuate kanë nivele të konsiderueshme më të larta se ato të testosteronit me reduktuara niveleve të vitaminës D.

Testogen përdor vitaminës D3, cholecalciferol, të cilat mund të heqë nivelin tuaj kompliment testosterone dhe gjithashtu të ulur çmimin e testosterone shkëmbimin estrogjenit.

3. Vitamina K1

Vitamina K është e lidhur me prodhimin e testosteronit. Përfitimet burrërore e vitaminës K nuk do të ndalemi këtu por si ajo e treguar gjithashtu të jetë potencialisht e mirë për cajones tona (e njohur edhe si testiseve).

Arsyeja kryesore Testogen përbëhet nga Vitamina K është se ajo ndihmon trupin tuaj absorbuar vitaminë D që është shtesë në formulën Testogen shumë më efikase.

4. Vitamina B6

Studimet në fakt kanë zbuluar se mungesa e vitaminës B është e lidhur për të reduktuar gradë testosteronit dhe rritjen e niveleve të estrogjenit, dhe duke pasur një ndikim në gradë përgjithshme të energjisë.

Vitaminë B6 në Testogen me siguri do të ju ndihmojë të luftuar lodhje dhe gjithashtu padurimin e së bashku me të ndihmuar trupin tuaj të krijojë edhe më shumë testosterone

5. bor

Një studim ndodhur që djemtë që mori 10mg e bor çdo javë tregoi një rritje 28% në kosto të lirë testosterone dhe gjithashtu një rënie në gradë estrogjenit.

Në një studim më shumë hulumtime, bodybuilders meshkuj duke marrë një shtesë e përditshme bor për shtatë javë tregoi një rritje të konsiderueshme në gradë testosterone në krahasim me ata që marrin një pilulë sheqeri.

6. ekstrakt hithër fletë

Të 6 isolectins vendosura në acaroj janë zbuluar për të parandaluar testosterone nga të detyrueshme për globulin hormon seksi detyrueshme, ose SHBG, e cila është përgjegjëse për mbajtjen ekuilibrin hormonal në trupin tuaj.

Shtojcave acaroj ekstrakt mund të ndihmojë të rrisë gradë testosterone dhe përveç kësaj të ndihmuar në trajtimin e prostatës hyperplasia mirë në një vajzë të vjetër.

7. D-Aspartic Acid

D-Aspartic Acid ka dobi për të nxit prodhimin natyror testosterone dhe gjithashtu prodhimit duke e bërë më të madhe të lirimit të luteinizing dhe gjithashtu gonadotrophin agjente hormonale pa krijuar efekte anësore.

Nivele të larta testosterone gjithashtu shkaku rritur prodhimin e energjisë. Testosterone gjithashtu reklamon kuqe fokusin e qelizave të gjakut dhe jep oksigjen në masë të muskujve.

Këto janë thjesht pak përfitime të niveleve të larta të testosteronit: muskujve Madhe e rritjes në masë dhe forcën, humbje yndyrë, shumë më mirë pjesa tjetër me cilësi të lartë, makinë të lartë seksi, humor të favorshme, dhe gjithashtu të marrin edhe më shumë fuqi.

8. ekstrakt fenugreek

bimë fenugreek është përdorur përgjithësisht në boosters ndryshme testosteronit, dhe disa krijuesit pohojnë se kjo me siguri do të jetë kompleksi vetme më efikase të gjitha-natyrore për të rritur gradë meshkuj testosterone, fitimet e muskujve, efikasitetin gjumi.

Fenugreek ka substanca të quajtur saponins steroidal që kanë qenë në fakt zbuluar për të luajtur një rol të rëndësishëm kur është fjala për të përmirësuar nivelet e testosteronit.

Sipas një studimi kërkimor, fenugreek ka komponimet natyrore bimore quajtur saponins që normalisht rrisin gradë testosteronit në fund të fundit duke ndihmuar me qëndrueshmëri më të mirë, epsh më të madh, më shumë masë të muskujve, dhe më pak yndyrë.

9. E kuqe xhensen ekstrakt

Xhensen është një përforcues ardhshëm testosterone me disa ereksionit jashtëzakonisht e dobishme dhe gjithashtu oksid nitrik përmirësimin e përfitimeve. Xhensen normalisht shkakton trupin tuaj për të krijuar edhe më shumë testosterone.

Hulumtimet në fakt ka bërë të ditur se përbërësit e ekstraktit xhensen mund të mbajë nivelet e testosteronit dhe seksit mashkull agjent hormonal ekuilibrin. Ajo është gjithashtu një nxitës libido e cila mund të mbrojë testes nga dëmtimet nga dioksinat, duke ndihmuar në erections ngurta.

10. zink

Zinku është një mineral që kishte qenë prej kohësh i njohur për aftësinë e saj për të stimuluar prodhimin e testosterone. Zinku është i nevojshëm për prodhimin normal të testosteronit.

Zink është një përforcues testosterone, e cila pengon enzimë aromatase, kështu që redukton konvertimin e testosterone ndaj estrogjenit.

11. Bioperine

Bioperine është thjesht një emër elegant dhënë ekstrakt piper i zi.

Bioperine përmban anti-oxidants që është fantastike për trupin tuaj, ajo ndihmon në rritjen e qarkullimit të gjakut, duke përfshirë qarkullimin e gjakut në penis tuaj dhe gjithashtu ruan Wellness natyrore, duke ndihmuar për të rritur sistemin tuaj imunitar të trupit.

Bioperine me siguri do të gjithashtu të rrisë qëndrueshmëri tuaj seksual gjithashtu. Kështu si ju mund të shihni Bioperine që përmban në Testogen është një komponent super për të parë jashtë për të.

Vetëm sa çmimi Testogen ju duhet të paguani?

1 MONTH SUPPLY
TestoGen
1 Bottle
Retail: $69.99
$59.99
Saving: $10
FREE SHIPPING
2 MONTHS SUPPLY
TestoGen
Buy 2 Bottles + 1 bottles free
Retail: $209.99
$119.99
Saving: $90
FREE SHIPPING
MOST POPULAR ORDER
TestoGen
Buy 3 Bottles + 2 bottles free
Retail: $349.99
$179.99
Saving: $170
FREE SHIPPING

Ku mund të blej Testogen?

Ku te blej?Testogen vetëm mund të blihet në faqen kryesore . Nëse ju të kujdeset për të gjetur këtë produkt në vende të tjera, të jenë shumë të kujdesshëm si cilësinë e tij të lartë mund të jetë nën dyshimtë.

Nëse ju blini 2 shishe ju mund të merrni një krejtësisht të lirë dhe në qoftë se ju bleni tre shishe ju do të merrni të dy të lirë plus një ebook lirë në maksimizimin nivelin tuaj t dhe gjithashtu një qese të lirë të çajit indeve muskulare, e cila është çaji i zhvilluar veçanërisht për të ndërtuar në masë të muskujve .

Kur ju bleni Testogen nga faqja zyrtare, ajo gjithashtu përfshin një 60-ditor paratë mbrapa garanci kështu ai meriton marrjen e disa gjëra krejtësisht të lirë për shkak të faktit se ju mund vazhdimisht të kthejë atë.

Blej Testogen nga faqja zyrtare

Pse unë nuk mund të blejnë Testogen në Amazon dhe gjithashtu GNC?

Pse unë nuk mund të blejnë Testogen në Amazon dhe gjithashtu GNC?Çështja me më Testogen në treg i përbërë nga në GNC dhe Amazon, është se ata pohojnë të bëjë të madh të rasteve dhe të japë frakturë të asaj që ata kanë kërkuar në të vërtetë për.

Shumë konsumatorë përftuara frustruar nga disa mashtrime.

Mijëra konsumatorë u mashtruar mujore si rezultat i vënë besimin në produktet që nuk punojnë.

Si ju mund të kuptojnë, Amazon dhe GNC punojnë si një palë e tretë në mes të blerësit dhe gjithashtu shitësi.

Testogen testosterone përforcues shpërndanë nga Wolfson Berg firmë të kufizuar që ka kontroll 100% mbi ndihmën klientit dhe nga koha e blerjes deri transportit dhe trajtimit.

Ata kanë për qëllim për të parë për atë të gjithë përdoruesit Testogen marrë pika e vërtetë për të parandaluar scam.

Për më tepër, ka rivalë me emra të ngjashme që mund të përpiqen për të bërë përdorimin e blerësve të painformuar dhe të humbë të drejtën e tyre në blerjen e artikujve inferiore.

Në përgjithësi, ajo është ndoshta e mundur për të blerë Testogen nga GNC dhe gjithashtu Amazon, megjithatë, ju duhet qasje atë me kujdes.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.