site
stats

Deca Durabolin Осврти (Резултати, циклус, дозирање, несакани ефекти и цена)

Дали сте во потрага додаде дека им помогнам да се добие мускулна маса брзо и подобрување на вашиот цврстина?

Можете да ги користите Deca Durabolin за решавање на она што ви треба.

Бидејќи години, Deca Durabolin е меѓу еден од најефикасните стероиди за зголемување на чистата мускулна маса ткиво брзо.

На Deca Durabolin или поединци, исто така, се нарекува “Deca” стероид може да се земе со помош на deca удари, од страна на устата како течност сируп, таблета или капсула или како тематски гел, крема или лосион.

Deca стероиди се направи употреба на за екстремни bulking фази и сечење низ периоди на значителен раст на мускулите.

Што е Deca Durabolin?

Deca-DurabolinDeca Durabolin е име на трговска марка за анаболичен стероид nandrolone decanoate хемиско соединение.

Nandrolone, дополнително се нарекува 19-нортестостерон, е андроген и анаболички стероиди (ААС), кој е направен употреба на во вид на естери како nandrolone decanoate.

Nandrolone decanoate е парентерална анаболичен стероид.

Се користи во голема мера да се справи со анемија, упорни бубрежна неуспех, слабеење на коските, а исто така поврзана со СИДА губење нарушување.

Nandrolone decanoate дели акции на ендогени андрогените како тестостерон.

Егзогените да андрогените како nandrolone decanoate промовира протеин анаболизмот и, исто така, се зголеми cravings што резултира со пресврт на катаболичките процеси и негативен азотен баланс.

Deca Durabolin е исклучително истакнати анаболичен стероид состои од стероиден хормон Nandrolone и, исто така, е ставен на огромен Decanoate естер.

Deca Durabolin може да се најде во форма на слики, таблети и таблети. Deca Durabolin апчиња и таблети се одлична алтернатива за поединци кои не сакаат да се земе овој стероид во застрелан форма.

резултати Deca Durabolin

Deca-Durabolin-резултатDeca Durabolin е меѓу повеќето генерално се користат стероиди кај зголемување на ефикасноста за професионални спортисти и bodybuilders.

Бодибилдери користат тоа за да се развие мускулната ткиво, да ги задржи на посно мускулна маса ткиво, а исто така за зголемување на издржливост и сила.

Тоа е популарна за да биде од голема помош оф-сезона маса стероид, но тоа е дополнително фаворизира во многу атлетските кругови по своите лековити бенефиции.

Бодибилдерите купат Deca Durabolin бидејќи има кредибилитет трајно резултати.

Како и неколку други анаболни стероиди, Deca Durabolin има способност да се зголеми синтезата на протеините, го попречуваат glucocorticoid хормони, и рекламирање подобрена ИГФ-1 излез.

Deca Durabolin дополнително има способност да се подигне азот задржување во мускулната маса, но тоа покажува до имаат повеќе моќна резултат од бројни стероиди овој закон.

Всушност, истражувања, всушност, покажа дека дури и помали дози на Nandrolone голема мера може да го подобри задржувањето на азот.

Deca Durabolin бенефиции

придобивкитеDeca Durabolin стероиди се многу истакнати се должи на нивната ефикасност, ефикасна и, исто така, поволни згради.

Таа е слична на тестостерон, но во корист на пониски androgenic станбени својства.

Постојат многу помалку androgenic несакани ефекти, како на лицето и за развој на телото коса, мрсна кожа, губење на косата, како и појава на акни.

Главната придобивка за преземање Decadurabolin го зголеми телесниот состав, односно експлозивни мускулна маса развој, во една навистина кратко количина на време.

Ова произлегува од фактот дека тоа навистина ја зголемува понудата на азот во организмот кој игра значителна должност во мускулна маса добивки и овозможува пократко траење закрепнување во помеѓу вежбање.

Подолго, посилно вежби, со многу помалку мускулни оштетувања.

Овие придобивки се направи Deca Durabolin е посигурен избор меѓу голем број на анаболни стероиди.

Deca Durabolin се поврзани со да се почитуваат бенефиции:

 • Подига здрава синтезата на протеините во телото
 • Зголемува азот задржување
 • Зголемете ја веб содржина на минерали во коските
 • Ја зголемува брои црвените крвни клетки на телото за посилно и подолго вежбање
 • Се меша со glucocorticoid хормони
 • Подобрува производство на IGF-1 за производство
 • Дури и повеќе раст на мускулната маса,
 • Значително зголемување на издржливост
 • cravings стимуланс
 • Зголеми производството на црвени крвни клетки
 • Поголем проток на кислород
 • Зголемување на силата и моќта
 • Зајакнати коска дебелина
 • А поголем сооднос на анаболни ефекти од androgenic

За bodybuilding функции, тоа е bulking стероид кој им помага да се зголеми цврстина, изградба на мускулите и, исто така, подобрување на лекување.

Овие проблеми, заедно со проблеми со задржување на водата, може да биде голем проблем со многу разни други видови на анаболни стероиди.

Исто така, Deca стероиди треба да се преземат само во предложи и намалување на дозата да остане понастрана од овие несакани ефекти.

Deca Durabolin е безбедно?

Што е тоаАко сакате да се направи употреба на анаболни стероиди, кој е ефикасен и ефтин покрај тоа што се безбедни и без Deca Durabolin несакани ефекти, тоа е потребно да се разбере неколку елементи кои се однесуваат на стероиди и, исто така, само како да го користите безбедно.

Како и сите други различни лекови, Deca Durabolin премногу може да предизвика некои несакани ефекти.

Додека поголемиот дел од нашите мали и, исто така, да исчезне во некое време, неколку сериозни и повик за лекарска помош.

Најефективниот метод да се чекор подалеку од масивна тежина е да се земе мал активности на следните насоки.

Во секоја техника, треба да има строги согласност со Deca Durabolin доза за да се гарантира безбедноста.

На минимум, и покрај Deca Durabolin дози ќе изберете, хормонот сигурно ќе треба да се користи за минимум 8 недели за да се види било кој вид на бенефиции.

Додека 8 недели е на минимум, околу 10-12 недели ќе биде една од најпознатите корисни за повеќето момци.

Бројни момци сигурно дополнително ќе откријат тие може брзо да се толерира додека 16 недели на употреба, сепак, мнозинството ќе имаат намера да бидат доволни надвор во 10-12 недела.

Исто така, важно е да се запамети, толку поголема доза Deca Durabolin е поголема можноста за неговите негативни несакани ефекти.

Тоа може да се разликуваат од човек на машките, сепак на крајот, сигурно ќе дојде до точка каде на негативните влијанија надмине поволни ефекти.

И покрај тоа што е соодветно дополнително да ја зголеми дозата, рецепт мора прво да се обезбедени.

Сепак, не постои ништо погрешно ако вие сигурно ќе додадете повеќе доза од препорачаната список на вашиот лекар.

Сепак, тоа е многу важно да се напомене дека повеќе од било што може да доведе проблеми во иднина.

Секогаш се подготви да ги задоволи потребите пред земањето на лекот.

Од внесот на храна околу случува да се тренингот активности, се што треба да се заврши за да се постигне вашиот целосен можност.

Во согласност со насоките поставени од страна на доктор, како и секогаш ги следат прописите.

Мора Deca Durabolin несакани ефекти?

Несакани ефектиИако звучи навистина одлично и функции за изградба на мускулите, постојат некои значителни несакани ефекти Deca Durabolin и закани за здравјето и кои се вклучени ако спортисти и bodybuilders, исто така, имаат тенденција да се големи дози кои се несакани ефекти поверојатен.

Додека Deca или nandrolone decanoate може да обезбеди некои значителни придобивки во однос на мускулна маса ткиво, постојат некои несакани ефекти, исто така. Т

Несакани ефекти може да се разликуваат од страна на поединец, бидејќи на дозата, период на употреба, телесна хемија, и она што други стероиди се користат во исто време.

Се уште има голем број на тешки Deca Durabolin несакани ефекти, кои што треба да бидат свесни.

За почетници, Deca Durabolin се уште може да се ароматизираните во естроген што подразбира гинекомастија е можно.

Ова е особено честа појава, ако мора да се интегрираат Deca и, исто така, Dianabol неколку стероид лица нема.

Еве некои од еден од најзначајните Deca Durabolin несакани ефекти.

 • еректилна дисфункција
 • Губење на способноста да се создаде тестостерон.
 • Гинекомастија.
 • Сериозни назад и се соочуваат со акни
 • црниот дроб проблеми
 • задржување на водата
 • зголемена простата
 • Губење на апетит
 • Немирот
 • Воспалението во стомакот
 • рак на клетките на црниот дроб
 • Прекумерна масти во крвта
 • Оток на стомачната област
 • мрсна кожа
 • Намали бројот на сперматозоиди

Колку безбедно доза Deca Durabolin се предлага да се земе во?

дозирнаКога се гледа на Deca Durabolin дози, ние сме, исто така, му се доверени витален истрага.

Што е целта Deca Durabolin на користење?

Многу типично стероид на Deca Durabolin се направи употреба на во оф-сезона bulking циклуси, иницијатива за рекламирање на мускулната маса и исто така раст.

Штом сте го одбрале доза Deca Durabolin, ви треба да се размислува за вкупниот рок на употреба.

1. Оф-сезона bulking циклуси доза Deca Durabolin

Оф-сезона Deca Durabolin дози генерално ќе падне во 300-400mg на различни недела.

Сепак, повеќето сигурно ќе најдете 2 мали еквивалент инјекции големина секоја недела тој износ на саканата редовна доза да бидат најефективни.

Ова, секако, ќе се намали вкупната количина истрел.

Ако 300-400mg неделно добро се поднесува, висока доза Deca Durabolin може да се земе во предвид.

2. за сечење Deca Durabolin дозирна

Стероид сигурно нема да се откаже уред влијанија како Trenbolone, Anavar или Winstrol, но тоа може да биде корисно.

Deca Durabolin дози кои капка во 200-300mg неделно низа, особено на предниот крај на сечење циклус, може да биде исклучително корисно.

Оваа стероид има силна способност во заштитата на посно ткиво, но неговата примарна остатокот корист на друго место.

Deca Durabolin ниски дози во текот на фазата на сечење значително ќе обезбеди многу на олеснување на телото, кои често се потребни во текот на брутална сечење циклус, како што се меѓу прифатлива бодибилдинг природата.

3. Deca Durabolin доза за женски bodybuilders

Deca Durabolin стероиди се исто така популарни кај жените bodybuilders.

Сепак, тие мора да се земе овој стероид во намалување на дозата. Тие може да се земе 50 mg доза од овој стероид.

Женски поединци може да видите некои вирилизација знаци и симптоми при земањето на Deca стероиди.

Ако ова е голема загриженост, тие треба да изберете пократко дејствување формули на овој стероид.

На лекови продолжува да биде активна само за неколку дена, со што се намалува androgenic влијание акумулација. Не може да има проблеми на androgenic ефекти со Deca, ако човекот избира долги циклуси.

Како резултат на тоа, тоа е добра идеја да има средно лекови и третмани кога Бране трае циклуси кои вклучуваат овој стероид.

Deca Durabolin предлози циклус да се направи повеќе придобивки

Deca Durabolin циклуси остане во бројни начини попосакувани од телото, бидејќи на стапката на добивки поврзани со тоа што им овозможи на телото да се дури и повеќе беспрекорно и полека се прилагоди на оваа маса мускулното ткиво сосема ново што, всушност, се произведени.

Многу циклуси Deca-Durabolin имаат тенденција да бидат во серија од 12 – 14-недела циклуси на максимум.

1. Deca-Durabolin циклус за newbie (14 недели вкупно време на циклус)

Недели 1 – 14:

 • Тестостерон Enanthate на 300 – 500 мг / неделно
 • Deca-Durabolin на 400mg / неделно

Ова е заеднички newbie Deca-Durabolin циклус, каде што повеќето минимум супстанции се користи додека сеуште обезбедува ефективна циклус.

Овој циклус може да се користи за додавање на чиста мускулна маса, или како на сите од bulking циклус.

Со вклучувањето на превенција на ароматаза за регулирање на тестостерон aromatization, тоа е крајно изводливо за овој циклус да се, исто така, да се користи како за сечење циклус во текот на траење на губење на тежината.

2. Средно Deca-Durabolin циклус (12 недели комплетен циклус време)

Недели 1 – 12:

 • Тестостерон Enanthate во 100mg / неделно
 • Deca-Durabolin на 600mg / неделно

Недели 1 – 4:

На почетна препознатлив прилагодување е додавање на стоматолошка анаболичен стероид Dianabol на 25mg дневно.

Оваа е да се обезбеди интерактивната инсталација на циклусот за првите 4 недели, додека нивото на Nandrolone постепено се искачи на оптимална целни нивоа во телото.

Втората измена е намалувањето на тестостерон до 100 mg неделно, што е ТРТ (Тестостерон супституциона терапија) доза, нудејќи само да се зачува редовна физичка функција на тестостерон за време на траењето каде ендогени сите природни Тестостерон е нефункционирање или намали.

Третата промена е тоа што на 12-недела циклус вкупното време наместо 14 недели.

Оваа е да се покаже дека не се сите циклуси Deca-Durabolin треба да биде во горниот крај должина од 14 недели, како што често пати еден циклус кој долго ќе може да резултира со зголемена можност за надомест на штета.

3. Напредно Deca-Durabolin циклус (12 недели целокупниот циклус време)

Недели 1 – 12:

 • Тестостерон Enanthate во 100mg / неделно
 • Deca-Durabolin на 600mg / неделно

Недели 1 – 4:

 • Anadrol во 100mg / ден

Единствената голема промена е подобрување на постојано ефективна орална анаболни стероиди Anadrol, која служи за да се направи овој циклус чисто само bulking циклус.

Причината за ова се должи на фактот дека Anadrol не се претворат во естроген, но сепак тоа се уште покажува значајни естрогенски задача во телото.

Резултатот е надуеност и, исто така, задржување на водата, кои не можат да се решат, а исто така и на тој начин, се вклопува во bulking, а исто така голема сила стекнување циклус.

Deca Durabolin за продажба и цена

Некои од преферирани опции вклучуваат Deca 50, Deca 200, Deca 250 и, исто така, Deca 300, меѓу другите опции сила.

Тоа е во моментов помалку комплицирано да се купат Deca онлајн. Сите варијанти на Deca може да се купат од местото на живеење.

Првично, тоа е од суштинско значење за да се провери на локалните закони се грижиш за купување и поседување на Deca Durabolin стероиди.

Втор на сите, можете апсолутно мора да се види дека сте купување од вистински, се потпира врз и реномирана онлајн штекер.

Постојат начин премногу за електрични приклучоци на интернет овие денови дека на пазарот за продажба Deca Durabolin.

Сепак, постојат фалсификаторите кои обично се многу под дози на стероиди, што значи дека не сте добивање на вредност од вашето заем.

Некои продавачи исто така може да се направи употреба на нестерилни брзини текот на постапката за производство и ако се купуваат од било кој од нив, ќе се се прави исклучително изложени на ризик на штетни и смртоносни инфекции.

Прекрасно недостаток на Deca-Durabolin е неговата висока цена.

Во САД, 50 mg на ампула чини околу $ 10 до $ 12.

Deca-Durabolin во траење од 200 mg / 2 ml ampules; обично ја поставите назад околу $ 30 по ампула.

Исто така, имајте во предвид дека се должи на одличната жалба и високата побарувачка која го придружува, постојат многу фалсификати на Deca-Durabolin.

Може да се купат Deca Durabolin онлајн?

Што-е-што-2Купување на Deca Durabolin стероиди онлајн може да биде се грижи објект. Прописите се толку различни во врска со тоа, и има многу дупки.

Може да имаат способност да го купите од аптека во Велика Британија, САД, Ирска, Канада, Австралија, Јужна Африка, Нов Зеланд, Шпанија, Франција, Италија, Индија, Малезија, Сингапур, Тајланд, Филипини, Пакистан, Либан, UEA, Дубаи и Мексико и да го имаат испратени до вас.

Постојат многу предности кога ќе купат Deca Durabolin онлајн.

Прво, тоа е едноставно да се закачите и пристап на интернет со помош на компјутер, лаптоп, паметен телефон или таблет.

Ова може да се случи во рок од удобноста на вашата куќа.

Без да се направи се занимава лице во лице, ќе се задржи приватноста и уште поважно вашиот идентитет е добро обезбедени.

Се занимава и, исто така, може да се купат дополнително да се направи во секое време од денот.

Decaduro (Deca Durabolin) од Crazy Bulk

Decaduro (Deca-Durabolin)Еден од потпираа на фирма нудат безбедно стероид е Crazy Bulk .

Crazy Bulk користи легална алтернатива на Deca Durabolin, кој се нарекува Decaduro.

DecaDuro е правно и безбедна опција на Deca-Durabolin од Crazy Bulk тоа е само една од една од најпопуларните бодибилдинг стероиди на сите времиња.

формула Decaduro е врз основа на состојки кои се во интеракција за да ви нуди оптимален резултат.

Decaduro го прави користењето на активни состојки кои се прогласени за одржување на азот задржување во мускулната ткиво клетки.

Подигната остане на азот во ткивата на мускулното ткиво промовира многу подобро синтеза на здрави протеини.

Запомнете, дека телото повикува на многу протеини да се направи оние мускулната маса зголемување во големина и поправка работа по секоја тренингот.

Друг метод Decaduro работи е со зголемување на производството на црвени крвни клетки во крвотокот.

Повеќе многу повеќе црвени крвни клетки се изедначува со повеќе кислород дистрибуира во мускулните ткива ткиво.

Бидејќи точка Decaduro е безбеден и, исто така, тоа не се создаде Deca Durabolin несакани ефекти, ризикувате апсолутно ништо кога обезбедување на ударот.

Овде Decaduro цена:

1 MONTH SUPPLY
Decaduro (Deca Durabolin)
1 Bottle
Retail: $85
$61.99
Saving: $23.01
FREE SHIPPING*
MOST POPULAR ORDER
Decaduro (Deca Durabolin)
3 Bottles
Retail: $255
$123.98
Saving: $131.02
FREE SHIPPING*
Combo Package
Bulking Stack
1 x D-Bal (Dianabol), 1 x Trenorol (Trenbolone), 1 x DecaDuro (Deca durabolin), 1 x Testo-Max (Sustanon)
Retail: $229.99
$179.99
Saving: $50
FREE SHIPPING*

Заклучок на Deca Durabolin Осврти

заклучокАко си сериозен бодибилдер бараат значителни дополнувања за да им помогне да се здобијат со мускулното ткиво маса и издржливост, Deca Durabolin можеше одговорот.

Тоа е од суштинско значење да се купат Deca Durabolin за продажба на интернет од нашироко познат извор. Многу лаборатории нуди фалсификувани Deca таблети и, исто така, Deca таблети кои може да биде опасно да се користат.

Некои производи не можат да имаат, всушност, склопот на потенција и тоа е неефикасен да се купи овој стероид од нив.

Доверлив онлајн продавачи обезбеди дискретна фактурирање и превозот.

Последно, ако земате во употреба предвид изработка на Deca Durabolin или било кој други анаболни стероиди, тогаш треба да се разгледа прашањето на почетокот со вашиот лекар за да бидете сигурни дека вашиот здрав доволно за да го стори тоа.

Decaduro од Crazy Bulk е безбеден и, исто така, легална алтернатива на Deca Durabolin без несакани ефекти, кои ќе треба да се обиде.

Купи Decaduro (безбедна алтернатива Deca Durabolin) од официјалниот сајт

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.