site
stats

DHEA për Bodybuilding pasqyrë: të ulët simptomat DHEA, përfitimet, dhe shtojcave

Dehidroepiandrosteron (DHEA) shtesë të quajtur androstenolone ose prasterone është një agjent endogjen steroid hormonal, që është prodhuar në gjendrave mbiveshkore, gonads, dhe të trurit.

DHEA është transformuar në trup për të androstenedione, i cili pas kësaj do të mund të ndryshohet drejtë në qoftë testosterone ose estron (agjent estrogenic hormonal) Në shtojcave Bodybuilding është shtuar zakonisht si ndërtues muskujve apo ngrohës yndyrë.

DHEA është një hormon më të plentiful androgenic prodhuar nga gjëndra veshkave, dhe gjithashtu ajo është mjaft e rëndësishme për ndërtuesit e trupit dhe atletët. Në të dy burrat dhe gratë, seksi hormonet estrogjenit dhe testosteronit varet DHEA.

Kur përdoret në doza të duhura, DHEA është e shkëlqyer për ndërtimin e trupit. Me çdo lloj ose hormon apo kompleksi, kur e bërë përdorimin e gabuar që mund të krijojë probleme.

Çfarë është DHEA (dehydroepiandrosterone)?

What is DHEA (dehydroepiandrosterone)?
DHEA (Dehydroepiandrosterone)

DHEA (Dehydroepiandrosterone), është një agjent hormonal steroid të prodhuara nga kolesterolit dhe prodhuar edhe nga gjendrave mbiveshkore. DHEA çon në prodhimin e androgjenet dhe estrogjene (njeriu dhe seksit femër agjente hormonale).

DHEA është produkti thelbësor bërë përdorimin e për të krijuar të gjitha hormonet tuaja steroide në trup, duke përfshirë testosterone dhe estrogjenit. DHEA është e nevojshme për të brendshme “mirëmbajtjen” alarm të trupit ju mund të telefononi atë mënyrë.

Dehydroepiandrosterone (DHEA) është bërë në cikle të vazhdueshme nga gjëndra veshkave. Kjo është bërë e kolesterolit, nën ndikimin e hormonit adrenocorticotrophic nga hipofizë.

djema moshuar Guy në të gjitha moshat ka shumë më tepër DHEA në krahasim me zonjat.

nivelet e DHEA ngritur deri në mesin e tonë deri në fund të 20 pastaj gradualisht fillon të ulet.

Shtojcave DHEA janë bërë përdorimin e nga disa njerëz të cilët besojnë se ata mund të rritur makinë seksi, të ndërtuar indet muskulare, luftuar rezultatet e plakjes, dhe gjithashtu të promovojë disa probleme Wellness.

DHEA çekuilibër: Si mund ta nivelet e DHEA ndikojnë në trupin tuaj?

nivelet e DHEA natyrisht fillojnë të ulet pas moshës 30, e cila është pikërisht kur disa të rriturit fillojnë të përjetojnë shtim në peshë, ngadalësinë, ulur makinë seksi dhe gjithashtu shenja të ndryshme të tjera dhe simptoma të shkaktuar nga nivelet më të mëdha të ënjtje.

Gradë të reduktuar të shpejtë në femra.

Çdo vit i jetës pas moshës 30, humbje DHEA përshpejton. Deri në kohën që një person merr në moshën e lidhur me 75, ata prodhojnë vetëm rreth 10 deri në 20 për qind të DHEA origjinale ato të zhvilluara në rininë e tyre.

Që nga nivelet e DHEA ulet me moshën, prova tregon se të rriturit mbi moshën 30 fitimin ose prodhuar më shumë DHEA marrë kënaqësi në siguri shumë më të mirë kundrejt sëmundjeve të lidhura me moshën shumta dhe gjithashtu një humbje në funksionet fizike.

Nivelet e ulëta të agjentëve hormonale, duke përfshirë DHEA, gjithashtu parashikojnë fatalitet parë në grownups vjetër.

Opinioni një shkencëtar më së specifikuar se nivelet e DHEA zvogëlohet për shkak të tensioneve të zgjatur. Shumë njerëz në të njëzetat e tyre kanë nivele të DHEA, dhe gjithashtu disa individë në të tetëdhjetat e tyre janë zbuluar të ketë prodhim të rregullt DHEA.

Nivelet e reduktuara DHEA janë të lidhura me plakjen dhe disa sëmundje, të tilla si nervosa anoreksi, lloj dy çështjet diabetik, dhe gjithashtu HIV. Në meshkuj më të vjetër, pasi nivelet e DHEA është e lidhur edhe me një mundësi më të lartë të një fatalitet.

Kur trupi juaj nuk prodhon DHEA adekuat si ju moshë, ju mund të përjetojnë disa shenja të pakëndshme:

1. Sistemi Lowered imun

Sistemi imun është rrezikuar me rrezik të ngritur e infeksioneve, kancerit të veçanta qelizave, alergji dhe sëmundjet autoimune. Perdorimi sheqer dhe funksionin insulin janë ndryshuar me nivele të mëdha rezultante të glukozës në gjak.

hulumtuesit të shumta raportojnë se DHEA mund të rrisë funksion imunitar. Edhe pse nuk është shqyrtuar edhe në njerëz, hulumtimi ka ofruar vëren se DHEA mund të përmirësojë sistemin imunitar, veçanërisht në pleqëri.

2. Humbja e pushtetit

niveli juaj i energjisë mund të bjerë në qoftë se ju jeni që kanë të bëjnë me një mungesë DHEA. Nivelet e ulëta DHEA mund të shkaktojë ju për të derdhur si trashësi kockave dhe gjithashtu në masë të muskujve, i cili mund të largohet nga ju ndiheni të dobët, i lodhur dhe gjithashtu ekstra të prirur për lëndime të tilla si çarje të eshtrave.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë raporton se shtojcave DHEA janë bërë herë pas here përdorimin e për të luftuar muskujve pikë të dobët dhe për të rritur imunitetin.

3. Shteti i modifikimeve mendjes apo depresioni klinik

Variacionet hormoneve dhe gjithashtu shterjes se ju të përjetojnë kur bie tuaja DHEA mund të krijojë një gjendje të ndryshon mendjen së bashku me ndërrime në Wellness tuaj fizik. Ankthi nuk është e pazakontë në femrat nivelet e DHEA cilëve janë.

NIH shënon se studimi hulumtimi bërë në shtojcave DHEA për trajtimin e depresionit klinik gjeneruar një provë të vërtetë klinik.

4. Shenjat Sex-lidhur

faqe profesionistëve të kujdesit shëndetësor “internet HCPLive thekson se zonjat që janë bërë nuk kanë në DHEA, shumica e të cilave janë post-menopausal, tregojnë disa simptoma sex-lidhura, duke përfshirë mungesën e lubrifikimit gjenitale dhe gjithashtu dhimbje gjatë marrëdhënieve seksuale, së bashku me një mëdha dhe të vogla nevojën për marrëdhënie seksuale se-parë-përvojë.

Përfitimet DHEA ju duhet të dini

DHEA nuk është çdo gjë në lidhje me agjentët e hormoneve steroide. DHEA që është e gjeneruar nga mendja është zbuluar të ketë efekte drejt në funksion të kujtesës dhe të sistemit nervor qendror, e cila mund të shkaktojë një mendje të mprehtë, rritur disponimin dhe nivelet e edhe shumë më të mirë me energji elektrike.

DHEA po ashtu mund të rrisë nivelin e insulinës të ndjeshmërisë dhe gjithashtu të ndihmojë humbje yndyrë.

Prova sugjeron se DHEA mund të ndihmojë depresioni trajtimin, peshë të tepërt, dhe gjithashtu osteoporozën. Megjithatë, më shumë studim është i pasur për të mbështetur përdorimin e saj për problemet hormonale, funksionin e seksit të lidhura, dhe gjithashtu lupus (një sëmundje autoimune që ndikon lëkurën dhe edhe organet e trupit).

Hulumtimet klinike rekomandojmë që plotësimin me DHEA mund të ndihmojë në uljen ënjtje dhe për të përmirësuar nivelin e insulinës të ndjeshmërisë, duke bërë të mundur administrimin shumë më të mirë të niveleve të sheqerit në gjak dhe kushtet si diabeti dhe probleme të zemrës.

Është po ashtu e dobishme për rritjen sintezën e proteinave të shëndetshme dhe për këtë arsye ndërtimi i densitetit të kockave dhe në masë të ligët muskujve, ndihmuar për të rritur performancën stërvitje dhe gjithashtu për të ulur dhimbje të përbashkët dhe gjithashtu Discomforts.

Sipas burimit natyror Medicines Gjithëpërfshirës të dhënave, DHEA është përcaktuar të jetë potencialisht e dobishme për këto probleme:

 1. Aging Skin . Duke marrë DHEA gojë duket për të rritur dendësinë epidermik, prodhimin sebum, hydration lëkurës, dhe për të zvogëluar pigmentim lëkurës fytyrë në burrat dhe gratë e moshuara
 2. Impotencë . Duke marrë DHEA gojë për 24 javë duket se për të rritur Ed, funksionin orgasmic, dëshirën seksuale, dhe seksi të lidhura me kënaqësinë e përgjithshme të plotë në një vajzë me mosfunksionim ngrerë dytë të presionit të lartë të gjakut. Ajo nuk mund të jetë aq i dobishëm në ato me çështjet diabetik ose kushtet neurologjike.
 3. Osteoporozën . Duke marrë DHEA gojë 50-100 mg çdo ditë duket për të rritur dendësinë minerale të eshtrave (BMD) në femra dhe meshkuj të moshuar me dobësimin e kockave ose Osteopenia.
 4. Skizofrenia . Duke marrë DHEA nga goja duket për të rritur shenjat si negative dhe pozitive në njerëzit me skizofreni. Ajo mund të jetë shumë më efikas në krahasim me zonjat në meshkuj.
 5. Sistemik Lupus Erythematosus (SLE) . Duke marrë DHEA kombinuar me gojë me trajtimin tradicional mund të ndihmojë në uljen e aktivitetit SLE kusht, rregullsinë e flakërim-ups, dhe doza corticosteroid nevojshme.

Një më shumë përfitime DHEA:

 • DHEA si një antioksidant
 • DHEA si një autoritet rregullator agjent hormonal (kjo ndihmon të menaxhuar tiroide dhe hipofizës gjëndra, dhe gjithashtu rrit funksionin Thymus gjëndër)
 • ul kolesterolin
 • Promovon prodhimin e zhvillimit njerëzor agjent hormonal
 • Rrit rezistencën duke stimuluar aktivitetin e qelizave vrasës
 • Rrit ndjeshmërinë e qelizave ndaj insulinës
 • Ndihmon në kthimin e trupit në një gjendje të ekuilibruar, pas një stres dhe ankth reagim
 • Përmirëson funksionin njohës, zhvillimin e kockave, dhe gjithashtu epsh
 • Nxit disponimin duke rritur nivelet e serotonin mendjes së

Ashtu si DHEA punon në trup?

Trupi i bën DHEA më vete dhe pasi që transformon disa DHEA të testosterone dhe estrogjenit, dy agjentë hormonale sex fuqishme e nevojshme për disa funksione të trupit përtej thjeshtë rekreacion.

Këto hormone janë thelbësore për mbajtjen e niveleve të larta të energjisë, një proces i shëndetshëm metabolike, zemra, truri, dhe shëndetin e kockave, e cila është arsyeja pse të gjitha-natyrore rënie në nivelet e këtyre agjentëve hormonale që lidhen me plakjen mund të shkaktojë shenja të shumta të padëshiruara.

Edhe pse kjo është ende e paqartë saktësisht se si punon DHEA, shkencëtarët besojnë se kjo është pikërisht ajo që ndodh: Shpërndarja nëpërmjet qarkullimin e gjakut në një formë jo-aktive quajtur DHEA sulfate, ky hormon vjen në jetë aktiv kur vjen në kontakt me një qelizë individuale apo indeve që “kërkesat” atë.

Rrjedhimisht, sulfate është hequr dhe gjithashtu është më pas konvertohet tek androgjenet dhe estrogjene.

Ndër DHEA-së më të neglizhohet, por funksionet esenciale mund të jetë kapaciteti i tij për të cortisol– kundër-bilancit kur DHEA është, nivelet e kortizolit janë të larta dhe anasjelltas.

Kortizolit, një nga agjentët e pakta hormonale që rrisin me moshën, shkakton stres. Kur ajo rrjedh në nivele të larta për sasi të zgjatur kohën e kohës, ajo mund të ndikojë në disa funksione trupore, i përbërë nga rezistenca e insulinës shkatërruese dhe gjithashtu sistemin endokrin, dhe hypothalamus.

Ruajtja e niveleve të shëndetshme të DHEA për plakjen dhe theksoi njerëz mund të jetë detyrë e saj thelbësore si pasojë e kapacitetit të tij në nivele të reduktuara kortizolit.

DHEA Doza është i sigurt për shëndetin tuaj dhe WellnessDHEA Doza është i sigurt për shëndetin tuaj dhe Wellness

Shtojcave DHEA mund të jetë e dobishme por ajo është shumë e këshilluar që të kërkojë këshilla nga një profesionist të kujdesit shëndetësor përpara plotësimin, dhe ajo duhet të rregullisht të kontrollohet me punë laboratorike.

Duke e bërë përdorimin e dozave të larta të DHEA mund të mos jetë e sigurt. Individët që kanë probleme të zemrës, sëmundje të mëlçisë, diabeti, kolesterolit të lartë, probleme tiroide, sindromi polycystic vezore, dhe një histori të problemeve të koagulimit nuk duhet të përdorin DHEA.

Siç mund ta shikoni, DHEA ofron një mori të përfitimeve. Megjithatë, edhe më shumë, nuk është gjithmonë më mirë. Është ideal për të marrë shtojcave DHEA në doza të vogla në fillim për t’i dhënë kohë trupin tuaj për të rregulluar, pastaj gradualisht të rritur sasinë gjatë muajve të shumta.

Nuk janë të forta të shumta të ndryshme të DHEA nga 2 mg, 5 mg, 10 mg, 25 mg, 50 mg dhe 100 Mg– gjithmonë të shfrytëzojë dozën më të përballueshme të përshtatshme për ju.

Nëse ju jeni më të vjetër në krahasim me 25 dhe gjithashtu të trajnuar intensivisht, ka një shans të mirë që nivelet e juaj DHEA janë nën par. Përpjekje për të marrë 50 deri në 100 miligram i DHEA dy herë në ditë për të rritur testosterone tuaj dhe nivelet e IGF-1, të rritur e muskujve në masë dimension, shkrihet edhe më shumë yndyrë trupit, dhe gjithashtu të rritur shëndetin tuaj themelore dhe gjithashtu mirëqenien.

A DHEA kanë efekte anësore për burrat dhe gratë?

A DHEA kanë efekte anësore për burrat dhe gratë?Sepse nivelet ndikimet DHEA hormon, ajo mund të krijojë shenja të tjera. Shumica efektet anësore janë të lehta, si një migrenë, lodhje, çrregullime të gjumit, dhe gjithashtu bllokimet e trafikut.

Doza e lartë e DHEA mund të rritë rrezikun e disa lloje kanceresh që janë të ndikuara nga hormonet, si Kanceret qelizat e bustit, vezoreve, dhe prostatës.

The guy mund të përjetojnë inflamacion gjirit, sistemit urinar nevoja, agresivitet, ose zvogëluar dimensionin e testise. Rezultatet e kundërta që mund të ndodhin në të dy gjinive përfshijnë puçrra fytyre, problemet e gjumit, dhimbje koke, të përzier ose të vjella, itchiness e lëkurës, si dhe gjendjen e ndryshon mendjen.

Zonja mund të përjetojnë shenjat e tilla si lëkurës me vaj, rritjen e rritjen e flokëve anormale, një zë të thellë, periudha të parregullta, të vogël dimension të gjirit, dhe rritur madhësinë gjenital.

Efektet e mundshme anësore të përbëhet nga humbja e flokëve, zhvillimin e flokëve në fytyrë (në zonjat), agresivitetit, padurimit dhe rritjen e nivelit të estrogjenit. Kalciumi channel blockers mund të rrisë nivelet e DHEA, dhe shtojcave duhet të shmanget nga ata duke përdorur blockers rrjetit kalcium.

DHEA nuk duhet të bërë përdorimin e në qoftë se presim apo pleqsh, nga ata nën moshën 18 vjeç ose shfrytëzohen nga ata me nivele të shëndetshme të DHEA.

Çdokush me një sfond të kancerit të hormoneve të lidhura duhet të qëndrojnë të qartë të DHEA për shkak të mundësisë të niveleve të ngritura estrogjenit. Përveç kësaj, njerëzit me çështjet e mëlçisë ose kusht duhet për të shmangur shtojcave DHEA.

DHEA për ndërtimin e trupit

DHEA për ndërtimin e trupitSi ju më shumë gjasa tashmë e kuptojnë, duke rritur nivelet e anabolic agjent hormonal është metoda më e besueshme për të përmirësuar fitimet muskujve indeve, fiton forcë, dhe humbje peshe.

Ndër variablat kryesore që përcaktojnë se sa në masë të muskujve një person mund të marrë është nivelin e tyre testosterone, dhe gjithashtu nivelet e testosteronit të vërtetë gjithmonë do të rrezikojë avantazhin tuaj në një shumëllojshmëri të gjerë të metodave.

DHEA është pikërisht ajo që është e njohur si një prohormone; Kjo është për shkak se ai është përgjegjës për marrjen e hormoneve steroide.

Deri më tani, ka pak mbështetje shkencore për lëndën që marrjen e shtesave DHEA mund të rrisë nivelet e testosteronit.

Studime të shumta hulumtuese shkurtër rekomandojmë që DHEA mund të ndihmojë prodhimit të rritur testosterone dhe gjithashtu të sigurojë një sërë përfitimesh (edhe pse një shumëllojshmëri të krahasueshme të studimeve kërkimore kanë raportuar e kundërta).

DHEA është materiali thelbësor përdoret për të prodhuar të gjitha hormonet tuaja steroide në trup, duke përfshirë testosterone dhe estrogjenit gjithashtu.

Ta vë atë drejtpërsëdrejti, duke ngritur nivelet tuaj DHEA mund të ndihmojë për të rritur hormonet steroide të tilla si testosterone ose estrogjenit duke u mbështetur në pikërisht ajo që kërkon trupi.

Në teori, nëse keni pasur nivelet e testosteronit dhe të rritur nivelin tuaj DHEA, i DHEA mund të shkëmbehen sasi shtesë të testosteronit.

Shtojcave DHEA ndihmuar të rritur në masë të ligët muskujve indeve dhe gjithashtu nxit ekuilibrin e hormoneve. Ajo është marrë në pa rrezik konsideratë kur absorbohet doza të vogla.

Një studim i publikuar në Gazetën Evropiane të Fiziologjisë Aplikuara në vitin 2013, në të cilin janë dhënë tetë njerëz të moshës së mesme a DHEA plotësuar një natë më parë duke përfunduar Një intensitet të lartë trajnimi interval program stërvitje.

Rezultatet e ditur se shtesa përdorimi DHEA shfaq për të rritur nivelet e testosteronit dhe gjithashtu të parandaluar ato nivele nga rënie gjatë stërvitje.

Various studim tjetër hulumtim mbi përdorimin e shtojcave DHEA përbëhet nga një studim të vogël të botuar në revistën urologji në vitin 1999.

Për këtë studim, 40 klientë nga një klinikë ngrerë mosfunksionim ishin të ndarë arbitrarisht në dy ekipe: ekipi i parë mori një shtesë DHEA në baza ditore për gjashtë muaj, ndërsa grupi i dytë mori një pilulë sheqeri për shumë të njëjtën periudhë.

Edhe pse ata trajtohen me shtesa DHEA përjetuar një rinovim të rëndësishëm në aftësinë e tyre për të arritur apo mbajtur një mbledhje, shkrimtarët e studimit theksohet se DHEA nuk ndikojnë nivelet e testosteronit.

Nëse jeni duke menduar në lidhje me përdorimin e DHEA për të rritur testosterone, flisni me mjekun tuaj para fillimit regjim tuaj shtojcë. kujdes të përbashkët të vetë-trajtimin dhe qëndrimit të qartë të ose shtyrjes mund të ketë pasoja të rëndësishme.

plotësim DHEA për ndërtimin e trupit

plotësim DHEA për ndërtimin e trupitshtojcave Bodybuilding DHEA janë aktualisht ekstra preferuar se kurrë, pasi specialistët kanë zbuluar vetëm kohët e fundit vetëm saktësisht se si të dobishme ata me të vërtetë mund të jetë.

DHEA shtojcave ndërtimin e trupit, si rezultat, janë ideale pasi ato promovojnë humbje yndyrë, përveç për të ligët rritjen e indeve të muskujve dhe gjithashtu riparimin e.

Shtojcave DHEA janë veçanërisht të dobishme për njerëzit e moshës 30 ose më lart, si kur kemi arritur këtë mbajtëse moshë, gradë DHEA gjitha-natyrore të fillojë të bjerë një numër në rritje të me kalimin e çdo viti.

DHEA shtesë mund të merret si një shtesë; tentativë dhe DHEA vërtetë ka qenë e rekomanduar nga mjekët për shkak të viteve 1980. Fakti që DHEA natyrshëm është shkëmbyer siluetën e një gruaje me krahë hapur në testosterone muzg e bëri atë një prohormone dhe e bëri atë një shtesë të shquar për atletët, megjithatë, DHEA ka rezultate të favorshme edhe para konvertimit. Ka dy lloje të plotësim të drejtpërdrejtë DHEA, ose DHEA dentare (kapsula) ose DHEA transdermal, e cila do të jetë një locion që ju mund të lidhen me lëkurën tuaj (të ngjashme me sa meshkuj me të përdorimit të ulët testosterone androgenic arna në vend të hala).

Ka dy mjete për të klasifikuar avantazhet e plotësim me DHEA, nuk është përfitimi i drejtpërdrejtë (rritur produkt DHEA), dhe pas kësaj, nuk janë përfitimet indirekte e të pasurit në rritje DHEA locion.

Sepse DHEA rrit prodhimin testosterone, ju mund të atribuojnë të gjitha avantazhet e testosterone ngritur për plotësim DHEA.

testosterone rritur mund të rrisë muskujve indeve të shëndetshme sintezën e proteinave, e cila rezulton në masë të madhe të muskujve dhe rritur edhe fitimet forcë.

Një hulumtim 2012 nga Nordstrom et al. gjeti se rritur testosterone (nga steroid androgenic) rezultoi në masë të madhe të muskujve indeve, dhe ulur nivelet e trupit yndyrë në atletët profesionistë. Studimet kërkimore tregojnë se shtesa DHEA mund të gjenerojnë rezultate të shkëlqyer në dozën e duhur.

testosterone ngritur gjithashtu mund të ju ndihmojë për të pushuar më mirë (e cila do të ndihmojë të menaxhuar dëshirat, humor rritur, tension të ulët, dhe për të rritur efikasitetin e fizike), të rritur disponimin, por edhe efikasiteti njohës (rritjen e prodhimit zgjedhje, të shkurtër dhe të kujtesës afatgjatë, dhe gjithashtu zgjidhja e problemeve), dhe për të rritur makinë seksi dhe gjithashtu të rritur lëvizshmërinë e spermës.

Top 4 shtojcave Bodybuilding DHEA 2019

DHEA punon si një steroid anabolic natyrore, sepse ajo rrit prodhimin e agjentëve hormonal zhvillimit fizik që ndihmojnë të zhvillojnë masë të ligët muskujve dhe gjithashtu luftojnë akumulimin e yndyrës. Kjo është arsyeja pse lloji shtojcë është shquar në mesin e sportistëve dhe gjithashtu bodybuilders.

Right Here top 4 DHEA shtojcave Bodybuilding 2019

1. DRILL MASTER

DRILL MASTER from Marine MuscleDRILL MASTER nga Muscle Detare krijuar është një Dianabol alternativë ligjore steroid i cili ka një funksion për të rritur mbajtjes azotit dhe gjithashtu të nxitur një shtet efektiv anabolic brenda trupit tuaj për rritjen e mases muskulore.

DRILL MASTER këshilluar për individët në Shteteve të Bashkuara që janë në kërkim të shpejtë të fituar të muskujve indeve dhe gjithashtu forcën shpërthyes. DRILL MASTER është gjithashtu i përshtatshëm si një steroid shumë e ligjshme për njerëzit që dëshirojnë të mbajnë përfitimet e tyre në mes të ushtrimit ose ciklit të trajnimeve.

Lexo:  Marine Muscle Drill Master shqyrtim: një vend të sigurtë dhe ligjore dianabol re Dbol bërë në SHBA

DRILL MASTER po ashtu përmban 10mg e DHEA për të Bodybuilding të cilat mund të ndihmojnë trupin për të ngritur shkallë tuaj e testosterone për fitimet e muskujve shpërthyese.

DRILL MASTER masivisht mund të rrisë procedurën sintezën e proteinave që lejon trupin tuaj për të rritur në mënyrë të konsiderueshme sasinë e azotit që do të ruajë në qelizat e muskujve.

Duke rritur sasinë e azotit mund të shkaktojë një rritje në proteina të shëndetshme për zhvillimin e indeve të muskujve të jetë më e madhe. Thjesht disa javë të shkurtër, ju me siguri do të shihni fitimet të njohur, dhe gjithashtu me të vërtetë të ndjehen edhe më të gjallë dhe në kontroll.

Poshtë të mirën e DRILL MASTER nga Muscle Detare:

 • Të fituar në masë të muskujve tuaj më pak të komplikuar dhe më të shpejtë
 • Rritja e rezistencë dhe qëndrueshmëri
 • Promovimi i mbajtjes azotit në muskujve tuaj
 • Rritur fokusin dhe gjithashtu me makinë gjatë stërvitje
 • Rrisë nivelin e testosteronit për ushtrimin maksimale
 • Të sigurt dhe nuk ka efekte negative Dianabol
 • 100% e ligjshme Dianabol steroide zgjedhje

Lexoni më shumë rreth DRILL MASTER

2. ENDURO

ENDURO është një nga ligjshme Deca-Durabolin alternativë steroide për të ndihmuar të neutralizuar dobësia juaj, lodhje, dhe justifikimet.

Doza e lartë ndërtimin e trupit steroid që rrit mbajtjen tuaj azotit dhe përshpejton procedurën fiton.

ENDURO gjithashtu përfshin 100mg DHEA Bodybuilding dozë për prodhimin e testosterone për të siguruar zhvillimin e muskujve shpërthyes me përfitime rezistencë.

ENDURO me komponentët kap ndihmon trupin për të pompimit deri sintezën e proteinave për të ndërtuar indet e muskujve tuaj në masë.

ENDURO gjithashtu rrit prodhimin e kuqe të gjakut për të kryer edhe më shumë oksigjen në masë të muskujve tuaj. Sepse me oksigjen shtesë më shumë, ju mund të marrë të trajnuar veten më me çlodhje më të shpejtë në krahasim me para se ta konsumojnë atë.

Various funksion tjetër i Enduro, ajo me siguri do të rrisë sintezën e kolagjenit i cili është përgjegjës për rritjen e tendons e trupit dhe tendons. ENDURO do të ndihmojë të zbutur dhe për të lehtësuar nyje të zgjeruar dëmton.

ENDURO krijuar posaçërisht për individët amerikanë dhe pa rrezik 100%. Drejtë këtu përfitimet eENDURO nga Muscle Detare:

 • Përmirësimi durimin tuaj me qëndrueshmëri shpërthimit dhe pushtet
 • Gain indeve të madh muskulor dhe dimension edhe më të madh
 • dhimbje më të ulët të përbashkët
 • Mburoja fituar të muskujve tuaj, ndërsa shkrirja yndyrë tuaj
 • çlodhje të shpejtë për ushtrimin e ardhshëm
 • rezultat më të shpejtë rreth 3 deri në 4 javë
 • Asnjë Deca-Durabolin efekte anësore
 • 100% e ligjshme Deca-Durabolin steroid zgjedhje

Lexoni më shumë rreth ENDURO

3. TROOPER

Trooper nga Muscle DetareTestosterone është një hormon gjendet normalisht në trupin burra. Kjo ka ndikuar në masë të indeve muskulore.

Muscle detare zhvilluar një Sustanon alternativë ligjshëm steroide nga emri është TROOPER . Kjo është një alternativë hardcore Bodybuilding steroid për të rritur nivelin e testosteronit, në masë të muskujve, dhe gjithashtu rezistencë tuaj.

Lexo:  Marine Muscle Trooper Testosterone Booster Review: listën e përbërësve, përfitimet, çmim, dhe si funksionon

TROOPER është krijuar shkencërisht për të rritur luteinizing agjent hormonal dhe gjithashtu prodhim testosterone.

TROOPER përmbante 100% Pure Essence Tribulus terrestris dhe gjithashtu standardizuar në 45% saponins, plus  10 mg e testosterone-stimuluese DHEA për ndërtimin e trupit . Ajo nënkupton steroid të ju jap formula koncentrohen është dy herë më shumë se emra të ndryshme të tjera të markave.

Të saponins do të rrisë agjent luteinizing hormonal në trupin tuaj për të rritur prodhimin e testosterone tuaj.

Rezultati i rritjes së kostos së jetesës Testosterone është të ndjeheni do të jetë më i fuqishëm, të rritur indet muskulare jashtëzakonisht shumë, dhe ka një kohë të shkurtër për shërim për seancën e ardhshme stërvitje.

Poshtë avantazhin TROOPER ju keni nevojë për të marrë:

 • Sustanon ligjore alternative steroid
 • Rritja e nivelit të testosteronit në maksimum
 • Të ndihmuar të përmbushur fituar të muskujve
 • Fuqia shpërthyese, rritet qëndrueshmëri dhe gjithashtu durimin
 • kohë të shpejtë shërim për trajnimin e ardhshëm
 • Rritur performancën tuaj seksuale
 • Nuk ka kërkesa recetë
 • Shkak 2 javë ose më pak
 • Pa pagesë Sustanon efekte anësore

Lexoni më shumë rreth TROOPER

4. WINGER (Lejuar Winstrol opsion steroid)

Winstrol ose Stanozolol është një një nga steroid më të popullarizuar dhe të mirë-njohur anabolic sot. Disa bodybuilders bëjnë përdorimin e Winstrol për të rritur efikasitetin, dhe gjithashtu si një përfaqësues i prerjes ndërsa humbje peshe.

Megjithatë, pas përdorimit Winstrol brenda një kohe të caktuar, disa efekte anësore zbuluar përjetuar nga aparat gjimnastikor si ngritjen e nivelit të kolesterolit, shumë e dëmshme për mëlçinë, fytyre, humbje e flokëve, dhe gjithashtu mund të dëmtojë feminineness një femra.

Winstrol steroid Zgjedhja e ligjshme nga Detare muskujve është WINGER . WINGER projektuar për të ndihmuar ndërtues trup marrë Winstrol përfituar pa dëmtuar efekte negative të cilat kishin 500mcg e pregnenolone, një paraardhës i fuqishëm për të aldosteronit, DHEA, dhe testosterone.

WINGER këshillon për njerëzit apo aparat gjimnastikor se interesuar arritur organ të ligët, ndërsa në prerjen periudhë. WINGER do të rrisë fuqinë tuaj për një stërvitje më të gjatë në krahasim me më parë.

Ata me siguri do të rrisë energjinë tuaj, efikasitetin, qëndrueshmëri, dhe për të rritur vascularity tuaj për dërgimin e humbje të madhe peshe.

WINGER janë në thelb mbrojtjen e të ligët muskujve indeve masive dhe rezistencë, dhe gjithashtu kjo është një, ndërsa shquar karakteristike në një kalori të kufizuar regjim dietë.

WINGER Përparësitë:

 • Winstrol zgjedhje e sigurt dhe të ligjshme steroid në SHBA
 • Rrit vascularity dhe gjithashtu burrëror
 • Rritur durim dhe gjithashtu fuqinë për stërvitje më të gjatë
 • ju ofron me një trup grabitur
 • Derdhur yndyrë pa derdhur në masë të muskujve
 • Nuk ka efekte anësore Winstrol

Lexoni më shumë rreth WINGER

Përfundim lidhur DHEA për ndërtimin e trupit

DHEA është kompleksi bazë që është e bërë përdorimin e për të bërë të gjitha hormonet steroide të trupit.

DHEA është një agjent natyrale hormonal dhe as të aplikojnë për përfitime nga vetë ose mund të konvertohet në të dy testosterone ose estrogjenit në varësi nevojën e trupit.

For males, DHEA is most likely to exchange testosterone and is excellent for boosting muscle mass, enhancing confidence, boosting state of mind, improving blood flow to his “important” body organs to enhance sexual desire, performance, and also contentment.

In older females DHEA aids to balance age-related hormonal modifications by maintaining hormonal levels more feminine, which helps to improve and support state of mind, protect versus weight gain, warm flashes and bone decalcification, boost high quality of rest, increase energy levels, improve skin suppleness, and also keeping genital elasticity and also lubrication (securing versus agonizing sex and enhancing complete satisfaction).

DHEA për ndërtimin e trupit nuk mund të jetë një material i autorizuar për organizatat e shumta sportive dhe gjithashtu organizatat, dhe është aktualisht në WADA ndaloi materiale listë e plotë; ju lutem kontrolloni me një trup të besueshëm të organizatës suaj para se të bërë përdorimin e shtojcave DHEA.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.