site
stats

DHEA за преглед Фудбалскиот: ниска DHEA симптоми, придобивките, и додатоци

Дехидроепиандростерон (DHEA) дополнително се нарекува androstenolone, или prasterone е ендогени стероид хормонални агент, која е генерирана во надбубрежната жлезда, гонадите, и на мозокот.

DHEA се трансформира во телото на андростенедион, кој потоа може да се промени во право или тестостерон или естрон (естрогенски хормонални агент) Во bodybuilding додатоци тоа е обично се додава како мускулите градител или масти грејач.

DHEA е еден од најбогатите androgenic хормон произведени од страна на надбубрежните жлезди, а исто така е многу важно за тело градители и спортисти. И кај мажите и жените, секс хормони естроген и тестостерон зависи DHEA.

Кога се користи во соодветни дози, DHEA е одлична за тело зграда. Со било кој вид или хормон или соединение, кога ќе се направи употреба на неправилно може да создаде проблеми.

Што е DHEA (дехидроепиандростерон)?

What is DHEA (dehydroepiandrosterone)?
DHEA (Dehydroepiandrosterone)

DHEA (дехидроепиандростерон), е хормонално стероид агент произведени од холестерол и, исто така, произведени од страна на надбубрежната жлезда. DHEA доведува до производство на андрогени и, исто така, естрогени (маж и женски полови хормонски агенси).

DHEA е суштински производ направен користат за да се создаде сите ваши стероидни хормони во телото, вклучувајќи тестостерон и естроген. DHEA е потребно за внатрешен “одржување” аларм на телото може да се нарече така.

Дехидроепиандростерон (DHEA) е направен во континуирано циклуси од надбубрежната жлезда. Тоа е направено на холестерол, под влијание на адренокортикотропен хормон од хипофизата.

Постари момци Гај во сите возрасти, има многу повеќе DHEA во споредба со дами.

нивото на DHEA се подигне до нашите средината до крајот на 20 а потоа постепено почнува да се намалува.

DHEA додатоци се направи употреба на некои луѓе кои веруваат дека може да го зголеми сексуалниот нагон, изградба на мускулното ткиво, борба против резултатите од стареењето, како и промовирање на некои велнес проблеми.

DHEA нерамнотежа: Како може нивоа на DHEA влијае на вашето тело?

нивото на DHEA природно почнат да се намали откако на возраст од 30 години, што е точно, кога неколку возрасни почнете да се доживее зголемување на телесната тежина, забавеност, намален сексуален нагон и исто така и разни други знаци и симптоми предизвикани од поголем степен на оток.

Степени намали побрзо кај жените.

Секоја година од животот, откако на возраст од 30, DHEA загуба забрзува. Од страна на време човек добива на возраст од 75 во врска, тие произведуваат само околу 10 до 20 проценти од оригиналниот DHEA тие ја имаат развиено во нивната младост.

Со оглед на нивото на DHEA се намалува со возраста, доказ покажува дека возрасните на возраст над 30 стекнување или производство на повеќе DHEA се земе задоволство во далеку подобра безбедност наспроти бројни болести поврзани со стареењето, а исто така со загуба во телесни функции.

Пониско ниво на хормонални лекови, вклучувајќи DHEA, исто така, предвидуваат фаталност претходно кај постарите возрасни.

мислење уште еден научник е наведено дека нивото на DHEA намалат поради продолжената тензија. Многу луѓе во своите дваесетти години имаат ниво на DHEA, а исто така и некои поединци во осумдесеттите години биле откриени да имаат редовно производство DHEA.

Намалување на нивото на DHEA се поврзани со стареењето и некои болести, како што се анорексија нервоза, вид две дијабетична прашања, а исто така и ХИВ. Кај постарите мажи, кои имаат нивоа на DHEA е исто така поврзан со поголема можноста за фаталноста.

Кога вашето тело не произведува доволно DHEA Како што старееме, може да се доживее некои непријатни симптоми:

1. спуштено имунолошкиот систем

На имунолошкиот систем е загрозено со подигнати опасност од инфекции, особено рак клетки, алергии и автоимуни болести. употреба на шеќер и инсулин функција се заменуваат со резултантните поголема нивоа на гликоза во крвта.

Голем број истражувачи велат дека DHEA може да го подобри имунолошкиот функција. И покрај тоа што не е добро испитани во луѓето, нудат истражување забележува дека DHEA може да го подобри имунолошкиот систем, посебно во длабока старост.

2. Губење на власта

Вашето ниво на енергија може да се намали ако си имаш работа со недостиг на DHEA. Ниско ниво на DHEA може да предизвика да се фрли и дебелина на коските и, исто така, мускулна маса, која може да ве остават чувство на слабост, исцрпени и дополнителни склони кон повреди како што се коските пукнатини.

Националниот институт за здравство објави дека DHEA додатоци повремено се направи употреба на на битка мускулна слабост и да се зголеми имунитетот.

3. состојба на умот измени или клиничка депресија

Варијациите на хормони и, исто така, исцрпување кои вас искуство, кога вашиот DHEA опаѓа може да се создаде состојба на промени умот, заедно со промени во вашето физичко здравје. Анксиозност не е невообичаено кај жените чии нивоа на DHEA се.

НИХ евиденција дека истражувањето направено на DHEA додатоци за лекување на клиничка депресија создава вистински клинички доказ.

4. Секс поврзани со знаци

интернет страницата на здравствените работници “HCPLive вели дека дамите кои се прават не се во DHEA, од кои повеќето се пост-менопауза жените, покажуваат некои секс поврзани симптоми, како што се недостатокот на генитални подмачкување и, исто така, болки во текот на сексуалниот однос, заедно со долниот од-претходно имале потреба од сексуални односи.

DHEA придобивките што треба да знаете

DHEA не е сè во врска со хормонални стероид агенси. На DHEA која е генерирана од страна на ум е откриена да имаат директно влијание врз меморијата и функција на централниот нервен систем, кој може да предизвика поостри ум, појачан расположение и, исто така, далеку подобро нивоа на моќност.

DHEA, исто така, може да го подобри нивото на инсулин чувствителност и, исто така, им помогне на масти загуба.

Доказ сугерира дека DHEA може да им помогне на лекување на депресија, прекумерна тежина, а исто така и остеопороза. Сепак, повеќе студии е мораше да се поддржи неговата употреба за хормонални проблеми, секс поврзани функција, и, исто така, лупус (автоимуна болест која влијае на кожата, а исто така и органи на телото).

Клиничките испитувања препорачуваме дополнување со DHEA може да помогне да се намали отокот и да се подобри нивото на инсулин чувствителност, овозможувајќи многу подобро администрацијата на нивоа и услови како дијабетес и проблеми со срцето на шеќер во крвта.

Тоа е исто така корисни за зголемување на здрава протеинска синтеза, а со тоа и градење на коскената густина и чистата мускулна маса, помага да се зголеми ефикасноста на тренингот и, исто така, да се намали зглобовите и непријатности.

Според извор на природни лекови сеопфатни податоци, DHEA се наведени да биде потенцијално корисна за овие проблеми:

 1. Стареење на кожата . Преземање на DHEA усно се појавува за подобрување на епидермалните густина, производството на себум, хидратацијата на кожата и намалување на лицето пигментацијата на кожата кај постарите мажи и жени
 2. Импотенција . Преземање на DHEA орално за 24 недели чини дека за подобрување на ЕД, оргазам функција, сексуалната желба, како и целокупната секс поврзани со комплетна сатисфакција со момци со еректилна дисфункција втор на висок крвен притисок. Тоа не може да биде корисно за оние со дијабетес прашања или невролошки состојби.
 3. Остеопороза . Преземање на DHEA орално 50-100 mg се појавува секој ден да се зголеми коскената минерална густина (BMD) кај постарите жени и мажи со слабеење на коските или остеопенија.
 4. Шизофренија . Преземање на DHEA од устата се појавува да се зголеми и позитивни и негативни знаци кај луѓето со шизофренија. Тоа може да биде многу поефикасен во дами во споредба со мажите.
 5. Системски лупус еритематозус (СЛЕ) . Преземање на DHEA орално во комбинација со традиционалните третманот може да помогне во намалувањето на СЛЕ состојба активност, редовноста на одблесокот-up прозорци, и дози на кортикостероиди е потребно.

уште еден DHEA бенефиции:

 • DHEA како антиоксиданс
 • DHEA како хормонски застапник регулаторно тело (тоа им помага да се справат со тироидната жлезда и хипофизата жлезди, а исто така ја зголемува функцијата на тимусот жлезда)
 • го намалува холестеролот
 • Промовира производство на човековиот развој хормонални агент
 • Подобрува отпор од страна на стимулирање на активност клетки убијци
 • Ја зголемува чувствителноста на клетките на инсулин
 • Помага во враќањето на телото на рамнотежна состојба по реакција на стрес и анксиозност
 • Ја подобрува когнитивната функција, развој на коските, а исто така и либидото
 • Подига расположението со зголемување на нивото на серотонин на умот

Само како DHEA работи во телото?

Телото го прави DHEA на своето и по тоа што се преобразува некои DHEA на тестостерон и естроген, две моќни секс хормонални средства потребни за неколку функции на телото подалеку од само рекреација.

Овие хормони се од суштинско значење за одржување на високо ниво на енергија, здрав метаболички процес, срцето, мозокот и здравјето на коските, која е причината зошто сите природни намалување на нивоата на овие хормонални средства поврзани со стареењето може да предизвика бројни несакани знаци.

Иако тоа е уште нејасни токму како функционира DHEA, научниците сметаат дека тоа е токму она што се случува: дистрибуција преку крвотокот во не-активна форма наречена DHEA сулфат, овој хормон доаѓа да биде активна кога ќе дојде во контакт со индивидуален клетки или ткива кои “барања” тоа.

Резултат на тоа, сулфат се отстрани и, исто така, тоа е после тоа се конвертира во андрогени и естрогени.

Меѓу DHEA е се занемаруваат, но основните функции може да биде нејзиниот капацитет за контра рамнотежа cortisol– кога DHEA е, нивото на кортизол се високи и обратно.

Кортизол, еден од ретките хормонски агенси кои ја зголемуваат со возраста, предизвикува стрес. Кога тече на високо ниво за проширена износот на време на време, тоа може да влијае на неколку телесни функции, се состои од деструктивни отпорност на инсулин, а исто така на ендокриниот систем и хипоталамусот.

Зачувување на здрава нивото на DHEA за стареењето и истакна луѓе може да биде од суштинско значење својата должност како резултат на нејзината способност за намалување на нивото на кортизол.

DHEA доза е безбедно за вашето здравје и благосостојбаDHEA доза е безбедно за вашето здравје и благосостојба

DHEA додатоци може да биде поволна сепак тоа е високо препорачливо да се побара совет од лекар пред дополнување, и тоа треба редовно да се провери со лабораторија работа.

Изработка на употребата на високи дози на DHEA не може да биде безбеден. Поединци кои имаат срцеви проблеми, болести на црниот дроб, дијабетес, висок холестерол, проблеми со тироидната жлезда, синдром на полицистични јајници, и историја на згрутчување на проблеми не треба да користат DHEA.

Како што можете да видите, DHEA обезбедува домаќин на бенефиции. Сепак, дури и повеќе, не е секогаш далеку подобро. Тој е идеален за да се DHEA додатоци во мали дози на прв да им даде на вашето тело време да се прилагоди, а потоа постепено зголемување на износот на голем број на месеци.

Постојат голем број на различни предности на DHEA од 2 mg, 5 mg, 10 mg, 25 mg, 50 mg и 100 Mg– секогаш користат на повеќето достапни доза погодна за вас.

Ако сте постари споредба со 25 и, исто така, ги обучуваат интензивно, постои добра шанса дека вашиот нивото на DHEA се под par. Обид земајќи 50 до 100 милиграми DHEA два пати секој ден да се зголеми вашиот тестостерон и ИГФ-1 нивоа, да се подигне мускулната маса димензија, се топи дури и повеќе масти во телото, и, исто така, ја зголеми основната вашето здравје и благосостојба.

Дали DHEA имаат несакани ефекти за мажите и жените?

Дали DHEA имаат несакани ефекти за мажите и жените?Бидејќи нивото на DHEA влијанија хормон, тоа може да создаде други знаци. Повеќето несакани ефекти се лесни, како мигрена, исцрпеност, спиење нарушувања, и, исто така, конгестија.

Високи дози на DHEA може да го зголеми ризикот од некои видови рак, кои се под влијание на хормони, како и рак на клетките на градите, јајниците и простата.

Човекот може да се доживее воспаление на градите, уринарниот систем неопходност, агресивност, или намалена димензија на тестисите. Наспроти резултати, кои може да се случи во било пол вклучуваат акни, спиење проблеми, главоболка, гадење или повраќање, чешање на кожата, и состојба на промени умот.

Дами може да доживее знаци како мрсна кожа, зголемен раст на абнормални коса, длабок глас, неправилни периоди, помали димензии на градите, и зголемување на генитални големина.

Можни несакани дејства се состои од губење на косата, развој на влакна на лицето (во дами), агресивност, нетрпеливост и зголемување на нивото на естроген. блокатори на калциумовите канали може да го подобри нивото на DHEA и дополнувања треба да се избегне со оние кои ги користат мрежата калциум блокатори.

DHEA не мора да се направи употреба на, ако очекуваат или медицинска сестра, од оние кои се под 18-годишна возраст или се користи од страна на оние со здрави нивоа на DHEA.

Секој со потекло од рак на хормони поврзани треба да остане понастрана од DHEA поради можноста на покачени нивоа на естроген. Покрај тоа, луѓето со проблеми на црниот дроб или состојба треба да се избегне DHEA додатоци.

DHEA за тело зграда

DHEA за тело зградаКако што најверојатно веќе се разбере, зголемувањето на нивото на анаболни хормонални агент е најсигурен метод за подобрување на мускулната добивки ткиво, силата добивки, и губење на тежината.

Меѓу основните варијабли кои утврди колку мускулна маса, едно лице може да се здобијат со е нивото на тестостерон, како и нивото на тестостерон навистина секогаш да го загрози вашиот доведе до широк спектар на методи.

DHEA е токму она што е познат како prohormone; ова е поради тоа што е одговорен за изработка на стероидните хормони.

До сега, има малку научни поддршка за случајот на тоа дека при DHEA додатоци може да се подигне нивото на тестостерон.

Бројни кратки истражувања препорачуваат дека DHEA може да им помогне на зајакнување на тестостерон производство и, исто така, обезбеди серија на бенефиции (иако споредливи различни истражувачки студии покажаа спротивното).

DHEA е од суштинско значење материјал кој се користи за производство на сите ваши стероидни хормони во телото, вклучувајќи тестостерон и естроген.

За да го става директно, подигање на нивото на DHEA може да помогне за подобрување на стероидните хормони како тестостерон и естроген се потпираат на токму она што го бара телото.

Во теорија, ако сте имале нивото на тестостерон и ќе се зголеми вашето ниво на DHEA, на DHEA може да бидат разменети дополнителни количини на тестостерон.

DHEA додатоци помогне зголеми чистата мускулна маса ткиво и, исто така, промовира хормонска рамнотежа. Тоа се зема во предвид без ризик кога се апсорбира мали дози.

Истражувачка студија објавена во Европската весник на применета физиологија во 2013 година, во кој осум момци средовечен беа дадени DHEA дополнување на ноќта пред завршувањето на интервал на обука тренингот програма висок интензитет.

Резултатите откриле дека употребата DHEA додатоци се појави да се подигне нивото на тестостерон, а исто така се спречи овие нивоа од намалувањето за време на тренингот.

Различни друго истражување за користење на DHEA во исхраната се состои од мала студија објавена во списанието Урологија во 1999 година.

За потребите на студијата, 40 клиенти од еректилна дисфункција клиника се произволно поделени во два тима: првиот тим зеде додаток DHEA на дневна основа за шест месеци, додека втората група ја презеде пилула шеќер за истиот период.

Иако оние третирани со DHEA додатоци доживеа значителен реновирање во нивната способност да се постигне или одржи ерекција, автори на студијата се напомене дека DHEA не влијае на нивото на тестостерон.

Ако сте размислување за користење на DHEA за подобрување на тестостерон, зборувате со вашиот лекар пред да започнеш вашиот режим во исхраната. Само-лекување и престој јасно на одложување или заедничка грижа може да има значителни последици.

дополнување DHEA за тело зграда

дополнување DHEA за тело зградаDHEA bodybuilding додатоци во моментов се екстра склопот од било кога, како специјалисти имаат само неодамна откриени само точно како корисни што навистина може да биде.

DHEA тело зграда дополнувања, како резултат на тоа, се идеални како што го промовираат масти загуба, во прилог да се потпреме на раст на мускулното ткиво и поправка работа.

DHEA додатоци се особено поволни за луѓе на возраст од 30 или погоре, кога ќе се постигне оваа возраст заграда, сите природни DHEA степени почне да се намалува со зголемување на бројот на со секој изминат година.

DHEA дополнително може да се земе како додаток; се обиде и вистински DHEA е предложено од страна на лекарите, бидејќи на 1980-тите. Фактот дека DHEA природно се разменуваат силуета на жена со отворени раце на зајдисонце тестостерон го prohormone направи и го истакнат додаток за спортисти направи, сепак, DHEA има поволни резултати, исто така, пред реализација. Постојат два вида на директни дополнување DHEA, или стоматолошки DHEA (капсули) или трансдермална DHEA, кој ќе биде лосион кој може да се однесуваат на вашата кожа (слично на тоа колку мажи со ниска употреба на тестостерон Androgenic лепенки наместо игли).

Постојат два начини да се класифицираат предностите на дополнување со DHEA, постои директна корист (зголемување на производот DHEA), а потоа, тука се и индиректни придобивки од зголемената лосион DHEA.

Бидејќи DHEA ја зголемува производството на тестостерон, може да се припише сите предности на зголемен тестостерон на суплементацијата на DHEA.

Зајакнати тестостерон може да ја зголеми мускулната ткиво здрава протеинска синтеза, што резултира со поголема мускулна маса и, исто така, се зголеми силата добивка.

А 2012 истражување од страна на Nordstrom и сор. покажа дека зголемување на тестостерон (од androgenic стероид) резултираше со поголема маса мускулното ткиво, и намалени нивоа на телесните масти во професионални спортисти. Научните истражувања покажуваат дека DHEA додатоци може да генерира врвен резултати на соодветната доза.

Подигната е на тестостерон дополнително може да ви помогне да се одморат далеку подобро (што ќе им помогне да управуваат со глад, зголемување на расположението, намалување на напнатоста и да се зголеми физичката ефикасност), подобрување на расположението, како и когнитивни ефикасност (зголемување на производството на избор, краток и долг рок меморија, и, исто така, решавање на проблеми), и ќе ги зголеми сексуалниот нагон, а исто така се зголеми мобилноста на сперма.

Топ 4 DHEA bodybuilding додатоци 2019

DHEA работи како природен анаболичен стероид бидејќи го подобрува производството на физичкиот развој хормонални средства кои им помагаат да развијат чиста мускулна маса и, исто така, се борат масти акумулација. Тоа е причината зошто тип на додаток е познат меѓу спортистите и bodybuilders.

Токму тука врвот 4 DHEA bodybuilding додатоци 2019

1. DRILL MASTER

DRILL MASTER from Marine MuscleDRILL MASTER од морска мускулите создадена е правна Dianabol стероидна алтернатива која има функција да се зголеми азот задржување и, исто така, предизвика ефикасен анаболен држава во рамките на вашето тело за раст на мускулната маса.

DRILL MASTER препорачува за лица во Обединетите членка кои се бараат брзи мускулното ткиво добивка и, исто така, еруптивен сила. DRILL MASTER дополнително се погодни како уште еден законски стероид за луѓе кои сакаат да ги задржат своите придобивки помеѓу вежба или обука циклус.

Читај:  Морски мускулите Вежба мајстор преглед: нова безбеден и легален dbol Dianabol направени во САД

DRILL MASTER исто така, содржи 10mg на DHEA за bodybuilding која може да им помогне на телото да се подигне вашиот нивоа на тестостерон за експлозивни мускулна добивка.

DRILL MASTER може да масовно подобрување на постапката за синтеза на протеини, која им овозможува на вашето тело да значително да се зголеми количината на азот кој ќе се зачува во мускулните клетки.

Зголемување на износот на азот може да предизвика зголемување на здрави протеини за развој на мускулното ткиво да биде поголем. Само неколку кратки недели, сигурно ќе видите препознатлив добивки, и, исто така, се чувствуваат уште жив и во контрола.

Подолу во корист на DRILL MASTER од морска на мускулите:

 • Се здобијат со вашата мускулна маса помалку комплицирана и побрзо
 • Зголемување на вашиот цврстина и издржливост
 • Промовирање на азот задржување во вашите мускули
 • Подобрување на фокусот и, исто така, се вози за време на тренингот
 • Подигнување на нивото на тестостерон за максимална вежба
 • Безбедно и нема негативни ефекти Dianabol
 • 100% дозволено Dianabol избор стероид

Прочитајте повеќе за DRILL MASTER

2. ENDURO

ENDURO е еден од законско Deca-Durabolin стероид алтернатива да им помогне неутрализира вашата слабост, замор, и оправдувања.

високи дози на тело зграда стероид кој го подобрува вашиот азот задржување и забрзува постапката за добивки.

ENDURO исто така, вклучува 100 mg на DHEA бодибилдинг доза на тестостерон производство за да ви овозможи еруптивен мускулите развој со бенефиции цврстина.

ENDURO со подигнат компоненти помага на телото да се пумпа до синтеза на протеини за да се изгради на вашата мускулна маса ткиво.

ENDURO дополнително го подобрува производството црвена крв да се носат дури и повеќе кислород до вашата мускулна маса. Бидејќи со екстра повеќе кислород, може да се добие обучуваат веќе со побрзо закрепнување во споредба со пред да го консумираат.

Разни други функција на Ендуро, тоа сигурно ќе се зголеми синтезата на колаген кој е одговорен за подобрување на тетивите на телото и, исто така, тетивите. наENDURO ќе им помогне на смири и да се олесни продолжен повреда на зглобовите.

ENDURO специјално создадена за американски лица и 100% без ризик. Токму тука придобивките одENDURO од морска на мускулите:

 • За подобрување на вашата издржливост со еруптивна издржливост и моќ
 • Се здобијат со голем мускулното ткиво и, исто така, поголема димензија
 • Пониски болки во зглобовите
 • Заштити вашиот мускулите добивка додека топењето масти
 • Побрзо закрепнување за следната вежба
 • Побрзо резултат за 3 до 4 недели
 • Не Deca-Durabolin несакани ефекти
 • 100% дозволено Deca-Durabolin избор стероид

Прочитајте повеќе за ENDURO

3. TROOPER

Полицаец од морска мускулитеТестостерон е хормон кој нормално се наоѓа кај мажите тело. Тоа влијаеше на мускулна маса ткиво.

Морски мускулите развиена законска стероиди Sustanon алтернатива со името е TROOPER . Тоа е хардкор опција бодибилдинг стероиди за да се зголеми нивото на тестостерон, мускулна маса, а исто така и вашата тежина.

Читај:  Морски мускулите Полицаец Тестостерон Бустер Преглед: Листа на состојки, бенефиции, цена, и како таа работи

TROOPER Научно е создаден за да се подобри лутеинизирачкиот хормонални агент и, исто така, тестостерон производство.

TROOPER содржани 100% чист Tribulus Terrestris суштината и, исто така, стандардизирани до 45% сапонини, плус  10 мг тестостерон стимулирање на DHEA за тело зграда . Тоа подразбира стероиди ви даде формула концентрат е за два пати од разни други брендови.

На сапонини ќе се зголеми на лутеинизирачки хормонални агент во вашето тело за зајакнување на вашиот тестостерон производство.

Како резултат на зголемувањето на трошоците за живот Тестостерон е сметаш дека ќе биде помоќен, зголемување на мускулното ткиво енормно, и има кусо време за наплата за следната вежба сесија.

Подолу предноста TROOPER што треба да се добие:

 • Правни стероиди Sustanon алтернатива
 • Зголемување на нивото на тестостерон до максимум
 • Помогне на постигнување на мускулите добивка
 • Експлозивна моќ, се зголеми издржливост и издржливост
 • Побрзо заздравување време за следната обука
 • Зајакнување на вашиот сексуални перформанси
 • Нема побарувачка рецепт
 • Причина 2 недели или помалку
 • Слободен Sustanon несакани ефекти

Прочитајте повеќе за TROOPER

4. WINGER (Законско Winstrol стероид опција)

Или Winstrol станозолол е една од една од најпопуларните и добро позната и анаболни стероиди денес. Неколку bodybuilders да се направи употреба на Winstrol да се зголеми ефикасноста, но и како претставник сечење додека губење на тежината.

Но, откако со помош Winstrol во рамките на одредено време, неколку откриени негативни ефекти искусни од страна на каросеријата како подигање на нивото на холестерол, многу штетни за црниот дроб, акни, губење на косата, и, исто така, може да го оштетат feminineness на жените.

законско Winstrol избор стероид од морска мускулите е WINGER . WINGER дизајниран со цел да им помогне на телото градител добие Winstrol предност, без оштетување на несакани ефекти кои имаа 500mcg на Прегненолон, моќен претходник на алдостерон, DHEA, и тестостерон.

WINGER совети за луѓе или бодибилдер дека се заинтересирани постигне посно тело, додека во сечење период. WINGER ќе ја зголеми својата моќ за подолг вежба во споредба со претходно.

Тие сигурно ќе ја зајакне вашата енергија, ефикасност, издржливост, и да се зголеми васкуларизација за испорачување голем губење на тежината.

WINGER се значително заштита на чистата мускулна маса ткиво и цврстина, и, исто така, ова е одличен карактеристика додека на калории ограничена диета режим.

WINGER предности:

 • Безбедно и законско Winstrol стероид на избор во САД
 • Подобрува васкуларизација и машкоста
 • Подобрување на издржливост и енергија за подолг тренингот
 • ви обезбедува со искинале тело
 • Барака масти без пролевање на мускулната маса,
 • Не Winstrol несакани ефекти

Прочитајте повеќе за WINGER

Заклучок во однос на DHEA за тело зграда

DHEA е основната состојка која се направи употреба на да се направи сите стероидни хормони во телото.

DHEA е природен хормоналните агент и или да аплицираат за придобивките од себе или би можеле да се претворат во естроген и тестостерон или во зависност од потребата на телото.

For males, DHEA is most likely to exchange testosterone and is excellent for boosting muscle mass, enhancing confidence, boosting state of mind, improving blood flow to his “important” body organs to enhance sexual desire, performance, and also contentment.

In older females DHEA aids to balance age-related hormonal modifications by maintaining hormonal levels more feminine, which helps to improve and support state of mind, protect versus weight gain, warm flashes and bone decalcification, boost high quality of rest, increase energy levels, improve skin suppleness, and also keeping genital elasticity and also lubrication (securing versus agonizing sex and enhancing complete satisfaction).

DHEA за тело зграда не може да биде овластен материјал за бројни спортски организации и организации, и е во моментов на ВАДА забранил материјали список; ве молиме проверете со сигурен телото на вашата организација пред да се направи употреба на DHEA додатоци.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.