site
stats

D-Bal Dianabol ligjor shqyrtim steroid alternative për të ndërtuar në masë të muskujve shpejt

Që nga steroid anabolic si Dianabol (methandrostenolone) janë bërë të ndaluar, përdoruesit e shtojcave ndërtimin e muskujve që janë në kërkim për dimension dhe forcë fitimet e mëdha janë duke kërkuar një vend të sigurtë dhe gjithashtu një alternativë ligjore për steroid që ende jep rezultate të rëndësishme.

Edhe pse Dianabol ka përfundoi duke qenë një preferuar për atlet profesional dhe bodybuilders siç përcaktohet më parë, këto steroid kanë shumë efekte anësore për individët e saj. Si një alternativë të sigurt, ju mund të përdorni D-Bal nga Bulk Crazy pa përjetuar ndonjë efekte anësore.

D-Bal nga Bulk çmendur është zhvilluar për të replikuar efektivitetin diskutueshme e atit të tij, Dianabol ose Methandienone, por pa vënë Wellness e personit duke marrë atë në rrezik.

D-Bal është prodhuar nga 100% përbërësit të gjitha-natyrore aktive dhe nuk kanë ndonjë steroid artificiale që e bëjnë atë bë steroid ligjore dhe të sigurt alternativë Dianabol.

realitetet themelore në lidhje me Dianabol steroide

Metandienone-strukturëDianabol (zakonisht shkurtuar D-Bol ose dbol) është një markë e siguruar nga steroide methandrostenolone përbërë nga farmaceutike Swiss dhe gjithashtu biznesi kimik Ciba.

Dianabol është krijuar nga John ZEIGLER për kompaninë mjekësisë Ciba si reagime ndaj atletët profesionistë amerikanë papritur bërë aq keq në konkurs të gjithë botën.

Methandrostenolone është një derivat i testosteronit dhe gjithashtu shfaq një efekt të lartë anabolic së bashku me një rezultat modest androgenic.

Menjëherë, substanca erdhi në jetë një sukses brenda natës, dhe ajo i dha Shteteve të Bashkuara atletëve anën mbi rivalët e tyre nga Bashkimi Sovjetik.

Rezultatet shpejtë të Dianabol në trup janë shumë të vlerësuar nga shumë atletët profesionistë, siç mbarësi mjaftueshme në krahasim me medikamente të tjera të përmirësimit të efikasitetit në treg sot.

Për shkak të rritur të shpejtë dhe të caktuar edhe në qëndrueshmëri e cila rezulton në normë edhe më shumë dhe gjithashtu fuqinë, një numër në rritje i atletëve favorizojnë përdorimin e Dianabol mbi sportet e ndryshme të tjera të përmirësimit të shtojcave në treg sot.

Dianabol siguron mbrojtje të plotë qelizat ligët dhe gjithashtu ju bën të duken më të plotë se steroid të tjera. Kjo është arsyeja që Dianabol është bërë një alternativë të lartë në mesin e bodybuilders shumë.

Mjerisht, në vitin 1985 FDA nxorrën drogës nga prodhimi në SHBA, pasi që përfshin të kuptuarit se është është shfrytëzuar objektivi i vetëm për sportet doping.

Methandrostenolone ka ngjashmëri me testosterone, dhe gjithashtu të dy mund të kenë efekte të pafavorshme. Kjo steroid i fuqishëm mund të shkaktojë gynecomastia, mbajtjen e konsiderueshme e ujit, presionin e lartë të gjakut, problemet e kolesterolit dhe gjithashtu mund të dëmtojë mëlçinë tuaj.

D-Bal (Dianabol) shqyrtim: a dianabol alternativë ligjore dhe të sigurt steroid nga Bulk Crazy

D-Bal është një alternativë ligjore për të paligjshëm anabolic steroide Dianabol (methandrostenolone), e cila ka qenë në mesin e një nga steroid më të shquar dhe gjithashtu në pronësi më parë anabolic e përjetësi.

D-Bal është një opsion të sigurt dhe efikas për t’u përdorur në vend të Dianabol për të marrë rezultate të vetëm të sigurta. Ajo prodhon nga një nga një nga kompanitë më të besueshëm në Shteteve të Bashkuara, Bulk Crazy.

D-Bal është krijuar posaçërisht për të riprodhuar pronat anabolic banesore dhe komerciale të Dianabol (Methandienone). Është bërë nga përbërësit natyral dhe gjithashtu nuk përfshijnë ndonjë steroid sintetike. Kjo e bën D-Bal më i sigurt se Dianabol steroide.

Komponentët dallueshme nga tabletë D-Bal siguri do të ju ndihmojë për të marrë fitimet aktuale për vetëm disa javë.

D-Bal është jo vetëm prodhon një dimension të madh muskulare indeve. Megjithatë, ai po ashtu rrit qëndrueshmëri që ju mund të shfrytëzojë gjatë gjithë seancave të stërvitjes. Ajo është e shkëlqyer e ndryshme të Dianabol steroide.

Ndryshe Dianabol, D-Bal ndërtimin e muskujve steroid ju ofron një shumë të përfitimeve. Të marrë të gatshme për të marrë efekte anësore larg nga ju, duke marrë këtë shtesë vazhdimisht.

Pse D-Bal (Dianabol) bëhet steroid më të njohura nga ndërtues trupit?

Shumë ndërtuesit e trupit si D-Bal si alternativë Dianabol steroide për shkak se ajo nuk është një steroid aktuale, por një të gjitha-natyrore, steroid të sigurt të ndryshme që riprodhon efektet anabolic Bodybuilding të Dianabol, “gjysh i steroid” pa efekte anësore të dëmshme.

Çfarë është kaq e pazakontë në lidhje me D-Bal nga Bulk çmendur është se ajo ngre shkallët e azotit në muskuj, rrjedhimisht duke krijuar një shtet anabolic që nxit rritjen në masë të muskujve dhe fitimet në forcë.

Bulk i çmendur është një kompani e licencuar PMP-në përputhje, kështu që është një gjë e shkëlqyer për të konsumit. Standardet e kontrollit të cilësisë të thotë pastërti të lartë e produktit dhe efektivitetit, dhe se përfitimet konsumatorët.

Një tjetër arsye pse aparat gjimnastikor vendosur D-Bal në drejtimin renditur listën e tyre steroide për shkak Formula unike përdorur në shtojcë vepron shumë shpejt si ata mund të përjetojnë agjërimin, rezultatet efikase të D-Bal brenda 2 deri 3 javë të përdorur këtë steroid anabolic.

D-Bal gjithashtu shumë e lehtë për të bërë përdorimin e, pa nevojë recetë, dhe kjo konsumon nga goja.

Një nga arsyet më të rëndësishme është D-Bal mund të marrë D-Bal marrë këto përfitime fantastike pa pasur nevojë për të theksuar mbi ndonjë çështje ligjore apo të sigurisë dhe gjithashtu pa pasur nevojë të shqetësuar në lidhje me efektet anësore dhe kërcënimet Wellness.

Faktori i fundit, si shumica prej nesh e kuptojnë se steroid janë shumë të kushtueshme, kështu që nuk është në shumëllojshmërinë e të gjithëve, por steroid anabolic si D-Bal nga Bulk Crazy vjen me shumëllojshmëri të pranueshme çmimi.

Ju mund të blini D-Bal nga faqja e internetit kryesore e Bulk çmendur ku ata ua japin një shumë pazaret reduktuara për konsumatorët e tyre.

Order D-Bal (Dianabol)

Cilat janë përfitimet e D-Bal (Dianabol)?

Nëse ju dëshironi të keni fitime të mëdha dhe rritje të shquar qëndrueshmëri, kjo markë është ndër më të mirë opsionet D-Bal në treg. Dhe gjithashtu, ai nuk ka efekte anësore, qofshin ndonjë ankesat kryesore online.

Muskujt tuaj kërkojnë ushqyesve të veçanta për të zgjeruar për të ndërtuar kompaninë dhe indeve dinjitoz muskulare.

Crazy Bulk D-Bal përmban përbërës për të ndihmuar të ushqyer në masë të muskujve tuaj. Ajo gjithashtu ndihmon për të përmirësuar mbajtjes azotit; Kjo me siguri do të kontribuojë në reduktimin e lodhje të muskujve dhe të ju japin me fuqi për workouts intensive.

Deklaruar më poshtë është një listë e përfitimeve që lidhen me D-Bal:

 • Ndërtimi i muskujve masive të shpejtë dhe afatgjatë
 • Rritet në masë të ligët muskujve indeve
 • Rise mbajtjes azotit
 • Boost më shumë prodhimin e qelizave të gjakut
 • Rritur sintezën e proteinave
 • Nuk shkakton mashkull boobs (gynecomastia)
 • Rritja forca lind nga 2-javësh
 • fuqi të pabesueshme, durim, dhe çlodhje
 • Merrni përparësi të plotë të rezultateve të palestër dhe të marrë
 • nivelet e insulinës përmirësuara që rrisin aftësinë e normës metabolike
 • Rritja theksin dhe gjithashtu me makinë
 • Get shpëtoj e stresit dhe ankthit dhe gjithashtu lodhje
 • Aids për të derdhur peshë tuaj pa derdhur në masë të muskujve
 • Rezultati i shpejtë në 3-4 javë

Shumë bodybuilders dhe individëve e kanë përdorur atë dhe arritur rezultate mbresëlënëse. Dianabol është 100% legit dhe pa rrezik për të bërë përdorimin e. Pjesa tjetër e siguroi, D-Bal është plotësisht i sigurt për të përfituar nga dhe gjithashtu është një alternativë e besueshme për të shtojcave natyrore steroide.

Si D-Bal (Dianabol) Puna për të rritur fuqinë tuaj?

thelbësore Funksioni primar D-Bal është për të rritur sintezën e proteinave të shëndetshme. Le të synojnë për të kuptuar saktësisht se çfarë është sinteza e proteinave të shëndetshme.

në masë të muskujve zgjeron nga riparimin e vogël mikro-lotët që ndodhin në një nivel të lirë gjatë një stërvitje, duke e bërë stërvitje një komponent thelbësor i zhvillimit të muskujve.

Kur në masë të muskujve përjeton pak mikro-lot, rrjedhjen e gjakut në rritje të vendndodhjes, duke sjellë me pjesët e nevojshme për punën e riparimit nëpërmjet sintezës së proteinave. Në këtë rast të veçantë, në masë të muskujve përmirësuar atëherë është më e fuqishme dhe më të mëdha në krahasim me atë të ishte në të kaluarën.

Të dy trajnimit dhe gjithashtu futje ushqyese janë aktivizuesit fuqishëm të sintezës së proteinave të shëndetshme, edhe pse rritja e lëndë ushqyese-i detyruar të shkurtër.

Pa ushqim më të mirë në kohën e duhur, çdo fitim të muskujve të ardhshëm nga sinteza e proteinave të shëndetshme FP mund të neutralizua nga dështimi i mirë proteinave.

D-Bal si një shtojcë para-stërvitje nga Bulk Crazy përpiqet për të ndihmuar aparat gjimnastikor mundëson qelizat e tyre në masë të muskujve për të ruajtur edhe më shumë nitrogjen, sepse azotit është një nga themelet e nevojshme të proteinave.

Të njohin punët e D-Bal shumë më të plotë, ne duhet të dimë saktësisht se çfarë përbërësit pasur dhe saktësisht se çfarë janë tiparet e këtyre materialeve.

Përbërësit kryesorë të D-Bal (Dianabol) dhe gjithashtu efektet e tyre në trup

Ky produkt nuk është e tillë si steroid me gojë të rregullt që ju shpesh shohim në treg. Kjo është një formulë alternative për steroid që përdor më pak rrezikun e efekteve anësore. D-Bal zhvillohet nga 100% komponenteve të pastër dhe gjithashtu natyrore. Më poshtë listën e komponentëve të D-Bal:

1. Proteina Whey shëndetshme koncentrohen

Whey koncentrohen proteina është lloji i parë i proteinave hirrë që ka krijuar e bërë përdorimin e teknologjisë ultrafiltration për të ndarë thelbin e proteinave nga lëngu hirrë në qumësht të pastër.

Hirrë koncentrohen shëndetshme proteina ka një përqindje proteinave prej 70-85%.

Elementi i rezultuar përmban të gjitha nga acidet amino nevojshme, zinxhir të dy gjatë dhe të shkurtër dhe jo të prodhuara nga trupit. Whey koncentrohen proteina është menjëherë dhe gjithashtu treten pa ndihmën e enzimeve të tjera të shëndetshme të proteinave.

Whey koncentrohen proteina është një shtojcë e zakonshme Bodybuilding përdorur për të rritur futje ushqyese të shëndetshme proteina, zakonisht me qëllim për të bërë përdorimin më të mirë të hypertrophy indeve muskulare.

Përfitimet e hirrë janë ndihmuar të marrë peshën e madhe trupore, të ndihmuar trupin për të rigjenerojë dhe për të sjellë përsëri qelizat, dhe duke rritur qëndrueshmëri tuaj kockave.

2. Isoleucine

Isoleucine është ndër tre aminoacidet të zinxhirit të degëzuar dhe tregon deri për të reklamuar përdorimin e sheqerit dhe aspirator.

Relativ me dy BCAAs e tjera (branched zinxhir amino acide), isoleucine është e ndërmjetëm për kapacitetin e saj për të shkaktuar sintezën e proteinave të muskujve.

Disa nga përfitimet e Isoleucine janë:

 • Kontrollon gradë e azotit në trup
 • Ndihmon procedurën e zhvillimit dhe hapësirën e magazinimit të proteinave në trup
 • Përmirëson metabolike
 • Aids thymus dhe gjithashtu puna e hipofizës gjëndër
 • Ndihmon në formimin e hemoglobinës
 • Kontrollimi gradë e sheqerit në gjak

3. Leucine

Leucine është një acid i nevojshëm amino, e cila sapo nënkupton organet tona nuk mund të gjenerojnë atë dhe gjithashtu ne duhet të marrë atë nga burimet ushqyese

Studimet janë vlerësuar leucine konsiderojnë masë të muskujve sintezën e proteinave të shëndetshme kur shtohet leucine shtuar në regjim dietë apo një vakt të provimit. Duket se leucine mund varësisht rritjen e indeve muskulore sintezën e proteinave të shëndetshme pas enët shqyrtim.

Leucine jo vetëm që furnizon blloqe ndërtimi për sintezën e proteinave të shëndetshme, por ajo gjithashtu luan një rol jetik në up-rregullimin e procesit.

Leucine edhe si një strategji efektive për të optimizuar muskujve anabolism masive pas ushtrimit rezistencës.

Disa nga përfitimet leucine janë:

 • Mund të mbajë mbi riorganizimin dhe formimin e indeve muskulare proteinave të shëndetshme
 • Mund të ndihmojë procedurën e formimit të energjisë të sintezës së proteinave të shëndetshme
 • Si një rregullator protein vjen nga aminoacidet
 • Si një përforcues të funksionit të mendjes
 • Mund të mbajë nivelet e glukozës në gjak
 • Mund të nxisë shërimin e kockave, dhimbje të lëkurës, dhe gjithashtu qelizat në masë të muskujve.

4. Valine

Valin është një nga tre degëzuar zinxhir amino acideve (BCAAs) së bashku me leucine dhe izoleucine.

Valin ndihmon duke mbrojtur kundër shkatërrimit të indeve muskulare për shkak se ajo siguron masë të muskujve me një sheqer shtesë përgjegjës për prodhimin e energjisë gjatë një stërvitje.

Valin është thelbësore për çdo të vetme tiparet ditën dhe për mbajtjen muskujt, përveç për udhëzimin e sistemit imunitar. Kjo amino acid të veçantë nuk është i përpunuar nga të mëlçisë ende është e zënë nga muskujt.

Ajo po ashtu në mënyrë të konsiderueshme përmirëson rregullimin e sistemit imunitar.

Përfitimet më të mëdha të Valine përjetuara nga atletët bërë aktivitete sportive në distancë të gjatë dhe gjithashtu Bodybuilding sepse kjo amino acid është e nevojshme për të muskujve në masë çlodhje indeve dhe muskulor procesin e indeve të metabolizmit, duke ngritur ushtrim durim.

5. Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris ekstrakt është një shtesë ushqyese bërë e natyrshme për burrëri mashkull, energji të përgjithshëm, reklamohen për të prodhuar ardhurat e konsiderueshme në forcën dhe në masë të ligët indeve të muskujve.

Tribulus Terrestris për qëllim për të rritur luteinizing agjent hormonal (LH), e cila nga ana dërgon udhëzime për testise duke shkaktuar ato bërë testosterone.

Tribulus po ashtu përfiton disa çështje të ndryshme të tjera Wellness, duke përfshirë të minimizuar nivelin e kolesterolit, ul triglycerides, ka veti antioxidant banesore dhe komerciale, zvogëlon nivelin e sheqerit në locion, ndihmon trajtimin e presionit të lartë të gjakut.

A D-Bal kanë efekte anësore si Dianabol steroid?

D-Bal deklarohet nga Bulk Crazy 100% pa rrezik dhe ligjore steroid Dianabol alternative pa efekte anësore të dëmshme.

Komponentët gjithë-natyrore në D-Bal (Dianabol) pilula mund të shfrytëzojë pa problemin që ju jeni duke shkaktuar dëme në trupin tuaj.

D-Bal (Dianabol) tableta janë krijuar për të qenë të sigurt, dhe një alternativë ligjore për steroid Dianabol. Si mendoni për të ndikim anësor të këtij produkti, pasi që normalisht nuk ka efekte anësore të kësaj steroide.

Bulking deri me D-Bal (Dianabol)

D-Bal (Dianabol) është përdorur në një ndërtesë që pirg në masë të hidhen-start fitimet në masë të indeve të muskujve dhe gjithashtu forcë përveç për rritjen pompa.

standarde D-Bal dozimit për të përdorur është tre kapsula në një ditë. Ju duhet të marrë kapsula me ujë rreth 45 minuta pas stërvitjes tuaj.

Për arsye shumë të mirë bulking deri trupin tuaj duke e bërë përdorimin e D-Bal, ajo gjithashtu mund të rafte me DecaDuro (Deca Durabolin), Trenorol (trenbolone) dhe testo-Max (Sustanon).

Informacioni i shkëlqyer, Crazy Bulk furnizimin e tyre në një pirg që quhet “bulking Stack.” Përfitimet janë që ju mund të kurseni 20% off çmimin standarde në krahasim me ju bleni ato individualisht.

Koha minimale e të ciklit të shfrytëzojnë D-Bal apo bulking rafte është katër javë. Bulk Crazy rekomandon përdorimin e tyre për tetë javë si foto të listuara më poshtë.

cikël bulking minimale në 4 javë

Sugjeruar bulking cikël në 8 javë

 

shqyrtim individual lidhur me D-Bal (Dianabol)

1. Dëshmia personale nga Jezu C (USA)

“I kam Testo-Max, D-Bal, decaduro, dhe gjithashtu trenorol (rafte bulking) për katër javë. Zbuluar një ndryshim të rëndësishëm në tre javë, dhe tani që unë jam e kaluara katër javësh unë gjej kënaqësi në ku shkoj tani .

Unë do të deklarojë yndyrë trupit tim reduktuar disi. Megjithatë, unë nuk bëri asnjë kardio këtë cikël.

Shtypi im stol është rritur rreth 30 £ në një muaj, i cili nuk ishte i vetmi stërvitje që kam marrë më të fortë në, çdo gjë e vogël është më e fortë në krahasim me para!

I marrë në pyetje këtë artikull, megjithatë, mori rezultatet nga ai. Unë nuk mund të presim për të ciklit një herë më shumë me Bulk i çmendur! “

shqyrtim 2. Customer nga Jessie G (Arizona, USA).

“Unë kam fituar të muskujve ligët në krahë, këmbët, zonat e mia, dhe core. Unë tani kam dinjitoz ku kam përdorur të ketë yndyrë trupit.

Trupi im yndyrë shkoi nga 14% në 11%. Unë mund të heqë £ 10 më i madh se unë mund një muaj më parë dhe mund të shtyjë 25 £ shumë më tepër.

Para se të marrë D-Bal, ndjeva sikur të kisha arritur kulmin dhe në masë ime muskulare inde nuk është rritur pavarësisht saktësisht se si e tmerrshme kam punuar. Ky artikull ndihmuar mua në marrjen e trupit kam dëshiruar; grabitur dhe dinjitoz! Unë të gëzojnë produktet çmendur pjesa më e madhe! “

3. Edhe një shqyrtim të konsumatorëve nga Joey që transformoi dhjamin e tij në masë të muskujve ligët me D-Bal

“Unë kam qenë përdorur D-Bal për një muaj. Në përgjithësi çdo gjë e vogël ka marrë më të mëdha dhe dinjitoz. Unë shkova nga 260lbs në 240lbs. Në javën e kaluar, unë kam shkuar deri në 245lbs, dhe gjithashtu unë jam shumë i sigurt se është pesha e muskujve indeve.

Në fillim, unë do të jetë i sinqertë unë kam qenë i dyshimtë në lidhje me atë. Megjithatë pas lidhje me dy javë, fillova të shoh ndryshimin tim trupit, si dhe qëndrueshmëri im i përgjithshëm dhe efikasitetit të marr.

fuqia ime ngritur të gjithë dhe ishte në gjendje për stërvitje të vështirë dhe gjithashtu shumë më të gjatë.

Unë sapo përfundoi muaj time fillestare e D-Bal vetëm dhe gjithashtu blerë një cikël shtesë plus shtesa të tjera për të rritur shumë më tepër. Unë jam i kënaqur për të parë rezultatet e mia. “

Ku mund të blej D-Bal (Dianabol)?

Kuptimi ku për të blerë D-Bal (Dianabol) pilula është, sigurisht, me rëndësi për shkak se ju mund të ruani deri diku shumë të holla duke blerë këtë online.

Megjithëse D-Bal (Dianabol) tableta janë të shquar në tregun e sotme, ajo nuk është as furnizuar në çdo dyqan lagje përreth, as në ndonjë në mesin e rekomanduar furnizuesit tuaja online plotësuar.

Mënyra më e thjeshtë dhe vetëm për të marrë këtë D-Bal (Dianabol) tableta blej vetëm atë nga Crazy faqen Bulk kryesore.

Ju duhet të kini kujdes nga steroid ndaluara dhe të rreme, si përdorimi i tyre mund të merrni ju në vështirësi. Gjëja e sugjeruar është të blini e saj nga prodhuesit për të siguruar natyrën e pastër të sendit të blerë për përdorim.

Ju nuk mund të gjeni D-Bal (Dianabol) pilula në GNC ose dyqan tjetër Vitamin në qytetin tuaj. Edhe tregtarët online si Amazon.com ose Bodybuilding.com nuk ofrojnë D-Bal (Dianabol) tableta.

Ju vetëm mund të gjeni D-Bal (Dianabol) tableta në dispozicion në faqen e çmendur Bulk nëpërmjet link-un më poshtë.

përfundim

D-Bal (Dianabol) alternative ligjor steroide është një i frikshëm para-stërvitje shtesë për t’u marrë me të si ajo nuk shkakton shtim në peshë dhe indeve muskulare zhvillim masiv.

Trupi yndyrë është djegur, dhe gjithashtu ju era me një organ dinjitoz që është ligët, sugjerojnë dhe gjithashtu një pajisje efikase luftën.

D-Bal (Dianabol) ka një efekt të favorshëm mbi procesin e metabolizmit të proteinave dhe është konsideruar nga popullata palestër e sipër si një steroid të përshtatshme për të rritur fitimet stërvitje.

Ajo po ashtu një shquar për të mbështetur e proteinave të mirë të ndërtuar-up dhe është e lidhur me përmirësime dramatike dhe gjithashtu gati të përhershëm në shkallët e agresivitetit, në masë të muskujve, muskujve funksion në masë dhe madhësisë, durim, performancën, dhe prodhimin e qelizave të kuqe.

Kjo steroid çon në ekuilibër të favorshëm të azotit që reklamon një rezultat të favorshëm në ndjenjën e Wellness.

Order D-Bal (Dianabol)

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.