site
stats

Ketogenic diyet: daha az karbonhidrat ve acemi fazla yağlı diyet planı

Ketogenic diyet sıkça son zamanlarda bahsetti. Ketogenic süper düşük karbonhidratlı diyetler artıyor olduğunu. Bu diyet planı denemek gerekir mi?

Dr. Eric Westman Duke Üniversitesi’nde Yaşam Tıp Tesisi amiri ile atış uyarınca, sıkı ketojenik diyet planı sadece 20-30 gram günde ilişkin ultra düşük karbonhidratlar, yiyor.

Bu rakam küçük bir elma karbonhidrat çeşitli miktarlar.

Bir ketojenik diyet planı Sadece nedir?

(Genellikle keto etiketli) ketojenik diyet Atkins ya LCHF (düşük karbonhidrat, yüksek yağ) ile çeşitli benzerlikler paylaşmaktadır gerçekten düşük karbonhidrat, yüksek yağlı diyet planıdır. Bunlar diyet planları genellikle kazara esasen ketojenik olmak Rüzgar. titiz LCHF ve keto arasında temel bir fark, protein ikinci sınırlı olmasıdır.

Bu büyük ölçüde karbonhidrat alımını azaltarak ve aynı zamanda yağ ile yerine gerektirir. karbonhidrat azalma metabolik devlet denilen ketozis içine vücudunuzu yerleştirir.

ketojenik diyet Mayo Tesisleri’nde Dr Russell Wilder’ın 1924 yılında oluşturuldu. Bir keto diyet planı ketozis yol özel olarak yapılır.

Bu belirlemek ve ya fiziksel ve zihinsel performans için sağlıklı yaşam, kilo yönetimi için ideal bir keton seviyelerine ulaşmak için ayarlamak mümkündür. Bireysel hedeflerini gerçekleştirmek için keto’nun faydalanmak için yollar keşfeder size aşağıda listelenmiştir.

Ancak, ketojenik diyet yaygın keto diyet planı en saf karbonhidratlar sınırlamak denir.

karbonhidratlar kısıtlayan ile birlikte, keto aynı şekilde proteinin kullanımını sınırlar. ayrıca protein indirgeyici aracı karbonhidrat kırpma ve yağ alımını artırmak için.

Ketozis ancak, aslında son derece sağlıklı ve dengeli olduğu, nadir olarak görülüyordu. Nitekim olarak, ketojenik diyet planı epilepsi nöbetlerini tedavisinde neredeyse 100 yıl icra edilir, böylece Gary Yellen, Harvard Tıp Koleji’nde nörobiyoloji profesörü belirtiyor.

ketojenik diyet planı size yararlı mı?

Düşük karbonhidratlı diyetler üzerinde VVestman çalışma diyet planı, iştahınızı azaltmak kilo ve aynı zamanda kalp hastalığı kalemlerini önemli ölçüde artırabilirsiniz yer.

Ayrıca, çalışma ayrıca VVestman ketojenik diyet planı savaş aşırı kilo, nazik 2 diabetes mellitus ve ayrıca yağlı karaciğer hastalığı yardımcı olabilir bulundu.

kilo yönetiminden ve tıbbi uygulamalar onarıcı güç derecelerini yükseltti: keto olmak ile gelen Orada sayısız avantajlar. Çoğu herhangi bir kişinin güvenli bir düşük karbonhidrat, yüksek yağlı diyet tüketen dan kazanabilir.

1. ağırlığı azaltmak

ketojenik diyet planı esasen bir enerji kaynağı olarak vücut yağ kullanır – çok açık zayıflama faydaları vardır. keto günü, insülin (yağ tasarrufu hormonal ajan) düzeyleri kilo kaybı ekipman halinde vücut döner hangi ölçüde bırakın.

Bilimsel olarak, ketojenik diyet planı az yağlı ve aynı zamanda yüksek karbonhidratlı diyet planları ile karşılaştırıldığında çok daha iyi sonuçlar ortaya aslında etmiştir; Hatta uzun vadede.

Kan şekerini kontrol etmek 2. Yardım

Keto doğal olarak yediğiniz besinlerin tür bir sonucu olarak kan şekeri derecelerini azaltır. Çalışmalar bile ketojenik diyet yönetmek ve aynı zamanda düşük kalorili diyet planları ile karşılaştırıldığında diyabetik sorunları önlemek için çok daha güvenilir araçlar olduğunu göstermektedir.

Eğer önceden diyabetik konum veya Kind II diyabet sorunları varsa, ciddiye ketojenik diyet planı düşünmek gerekir. Biz keto üzerindeki kan şekeri kontrolü ile başarıya sahiptir birçok izleyiciler var.

3. Artan zihinsel performans

Birçok kişi artmış psikolojik performans için özel olarak ketogenic diyet kullanmaktadır.

Ketonlar zihin için gaz harika bir kaynaktır. Eğer karbonhidrat tüketimini düşürmek zaman, kan glikoz büyük sivri önlemek. Birbirleriyle, bu artırdığını odaklanma ve konsantrasyon neden olabilir.

Araştırmacılar yağ asitlerinin artmış alımı bizim beynin işlevine çarpan avantajlara sahip olabileceğini göstermektedir.

4. Boosted enerji ve normalize açlık

Gün boyunca çok daha iyi ve aynı zamanda çok daha güvenilir bir enerji kaynağı, kesinlikle gerçekten hissedecek daha enerjik vücudunuzu sağlayarak. Yağlar gaz olarak dökmek için en etkili parçacık biri olduğu gösterilmiştir.

Buna ek olarak, yağ doğal olarak daha sevindirici ve aynı zamanda daha uzun süre bir tok ( “tam”) durumda bizi terketti.

5. İnsülin direnci

yönetilmeyen bırakılırsa İnsülin direnci tür II diyabet sorunlarına neden olabilir. Araştırma çalışmasının bir bol miktarda azaltılmış karbonhidrat, bireyleri yardımcı olabilir ketojenik diyet sağlıklı aralıkları için kendi insülin seviyelerini azalttığını ortaya koymaktadır.

Eğer atletik bile olsan, Omega-3 yağ yüksek gıdalar yeme yoluyla keto üzerindeki insülin optimizasyonundan elde edebilir.

Cildinizdeki 6. İyileştirmeler

Ayrıca tüketen yüksek karbonhidratlı ve aradaki olası bir bağlantıyı gösterir başka araştırma çalışması akne artırdığını, bu yüzden keto yardımcı olabilir dolayıdır.

Yani, bir ketojenik diyet planı üzerinden geçiş yaparken cildinize tadilat yaşamaya hüküm sürer.

7. iyileştirmeler kolesterol ve kan basıncı

Bir keto diyet arteriyel birikimi ilişkisi en trigliserid derece ve kolesterol seviyelerini artırdığı gösterilmiştir. Çok daha fazla özellikle düşük karbonhidrat, yüksek yağlı diyet planları düşük yağlı diyetlere kıyasla, LDL partikül konsantrasyonunda önemli bir HDL artış ve düşüşü ortaya koymaktadır.

Düşük karbonhidrat diyeti araştırmaların çoğu türleri çeşitli diğer diyet rejimleri karşısında yüksek tansiyon çok daha iyi bir gelişme göstermektedir.

Bazı yüksek tansiyon sorunları keto kilo yönetimini neden olma eğilimi olur, çünkü bir teşviktir aşırı kilo ile bağlanır.

8. denenmiş ve epilepsi klinik tedavi test

ketojenik diyet planı 1920 göz önüne alındığında aslında kullanımını yapılmış Epilepsi için bir test klinik terapidir. Geleneksel olarak aslında genel olarak bağımsız tıp kontrolsüz epilepsi gençler de kullanılmıştır.

Çok daha son zamanlarda aslında aynı şekilde benzer şekilde mükemmel sonuçlar ile, epilepsisi olan yetişkinler tarafından etkili bir şekilde incelenmiştir. Epilepsi hastalarında nöbetler azaltılmasında ketojenik diyetin etkinliğini göstermek çok sayıda randomize kontrollü çalışma yoktur.

9. yükseltilmiş fiziki dayanıklılık

Ketogenic diyet rejimleri büyük ölçüde Şişman mağazaların tüm enerjiye size sürekli erişim vererek, fiziksel dayanıklılık artırabilir.

Kaydedilen karbonhidrat (glikojen) vücudun beslemesi sadece antrenmanın veya daha az bir kaç saat sürer. Ama şişman mağazaları hızla haftalar hatta aylarca yetecek kadar yeterli güce getirmek.

Ketogenic diyet rejimlerinin Türleri

Eğer ek vücut yağ üzerinde yerleştirmek zorunda nasılsa, bir ketogenic diyet türleri ile hedefleri gerçekleştirmek başladı.

ketojenik diyet planı, aşağıdakiler de dahil bir dizi varyasyon vardır:

 • Standart ketojenik diyet (SKD) : Bu son derece düşük karbonhidrat, orta sağlıklı protein ve yüksek yağ diyeti. Normal olarak% 75 yağ,% 20 sağlıklı protein ve ayrıca, sadece% 5 karbonhidrat içerir.
 • Döngüsel ketojenik diyet (CKD) : Bu diyet yüksek karbonhidrat refeeds dönemleri, 2 yüksek karbonhidrat gün uyulması 5 gibi ketojenik gün gerektirir.
 • Hedeflenen ketojenik diyet (TKD) : Bu diyet planı egzersiz etrafında karbonhidrat eklemenizi sağlar.
 • Yüksek proteinli ketojenik diyet : Bu temel bir ketojenik diyet, ancak, çok daha sağlıklı protein oluşur benzer. Oranı genellikle% 60 yağ,% 35 protein ve% 5 karbonhidrat olup.

Bununla birlikte, sadece geleneksel ve yüksek proteinli ketojenik diyet planları iyice çalışılmıştır. Aralıklı veya hedeflenen ketogenic diyet rejimleri daha gelişmiş yaklaşımlar vardır ve büyük ölçüde vücut geliştiriciler veya profesyonel sporcular tarafından kullanılan.

Eğer yoğun egzersiz, sonra TKD veya CKD sizin için olabilir.

Bir ketogenic diyet Planı Tehlikeli midir?

“Azaltılmış karbonhidrat diyeti planlarının riskler” gerçekten ne kadar azaltılmış karbonhidrat diyetleri fonksiyonunun minimal anlayışa sahip bireyler tarafından bilgilendirilmiş sadece mitler vardır.

aslında keto üzerinde bir azılı bir beklenti yarattı Düşük karbonhidrat diyet etrafında bir yanlış anlamalar çok şey var. yağ ne kadar yüksek miktarlarda göstermek ve karbonhidrat da birkaç faydalıdır son otuz yılda yayınlanan araştırmacıların çok olmuştur.

Bazı durumlarda insanlar yüksek yağ, vücut için korkunç olan yüksek karbonhidrat diyeti planları ile keto şaşkın elde ederiz. Eğer şeker oranı yüksek olan yağlı gıdalar tüketen zaman Kesinlikle,, zorlanmadan bulaştığın olacak.

Eğer karbonhidrat yüksek ve aynı zamanda yağlı gıdalar, vücudun doğal olarak glikoz üretir. Karbonhidratlar sürecine vücut için basit şey vardır ve ayrıca bu nedenle kesinlikle onları ilk kullanacak – aşırı yağlar hemen saklanmasına neden olur.

Buna karşılık, bu yüksek yağ, yüksek karbonhidrat diyetleri (NOT keto) ile bağlanmıştır kilo alımını ve hastalık oluşturur.

Bir güvenlik önlemi olarak, bir keto diyet planı başlayan ilişkin sorunların her türlü varsa her zaman doktorunuza danışın gerektiğini.

ilave izleme gerekli olabilir gibi halen bir önceden varolan sorunu için ilaç alıyorsun eğer özellikle dikkat edilmelidir. Eğer karbonhidrat alımını artırmak gerekebilir olarak emzirme sırasında dikkatli olun.

Bir Keto diyet planı üzerinde Ne Yenir mi?

Bir keto diyet başlatmak için, kesinlikle önceden hazırlamak isteyecektir. Yani uygulanabilir bir diyet planı hazır olan ve bekleyen anlamına gelir. Sadece ne sen tüketmek bir ketojenik durumuna girme niyeti ne kadar hızlı dayanır.

ketozis ulaşmak için gerekli şeylerden biri en karbonhidrat yemek açık kalmaktır. Muhtemelen günlük net karbonhidrat 50 gram altına karbonhidrat tüketimini tutmak gerekir, 13 ideal olarak 20 gram aşağıda listelenmiştir. Daha az karbonhidrat çok daha güvenilir.

Sen sebzeler, fındık ve ayrıca süt ürünleri ağırlıklı geliyor, sınırlı da karbonhidrat sürdürmek istiyor. buğday (ekmek, makarna, tahıllar), nişasta (patates, fasulye, fasulye) ya da meyve gibi cilalı karbonhidrat her türlü tüketmeyin.

Kaba bir standart yağdan karbonhidrat (daha az karbonhidrat, ekstra etkili),% 15-25, sağlıklı protein (küçültülmüş uç daha etkilidir)% 10 enerji,% 70 oranına ya da daha çok altındadır.

Bu küçük istisnalar az miktarda tüketilebilir avokado, yıldız meyvesi ve çilek vardır.

Yeme

 • Taneleri – böylece buğday, mısır, pirinç, tahıl ve
 • Şeker – böylece bal, agave, şurup ve
 • Meyve – elma, vb muz, portakal ve
 • Ampüller – patates, tatlı patates, vs.

Eat Do

 • Etler – balık, sığır, kuzu, tavuk, yumurta ve benzeri
 • Yapraklı Yeşiller – ıspanak, lahana, ve benzeri
 • brokoli, karnabahar vb – zemin sebzeler Üstü
 • Yüksek Yağlı Süt – Sert peynirler, yüksek yağ losyon, tereyağı, vb
 • Fındık ve ayrıca tohumlar – macadamias, ceviz, ay çekirdeği, vb
 • Avokado ve çilek – ahududu, böğürtlen ve ayrıca çeşitli diğer düşük glisemik etkisi çilek
 • Tatlandırıcılar – Stevia, eritritol, keşiş meyve, ve aynı zamanda diğer çeşitli düşük karbonhidrat tatlandırıcılar
 • Diğer yağlar – hindistan cevizi yağı, yüksek yağ salata sosu, doymuş yağlar, vs.

Ketogenic diyet planı gıda numunesi Pazartesiden Pazara hazırlanmak

Keto diyet planı ya ketogenic diyet planı karbonhidrat sağlıklı proteinin orta ve ayrıca düşük bir yüksek yağ diyeti.

Bu makrobesin oran vücut yağ kullanarak güç için (karaciğerde glikojen dönüştürülen) karbonhidrat kullanarak gelen geçiş sağlar (yağ asitleri değiştirilir ve ayrıca karaciğerde gövdeleri keton).

Eğer bir ketogenic diyet başlayacak yardımcı olmak amacıyla, aşağıda bir örnek ketojenik diyet planı yemek bir hafta boyunca hazırlamak geçerli:

Pazartesi

 • Kahvaltı: Pastırma, yumurta ve ayrıca domates.
 • Öğle yemeği: zeytinyağı ve beyaz peynir tavuk salatası.
 • Akşam yemeği: tereyağında pişirilmiş kuşkonmaz ile Somon.

Salı

 • Kahvaltı: Yumurta, domates, fesleğen ve keçi peynirli omlet.
 • Öğle yemeği: Badem sütü, fıstık ezmesi, kakao tozu ve Stevia milkshake.
 • Akşam yemeği: Köfte, kaşar peyniri ve ayrıca sebze.

Çarşamba

 • Sabah yemek: Bir ketojenik milkshake veya iki yüzlü (bu veya bu teşebbüs).
 • Öğle yemeği: zeytinyağı ve avokado ile karides salatası.
 • Akşam: parmesan peyniri, brokoli ve aynı zamanda salata ile Domuz pirzola.

Perşembe

 • Sabah yemek: avokado, salsa, biber, soğan ve baharatlarla omlet.
 • Öğle yemeği: fındık ve guacamole ve salsa da kereviz sopalarla Bir avuç.
 • Akşam yemeği: Tavuk sebzeler ilave olarak, pesto ve ayrıca krem peynir ile dolu.

Cuma

 • Kahvaltı: fıstık ezmesi, çikolata tozu ve ayrıca Stevia ile Şekersiz yoğurt.
 • Öğle yemeği: sebzeler ile hindistan cevizi yağı halinde hazırlanır Sığır tavada kızartma.
 • Akşam yemeği: pastırma, yumurta ve peynir ile Bunless hamburger.

Cumartesi

 • Kahvaltı: sebzeli da Jambon ve peynir omlet.
 • Öğle yemeği: Domuz ve fındık ile peynir dilimleri.
 • Akşam yemeği: Whitefish, yumurta ve ayrıca hindistan cevizi yağında hazırlanmış ıspanak.

Pazar

 • Sabah yemek: pastırma ve ayrıca mantar ile Kızarmış yumurta.
 • Öğle yemeği: salsa, peynir ve guacamole ile Burger.
 • Akşam yemeği: Bir yan salata ile biftek ve ayrıca yumurta.

Her tip farklı besin ve sağlık ve wellness avantajlar sunuyor gibi, sürekli uzun vadede sebzeler ve ayrıca et döner amaçlıyoruz gerekir.

Negatif ketogenic diyetin etkileri ve bunları da azaltmak için yollar

ketojenik diyet planı risksiz, sağlıklı ve dengeli bireyler için olsa vücudunuzun adapte ederken, bazı ilk yan etkiler olabilir.

1. Keto Grip

Bu genellikle “Keto gribi” olarak tarif edilmektedir – ve birkaç gün içinde tipik bitti.

Keto grip kötü güç ve psikolojik işlev artırdığını açlık, uyku problemleri, mide bulantısı ya da kusma, sindirim rahatsızlığı içerir ve egzersiz performansı indirdi.

Bu en aza indirmek için, ilk birkaç hafta için normal bir düşük karbonhidratlı diyet planı deneyebilirsiniz. Bu tamamen karbonhidratları elimine etmek öncesinde daha şişman eritmek için vücudunuzun gösterebilir.

Vücudunuzdaki denge su dışında 2. ve ayrıca maden

Bir ketojenik diyet aynı şekilde bu nedenle yemeklere fazladan tuz içeren veya mineral takviyeleri yardımcı olabilecek alarak vücudunuzun su ve mineral dengesini değiştirebilir.

yan etkileri azaltmak için her gün bir tuzunun 4.000 mg, potasyum 1000 mg ve magnezyum 300 mg – mineral için girişim 3000 alarak.

ilk başta minimum, doluluk kadar yemeye ve çok fazla kalori kısıtlayıcı önlemek için çok önemlidir. Genellikle, bir ketojenik diyet planı kasıtlı kalori kısıtlaması olmaksızın kilo yönetimini oluşturur.

Sonuç

Bir ketogenic diyet Herkes İçin Değil Büyük, Ama

Bir ketojenik diyet, kilolu diyabetik veya metabolik sağlıklı yaşam artırılmasını hedefleyen bireyler için büyük olabilir.

Bu atletler ya da kas veya ağırlık büyük miktarlarda yapmak isteyen kişiler için daha az uygun olabilir.

Ve ayrıca, sen karşılık eğer sadece diyet her türü gibi, sadece çalışacak ve uzun vadede sopa ile.

Yani birkaç puan da ketojenik diyet planının etkili sağlık ve wellness ve kilo kaybı avantajlar olarak besin gösterilmiştir, söyleniyor.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.