site
stats

Clenbuterol si një sobë me yndyrë për bodybuilding

Sipas Qendrës për Kontrollin e Sëmundjeve, më i madh se 3 nga çdo 5 grownups janë menduar për mbipeshë.

Përveç kësaj, më i madh se 1 në çdo 3 grownups janë marrë në konsideratë mbipeshë.

Me shpenzimet Pesha lidhura kujdesit shëndetësor spiralen drejtë në miliarda dollarë në vit, në mënyrë për të trajtuar, ajo është nuk është për t’u habitur që ka një treg të tillë të madh për produkte të djegur yndyrë atje.

Clenbuterol është një sobë me yndyrë fuqishëm në disa raste të përdorura për të performancës-rritjen nga atletët për të rritur në masë të ligët muskujve dhe gjithashtu të reduktuar yndyrë trupit për Bodybuilding.

Kjo është bërë zakonisht përdorur nga bodybuilders dhe gjithashtu të famshëm të Hollivudit (njerëz që kanë për të hedhur yndyrë shpejt duke ruajtur në masë të ligët muskujve), kur ata duan të merrni grabitur shpejtë.

Vetëm atë që është Clenbuterol?

Clenbuterol, emri i plotë është Clenbuterol hydrochloride, i quajtur edhe “Clen” për të shkurtër, është një droge të përdorur për pacientët astma, megjithatë, ajo ka marrë popullaritet si një sobë me yndyrë për bodybuilders.

Clenbuterol themeluar fillimisht si bronkeve per trajtimin dhe lehtësimin e simptomave të astmës kalit bronkiale.

Emri kimik i Clenbuterol (Clenbuterol hidroklorike) është 4-Amino-alfa [(tert-butilamino) metil] -3, 5-diklorobenzil alkool Monohydrochloride.

Ajo është klasifikuar si një Beta 2 mjekim sympathomimetic, zhvilluar qëllimisht si një sistem nxitës kryesor nervor.

Përveç kësaj për të duke u përdorur për të trajtimin e astmës, Clenbuterol ka ardhur në fakt të jetë i shquar si një shtojcë djegur yndyrë. Kjo është për shkak të ndikimit të tij në zhvillimin e muskujve në masë dhe gjithashtu një reduktim yndyrë.

Clenbuterol thelb rrit efikasitetin e një atlet profesional dhe gjithashtu physique dhe gjithashtu është bërë përdorimi i tërësisht në zonën e Bodybuilding.

Kjo është një i fuqishëm kompleks yndyrë ndezjes me ind muskulor konsiderueshëm ruajtjen dhe rezultatet e Bodybuilding.

Clenbuterol ose Clen dispozicion në llojeve të ndryshme të tilla si kapsula, tableta, shurupe, pompa, dhe solucion injektueshëm.

Saktësisht se si funksionon Clenbuterol si një sobë me yndyrë për Bodybuilding?

Clenbuterol është ndër ngrohje të mirë yndyrë në Bodybuilding. Mjekimi mund të jetë abuzuar nga atletët për të prerë yndyrë menjëherë dhe të ndërtojnë muskujve ligët.

Ajo i ngjan epinephrine dhe salbutamol ende rezultatet si një nxitës i fortë dhe gjithashtu të zgjasë më gjatë.

Puna Clenbuterol për rritjen e lëvizjes oksigjen, presionin e gjakut, aftësia kardiovaskulare dhe organeve normës metabolize yndyrë.

Clenbuterol përdoret gjithashtu për të hedhur yndyrë pasi ajo ngre detyrë të plotë metabolike duke promovuar Beta-2 receptorët që shkaktojnë trupit për të shfrytëzuar ruajtur yndyrë.

Kjo do të çojë në temperatura më të madhe të trupit, e cila rrit normën metabolike.

Clenbuterol është i aftë për të rritur nivelin temperaturën e trupit, i cili ka qenë në fakt shpallur të ketë një efekt në uljen e peshës.

Edhe një herë, kjo është për shkak se punon si një nxitës beta-2, e cila rrit kapacitetin e trupit për të djegur kalori.

Si temperatura rritet niveli, qelizat yndyrë janë rritur dhe edhe mosfunksionimi i triglycerides rritet. Rrjedhimisht, trupi është më e mirë në metabolizing

Kjo ju mundëson për të djegur kalori mbajtur yndyrë (yndyrë trupit tuaj) si energji para se ju të merrni në burime të ndryshme të tjera të karburantit.

Clenbuterol gjithashtu më patjetër do të shkaktojë një nervosa anorexia që mund të jetë në mënyrë të barabartë si thelbësore për ata që nuk mund të menaxhojnë të hahet e tyre.

Pse njerëzit Merrni Clenbuterol si një sobë me yndyrë për Bodybuilding?

Clenbuterol bërë fillimisht përdorimi i nga përdoruesit anabolic steroide si një pajisje yndyrë ndezjes, ajo ka fituar kohët e fundit popullaritet pas yjet e zakonshme përdorur atë për të pakta poshtë.

Ajo zakonisht përdoret si një ilaç për të hedhur yndyrë trupit dhe gjithashtu peshë duke e mbajtur në masë të muskujve dhe gjithashtu fitimet e trupit qëndrueshmëri.

Clenbuterol erdhi në jetë përmendur si një plan dietë famshëm çelës për shkak të përdorimit të saj e dukshme nga celebs dhe gjithashtu atletë të njohur profesionale.

Hulumtimet kanë treguar se Clenbuterol mund të rritur në masë tuaj pa yndyrë dhe për të rritur normën tuaj themelore metabolike (BMR), ndërsa vepron si një anti-catabolic dhe gjithashtu anabolic.

Një hulumtim rishikimin e të dhënave nga 2 objektet lokale substancë helmuese në Shtetet e Bashkuara ka zbuluar se në 11 nga 13 raportuan raste të njerëzve duke marrë Clenbuterol, ajo kishte qenë përdorur për faktorët e menaxhimit peshë ose si një komponent i një rutinë Bodybuilding.

Ndër përfitimet më të mëdha të Clenbuterol është se ajo mund të minimizuar dukshëm dhjamin e barkut dhe të organeve të brendshme, që e bën atë një opsion të shquar Fat Burner për prerje cikle.

Së bashku me këtë, Clenbuterol po ashtu mund të jetë bërë përdorimin e për të ndihmuar në rimëkëmbjen, kur e bërë përdorimin e si një terapi të drogës ciklit pas menjëherë pas përfundimit ose në fund të një cikli steroide.

Clenbuterol është aq e preferuar në mesin e femrave si ajo është me meshkujt.

Clenbuterol nuk krijon efekte normale anësore androgenic se steroid të tjera të shkaktuar si rritjen e flokëve të përballet ose forcimin e zërit.

Për këtë arsye, gratë bodybuilders zakonisht të gjeni që kjo të jetë një mjet më të sigurt për të ndërtuar muskujt e tyre pa u bërë tejet mashkullore.

Kjo meqë rezultatet repartitioning e Clenbuterol nuk janë të lidhura me efekte anësore androgenic të tilla si zgjerimit të lëkurës, thellimin e zërit, dhe qimet e fytyrës.

Është Clenbuterol sigurt si një sobë me yndyrë për Bodybuilding?

Ashtu si shumica e substancave që atletët profesionistë përdorin për sobë me yndyrë dhe gjithashtu rritjen e efikasitetit, efektet anësore Clenbuterol mund të dhe të mos ndodhin.

Disa nga këto janë të moderuar dhe të zhduken vetë me kalimin e kohës, megjithatë, të tjerët mund të përfundojë si tejet irrituese apo klinikisht të mëdha.

Çdo person i cili është duke marrë në konsideratë përdorimin e Clenbuterol si një rrugë të shpejtë për hollim poshtë, duhet të marrë parasysh listën e Clenbuterol efekteve anësore të vërtetë tërësisht dhe gjithashtu të vendosë nëse përfitimi i humbjes së peshës tejkalon rreziqet që lidhen me marrjen e Clenbuterol.

Efektet anësore Clenbuterol ngjajnë me atë të nivelit të lartë të kafeinës, Ephedrine, dhe Energjizues tjera të ndryshme në nivele të ndryshme si:

 • lightheadedness
 • rrahje zemre të zemrës
 • stresi dhe ankthi
 • djersitje parregullt
 • mbi-ngrohje
 • Çështjet e tensionit të gjakut
 • probleme të zemrës

Mënyra më e mirë për të shmangur të tyre përfshin duke filluar nga jashtë me një dozë të ulët. Duke bërë këtë, ju mund të shqyrtojë rezistencën tuaj si ju gradualisht të rritur dozën.

Nëse ju nuk mund të vërtetë të ndjehen të ndonjë nga efektet anësore, kjo është e mirë dhe gjithashtu e mirë. Kjo nuk do të thotë përbërë e punës, vetëm se trupi juaj është rezistent ndaj efekteve.

efektet anësore Clenbuterol e sobë me yndyrë shtesë Bodybuilding është e vërtetë dhe duhet të jetë gjithmonë parasysh.

Nëse ju vendosni për të shfrytëzuar Clenbuterol si një sobë me yndyrë për Bodybuilding, të siguruar që ju të kuptoni shkallën e plotë të efekteve anësore dhe se si ju mund të menaxhoni atë.

Ndërsa efektet anësore Clenbuterol janë aktuale, ne duhet të përmendim ka metoda për të menaxhuar atë, dhe duke marrë dozen e duhur këto mund të jetë i kufizuar.

Si mund të përdorim të sigurt Clenbuterol si një sobë me yndyrë për Bodybuilding?

Për të rritur edhe sigurinë dhe gjithashtu efikasitetin, shumica e bodybuilders të bërë përdorimin e Clenbuterol në cikle.

Për shembull, ata mund të marrin atë për 2 javë dhe më pas shkojnë jashtë atë për 2 javë dhe kështu me radhë. bodybuilders të tjera përdorin atë një afat të shkurtër vetëm për të djegur atë pak e fundit të yndyrës ata nuk mund të duket për të marrë të eliminuar në mënyrë të ndryshme.

Disa bodybuilders do të ketë cikle të gjata off ajo në krahasim me mbi të. Si shembull, ata mund të marrë atë për dy javë dhe pastaj të ndaluar atë për gjashtë javë dhe kështu me radhë.

Zakonisht flasim, një shumë e bodybuilders konsiderojnë Clenbuterol më të sigurt nëse përdoret në cikle ose shfrytëzohen vetëm një çast periudhën kur ju me të vërtetë nevojë për atë për të kapur nëpërmjet një pllajë humbje peshe.

Recommended dozë Clenbuterol

Dozimin Clenbuterol mund të jetë jashtëzakonisht e ndërlikuar, dhe të sigurisë si vazhdimisht duhet të jetë shqetësimi kryesor për të gjithë.

Doza për Clenbuterol për të djegur dhjamin me siguri do të ndryshojnë. Ajo mund të jetë aq i ulët sa 20mcg çdo ditë deri në 120mcg në ditë, shumë individë të donte për të filluar reduktohet dhe përplasem atë çdo dy ditë nga 10mcg deri deri sa ata të fillojnë duke zbuluar efekte anësore më pas për të mbajtur atë në atë dozë.

Në përvojën tonë, 80mcg në ditë me siguri do të shkaktojë ankth dhe gjithashtu të shqyrtojnë 100mcg një ditë me siguri do të krijojë urth.

Clenbuterol është përdorur mundësisht në një 2-ditor në dhe 2-ditore off ose 3-javë në dhe 3-javë off cikël.

Një pjesa më e madhe e madhe e sportistëve profesionistë të marrë 200-400 mg tableta kalium ose 3-4 banane ndërsa duke marrë në një cikël të vetëm Clenbuterol si ky ilaç mund të zbrazë të gjitha-natyrore kaliumit në trup ndonjëherë.

Ky medikament djegur yndyrë është përdorur në përgjithësi me T3 dhe atletë janë të inkurajuar që të përmbahen në një proteine të lartë të shëndoshë (1.5 g secila lb e peshë trupore), karbohidrate moderuar (0.5 g për 1g çdo kile peshë trupore), dhe yndyrë të ulët (0.25 g secila pound i bodyweight) dietë.

Flitej se bodybuilders ekspertëve mori një dozë të lartë të Clenbuterol që integruar me diuretics, plus abuzimi me sauna çoi në efekte të rëndësishme anësore.

përfundim

Clenbuterol është jashtëzakonisht i besueshëm në krahasim me një sobë me yndyrë shtesë që është përdorur për Bodybuilding.

Një thermogenic shquar, Clenbuterol ka marrë disa komente të favorshme për të ndihmuar njerëzit në të gjithë botën hollim poshtë.

Përveç kësaj për të përshpejtuar shkalla në të cilën ju bie në peshë dhe djegur dhjamin, Clenbuterol është menduar për mesin furrë të mirë yndyrë për ata që janë në tosses e programeve dietë.

Crazy Bulk Clenbutrol : Të sigurt dhe ligjor Clenbuterol alternative steroid

Clenbutrol (Legal Clenbuterol alternative) from Crazy BulkClenbutrol është një sigurt dhe gjithashtu të steroid më të mira ligjore për alternativë shitje Clenbuterol të cilat prodhohen nga Crazy Bulk . Clenbutrol deklaroi mund të përsëris i Clenbuterol aftësisë steroide për të derdhur peshë tuaj pa humbur në masë të muskujve dhe ajo nuk ka clenbuterol efekte anësore.

Clenbutrol përmban substanca thermogenic, që do të thotë se ajo përshpejton djegien e yndyrës. Rritjet kryesore metabolike norma dhe workouts vijnë të jetë shumë më energjik. Me sa duket, duke punuar jashtë është e nevojshme për marrjen e rezultateve.

Një artikull si Clenbutrol Megjithatë, mund të përdoret për të rritur djegur kalori gjatë seancave stërvitje. Ajo gjithashtu përmirëson oksigjenimin e qelizave të indeve muskulare, duke shkaktuar shumë më efektive dhe shumë më të fuqishme ushtrime.

Thjesht duke përdorur Clenbuterol korrekte dhe respektimi i një plani të duhur dietë ju mund të pakta poshtë në mënyrë dramatike të shpejtë dhe të hedhë gjithë atë yndyrë bark që ju ka trazuar për vite të shumta.

Nëse ju jeni në mesin e atyre individëve që dëshirojnë të njohin rrugët e të pakta poshtë dhe të hedhë bark yndyrë, ndoshta Clenbutrol është përgjigje për ju.

Clenbutrol është një nga alternativat ligjore më të buxhetit-miqësore për steroide Clenbuterol që ofron rezultate reale. Produkte siClenbutrol varet nga fuqia e centralit heq të ngjall metabolizmin dhe për të përmirësuar humbje yndyrë. Këto janë arsyet kryesore pseClenbutrol meriton një e shtënë.

 • steroid sigurt dhe ligjor për alternativë shitje Clenbuterol
 • Këshilluar për prerje ciklit
 • nivelit të lartë yndyrë djegur tableta pa efekte anësore të njohur Clenbuterol
 • Reklamon në masë të ligët muskujve fantastike
 • Ndihmon individët meshkuj të hedhë yndyrë trupit, të ruajtur në masë të muskujve
 • Ndihmon gratë konsumatorët të pakta poshtë, organ dinjitoz sexy
 • efikasitetit Enhanced, forca rritur, durim, dhe durimi
 • 100% shtesë ligjore, të anijeve plotësisht të lirë globalisht kosto (mbi 100 vende).

Buy Clenbutrol

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.