site
stats

Gjithcka mbi përforcues testosterone për bodybuilding: faktet, përfitimet, përbërësit, dhe shtojcave zgjedhje

Testosterone është një komponent që ka qenë lidhur me të madhe, në masë të muskujve fryrë për disa vjet dhe në thelb nëse kjo është pikërisht ajo që ju jeni duke kërkuar për të, ju duhet të dëshirojnë për të maksimizuar sasinë e agjentit hormoneve në trupin tuaj.

prodhimit Testosterone zakonisht ul me moshën. Sipas Shoqatës Amerikane Urological, në lidhje me dy nga 10 djem të vjetra në krahasim me 60 vjet kanë testosterone të ulët. Që rrit disi në 3 nga 10 burrave në 70 e tyre dhe gjithashtu 80.

Çdo individ e kupton se ai kërkon shkallë të shkëlqyer të testosterone të përfitojnë të plotë të rritjen e muskujve në masë nga nismat e tij të vështirë në palestër.

Ata kanë dy mënyra natyrore për të rritur testosterone me shtesa. Së pari, të marrë shtojcave që kompliment testosterone që është e lidhur dhe gjithashtu jo-aktive dhe e dyta ekzistuese, ata do të marrin shtesat që rrisin prodhimin e trupit tuaj të nivelit të testosterone shfrytëzuar testosterone përforcues.

Themelore e Testosterone

Themelore e TestosteroneTestosterone është një hormon gjendet në njerëz, përveç në kafshët e ndryshme të tjera. Testiseve kryesisht të testosterone në një vajzë. vezoret e grave gjithashtu të krijojë testosterone, edhe pse në sasi shumë më të vogla me madhësi. prodhimit Testosterone fillon për të rritur në mënyrë të konsiderueshme gjatë moshës së pubertetit dhe fillon të dip pas moshës 30 përafërsisht.

Testosterone është një lloj i androgen prodhuara kryesisht nga testise / testiseve në qeliza të quajtura qelizat Leydig. Pa testosterone duhur, burrat janë jopjellor. Sepse procesi i spermatogenesis (zhvillimi i spermës pjekur) ka nevojë për testosterone.

Testosterone është i përfshirë në avancimin e organeve seksuale mashkullore para lindjes, dhe zhvillimin e cilësive të mesme seksit në adoleshencë, të tilla si forcimi zë, penis të zgjeruara dhe gjithashtu testise dimension, dhe rritja e qimet e fytyrës dhe të trupit.

Në burra, testosterone besohet për të rregulluar disa funksione së bashku me prodhimin e spermës:

 • libido
 • masë e kockave
 • shpërndarja Fat
 • dimension të muskujve dhe gjithashtu rezistencë për ndërtimin e muskujve
 • prodhimit të qelizave të kuqe të gjakut

Më poshtë janë disa pika kyçe në lidhje me testosterone:

 • Testosterone rregullon shumë procese në trupin e mashkullit
 • Nivelet e testosteronit kanë tendencë për të shkuar poshtë si meshkujt mosha
 • Ka pak, nëse ndonjë, dëshmi për të treguar se shtojcave prohormone të ketë ndonjë ndikim në shkallën testosterone

Shqetësimi i ulët testosterone

Shqetësimi i ulët testosterone

Gjatë moshës së pubertetit, testosterone ndihmon të ndërtuar muskujt e njeriut, forcon zërin e tij, dhe gjithashtu rrit dimensionin e penisit të tij dhe gjithashtu testise. Në vitet e rritur, ajo mban indet dhe kockat muskulare një mashkull të shëndetshëm dhe të ekuilibruar dhe mban normën e tij të interesit në seks. Kjo është ajo që e bën një mashkull mashkull, (të paktën fizikisht).

Pas moshës 30, shumë meshkuj fillojnë të përjetojnë një rënie progresive në testosterone. Një rënie në epsh nganjëherë vjen me rënie në testosterone, duke çuar shumë njerëz që gabimisht besojnë se humbja e tyre e interesit në seks është më shumë si rezultat i gjetjes së vjetër.

Shkalla në të cilën gradë testosterone rënie shkon djema, por një shumëllojshmëri ngritjen e individëve janë duke përjetuar ndikimin e ulur nivelet testosterone si edhe më shumë njerëz tani jetojnë përtej moshën 60.

Pas moshës 40 vjeç, përqendrimi i rrjedhin testosterone bie me rreth 1.6 për qind në vit për shumë meshkuj. Nga mosha 60, shkallët e reduktuar e testosteronit me siguri do të sjellë në lidhje me një diagnozë mjekësore e hipogonadizmit në djem të rinj.

Niveli i ulët i testosteronit mund të prodhojë një sërë simptomave në meshkuj, e përbërë nga:

 • Dëshira zvogëluar për seks (makinë seksi)
 • erektil reduktuar me cilësi të lartë, veçanërisht për erections natë
 • Rregullimet në gjendje e mendjes
 • Funksioni reduktuar intelektuale dhe gjithashtu njohës
 • Lodhje, depresioni, dhe zemërimi
 • Të ulet në masë të muskujve indeve dhe forcë
 • flokët reduktuar trupit
 • modifikime Skin
 • masiv ulur kockave / trashësi mineral
 • Të rritet në masë të barkut yndyrë

Testosterone përforcues për të përmirësuar të natyrshme rënie nivelet e testosteronit

Si një opsion për të shtojcave testosterone recetë, disa njerëz mbështeten në zgjedhje jo-recetë. Këto produkte të garantojë për të rritur natyrshëm reduktimin e nivelit të testosteronit. Ata janë quajtur zakonisht “boosters Testosterone”, dhe gjithashtu qenë zakonisht në dispozicion në llojin e pluhur.

Këto shtesa nuk përbëhet nga testosterone aktuale apo agjentëve të ndryshme të tjera hormonale. Në vend të kësaj, ato përfshijnë bimeve natyrore dhe gjithashtu komponimeve të ndryshme të tjera që janë menduar për të rritur prodhimin tuaj të gjithë-natyrore të testosterone.

Siç rekomandohet nga emri, boosters testosterone përmirësuar deri nivelin tuaj të testosteronit natyrshëm. Edhe pse se disa boosters janë ekstra të besueshme krahasim me të tjerët, ata janë bërë të gjitha për të përmirësuar aftësinë e trupit tuaj për të krijuar edhe më shumë testosterone krahasim është aktualisht duke u prodhuar.

E boosters nuk janë krijuar si një zëvendësim për testosterone tuaj natyrore. Ata janë vetëm për qëllim për të lartësuar kapacitetin tuaj për të prodhuar edhe më shumë nga ky agjent vendimtare hormonal.

Punojnë boosters testosterone?

Punojnë boosters testosterone?Testosterone është hormon i rëndësishëm lidhur me të ngritura masë indeve muskulare, fitimet forcë, dhe gjithashtu epsh. Pra, ajo vjen si nuk është një surprizë që shikoni për mjetet për të rritur prodhimin e të gjitha-natyrore e trupit të T është, dhe do të jetë gjithmonë një e vazhdueshme.

Shumë njerëz janë skeptikë për boosters testosterone plotësim dhe aftësinë e tyre për të dhënë rezultate të dobishme. Disa individë pyesin saktësisht se çfarë shtojcave testosterone bëjë. Ata janë në mëdyshje për të investuar paratë e tyre në produktet që deklarojnë për të punuar, por nuk arrijnë të furnizimit.

Fatmirësisht, shumica e shtojcave natyrore testosterone bëni atë punë. Një pikë që djemtë të shumta që zgjedhin për shtesa mbi testosterone recetë me saktësi vlerën janë fakti që shtesa të funksionojë pa nevojën për të menaxhuar efektet anësore potencialisht të pasigurta.

boosters testosterone janë një klasë e shtojcave bimor që synojnë rritjen e natyrshme nivelet tuaj testosterone. Ata mund të punojnë me testosterone drejtë në rritje, ose duke penguar hormonet përgjegjëse për konvertimin e testosterone të estrogjenit.

Në afat të gjatë, këto shtesa janë menduar për t’ju ndihmuar të shërohem shpejt dhe të zhvillojnë më të mëdha, muskujt më të fortë.

Për informacionin tuaj, ka mjete për të rritur testosterone natyrshme.

Studimet tregojnë se kur ju punoni jashtë mund të bëjë një dallim shumë, si gradë testosterone ndryshojnë gjatë gjithë ditës (ata janë të lartë të mundshme në mëngjes, më të ulët në pasdite). ushtrime rezistencës-trajnimit, në veçanti, kanë më shumë ndikim në testosterone kur të përfundojë në mbrëmje

9 përbërësit All-natyrore testosterone përforcues për të mbështetur rritjen e muskujve

Ju keni më shumë gjasa të zbuluar ka një shumëllojshmëri të gjerë të përbërësve, kur ka të bëjë me sende të favorizuar test-mbështetje. Nëse keni ndërmend për të arritur rezultatet më efektive të jetë e mundur, është thelbësore për të kuptuar se cilat komponente të punuar dhe gjithashtu që ato të japë më pak në krahasim me rezultatet e përsosur.

Drejtë këtu listë e 9 përbërësve të gjitha-natyrore përforcues testosterone që mund të bëjë një ndryshim të madh në nivelet tuaj testosterone.

1. Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris
Tribulus Terrestris

Tribulus, ndërsa e quajti një barishte natyrore testosterone-rritjen, nuk ka furnizim përfitimet që lidhen me qëndrueshmëri, muskujve, apo shërim. Kjo mund të ndihmojë drive tuaj seksuale, por kjo nuk tregon se ajo është bërë asgjë për nivelin tuaj testosterone.

Tribulus Terrestris për qëllim për të rritur luteinizing agjent hormonal (LH), e cila më pas dërgon udhëzime për testise duke shkaktuar ato bërë testosterone.

Tribulus po ashtu përfiton probleme të tjera shëndetësore dhe Wellness, i përbërë nga minimizuar nivelin e kolesterolit, ul triglycerides, ka antioxidant shtëpi, ul gradë glukozës produkt, ndihmon në trajtimin e presionit të lartë të gjakut

2. DHEA

DHEA (Dehydroepiandrosterone)
DHEA (Dehydroepiandrosterone)

DHEA qëndron për Dehydroepiandrosterone. Kjo është një agjent hormonal që trupi juaj bën të natyrshme. Është në dispozicion si një shtojcë dhe është një përbërës i zakonshëm aktiv në boosters testosterone.

DHEA ka një ndikim të ngjashëm me steroid anabolic. DHEA plotësim mund të nxiste gradë testosteronit në vend të ndjeshëm në një vajzë të moshës së mesme dhe të vjetër, si dhe në zonjat menopausal.

Lexo:  DHEA për Bodybuilding pasqyrë: të ulët simptomat DHEA, përfitimet, dhe shtojcave

Një studim raportuar në Gazetën Evropiane të Fiziologjisë Aplikuara vendosur që DHEA plotësim mund të rritur nivelet e testosteronit tërësisht të lirë në një vajzë të moshës mesatare.

3. Creatine

Sipas Qendrës Mayo, ka prova të konsiderueshme që mund të rritur në masë të muskujve dhe gjithashtu qëndrueshmëri. Megjithatë, ajo nuk ka treguar deri për të rritur durimin aerobic ndjeshëm.

Creatine është zakonisht i përbërë nga në boosters testosterone, sepse në masë të muskujve të reduktuar është një efekt anësor i natyrshëm në rënie gradë testosterone.

4. L-arginine

L-arginine është një amino acid që trupi bën natyrale. Ajo vepron si një vasodilator kur përdoret si një shtojcë. Për ta vë atë vetëm, ajo ndihmon për të zgjeruar enët e gjakut. Ajo është bërë përdorimin e për t’u marrë me sëmundje kardiovaskulare, hipertension, dhe mosfunksionim ngrerë (DE).

5. Fenugreek

Fenugreek
Fenugreek

Fenugreek është një bimë e rritur çdo vit për përdorim në ushqim; fara janë përdorur si një erëza në gatim indian. Këto shtesa premtojnë fitime të mëdha muskujve indeve me asnjë nga efektet negative që lidhen me steroid anabolic.

Aktualisht, esenca fenugreek janë duke fituar ankesën si një shtojcë testosterone në përmirësim. Si një testosterone rritjen shtojcë, garancitë fenugreek fiton të mëdha muskujve me asnjë nga efektet negative që lidhen me steroid anabolic.

6. D-Aspartic Acid

D-Aspartic Acid ka avantazhin për të rrit prodhimin e të gjitha-natyrore testosterone dhe rezultatin duke e bërë përdorimin më të mirë të lirimit të luteinizing dhe gjithashtu gonadotrophin hormonet pa shkaktuar efekte të dëmshme. Nga rezultatet gjithashtu tregoi se meshkujt shfrytëzuar D-aspartik Acid siguri do të shihni një përmirësim të konsiderueshëm në çështje spermës dhe lëvizshmëri.

ekstrakt 7. xhensen

Ginseng extract
Ginseng extract

Xhensen ekstrakt ka qenë një përbërës i rëndësishëm aktiv brenda sistemeve organike konvencionale për vite të panumërta si të lashtët përforcues natyror testosterone. Një studim ka zbuluar se përbërësit e ekstraktit xhensen mund të mbështesë gradë testosteronit dhe gjithashtu ekuilibrin e hormoneve seksuale mashkullore.

Xhensen natyrisht shkakton trupin tuaj për të krijuar më shumë testosterone. Rritja e testosteronit me siguri do të reklamuar në masë të indeve muskulore, dhe gjithashtu do të ju ndihmojë për të ngritur dhe të formojnë indet tuaja muskulare shpejtë.

8. Selenium

Selen është një mineral ushqyese thirrje për nga trupi juaj për karakteristika të ndryshme trupore. Research studime kërkimore Studimi mbi selen për testosterone rritjen tregojnë se selen ka demonstruar një aftësi për të rritur nivelin e testosteronit tek meshkujt mbi moshën 30, mosha në të cilën nivelet e testosteronit të fillojë të ulet.

9. zink Gluconate

Zinku është një mineral që kishte qenë prej kohësh i njohur për aftësinë e tij për të promovuar prodhimin e testosterone. Zinku është i nevojshëm për prodhimin e rregullt testosterone. Zinku është një përforcues testosterone, i cili pengon enzimë aromatase, pra redukton konvertimin e testosterone të estrogjenit.

12 Përfitimet e testosterone përforcues për ndërtimin e muskujve

Trupi juaj bën testosterone për rritjen në masë të muskujve, fitimet qëndrueshmëri, dhe gjithashtu rrit në kryerjen e trajnimit. Kjo është arsyeja pse një shtojcë që i ndihmon të rritur testosterone brenda array tipike mund të jenë të vlefshme.

Testosterone Booster furnizon një përbërës thelbësor shfaqur në një hulumtim klinik të njeriut për të plotësoj prodhimin e të gjitha-natyrore testosterone trupit tuaj brenda shumëllojshmëri të rregullt. Ajo gjithashtu ofron një përzierje e përbërësve treguar për të rritur performancën sportive.

Përfitimet e optimale Testosterone

Thjesht hidhini një sy në rezultatet e hulumtimit të listuara më poshtë!

1. zemrës dhe gjakut të shëndetshëm

pompa një zemër të shëndetshme dhe të balancuar gjakut në pjesën tjetër të trupit, duke siguruar në masë të muskujve dhe organet e trupit me oksigjen të nevojshme për kulmin e efikasitetit. Testosterone ndihmon prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut nëpër palcën e kockave. Nivelet e ulëta të testosteronit janë të lidhura me një shumëllojshmëri të rreziqeve kardiovaskulare.

studime të vogla kërkimore në fillim të viteve 2000 ka gjetur se djema me sëmundje të zemrës të cilët iu nënshtruan terapisë testosterone pa vetëm përmirësime të vogla. Disa ishin në gjendje për të rritur distancën e tyre në këmbë me 33 për qind. Një studim tjetër hulumtimi ka gjetur se terapi hormon vetëm zgjeruar arteriet të shëndetshme dhe të balancuar, megjithatë, nuk ndikojnë siklet pectoris.

2. Enhanced fuqinë tuaj

Testosteroni është hormon i rëndësishëm që është në krye të zhvillimit qëndrueshmëri muskujve në trup. Enhanced forca muskulare ind është në mesin e rregullimeve të parë ju do të zbuloni sa më shpejt që ju të filloni duke marrë të shtëna testosterone.

Nga testosterone integruese, trajnimit të forcës, dhe një dietë e duhur, ju mund të zhvillojnë qëndrueshmëri tuaj muskujve shumë më shpejt se sa do të mbajë e vërtetë, pa marrë përforcues.

3. masë Rritja e muskujve

Një nga përfitimet rëndësishme të shtëna testosterone është se ajo bulks deri në masë të muskujve tuaj. Testosterone stimulon prodhimin e qelizave të muskujve në masë në një ngadalshëm-lëvizje dhe gjithashtu mënyra të qëndrueshme megjithatë shumë më të sigurt dhe të qëndrueshme se steroid bërë.

4. yndyrë pak, të rritur në masë të muskujve shumë

Testosterone është përgjegjës për masë të ngritura indeve muskulare. në masë të pakët trupi ndihmon kontrollin e peshës dhe të rritur të energjisë.

Testosterone nuk është vetëm i besueshëm në masë të muskujve ndërton ende është shumë efektive në djegien yndyrë në trup, si dhe.

Për një vajzë me testosterone të ulët, studimet tregojnë se trajtimi mund të ulet në masë yndyrë dhe të rritet madhësia në masë të muskujve dhe rezistencë. Disa njerëz raportuan një rregullim në masë të ligët trupit, megjithatë, nuk ka rritje në forcën.

Kjo është më e mundshme që ju do të shihni një nga më të mirat, kur ju kombinojnë trajtimin testosterone me trajnim forcë dhe stërvitje.

5. belly yndyrë kokëfortë Decrease

Stomak yndyrë është një yndyrë të vështira për të synuar në trup. boosters testosterone të ndihmojë prishen se yndyrë. Pavarësisht nga çfarë do të kushtojë? Ushtrimi dhe gjithashtu plan dietë ju të marrë pjesë në, yndyrë barkut nuk zhduket për shkak të testosterone të ulët.

Me boosters drejtë testosterone, ju do të keni mundësi për të hequr qafe atë yndyrë padëshiruar dhe përfundimisht të marrë trupin që ju dëshironi.

6. kockat të forta

Testosterone luan një detyrë të konsiderueshme në densitetit të kockave mineral. Trashësia Bone ul si meshkujt mosha dhe niveli i testosteronit zbresin. Kjo rrit kërcënimin e eshtrave të dobëta dhe gjithashtu osteoporozën. kockat e ngurta të ndihmuar të mbështetur në masë të muskujve dhe gjithashtu organet e trupit të brendshme, të cilat mund të rritur efikasitetin sportive.

Hulumtimet tregojnë se densiteti i kockave nxit me trajtimin e testosterone për aq kohë sa doza është mjaft e lartë. gjykimet mjekësore për rezultatin e testosterone në densitetit të kockave të vendosura ngrihet në dendësi kurrizore dhe hip kockave.

Një hulumtim tjetër të zonjat në tranzicion drejtë në meshkuj zbuluar se testosterone rritur trashësinë kockave mineral. Por kjo është e panjohur nëse testosterone të mund të ndihmonte me minimizimin e rrezikut plas.

7. Rrit libido, përmirëson erections dhe gjithashtu makinë seksi

nivelet testosterone zakonisht rritet në përgjigje të zgjimit seksual të lidhura dhe gjithashtu detyrën. Djalë me gradë më të larta të testosteronit ka aktivitet të mirë seksuale. burra të moshuar të kërkojë më shumë testosterone për epsh dhe funksionin ngrerë.

Është e nevojshme për të mbajtur në mend se disfunksioni erektil është zakonisht për shkak të kushteve të ndryshme të tjera ose medikamente në vend të gradë të ulët testosterone.

Studimet kërkimore tregojnë se terapia testosterone mund të përfitojnë Wellness tuaj seksuale të lidhura dhe efikasitetit. Ajo gjithashtu tregon se ekziston një shkallë maksimale e testosterone para nuk ka asnjë reagim rritur.

Për një vajzë që nuk kanë hipogonadizmit, rritjen e testosterone tuaj nuk mund të përfitojnë drive tuaj seksuale.

kujtesës 8. Better folur, aftësitë hapësinore, apo të menduarit matematik

Studimi tregon se meshkujt me raportet më të larta të testosteronit totale kanë një dukuri të reduktuar të gjendjes Alzheimer. Ka dëshmi shtesë për një marrëdhënie të konsiderueshme në mes të testosteronit dhe duke supozuar kapacitete të tilla si memorie verbale dhe shpejtësi më të shpejtë trajtimin.

Terapi testosterone për meshkuj 34 deri në 70 vjeç ka zbuluar një përmirësim në kujtesën hapësinor.

9. Rritja e flokeve

Kur mosha e grevave pubertetit, ju keni rritjen e flokëve në vendndodhjen tuaj pubike dhe gjithashtu fytyrën tuaj. Tani që ju jeni shumë më të vjetër, ju gjithashtu mund të ketë mundësi që të ketë më shumë flokët përsëri me boosters testosterone.

10. humor Enhanced

gradë më të ulët testosterone janë të lidhura me mënyrën e jetesës të varfër. Disa nga simptomat e nivelit të ulët të testosteronit përfshijnë depresionin klinik, lodhje, dhe nervozizëm. Por disa Studimi tregon se kjo mund të jetë vetëm për njerëzit me hipogonadizmit.

Men trupat e të cilëve ndjekin rënie mesatare e testosterone me kohë nuk ka treguar një rritje në ankth.

Efektet e terapi zëvendësimi testosterone në humor mund të ndryshojnë. Meshkujt me hipogonadizmit raportuar rritur gjendjen e mendjes dhe gjithashtu Wellness dhe të reduktuar lodhje dhe gjithashtu acarim. Studimi rekomandon që kjo terapi mund po ashtu të jetë një terapi e besueshme antidepressant.

11. Ulët mundësitë e sëmundjes Alzheimer

Hulumtuesit në Universitetin e Kalifornisë Jugore kanë raportuar se rritja e nivelet e testosteronit në minj me Alzheimer ngadalëson zhvillimin e sëmundjes. Ky monitorim ka çuar studiuesit të supozohet se ruajtja e niveleve optimale Testosterone në plakjes mund të ndihmojë të shmangur Alzheimer në njerëzit.

12. Optimum kardiovaskulare Shëndeti dhe Wellness

të shëndetshme dhe të fortë Zemra e juaj, të shëndoshët pjesa tjetër prej jush është për shkak se zemra është përgjegjës për pompimin e gjakut rreth trupit tuaj, e cila nga ana transportit oksigjen dhe lëndë ushqyese të indeve muskulare dhe organeve të rëndësishme në të gjithë trupin tuaj.

Studimet kërkimore kanë vendosur se njerëzit me gradë të reduktuara testosteronit janë shumë më shumë gjasa për t’u marrë me kushtet e kardio në krahasim me njerëzit me nivelet mesatare / e lartë e testosteronit.

Gjashtë mënyra për të gjithë-natyrore si për të përmirësuar nivelin tuaj testosterone

Për të bërë përdorimin më të mirë të niveleve testosterone, duke përfshirë respektimi me teknikat stërvitje.

1. Hani shumë proteina të shëndetshme

Ju tashmë e njohin se keni nevojë për proteina për të ndërtuar në masë të muskujve. Megjithatë, ju mund të panjohur se pirja proteina të shëndetshme po ashtu ndihmon përmirësimin gradë testosterone.

lloje plotësuese të proteinave të shëndetshme të tilla si hirrës apo vezë hydrolyzates janë të lidhur me gradë më të mëdha të testosteronit.

Të dieta të larta në proteina në krahasim me carbs të ketë një efekt të vlefshme në mëlçi dhe veshkat, si dhe nivelet e përgjithshme të testosteronit. Përveç hahet shtesa, gjithashtu theksoj forma të gjithë-ushqimore të proteinave, e përbërë nga qumësht, vezë dhe edhe llojet e mishit të tilla si mish ligët, pulave, dhe derri.

2. Hani perime cruciferous

Studimi Hulumtimi ka zbuluar se duke marrë në një regjim dietë e pasur me perime cruciferous të tilla si brokoli, lakër, lakër brukseli, collards, lakërishtë, lakër jeshile, kohlrabi, mustardë mjedis-miqësore dhe Bok choy mund të ndihmojë në nxitjen e nivelet e testosteronit.

3. Hani një shumë të yndyrave

Yndyrna të tilla si omega-3s janë vendimtare për një regjim të gjithë-gjithë, të shëndetshëm dhe të ekuilibruar dietë, por yndyrna të ngopura, të cilat janë menduar për të “padëshirueshëm” nga disa, ende kanë përparësi, veçanërisht për bodybuilders që kërkojnë për të rritur nivelet e testosteronit dhe në masë të muskujve.

4. Trajnimi i zgjuar me pesha.

Pesha e trajnimit nxit rritjen e muskujve nga shkatërrimi i indeve në masë të muskujve, që kanë nevojë për trupin tuaj për të riparuar atë. Peshëngritja po ashtu rrit nivelet e testosteronit në kohëzgjatjen e drejtë pasi të keni lënë palestër

Hulumtimet kanë treguar se substanca (multi-përbashkët) zhvendosjesh duke përdorur peshat më të mëdha për më pak reps të rritur testosterone më shumë se skemat e tjera peshe-dhe-rep.

alkoolit 5. Shmangni

Përqindjet e alkoolit (1– 2 pije në ditë) mund të përmirësuar shëndetin e zemrës, sasi të mëdha të alkoolit të konsumuar në binges ose në një bazë të rregullt mund të reduktojë nivelet e testosteronit. Kjo meqë alkooli i tepërt mund të nxisin ënjtje dhe gjithashtu testosterone degradimi.

6. Rritja e Testosterone me Supplements

disa kanë më të madh se një duzinë shtojcave të ndryshme të veçanta që ndihmojnë të rritur testosterone me anë të sistemeve të shumta.

Është thelbësore për të zgjedhur më të mirë shtesë për të arritur përfitimet e donte. Zgjedhja shtesë ideal testosterone me të shumta në treg mund të jetë frikësues.

Veçuar pika më efektive në mesin e disa mund të jetë e vështirë. Megjithatë, nuk është një metodë për ta bërë këtë. Një gjë që duhet të mbahet mend është se produkti duhet të përfshijë përbërësit natyral.

testosterone përforcues natyrore

Këtu 3 maja e testosterone Boosters shtojcave 2019 me të gjithë-natyrore përbërësit dhe pa efekte anësore në treg sot!

Testo-Max nga Bulk Crazy

Testo-Max nga Bulk CrazyTesto-Max nga Bulk çmendur është më e mirë të gjitha-natyrore testosterone shtesë përforcues për të plotësuar para-stërvitje që ju ndihmon për të rritur rritjen e muskujve, të rritur qëndrueshmëri dhe gjithashtu fuqinë, ju ndihmon të shkrihet yndyrë dhe gjithashtu rritjen e dëshirës seksuale tuaj.

Testo-Max është përdorur në të njëjtën mënyrë si një shtojcë të gjithë-natyrore testosterone përforcues për atletët profesionistë dhe ndërtuesit e trupit të cilët dëshirojnë për të rritur efikasitetin e tyre dhe pamjen e tyre fizike.

Testo-Max është një opsion i sigurt dhe gjithashtu Sustanon ligjore e cila përmban 100% i pastër Tribulus Terrestris hoqi standartizuar në 45% saponins cila moderne dhe gjithashtu provuar për të rritur prodhimin testosterone në trup të natyrshme.

Testo-Max ofron një mënyrë për konsumatorët apo ndërtues trupit për të përmirësuar shkallën e testosterone dhe gjithashtu të ndihmuar ata të rritur normën e tyre Bodybuilding të rritjes.

Ajo ka qenë deklaruar të jetë një të gjitha raundin e sigurta dhe të besueshme të gjitha-natyrore testosterone shtesë përforcues që mund të ju ndihmojë të mbajë nivelet tuaj testosterone.

përfitime të ndryshme të tjera të testo-Max ju duhet të njohin është, ajo merret me trupin tuaj duke nxitur procesin tuaj metabolike e cila më pas rrit nivelin tuaj të brendshme temperaturën e trupit dhe fillon shkrirja yndyrë mbajtur.

Përfitimet e pabesueshme e testo-Max përbëhen nga sa më poshtë:

 • Një opsion ligjore dhe të sigurt për të Sustanon steroide.
 • Perfect për fitimet ekstreme muskulore, rezistencë maksimale dhe gjithashtu qëndrueshmëri, të shpejtë çlodhje trupore.
 • Nuk ka recetë e nevojshme për të bërë një blerje të testo-Max
 • Testo-Max është bërë nga CrazyBulk, një kompani që është marrë në treg për disa vite
 • hulumtuesit klinike konfirmojnë faktin se Testo-Max ka përbërësit natyral testosterone përforcues aktive
 • Përveç përmirësimit fitimet muskujve indeve, Testo-Max sjell përfitime të seksit të lidhura me zotërojnë seks tuaj
 • Transporti falas dhe për të marrë normë të veçantë zbritje në qoftë se ju të marrë Testo-Max shumë se një shishe

Buy Testo Max from Crazy Bulk

Trooper nga Muscle Detare

Trooper nga Muscle DetareMuscle Marine zhvilluar një Sustanon ligjore opsion steroid me emër është Trooper. Ajo është një ndërtesë e muskujve steroid zgjedhje hardcore për të rritur nivelin e testosteronit, në masë të muskujve, dhe qëndrueshmëri tuaj.

Lexo:  Marine Muscle Trooper Testosterone Booster Rishikimi (përbërësit, përfitimet, të çmimeve, dhe si funksionon)

Trooper përmbante 100% i pastër Tribulus Terrestris ekstrakt dhe standartizuar në 45% saponins. Ajo tregon steroid të ju jap formula koncentrohen është dy herë në krahasim me markave të tjera.

Trooper është formuluar klinikisht për të rritur hormon luteinizing dhe gjithashtu testosterone prodhimit. Të saponins do të rrisë agjent luteinizing hormonal në trupin tuaj për të përmirësuar prodhimin tuaj testosterone.

Dhe gjithashtu ndryshe nga çdo send tjetër në treg, Trooper testosterone shtesa përforcues përmban 10 mg testosterone-stimuluese DHEA. Rezultati është që ju do të ndiheni më të fuqishme, të jetë në gjendje për të rrënuar me workouts, masivisht të rritur në masë të muskujve, si dhe mblidhte nga çdo stërvitje të shpejtë.

Rezultati i Testosterone inflacionit janë të ndjeheni do të jetë e fortë, të rritur muskujve masivisht, dhe gjithashtu ka një kohë të shkurtër për shërim për seancën e ardhshme stërvitje.

Për fat të keq, kalorës ofrohet vetëm në Shtetet e Bashkuara. Drejtë këtu përfitimet kalorës që ju duhet për të marrë:

 • Sustanon Legal zgjedhje steroid
 • Boost nivelin e testosterone për optimale
 • Të ndihmuar të përmbushur në masë të muskujve të fituar
 • Fuqia shpërthyese, të rritur rezistencë dhe gjithashtu durimin
 • kohë më të shpejtë shërim për trajnimin e ardhshëm
 • Rritur efikasitetin tuaj seksuale të lidhura
 • Nuk ka kërkesa recetë
 • Rezultati në 2 javë ose më pak
 • Pa pagesë Sustanon efekte anësore

Buy TROOPER from Marine Muscle

TESTOGEN

TESTOGEN nga BAUER ushqyeritTestogen është e natyrshme testosterone shtesë përforcues cila klinikisht provuar të rritur hormon tuaj testosterone. Për shkak të faktit se Testogen është bërë nga përbërësit natyral energjike dhe gjithashtu nuk ka asnjë lloj rreziku përbërësit aktiv artificiale.

TestoGen është krijuar për të rritur hormonin tuaj testosterone pa kërcënimet dhe kërcënimet e çdo efekte anësore. TestoGen është bërë zakonisht përdorur nga njerëz të cilët kanë një interes në humbje peshe dhe të Bodybuilding.

Testogen të gjitha-natyrore testosterone shtesë përforcues duhet të pastër, të gjithë-natyrore përbërësit të cilat ata janë të D-aspartik Acid, ekstrakt xhensen, terrestris Tribulus, fenugreek, zink gluconate, selen, vitaminë B dhe vitaminë D.

Testogen është konfirmuar, të shëmtuar dhe të pakomplikuar. Natyrisht përbërësit pastër natyrore në kombinimin më të mirë për të punuar me sukses. Këtu janë disa përfitime dhe shtesat në krahasim me testosterone përforcues shtojcave sende të ndryshme të tjera të ngjashme:

 • Të ju ndihmojë të rritur përqëndrimin tuaj dhe theks, të zvogëlojë ndjenjën e padurimit dhe depresioni.
 • Të ndihmuar trupin tuaj të djegur dhjamin e tepërt dhe për të ndihmuar të ndërtuar të fortë, të gjatë, të muskujve ligët në masë të indeve.
 • Rritja libido tuaj dhe gjithashtu ju ofrojnë qëndrueshmëri që ju duhet të zgjasë më shumë dhe gjithashtu rezultate më të mira.
 • Testogen ndihmon në uljen e nivelit të kolesterolit të ndihmuar të përmirësuar shëndetin tuaj kardiovaskular dhe Wellness.
 • Testogen do të vërtetë të ringjallë lëvizjen tuaj energjike dhe durim për zgjatje të gjatë e ushtrimeve
 • Të ju ndihmojë të përqëndrohet më mirë dhe për të luftuar lodhje

Buy TESTOGEN

përmbledhje

Testosterone është ajo që na zotëron të armiqësisë dhe gjithashtu vullnetin për të përfunduar. Ajo po ashtu është vetëm ajo që ndihmon në realizimin e këtyre objektivave, duke rritur në masë të indeve muskulore. Testosterone duhet të mos të harrohet kur pesha e trajnimit, si fitimet tona, do të ndjeshëm të rritur thjesht duke rritur shkallën tonë testosterone.

boosters testosterone janë shtesa që rrisin fokusin e testosteronit në gjak. Kjo faqe ka të gjitha shtojcave treguar për të rritur testosterone, edhe pse disa janë të pamjaftueshme. testosterone më i madh është kërkuar gjatë gjithë periudhave të rritjes së indeve muskulare.

Nëse ju filloni të kesh kënaqësi me pluhurat dhe gjithashtu pilula, të parë për atë mjeku juaj mbetet në lak. Ata do të jenë në gjendje për të lejuar ju njohin në qoftë se dhe kur ju jeni duke marrë rreziqe unneeded shëndetin dhe Wellness.

Referenca :

 • http://www.healthline.com/health/what-is-testosterone
 • https://www.livescience.com/38963-testosterone.html
 • http://www.healthline.com/health/benefits-testosterone#overview1

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.