site
stats

Deca Durabolin Shqyrtime (Rezultatet, Cikli, doza, Side Effects dhe çmim)

A jeni duke kërkuar atë shtytje shtuar për të fituar në masë të muskujve të shpejtë dhe të rritur rezistencë tuaj?

Ju mund të përdorni Deca Durabolin për të trajtuar atë që keni nevojë.

Sepse vjet, Deca Durabolin është ndër një nga steroid më efektive për të rritur në masë të ligët muskujve indeve shpejtësi.

Deca Durabolin ose personat quajtur “Deca” steroid mund të merret me anë të shtëna Deca, nga goja si shurup lëngshme, tabletë ose kapsulë ose si nje xhel topical, krem ose locion.

steroid Deca janë bërë përdorimin e për të ekstreme bulking faza dhe prerja deri gjatë gjithë periudhave të rritjes së konsiderueshme të muskujve.

Çfarë është Deca Durabolin?

deca-durabolinDeca Durabolin është një emër markë për anabolic kompleksit kimik steroide nandrolone decanoate.

Nandrolone, i quajtur shtesë 19 nortestosterone, eshte nje androgjen dhe anabolic steroid (AAS), e cila është bërë përdorimin në llojin e estereve te tilla si Nandrolone Decanoate.

Nandrolone Decanoate është një steroid parenteral anabolic.

Ajo është përdorur në masë të madhe për t’u marrë me anemi, në mungesë të vazhdueshme renale, dobësimin e kockave, dhe çrregullim të AIDS-lidhur gërryes.

Nandrolone decanoate ndan veprimet e androgens endogjene të tilla si testosterone.

androgens ekzogjene si nandrolone decanoate promovuar anabolism proteinave dhe gjithashtu të rritur dëshirat të cilat rezultojnë në një kthesë të proceseve catabolic dhe bilanc edhe negativ azotit.

Deca Durabolin është një steroid anabolic jashtëzakonisht i shquar i përbërë nga hormonit steroide Nandrolone dhe gjithashtu është affixed në ester madhe decanoate.

Deca Durabolin mund të gjenden në formën e të shtëna, tableta, dhe tableta. pilula Deca Durabolin dhe gjithashtu tableta janë një alternativë e shkëlqyer për individët të cilët nuk duan të marrin këtë steroide në formë shtënë.

Rezultatet Deca Durabolin

Deca-Durabolin-rezultatDeca Durabolin është ndër steroid më në përgjithësi shfrytëzohen anabolic në mesin e efikasitetit që nxisin për atletët profesionistë dhe gjithashtu bodybuilders.

Bodybuilders të shfrytëzojë atë për të zhvilluar indet muskulare, për të mbajtur në masë të ligët muskujve indeve dhe gjithashtu për të rritur durim dhe gjithashtu forcë.

Ajo është e njohur për të qenë një shumë e dobishme jashtë sezonit masë steroid, por kjo është gjithashtu një favorizuar në shumë qarqe sportive për përfitimet e saj shëruese.

Bodybuilders blej Deca Durabolin pasi ajo ka një kredibilitet të përhershme rezultatet.

Ashtu si disa steroid anabolic, Deca Durabolin ka aftësinë për të rritur sintezën e proteinave, pengojnë hormonet glucocorticoid, dhe reklamuar zgjeruara IGF-1 dalje.

Deca Durabolin gjithashtu ka aftësinë për të rritur mbajtjes azotit në masë të muskujve, por ajo tregon deri që të ketë një rezultat më të fuqishme se steroid të shumta të këtij ligji.

Në fakt, studimet kërkimore kanë zbuluar në fakt se edhe doza të reduktuara të Nandrolone mund të përmirësojë në masë të madhe mbajtjes azotit.

Përfitimet Deca Durabolin

përfitimetsteroid Deca Durabolin janë shumë të shquar për shkak të ndërtesave të tyre efikas, efikase dhe të volitshme.

Ajo është e ngjashme me testosterone, por me të mirën e pronave të ulëta banesore androgenic.

Ka shumë më pak efekte anësore androgenic të tilla si fytyrë dhe trup zhvillimin e flokëve, lëkurës me vaj, humbje e flokëve, dhe gjithashtu puçrra fytyre.

Përfitimi kryesor i marrjes Decadurabolin ka rritur përbërjen e trupit, që është shpërthyese e muskujve në masë të zhvillimit, në një sasi shumë të shkurtër kohe.

Kjo rezulton nga realiteti se me të vërtetë ngre furnizimin e trupit të azotit që luan një detyrë të rëndësishme në fitimet në masë të muskujve dhe mundëson kohëzgjatje të shkurtër shërim në mes workouts.

Gjatë, ushtrime të forta, me sa më pak dëme muskujve.

Këto përfitime të Deca Durabolin është një zgjedhje më të sigurt në mesin e steroid anabolic shumta.

Deca Durabolin është i lidhur me respektimi të përfitimeve:

 • Rrit sintezën e proteinave të shëndetshëm në trup
 • Rrit mbajtjes azotit
 • Boost web përmbajtjen minerale të kockave
 • Rrit qelizave të kuqe të trupit të mbështeteni për stërvitje më të ashpër dhe më të gjatë
 • Interferon me hormonet glucocorticoid
 • Përmirëson prodhimin e IGF-1 prodhimin
 • Edhe më shumë rritja në masë të muskujve
 • E madhe të rrisë qëndrueshmëri
 • dëshirat stimulues
 • Rritur prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut
 • rrjedhë më të mirë të oksigjenit
 • Rritja e fuqisë dhe gjithashtu të energjisë
 • trashësi të rritur kockave
 • Një raport më i lartë i efekteve anabolic androgenic se

Për funksionet Bodybuilding, kjo është një steroid bulking që ndihmon për të rritur rezistencë, ndërtimin e muskujve dhe gjithashtu të rritur shërimin.

Këto probleme, së bashku me probleme mbajtjen e ujit, mund të jetë një çështje e madhe me shumë llojeve të ndryshme të tjera të steroid anabolic.

Gjithashtu, Deca steroid duhet të merren vetëm në dije dhe të reduktuar dozën të qëndrojnë të qartë të këtyre efekteve anësore.

Është Deca Durabolin sigurt?

Çfarë-është-itNëse ju doni të bëni përdorimin e një steroid anabolic që është efektive dhe të lira përveç të qënit i sigurt dhe pa efekte anësore Deca Durabolin, është e nevojshme për të kuptuar disa elemente në lidhje me steroide dhe gjithashtu vetëm se si të përdorin atë në mënyrë të sigurtë.

Ashtu si të gjitha droga të tjera të ndryshme, Deca Durabolin shumë mund të shkaktojë disa efekte anësore.

Ndërsa shumica e mitur tonë dhe gjithashtu të zhduken në disa kohë, disa janë serioze dhe thirrje për ndihmë mjekësore.

Metoda më efektive për të hap larg nga vështirësi masive është që të marrë veprime të vogël në këto drejtime.

Në çdo teknikë, duhet të ketë një respektimi i rreptë me Deca Durabolin dozë për të garantuar sigurinë.

Në minimum, pavarësisht nga Deca Durabolin doza ju zgjidhni, hormon me siguri do të duhet të përdoret për një minimum prej 8 javë për të parë çdo lloj të përfitimeve.

Ndërsa 8 javë është minimale, afërsisht 10-12 javë do të jetë një nga më të dobishme për shumicën e një vajzë.

djema të shumta me siguri do të përveç kësaj të zbuluar ata shpejt mund të tolerojë për aq kohë sa 16 javë të përdorimit, megjithatë, shumica e do të synojmë të mjaftojë off në 10-12 javë.

Është gjithashtu e rëndësishme të kujtoni, më të larta doza Deca Durabolin është më i madh potencial për efektet e saj anësore negative.

Kjo mund të ndryshojnë nga njeriu për meshkuj, megjithatë në fund, ju me siguri do të merrni në një pikë deri ku efektet negative i tejkalojnë efektet e favorshme.

Edhe pse ajo është gjithashtu e përshtatshme për të rritur dozen, një recetë duhet të sigurohet së pari.

Megjithatë, nuk ka asgjë të gabuar nëse ju me siguri do të shtojë më shumë dozen nga listë rekomanduar të mjekut tuaj.

Megjithatë, ajo është shumë e rëndësishme për të marrë parasysh se tepërt e çdo gjë mund të çojë probleme në të ardhmen.

Gjithmonë të përgatitur për të kënaqur nevojat para se të marrë mjekim.

Nga marrjes të ushqimit përafërsisht do të aktiviteteve stërvitje, çdo gjë duhet të përfundojë për të arritur mundësinë tuaj të plotë.

Në përputhje me udhëzimet e përcaktuara nga mjeku dhe gjithashtu gjithmonë ndjekë rregullat.

A Deca Durabolin kanë efekte anësore?

Efektet anësoreEdhe pse kjo tingëllon me të vërtetë e madhe dhe gjithashtu funksionon për të ndërtuar muskujve, ka disa të rëndësishme Deca Durabolin efekte anësore dhe shëndetit dhe Wellness kërcënime të përfshira në qoftë se atletët dhe bodybuilders gjithashtu kanë një tendencë për të marrë doza të mëdha që e bëjnë efektet anësore më të mundshme.

Ndërsa Deca ose nandrolone decanoate mund të japin disa përfitime të mëdha në drejtim të masës indeve muskulare, ka disa efekte anësore edhe. T

Efektet anësore mund të ndryshojnë nga një individ, për shkak të dozës së, periudhën e përdorimit, kimi trupit, dhe çfarë steroid të tjera janë duke u përdorur në të saktë të njëjtën kohë.

Ka ende një numër të rënda Deca Durabolin efekte anësore që ju duhet të jetë i vetëdijshëm.

Për fillestar, Deca Durabolin ende mund të aromatizuara në estrogjenit që nënkupton gynecomastia është e mundur.

Kjo është veçanërisht e zakonshme në qoftë se ju duhet të integrohen Deca dhe gjithashtu Dianabol si disa individë steroide do.

Këtu janë disa nga një prej më të rëndësishme efekte anësore Deca Durabolin.

 • disfunksionit erektil
 • Humbja aftësinë për të krijuar testosterone.
 • Gynecomastia.
 • mbrapa serioze dhe të përballet me puçrra fytyre
 • problemet mëlçisë
 • Mbajtjen e ujit
 • Prostata zgjeruar
 • Humbja e oreksit
 • ankth
 • Inflamacioni në stomak
 • qelizat e kancerit të mëlçisë
 • yndyrë e tepërt në gjak
 • Ënjtje e zonën e barkut
 • Lekure e yndyrshme
 • numërimin e reduktuara spermës

Sa e sigurt Deca Durabolin doza është sugjeruar për të marrë në?

dozimKur shikon në doza Deca Durabolin, ne kemi besuar edhe një hetim jetik.

Cili është objektivi Deca Durabolin i përdorimit?

Shumë Përdorimi tipike steroide Deca Durabolin është bërë nga në cikle bulking off-sezonit, një nismë për të reklamuar madhësia e muskujve dhe gjithashtu rritjen.

Sa më shpejt që ju keni zgjedhur dozën tuaj Deca Durabolin, keni nevojë të mendoni për kuadrin e përgjithshëm kohor të përdorimit.

1. off-season bulking ciklet Deca Durabolin doza

Off-sezonit doza Deca Durabolin në përgjithësi do të bien në 300-400mg në javë të ndryshme.

Megjithatë, me siguri do të gjeni 2 injeksione të vogla ekuivalente madhësisë çdo javë që shumën që doza e rregullt e dëshiruar të jetë më efektive.

Kjo sigurisht që do të zvogëlojë sasinë e përgjithshme shtënë.

Nëse 300-400mg javore tolerohet mirë, të lartë dozë Deca Durabolin mund të merret në konsideratë.

2. prerjes Deca Durabolin dozimit

Steroide me siguri nuk do të japë të kondicionuar ndikimet si trenbolone, Anavar ose Winstrol, por ajo mund të jetë e dobishme.

Deca Durabolin doza që rënie në 200-300mg çdo grup javë, sidomos në fund e përparme të një cikël të prerjes, mund të jetë jashtëzakonisht e dobishme.

Ky steroid ka një aftësi të fortë në mbrojtjen e indeve të ligët, por pjesa tjetër e saj kryesor përfitim diku tjetër.

Low doza Deca Durabolin gjatë një faze të prerjes në thelb do të japë një shumë e ndihmave të trupit që shpesh është e nevojshme gjatë një cikli brutale të prerjes të tilla si në mesin e një natyre të përballueshme Bodybuilding.

3. Doza Deca Durabolin për bodybuilders femra

steroid Deca Durabolin janë gjithashtu të popullarizuara në mesin e grave bodybuilders.

Megjithatë, ata duhet të marrin këtë steroide në një dozë të reduktuar. Ata mund të marrin 50 mg dozen e këtij steroide.

individët femra mund të shihni disa shenja virilization dhe simptomat kur të marrë Deca steroid.

Nëse kjo është një shqetësim i madh, ata duhet të zgjedhin formulat më të shkurtra veprimit të këtij steroid.

Mjekim vazhdon të jetë aktiv vetëm për disa ditë, duke reduktuar ndikimin androgenic akumulimit. Nuk mund të ketë çështje të ndikimeve androgenic me Deca nëse individi zgjedh cikle të gjata.

Rrjedhimisht, kjo është një ide e mirë për të përfshirë medikamente sekondare dhe trajtime kur picking cikle të qëndrueshme që përfshijnë këtë steroide.

Deca Durabolin sugjerime ciklit për të bërë më shumë fitime

ciklet Deca Durabolin mbetet në mënyra të shumta më të dëshirueshme për të trupit për shkak të normës së saj të fitimeve të lidhura me atë që lejon trupit për të edhe më të seamlessly dhe ngadalë të përshtatur për këtë krejt të ri në masë të indeve muskulore që ka qenë në fakt prodhuar.

Shumë cikle Deca-Durabolin kanë një tendencë të jetë në serinë e 12-14-javë cikle në një maksimum.

1. Cikli Deca-Durabolin për newbie (Koha 14 javë totale e ciklit)

Javë 1 – 14:

 • Enanthate Testosterone në 300 – 500mg / javë
 • Deca-Durabolin në 400mg / javë

Kjo është një e zakonshme newbie cikël Deca-Durabolin, ku shumica minimumi i substancave është shfrytëzuar, ndërsa ende siguruar një cikël të efektshme.

Ky cikël mund të përdoret për shtimin e masë të ligët ose si një cikël të gjithë-out bulking.

Me përfshirjen e një parandalimit aromatase për të rregulluar Testosterone aromatization, ajo është shumë e mundshme për këtë cikël që edhe të shfrytëzohen si një cikël të prerjes të gjithë zgjatje e humbje peshe.

2. Cikli Intermediate Deca-Durabolin (koha 12 javë të plotë të ciklit)

Javë 1 – 12:

 • Enanthate Testosterone në 100mg / javë
 • Deca-Durabolin në 600mg / javë

Javë 1 – 4:

Rregullimi fillestar i njohur është shtimi i dhëmbëve Dianabol anabolic steroide ne 25mg ditore.

Kjo është që të sigurojë një Kickstart në ciklin për 4 javët e para, ndërsa nivelet Nandrolone gradualisht të ngjiten në nivele optimale synuara në trup.

Modifikimi i dytë është ulja e Testosterone në 100 mg në javë, e cila është një TRT (Testosterone Substitute Therapy) dozen, duke ofruar vetëm për të ruajtur funksionin e rregullt fizik të Testosterone gjatë një kohëzgjatje ku endogjen Testosterone gjitha-natyrore është jo-funksionale ose të reduktuara.

Ndryshimi i tretë është ai i një cikël 12-javor kohës së përgjithshme në vend se 14 javë.

Kjo është për të treguar se jo të gjitha ciklet Deca-Durabolin duhet të jetë në pjesën e sipërme fund gjatësi prej 14 javësh, pasi shpesh herë një cikël që gjatë mund të rezultojë në mundësinë zgjeruara për dëmet.

3. avancuar Deca-Durabolin Cycle (12 javë kohën e përgjithshme të ciklit)

Javë 1 – 12:

 • Enanthate Testosterone në 100mg / javë
 • Deca-Durabolin në 600mg / javë

Javë 1 – 4:

 • Anadrol në 100mg / ditë

I vetmi ndryshim i madh është rritja e Anadrol ndonjëherë efektive me gojë anabolic steroide, e cila shërben për të bërë këtë cikël kryekëput vetëm një cikël bulking.

Arsyeja për këtë është për shkak të faktit se Anadrol nuk konvertohet në estrogjenit megjithatë ajo ende paraqet detyrë të rëndësishme estrogenic në trup.

Rezultati është bloating dhe gjithashtu mbajtjen e ujit që nuk mund të trajtohen, dhe gjithashtu në këtë mënyrë, i përshtatet një bulking dhe gjithashtu forcë të madhe duke fituar cikël.

Deca Durabolin për shitje dhe gjithashtu të çmimeve

Disa nga opsionet përfshijnë preferuara Deca 50, Deca 200, Deca 250 dhe gjithashtu Deca 300, në mesin e alternativave të tjera forcë.

Kjo është më pak e komplikuar aktualisht për të blerë Deca online. Të gjitha variantet e Deca mund të blihen nga banesa.

Fillimisht, është thelbësore për të kontrolluar legjislacionet vendore shqetësuese blerjen dhe pronën e Deca Durabolin steroide.

Së dyti, ju duhet absolutisht të parë për atë që jeni duke blerë nga një e vërtetë, mbështetur në dhe gjithashtu një prizë me reputacion në internet.

Ka mënyrë shumë shumë në shitore internetit elektrike këto ditë se tregu Deca Durabolin për shitje.

Megjithatë, ka falsifikimet që zakonisht shumë nën-Doza e steroid që do të thotë se ju nuk jeni marrë me vlerë të kredisë tuaj.

Disa shitësit mund të bëjë gjithashtu përdorimin e ingranazhet josterile gjatë procedurës të prodhimit dhe në qoftë se jeni duke blerë nga ndonjë prej tyre, ju jeni duke bërë veten shumë në rrezik për infeksionet e dëmshme dhe vdekjeprurëse.

Një pengesë e mrekullueshme e Deca-Durabolin është çmimi i saj i lartë.

Në SHBA, një ampule 50 mg kushton rreth $ 10 në $ 12.

Deca-Durabolin në qëndrueshmëri prej 200 mg / ml 2 ampules; vendosur në mënyrë tipike ju kthyer rreth 30 $ per ampule.

Gjithashtu vini re se për shkak të apelit të tij të shkëlqyer dhe të kërkesës së lartë që e shoqëron atë, ka shumë falsifikat të Deca-Durabolin.

Mund të blej Deca Durabolin online?

Çfarë-është-it-2Blerja steroid Deca Durabolin online mund të jetë një shqetësim objektit. Rregulloret janë aq të ndryshme lidhur me atë, dhe ka shumë boshllëqe.

Ju mund të keni mundësinë për të blerë atë nga një farmaci në Mbretërinë e Bashkuar, SHBA, Irlandë, Kanada, Australi, Afrika e Jugut, Zelanda e Re, Spanjë, frëngjisht, Italia, India, Malajzia, Singapor, Tajlandë, Filipine, Pakistan, Liban, UEA, Dubai ose Mexico dhe e kanë atë dërguar te ju.

Ka shumë përfitime, kur ju bleni Deca Durabolin online.

Së pari, ajo është e thjeshtë për të bashkëngjitni dhe të hyrë në web me anë të kompjuter, laptop, smartphone ose tableta.

Kjo mund të ndodhë brenda komoditetin e shumë vetë shtëpinë tuaj.

Pa pasur nevojë të bëjë marrëveshje ballë për ballë, të ruajë privatësinë dhe madje edhe më e rëndësishmja identiteti juaj është i siguruar mirë.

Deals dhe gjithashtu blerjet gjithashtu mund të bëhet në çdo kohë të ditës.

Decaduro (Deca Durabolin) nga Crazy Bulk

Decaduro (Deca-Durabolin)Një nga mbështetur në firmë ofruar steroid sigurt është Crazy Bulk .

Crazy Bulk përdorur një alternativë ligjore Deca Durabolin e cila quhet Decaduro.

DecaDuro është një opsion ligjor dhe të sigurt për të Deca-Durabolin nga Crazy Bulk kjo është vetëm një nga një nga steroid më të njohura Bodybuilding të të gjitha kohërave.

Formula Decaduro është i bazuar mbi përbërësit që bashkëveprojnë për të ju ofrojnë një rezultat optimal.

Decaduro bën përdorimin e përbërësve aktivë që janë deklaruar për të mbështetur mbajtjes azotit në qelizat e indeve muskulare.

Ngritur mbetet i azotit brenda indeve indeve muskulare nxit sinteza shumë më të mirë të proteinave të shëndetshme.

Mos harroni, se trupi kërkon shumë proteina për të bërë ato të muskujve të rritur në masë në madhësi dhe riparimin e punës pas çdo stërvitje.

Një tjetër metodë Decaduro punon është duke rritjen e prodhimit të qelizave të kuqe në gjak tuaj.

Multiple shumë më shumë qelizat e kuqe të gjakut vë shenjën e barazimit për më shumë oksigjen shpërndarë të indeve indeve muskulare.

Për shkak se pika Decaduro është i sigurt dhe nuk krijon efekte anësore Deca Durabolin, ju rrezik asgjë kur sigurimin e një e shtënë.

Këtu çmimi Decaduro:

1 MONTH SUPPLY
Decaduro (Deca Durabolin)
1 Bottle
Retail: $85
$61.99
Saving: $23.01
FREE SHIPPING*
MOST POPULAR ORDER
Decaduro (Deca Durabolin)
3 Bottles
Retail: $255
$123.98
Saving: $131.02
FREE SHIPPING*
Combo Package
Bulking Stack
1 x D-Bal (Dianabol), 1 x Trenorol (Trenbolone), 1 x DecaDuro (Deca durabolin), 1 x Testo-Max (Sustanon)
Retail: $229.99
$179.99
Saving: $50
FREE SHIPPING*

Një përfundim i Shqyrtime Deca Durabolin

përfundimNëse ju jeni një aparat gjimnastikor serioze që kërkojnë shtesë të rëndësishme për të ndihmuar ju për të fituar në masë të muskujve indeve dhe qëndrueshmëri, Deca Durabolin mund të përgjigjes.

Është thelbësore për të blerë Deca Durabolin për shitje online nga një burim i njohur gjerësisht. Shumë laboratorë ofrojnë tableta të falsifikuara Deca dhe gjithashtu Deca tableta që mund të jetë i rrezikshëm për të shfrytëzuar.

Disa produkte mund të mos kenë fakt potencë preferuar dhe është i paefektshëm për të blerë këtë steroide prej tyre.

Besuar shitësit online ofrojnë faturimin matur dhe të anijeve.

E fundit, në qoftë se ju jeni duke marrë në konsideratë duke përdorur Deca Durabolin ose steroid të tjera anabolic, atëherë ju duhet të shqyrtojë çështjen fillimisht me mjekun tuaj për të bërë të sigurt se e mjaftueshme juaj e shëndetshme për ta bërë këtë.

Decaduro nga Crazy Bulk është sigurta dhe ligjore alternative Deca pa Durabolin efekte anesore se ju duhet të përpiqet.

Blej Decaduro (sigurt alternative Deca Durabolin) nga faqja zyrtare

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.