site
stats

Çdo gjë që ju duhet të dini në lidhje me Dianabol (methandrostenolone) për forcën e muskujve

Në qendrat e palestër në mbarë botën, Dianabol, zyrtarisht është quajtur Methandrostenolone, janë shfrytëzuar zakonisht nga bodybuilders të cilët dëshirojnë për të rritur forcën dhe në masë të muskujve durimin e tyre. I ashtuquajturi “vakt Morning of Champions”, është përdorur nga yjet dhe atletët, më e preferuar e cila është ish-shtetin e Artë shef Arnold Schwarzenegger.

Një shumë e ideve bashkëkohore mbi Dianabol përdorimit tregojnë rreth miteve dhe studimeve të panevojshme shkencore; ky artikull i shkurtër përpiqet për të diskutuar krejt të ri mënyrat e të menduarit e përdorimit Dianabol duke e bërë përdorimin e provave shkencore dhe gjithashtu përvojat e njerëzve.

Pikërisht ajo që është Dianabol (Methandrostenolone)?

Dianabol (Methandrostenolone)Dianabol ishte steroid parë dentare ndonjëherë i zhvilluar më parë. Dianabol (shpesh i shkurtuar për D-Bol ose dbol), ishte një emër markë ofruar me steroide methandrostenolone përbërë nga kompania kimike e farmaceutike zvicerane dhe Ciba.

Dianabol është themeluar nga John ZEIGLER për firmën e mjekësisë Ciba si një veprim për atletët profesionistë amerikanë menjëherë duke bërë aq keq në konkurrencën globale.

Via 1940 dhe gjithashtu 50-Bashkimi Sovjetik kishte filluar për të kontrolluar lojërat olimpike, si dhe përdorimin e testosterone nga shumica e atletëve të saj u largua nga pjesa tjetër e vonesave globit shumë prapa.

atletët e Evropës Lindore profesionale janë përdorur testosterone, kështu që ai vendosi që të shkojë në masë të muskujve dhe forcë strukturën ndikimin e testosterone pastër pa efekte anësore ekstreme.

Dianabol është zhvilluar fillimisht të jetë një shumë më të sigurt, alternative butë me testosterone. Ajo ka për qëllim të mbajë ndërtesat anabolic e testosterone me më pak androgenic në një aktrim të shpejtë, metodë efikase.

Steroide ishte një sukses i madh, duke i dhënë shumë e atletëve shtet të bashkuar një avantazh të veçantë mbi konkurrentët e tyre sovjetikë.

Menjëherë pas fillimit të tij, FDA e SHBA me të vërtetë do të fillojë për të vendosur një presion të madh mbi Ciba të shtypni biznesit për detaje përfitimet reale klinike të steroide.

Nja dy vjet më vonë, FDA do të tërheqë të gjithë emrave të markave Methandrostenolone nga raft. Për shkak të Dianabol kimike make-up dhe gjithashtu efektet e saj shumë të sëmurë të njohur anësore në trupin e njeriut.

Që nga ajo kohë Dianabol nuk është prodhuar në mënyrë të ligjshme në Shtetet e Bashkuara ende vazhdon të gjenerohet masivisht në të gjithë botën.

methandrostenolone

Metandienone-strukturëMethandienone ose Methandrostenolone dhe kjo është një formë e testosterone modifikuar. Është e nëpërmjet një rritjen e një grup metil, në të karbonit 17 alfa që ndihmon siguruar hormon kur është prekje dhe rafinuar nga organizmi.

Kishte po ashtu një hyrje të një grupi të dyfishtë në mes karbone 1 si dhe 2, e cila minimizon është androgenic.

Një pikë interesante për të bërë një shënim është se përveç grupit metil C17 alfa, ajo është strukturalisht e njëjtë me Boldenone.

Methandrostenolone, një rekord anabolic androgenic steroide është në lidhje me një droge unë mendoj në lidhje me kategorizuar si një steroid primar.

Methandrostenolone përdorur nga bodybuilders dhe gjithashtu Methandienone vazhdimisht të bërë përdorimin e në mënyrë të paligjshme tani, zakonisht duke u inkorporuar (pirg) me komponimeve injectable, të tilla si propionate testosterone, enanthate, cypionate përveç medikamente të ndryshme të tjera injectable si acetat trenbolone.

Kur merret vetëm si një steroid primar, Methandrostenolone bën, si një çështje të vërtetë, të rritur nivelet e energjisë, epsh, dhe agresionit tuaj gjatë sesioneve trajnuese.

Dianabol është vetëm një nga steroid tuaj më të fuqishëm ose edhe kur bëhet përdorimi i më vete mund të jetë një ndërtues jashtëzakonisht efikas muskulare indeve.

Methandrostenolone përshtatur në mënyrë që steroid androgenic (hormon që krijon karakteristikat mashkullore meshkuj) ndërtesat minimizuar ndërsa (në masë të muskujve struktura e indeve) anabolic pronat janë ruajtur

Megjithatë, në vitin 1985 FDA tërhoqi drogës nga prodhimi në Shtetet e Bashkuara, pasi në lidhje me vetëdijen se është përdorur objektivi i vetëm për sportet doping.

Përfitimet e Dianabol (methandrostenolone)

Dianabol është edhe androgenic dhe anabolic. Ajo ngre atributet meshkuj (edhe pse më pak në krahasim me testosterone) dhe rrit mbajtjes azotit (pak më shumë se testosterone).

Disa ndërtuesit konkurruese trupit të bërë përdorimin e Dianabol gjatë gjithë ciklit të përgatitjes së konkursit, dhe gjithashtu kjo është bërë përdorimin e për të ruajtur fitimet muskulare indeve.

Sidomos kur në një dietë kalori të mangët dhe është një përforcues shkëlqyer për të ndihmuar shtypin atleti me trajnim.

Ndikimi më i madh i përdorimit Dianabol është aftësia e tij për të rritur në masë pa yndyrë, dhe kjo është arsyeja pse disa bodybuilders kanë përdorur atë për dekada të tëra. Dbol rrit sintezën e proteinave si dhe gjithashtu glycogenolysis shumë fuqishëm.

Drejtë këtu janë top 7 Dianabol Përfitimet:

1. rrit azotit Ruajtja

Për indet tuaja muskulare të rritet, ju duhet të merrni në edhe më të shëndetshme proteina se trupi juaj përdor. proteina të shëndetshme është bllok ndërtimi për masë të muskujve. Dianabol ndihmon trupin tuaj për të fituar më i proteinave të shëndetshme që ju hani. mbajtje e madhe e azotit nënkupton ju me siguri do të ketë shumë më të shëndetshme proteina për të ndërtuar edhe më shumë në masë të muskujve.

2. Rrit sintezës protein

sinteza e proteinave muskujve është procedura ku tu shërbimet e riparimit trupit dhe gjithashtu ndryshon proteina thyer shëndetshme. Është e drejtë e lidhur me zhvillimin e indit muskulor dhe çlodhje kur ju vendosni stresit në trupin tuaj nga punojnë jashtë trupi juaj ka nevojë për të zëvendësuar proteinat dëme të shëndetshme me ato krejt të re dhe më të fuqishme. Duke rritur sintezën e proteinave, ju do të zhvillojnë më shumë dhe më efikas në masë të indeve muskulare. Ju me siguri do të njëjtën mënyrë të shërohen më shpejt nga workouts.

3. Rrit testosterone lirë

Testosterone është agjent mashkull hormonal përgjegjës për shumë pika të rëndësishme që ndikojnë në na çdo ditë. testosterone më të larta shkakton shtesë rritje në masë të muskujve, epsh më të madh, çlodhje më të shpejtë pas workouts dhe gjithashtu mirëqenien e përgjithshme. Kjo është agjenti më i rëndësishëm hormonal për ndërtimin në masë të muskujve dhe gjithashtu rezistencë. Duke pasur gradë më të lartë e testosteronit e bën procedurën e krijimit të muskujve të dy të shpejtë dhe të lehtë.

4. Boost në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut

qelizave të kuqe sjell oksigjen me trupin. Dianabol rrit prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut që shkakton më shumë rrjedhën e oksigjenit. Kjo mund të ndihmojë me përmirësimin e efikasitetit dhe qëndrueshmëri, ndërsa trajnimi.

5. Forca Enhanced

Një avantazh Dianabol shumica e klientëve të përjetojnë kur shfrytëzuar Dianabol janë fitimet e konsiderueshme rezistencë të. Trupi juaj do të me siguri kanë testosterone më të madhe dhe gjithashtu të shërohen më shpejt nga ushtrimet. Kjo me siguri do të ndihmojë trupin tuaj për të zhvilluar edhe më shumë rezistencë në një periudhë të shkurtër.

6. Pesha Humbje

Dianabol ngre nivelet e testosteronit. Rezultati i niveleve të larta testosterone është një organ i pakët. Trupi juaj me siguri do të djegur off më shumë yndyrë duke ruajtur dhe zhvilluar më shumë në masë të muskujve.

7. Ulet lodhjes

Rezultatet e Dianabol Minimize lodhje. Sepse ju me siguri do të ketë shkallë më të lartë e testosteronit, ju me siguri do të keni më shumë energji gjatë workouts. Individët zakonisht mund të heqë më sfiduese për një periudhë më të gjatë, por ende mblidhte shpejt pas ushtrimeve.

Si mund të bëni përdorimin e Dianabol (methandrostenolone)?

Dianabol është bërë zakonisht përdorimi i për të filluar një cikël bulking. Dhjetë tregon se ajo vuri në përdorim të gjithë një çift fillestar të javëve të ciklit.

Arsyeja pas kësaj është e drejtpërdrejtë. Efektet Dianabol janë në mënyrë të shpejtë që një individ do të ketë aftësinë për të përjetojnë rritje të ndjeshme në rezistencë dhe muskujve durimin.

Ai do të ketë kapacitet për të rritur më shumë pesha apo të rritur përsëritur. Ajo me siguri do të ndihmojë atë për të pjesa më e madhe deri vetëm dy javë pas përdorimit të parë të steroide.

Ndërsa Dianabol është zakonisht në fillim të një cikël bulking, kjo nuk do të thotë se ju nuk mund ta përdorni atë si një shtojcë të pavarur. Megjithatë, ju do të keni për të shfrytëzuar atë për një kohëzgjatje tepër të shkurtër, zakonisht katër deri në gjashtë javë. Megjithatë, nuk e stresit që ju d shohin ende përfitime të forta në dritën e ciklit të shkurtër.

përdoruesit Dianabol ndarë dozën në 3. Ajo ishte zhytur herët në mëngjes, pasi që para duke punuar jashtë dhe në fund para se të dalë në pension gjatë natës.

Pra, nëse ju jeni, për të filluar me të, 30 miligramë në ditë, ju mund të ketë 10 miligram gjatë vakt mëngjes, herët goditur palestër, atëherë para gjumit.

Megjithatë, bodybuilders të shumta me përvojë të marrë dozën e plotë e përditshme para duke punuar jashtë. Besimi është se shtojcë do të rezultojë në një efikasitet më të madh në klub shëndetësore.

Ndërkohë që mund të tingëllojë bukur, ju kurrë nuk duhet të përpiqet që veçanërisht nëse ju jeni një individ newbie steroide. Mbajnë në mend se kjo strategji të menaxhimit të mund të krijojnë një stres më të mirë në mëlçi, dhe për të rritur rreziqet tuaja të efekteve anësore.

Dozimit e një (methandrostenolone) cikël Dianabol

Për të krijuar një cikël për dianabol që janë të bazuara rreth duke e përdorur atë ekstra si një shtojcë se një steroid, ne fillimisht duhet të marrë një sy në trendin aktual për dianabol çiklizmit dhe të vlerësojë saktësisht se çfarë është e gabuar me të.

Një cikël i rregullt i Dianabol është strukturuar si 25-40mg ndahen të gjithë çdo ditë për 4-6 javë, qoftë vetë ose bërë pirg me steroid të tjera të ndryshme.

Për të filluar me një dozë prej 25mg ose më shumë zakonisht shkakton mbajtjen e ujit. Ajo është e njohur se dianabol ka aromatise mjaft shpejt, dhe shumica e ruajtjes se ujit zakonisht i atribuohet një zhvillim të estrogjenit tepërt.

Megjithatë, kjo është ajo që kompania jonë besoj se fillimisht ruajtja e ujit shkaktohet nga trupi varur në ujë si pasojë e ndikimit të dianabol mbi ekuilibrit minerale të trupit, në mënyrë specifike, ekuilibri kalium / natriumi.

Kjo e kombinuar me atë Dianabol të shkaktojë efekte anësore estrogenic, sjell një shumë e ujit të ndërtojë-up, dhe gjithashtu si ka pak ne mund të bëjmë në lidhje me ndryshimet në bilancin organet mineral, e vetmja gjë tjetër që ne mund të bëjmë është për qëllim për të minimizuar aromatization përgjithësisht me Nolvadex (tamoxifen) ose anti-estrogjene tjera.

Cikli Dianabol nuk është vetëm teknikë edhe pse, duke zvogëluar dozën, shumë më pak e mjekësisë do të aromatize, e cila shkakton shumë më pak estrogjen dhe edhe më shumë në mënyrë të konsiderueshme më pak mbajtjen e ujit. Uljen e ilaçeve gjatë një cikël do të rezultojë në shkallë të estrogjenit në rënie ngadalë, kështu që ne duhet të fillojë ciklin me një dozë të reduktuar të 10-20mg çdo ditë.

Ndarja e dozën kur ju jeni duke e bërë përdorimin e një dozë të vogël është e pakuptimtë, si ju do të marrë një top shumë të reduktuar të mjekësisë. Pra, në këtë situatë, ajo është e mirë për të marrë atë në një dozë të vetme në mëngjes (në mënyrë ideale me lëng grejpfrut).

Edhe pse kjo me siguri nuk do të ndalet reduktime të gjitha-natyrore testosterone, ajo mund të ulet atë në një nivel të caktuar, si trupi juaj ende do të ketë zgjatje të gjata më vonë në ditën kur ka pak testosterone rrjedhin, dhe kështu që ajo ende mund të prodhojë disa.

Aktualisht, nëse ne shikojmë në kohëzgjatjen e ciklit, 4-6 javë duket të shkurtër të ketë ndonjë ndikim të vërtetë në një dozë të ulët, por vetëm si mund të shfrytëzojnë dianabol për më pa vënë, edhe më shumë, rrezik në mëlçisë tonë?

Shërbimi është mjaft e nevojshme duke marrë fundjavat jashtë nga mjekësia ne me siguri do të japë jobesimtarë tanë një pushim nga përpunimin e ilaçeve.

Për shkak të shkurtër gjysmë-jetës, çdo komponimet aktive do të dalë jashtë sistemit tonë brenda 24 orëve nga dozen juaj e fundit. Aktualisht, kjo mund të duket si ajo me siguri do t’ju kushtojë fitimet, por si një çështje të vërtetë, kjo do t’ju kushtojë pak ose aspak humbje me kalimin e kohës, si edhe pse nuk ka të drogës aktive në trup efektet janë ende ekzistuese dmth shtuar ujë intramuskular dhe edhe një bilanc shtesë anabolic mineral.

Këto efekte zakonisht zvogëlohet gjatë disa ditëve. Kjo teknikë nuk do të, megjithatë, të ndihmuar testosterone tuaj të gjithë-natyrore për t’u kthyer nga gjendja frenohet, pasi kjo procedurë mund të marrë në mënyrë të konsiderueshme shumë më të gjatë.

Nëse do të prishet fundjavë jashtë dhe të bëjë gjithashtu përdorimin e një dozë të ulët, ne duhet, në teori, të jetë në gjendje të shfrytëzojë dianabol për dhjetë javë pa probleme.

Një bit e lehtë pak e matematikës mund të tregojnë këtë faktor të mirën:

 • 6 javë @ 25mg përditshme = 1050mg e Dianabol Në përgjithësi
 • Dhjetë javë me fundjavave jashtë @ 15mg çdo ditë = 750mg e Dianabol në total

Kështu si ju mund të shihni, duke përdorur këtë sistem, mëlçisë juaj do të përsosin më pak dianabol krahasuar në një cikël të tanishëm, shtoni këtë që ju mund të bëni fitime për dhjetë javë në vend të 6, dhe me më pak efekte anësore, dhe që ju të merrni një cikël të qëndrueshme .

Mënyra për bulking me Dianabol (methandrostenolone)?

Fitimet e prodhuara nga përdorimi i Dbol nuk ndryshojnë një marrëveshje e madhe në mes të përdoruesve. Shumica e përdoruesve me të vërtetë do të zakonisht përjetojnë të njëjtat lloje të strukturës së fitimeve masive nga kjo substancë.

Siç vuri në dukje më parë, ajo është, për pjesën më të madhe, një steroid anabolic mirë shfrytëzohen për objektivin e mases muskulore, forcën dhe aplikimet bulking.

Përdoruesi i zakonshëm duhet të parashikojnë sasi të konsiderueshme të fituar peshë në periudha të vërtetë të shkurtër kohore, një shumë e zakonisht dy javë në përputhje me menaxhimin fillestar.

Në doza të 20mg përditshme, fitimet e 10-15 paund. Në një çështje e disa javë nuk janë të pazakonta, veçanërisht për fillestar.

Por si një duhet të parashikojnë nga një substancë të tillë si ky, jo të gjithë i kësaj mase është zakonisht e muskujve ligët.

Dianabol është i njohur për rezultatet e saj estrogenic në fitim ujit reklamat dhe mbajtjen e mundshme yndyrë, të cilat mund të përbëjnë një pjesë të madhe të çdo sasi e ofruar të fituar në masë.

Nëse të drejtuar e saj së bashku me një Parandalimin Aromatase, ruajtja e ujit sjellë nga estrogjenit në mënyrë efikase mund të shpëtoj.

Kjo është kur më të mirë dhe gjithashtu realiste fitimet në masë të ligët do të mund të përjetojnë, ku fitimet në masë edhe më të arsyeshme ligët e pritshme mund të jetë në serinë e lbs 5-10. Brenda disa e parë të javësh.

Dianabol (methandrostenolone) efekte anësore

Dianabol është një anabolic fuqishëm, me modeste për cilësi të lartë androgenic të lartë. Si një nga steroid më të fortë të dhëmbëve ofrohen, efektet anësore Dianabol duhet të mbahet në mend kur bën një cikël.

Këtu disa Dianabol (methandrostenolone) efekte anësore:

 • Gynecomastia (zgjerimin bust meshkuj). Ajo shkaktohet kur Dianabol aromatizes testosterone, konvertimin e saj në estrogjenit dhe ngre në trup, ndjeshmëri bust mashkull.
 • Përgjithësuar stresi organ trupit dhe ankthi (i përbërë i zemrës dhe organeve të ndryshme të tjera thelbësore). Ajo shkaktuar nga mbajtjen e ujit të tepërt apo kapardisem, një tjetër efekt negativ të reduktuar të testosteronit dhe u rrit edhe gradë estrogjenit.
 • Hipertensionit. Dianabol mund të jenë të rënda për ata që tashmë kanë tension të lartë të gjakut dhe mund të shkaktojë hipertension në ata që nuk përjetuar më parë atë.
 • gradë joefektive kolesterolit. Dianabol është një tjetër nga efektet anësore të zakonshme, të cilat mund të rrisin kolesterolin e “varfër” në trupin tuaj.
 • Hepatike (mëlçisë) mosfunksionim dhe dështim mund të rezultojë në dëmtim të përhershëm ose vdekje. Dianabol është një steroid anabolic oral e cila është një nga shumë më tepër formulimet e mëlçisë-toksike në treg.
 • Testosterone shuarje. Dianabol suppresses testosterone sipas pothuajse me siguri nevojë për trajtim ekzogjen testosterone në të vërtetë do të jetë e nevojshme, bazuar në treguesit tipike.

Dianabol nuk duhet të përdoret nga gratë si Manly efektet e veçanta anësore janë më të mundshme për të qenë të aftë dhe mund të jetë i pakthyeshëm. Dianabol është një steroid i pasigurt me efekte anësore për ndeshjen e qëndrueshmëri dhe gjithashtu fitimet dimension.

Top 3 (tre) të sigurta dhe të ligjshme anabolic Dianabol (methandrostenolone) steroid të ndryshme në 2020

Kjo është arsyeja pse ajo është sugjeruar që të bëjnë përdorimin e Dianabol juridik, i cili është një variant i steroid anabolic e cila ju ofron të njëjtat përfitime si normal Dianabol (Methandrostenolone) jep, përveç pa efekte anësore negative.

Shumë e mirë për të qenë e vërtetë? Me të vërtetë, nuk ka. Legal Dianabol (Methandrostenolone) alternative steroide usages 100% përbërësit gjitha-natyrore aktive, në krahasim me ato të fabrikuara që shkaktojnë disa efekte anësore të rrezikshme nga Dianabol të rregullt, si helmimit të mëlçisë dhe estrogjenit tepërt.

Nëse ju jeni duke u përpjekur për të gjetur një alternativë ligjore Dianabol, atëherë ju mund të keni zbuluar D-Bal nga Crazy Bulk, DRILL MASTER nga Marine MuscleDhe gjithashtu D-Bal max. Se cili produkt duhet të blini për të marrë rezultatet më efektive?

D-Bal (Dianabol) nga Crazy Bulk

D-Bal (Dianabol) from Crazy BulkD-Bal nga Crazy Bulk është një ligjor Dianabol (Methandrostenolone) anabolic steroide alternative, e cila ka qenë vetëm një nga një nga steroid më të njohura dhe të para-pronësi anabolic e përjetësi.

Realiteti është se Dianabol (Methandrostenolone) është e ndaluar dhe do të mund të gjenerojë disa efekte të mëdha anësore të tilla si gynecomastia (boobs guy), kolesterolit ngritur, tension të lartë, dhe gjithashtu dhunës në mëlçi mund të lidhen për të marrë atë.

(Lexo: D-Bal Dianabol ligjor shqyrtim steroide alternative për të ndërtuar në masë të muskujve të shpejtë)

Kështu që, D-Bal është e drejtë Dianabol opsion steroid të cilat prodhohen nga përbërësit natyral aktiv dhe pa rrezik për t’u përdorur, sepse pa Dianabol efekte anësore negative.

Ky produkt është 100 për qind i bazuar në materiale natyrore dhe gjithashtu heq bimor. Si e tillë, është plotësisht i sigurt për t’u përdorur nga çdo person i shëndetshëm dhe të ekuilibruar.

D-Bal është e nevojshme dhe e bëri gjithashtu përfitime shumë të njëjta me Dianabol steroide pa efekte negative të pasigurta se në qoftë se ju jeni duke kërkuar disa muskujve të vështirë marrjen në palestër gjatë cikleve të tyre bulking sepse funksioni primar i plotësuar është të zhvillojë masë të ligët muskujve.

Ky artikull shkon mbi sepse klientët shpesh raportojnë rezultate të rëndësishme. Më poshtë disa avantazhe D-Bal:

 • D-Bal është një opsion steroid pa rrezik dhe ligjore Dianabol
 • Mund të lejojë për zhvillimin e zgjeruara të muskujve
 • Rritet sinteza e proteinave të shëndetshme që shkakton rritje të madhe të muskujve
 • Nuk ka efekte anësore të pakëndshme Dianabol
 • Rritur mbajtjes azotit
 • Mund të përmirësuar diplomën fokus
 • Ndoshta rrit qëndrueshmëri dhe durim
 • 100% e përbërësit e të gjithë-natyrore
 • Nuk ka recetë e nevojshme
 • Lehtë për t’u përdorur, sepse ajo është marrë nga goja

Buy D-Bal (Dianabol)

DRILL MASTER nga Marine Muscle

DRILL MASTER from Marine MuscleDRILL MASTER nga Marine Muscle formuluar është një zgjedhje ligjore Dianabol steroide cila ka një funksion për të rritur mbajtjes azotit dhe ndez një shtet efektiv anabolic brenda trupit tuaj për rritjen e indeve muskulare.

DRILL MASTER rekomanduar për njerëzit në Shteteve të Bashkuara të cilët janë në kërkim të shpejtë të muskujve të fituar në masë dhe gjithashtu rezistencë shpërthyes. DRILL MASTER është gjithashtu ideal si një steroid shumë ligjore për njerëzit që dëshirojnë për të mbajtur fitimet e tyre në mes stërvitje apo ciklit të trajnimeve.

(Lexo: Marine Muscle Drill Master shqyrtim: një dianabol të re të sigurt dhe ligjor Dbol Made in USA)

DRILL MASTER masivisht mund të rrisë procesin shëndetshëm sintezën e proteinave që i mundëson trupit tuaj për të rritur në mënyrë të konsiderueshme sasinë e azotit që sigurisht do të mbajë në indet e muskujve.

Rritja e sasisë së azotit mund të vendosur jashtë një nxitje në proteina të shëndetshme për rritjen e indeve muskulore të jetë më e madhe. Vetëm disa javë të shkurtër, ju me siguri do të shihni fitimet dukshme, dhe gjithashtu të ndjehen më të gjallë dhe në kontroll.

DRILL MASTER po ashtu përfshin 10mg e DHEA të cilat mund të ndihmojnë trupin për të rritur shkallë tuaj e testosterone për fitimet e muskujve shpërthyese.

Drejtë këtu avantazhin e DRILL MASTER nga Muscle Detare:

 • Fituar të muskujve tuaj më të lehtë dhe shumë më të shpejtë
 • Rritja e qëndrueshmëri tuaj dhe gjithashtu qëndrueshmëri
 • Promovimi i mbajtjes azotit në theks tuaj muscleEnhance dhe me makinë gjatë stërvitje
 • Rritë nivelin e testosteronit për ushtrimin maksimale
 • Të sigurt dhe gjithashtu nuk ka efekte anësore Dianabol
 • 100% e ligjshme Dianabol opsion steroid

Buy DRILL MASTER

D-Bal Max

D-Bal MaxD-Bal Maxështë zgjidhje për individët apo aparat gjimnastikor që është në kërkim të gjitha përfitimet e Dianabol, megjithatë, asnjë nga efektet anësore të pafavorshme. D-Bal MAX është një legal dhe gjithashtu një opsion të sigurt për të Dianabol. Ajo është prodhuar dhe ofruar nga mbështetur në dhe konsideruar edhe sektori plotësuar leaders– BAUER Group DMCC.

D-BAL Max me siguri do të ju jap fuqinë e parë dhe edhe fitimet qesharake ju me siguri do të merrni nga Dianabol, një nga një prej më të fuqishme, steroid preferuar të të gjitha kohërave, pa një pushim rregulloren për shkak D-Bal Max është steroid anabolic ligjore alternative të Dianabol.

Ky steroid anabolic ligjore shtojcë ndryshe punon në mënyrë adekuate për të mbështetur zhvillimin e muskujve indeve dhe gjithashtu edhe ushtrimet më të fuqishme. Përbërësit e saj aktiv për të përmirësuar sinteza e proteinave të shëndetshme, të ofrojë të ushqyerit e muskujve, si dhe të rrisë normën metabolike.

Gjithashtu të ulët të kuptuarit tuaj të lodhjes, duke e bërë atë kështu që ju mund të fiksime nga më shumë reps. Kur ju mund të punojnë jashtë më shumë, më pak hidhërim, dhe të shihni rezultatet më të shpejtë, ju do të jetë shumë më të vendosur të vazhdojmë të punojmë për objektivat tuaja.

D-Bal Max përvetëson për duke u marrë nga vajzat dhe nevojtore burrash njësoj, të gjithë bulking cikle po aq i lartë sa të gjithë cikleve prerja, duke e bërë të njëjtat rezultate të mahnitshme e mundshme për entuziastët stërvitje e as seksi.

të gjithë D-Bal Max ligjore Përparësitë Dianabol alternative:

 • Të marrë maksimumin e rritjes muskulore
 • Replace yndyrë me masë të muskujve ligët
 • Të përshpejtojë shërimin e muskujve indeve shtesë rritur në energji të konsiderueshme
 • Boost testosterone, ATP, si dhe IGF-1 nivelet për workouts të gjatë
 • Të gjitha komponentët natyrore formula make D-Bal Max nuk ka efekte anësore
 • rezultate të shpejta në një çështje javësh

Buy D-Bal Max

përfundim

Dianabol (Methandrostenolone) është një efikasitet shquar dhe gjithashtu ndërtimin e muskujve në masë kontraktori. Dianabol mund të jetë bërë përdorimin e “periudhës së mbi dhe off.” Ajo gjithashtu mund të shfrytëzohen vetëm, por nuk duhet.

Filloni tregon fillimin e ciklit të bërë pirg në thelbin. Trupi ndërtuesit dhe gjithashtu lifters peshë të shfrytëzojë këtë për të muskujve të shpejtë të ndërtuar dhe përmirësuar gjithashtu efikasitetit.

Shumica e bodybuilders rafte steroid e tyre, bazuar në objektivat e tyre (ndërtimi Mass vs. prerje). Gjithmonë kujdeset dhe të shfrytëzojë dozën më të ulët të mundshme në qoftë se ju jeni edhe të menduarit në lidhje me marrjen e një kompleksi androgenic, veçanërisht ato të larta si Dianabol.

Në blerjen e Dianabol fund internet është i përshtatshëm dhe pa shqetësime ligjore. Megjithatë, ajo nuk mund të jetë rruga më e zakonshme për të blerë. Ju duhet të hulumtimit faqet e internetit tuaj për të bërë të sigurtë se nuk janë laboratorë nëntokësore.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.