site
stats

Je bezpečné zoštíhlenie s ketogénna diétu?

Vzhľadom k tomu, povedomie verejnosti o zdravie rastie, stále viac nutričné plány alebo to, čo nazývame objaviť diétne režimy.

Jedným z módy v dnešnej dobe je ketogénna diéta plán.

Ketogénna diéta je nutričné setup, ktorá priľne ku konceptu zníženie sacharidov, bielkovín nástroje a vysokým obsahom tuku. Na rozdiel od základného konceptu diéty, ktoré v skutočnosti bránia spotreby tukov.

V tomto diétny režim, všetky sacharidov potraviny sú často vyhnúť vzhľadom na skutočnosť, že sa vydal vysoký obsah glukózy v krvi, aby sa ubezpečil, že denné kalórie získané sú 70-75% tuku, 20% bielkovín, 5% sacharidov.

Prečo ketogénna diétu, aby príjem vysoké množstvo tuku?

Všeobecne platí, že ľudské telo používa 2 druhy plynu na výrobu energie, najmä glukóza (cukor) a ketóny (tuk).

Kým zásobovanie cukrom je stále tu, bude tuk uložený ako dostať palivo. Ak cukor skutočne vyšlo, potom telo spaľuje tuk na energiu.

Tento problém sa tiež nazýva ketóza. Výsledkom je, že tuk v tele dôjdu, takže vaša váha pôjde dole rýchlo. Zvlášť ak budete pomáhať s OCD alebo pravidelného pôstu programu.

Potraviny v režime ketogénna diéta

keto-diéta-food

povolený jedlo:

  • Zdravé proteín a tiež tuk obsahujúce potraviny, ako je hovädzie mäso, baranie, sliepky, kačice, ryby, vajcia, syrov a tiež úplne prírodné tuky (kokosový olej, kakaové maslo, olivy).
  • Vegetariáni môžu byť konzumované v malých množstvách pre nároky vlákien, ako sú ekologické zeleniny, uhorky, a tiež huby.
  • Plody sú konzumované obmedzené, môžu byť z avokáda a tiež kokosové orechy.
  • Pre nápoje, môžete si vziať do kávy, čaju, ako aj voda.
  • Niektoré druhy fazule a tiež želé môžu byť prijaté ako občerstvenie.

Potraviny sa vyhnúť:

  • Vyhnúť sa všetky druhy ryže, pšenice, cukru, škrobnatých potravín a tiež škrobu (zemiaky, kukurica, maniok).
  • Vyhnúť nádherné ovocie, ako sú banány, ananásy, mangá, atď
  • , Prevenciu vzniku obalových nápoje, pretože sa skladajú z naozaj vysokým obsahom cukru a umelých sladidiel.

Po pochopenie toho, čo je ketogénna diéta plán je, aby sa vziať do úvahy v súlade s výhodami a tiež nežiaducich účinkov:

Prednosti ketogénna diéta

Výhody-Keto-diéta

Zdravotné výhody rady stavu podmienok

Znížená hladina glukózy v tele, v podstate ponúkajú veľký vplyv na organizmus, najmä pre niektoré problémy choroby.

Ketogénna diéty boli objavené na zníženie záchvatov u ľudí s epilepsiou, zníženie HbA1c stupňov u ľudí s diabetom 2. typu, pomáhať udržiavať stav bezpečnosti mysle pre jednotlivca s bipolárnou afektívnou poruchou, a tiež znížiť hladinu cholesterolu v obéznych jedincov.

schudnúť rýchlo

S procesom ketózy, ktorá sa deje v tele, tuk, ktorý je výzvou zoštíhlenie iste topiť ako moc, takže váha klesne rýchlo.

Minimalizuje riziko srdcových chorôb

Keto strava, ktorá je riadená náročné zdravé a vyvážené tuk je s najväčšou pravdepodobnosťou zníži riziko výskytu srdcových ochorení a hypertenzie.

To je vzhľadom k zníženej hladiny inzulínu, aby zabezpečili, že výroba cholesterolu v tele navyše znižuje.

Žiadna požiadavka počítať kalórie a tiež nemusí cítiť hlad

V ketogénna diétu režime, nemusíme počítať, koľko kalórií spotrebuje denne.

Táto diéta režim tiež neznamená, že ste naozaj hlad tým, že obmedzí množstvo jedla, ale vyžaduje iba regulovať to, čo je možné jesť a tiež by malo byť zabránené.

Kontrolný stupňov hladina cukru v krvi

Konzumovať malé množstvo sacharidov môže pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi, čím sa znižuje nebezpečenstvo diabetických problémov.

Nežiaduce účinky plánu ketogénna diéta

vedľajšie účinky-keto-diéta

Príznaky vyčerpania, frustrácie a bolesti tiež svalového tkaniva

Hneď v prvých dňoch o ketogénna diétu plán, telo bude cítiť slabé, bolesti hlavy a bolesti v niektorých častiach svalovej hmoty.

To je vzhľadom k modifikácii tela k poklesu hlavného zdroja energie, a to sacharidov. Tento problém môže úplne narušiť vaše úlohy.

hypoglykémie

Extrémne zníženie hladiny inzulínu môže vyvolať telo zažiť hypoglykémiu, wellness stav, keď je hladina cukru v krvi Zoznam typických limity.

Hypoglykémia môže robiť to pre vás ťažké sa sústrediť, vyčerpanie, nepravidelný srdcový cenu, zvyšok poruchy, a tiež stres a úzkosť syndróm.

Zhoršiť stav obličiek

Pokrmy jedenej v ketogénna diétu režime môže obličky tvrdšie pracovať. Pre tých z vás, ktorí majú v anamnéze tohto ochorenia, je odporúčané, aby to nerobila.

kyselina zažívacie ťažkosti

Drastické zmeny v strave režime môže vyvolať poruchy tráviaceho systému. Jedným z nich je aj nepravidelné pohyby čriev. To je vzhľadom na spotrebu zeleniny v malých množstvách a tiež s obmedzením spotreby ovocia.

ketoacidóza

Diabetická ketoacidóza je škodlivý problém, keď sa hladiny ketolátok v krvi, sú veľmi vysoké a takisto pokles pH krvi (kyselina). Ak vľavo nekontrolovaný, tento stav môže viesť k bezvedomiu až k úmrtiu. Jednotlivci, ktorí sú najviac vystavení riziku vzniku diabetickej ketoacidózy sú diabetici.

páchnuce dych

Jedným z najčastejších negatívnych vplyvov hnevá dych. To je spôsobené tým, acetón látky, čo je materiál vo forme ketónu, ktorý je tiež výsledkom metabolizmu tukov.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.