site
stats

Burner Fat vs Fat Binder: pasqyrë, dallimi, efektet e mundshme anësore, dhe që është më e mirë?

Fat Burners vs Fat Binders , janë dy lloje të shtojcave të menaxhimit peshe megjithatë ju zakonisht mund të jetë lënë në mëdyshje se si të dy të vërtetë të ndryshojë dhe se cili do të jetë shumë e mirë për ju për të bërë përdorimin e.

Kjo është kryesisht një hetim i sobë me yndyrë vs yndyrë kordon kur u përpjekur për të zgjedhur zgjidhjen e duhur ushqyese.

Me këtë artikull, ne mund të gjeni vetëm atë që janë dallimet në mes sobë me yndyrë vs yndyrë kordon në mënyrë që ne mund të marr që qasja është një përshtatje më të mirë për nevojat tuaja të mëparshme të humbur peshë dhe gjithashtu objektivat.

Fat Burner Përmbledhje

Një nga gabimet më të rëndësishme që shumë individë të bëjnë është të besosh se ata mund të marrë vetëm një ndihmë shtesë yndyrë-humbje dhe gjithashtu rezultatet e-humbje peshe me siguri do të jetë e tyre. Ata mendojnë se ndezjes yndyrë është alternativa më e mrekullueshme që ata kanë qenë në fakt në kërkim për.

Objektivi i çdo substancë yndyrë-djegia është për të rritur normën e humbjes së peshës. Kjo mund të arrihet duke të rritur çmimin e përgjithshëm metabolike, një numër i kalorive që vijnë nga yndyrë, krahasuar me burime të tjera të ndryshme, apo për të rritur kufijtë e pozicionuar në qelizat yndyrë në lidhje me yndyrna nisjen.

Shumë njerëz do të bëjnë përdorimin e sobë me yndyrë në krahasim me si shtojcave dietike shumë shpejt të hequr dhjamin e tyre dhe gjithashtu të ndihmojë ata që të bjerë në peshë dhe gjithashtu përmbushur ndikimet e tyre të preferuar.

Në të saktë të njëjtën kohë, disa ndërtuesit e trupit sigurisht që do të përdorin ato për të djegur larg shtresa e tyre kryesor e yndyrë për të kryer një muskulaturë më të grabitur dhe të specifikuar.

Fakti është, yndyrë Burners punojnë, por ata nuk janë aq i këndshëm sa disa mund të bëjë ato të jenë. Ata do të të ndihmojë që ju të humbni yndyrë dhe gjithashtu duken të mrekullueshme, por ajo kërkon më shumë se sa thjesht iniciativë gllabërim një pilulë.

Pikërisht ajo që është një sobë me yndyrë?

Pikërisht ajo që është një sobë me yndyrë?burners yndyrë janë ilaçe apo shtesa që synojnë të shkrihet yndyrë dhe për këtë arsye të rritur Wellness dhe gjithashtu të shohim të atyre përdorimin e tyre.

burners yndyrë mund të jetë një ndihmë efektive humbje peshe kur përdoret siç duhet. burners yndyrë janë bërë për të rritur procesin e metabolizmit, rritje të energjisë, dhe gjithashtu të ulur oreksin, dhe duke bërë kështu të rritur numrin e kalorive që ju derdhur.

burners yndyrë janë blends e bimeve natyrore dhe gjithashtu stimuluesve që pak rrisin nivelin temperaturën e trupit tuaj, të cilat mund të ju ndihmojë të shkrihet më shumë kalori gjatë një stërvitje.

burners yndyrë mund të ndihmojë të rritur humbje peshe, por ata janë vetëm më shumë gjasa për të bërë kështu që nëse një regjim i duhur dietë është në zonë. burners yndyrë të veprojë në një shumëllojshmëri e mjeteve.

Ata mund të rritur fuqinë dhe suppresses uri, reklamuar yndyrë për të bërë përdorimin e për pushtet, dhe madje edhe të rritur metabolizmin tuaj dhe gjithashtu nivelin bazë të temperaturës, kështu që ju shkrihet shumë më shumë kalori gjatë gjithë ditës.

Saktësisht se si puna e ndezjes yndyrë?

Saktësisht se si puna e ndezjes yndyrë?Shumica e burners yndyrë janë thjesht stimuluesve duke sugjeruar që ata të përshpejtuar normën metabolike trupit tuaj për të inkurajuar atë për të hedhur yndyrë për pushtet shumë më shpejt.

burners yndyrë me nxitës të tyre si rezultat të shkaktojnë lirimin e epinephrine dhe norepinephrine, agjente hormonale që nënkuptojnë mobilizimin e yndyrës nga dyqane yndyrë në qarkullimin e gjakut.

Kur yndyra shkon në qarkullimin e gjakut, dhjami mund të digjet si energji nga trupi. Prandaj ju duhet të bëni stërvitje shpesh për të transformuar yndyrë tuaj të vijnë në jetë pushtet. Por në qoftë se ju nuk punojnë jashtë në një bazë të rregullt, trupi do të shpëtojë yndyrë përsëri në trupin tuaj.

burners yndyrë gjithashtu mund të ju ndihmojë të pakta poshtë ose duke ofruar një suppressant dëshirat natyrore dhe rritjes thermogenesis në trup. Të dyja këto efekte të ndihmuar ju të zhvilloni një mungesë kalori të cilat praktikisht barazohet drejtë në menaxhimin e peshës.

6 lloj i yndyrë Burners

Në vijim janë 6 lloje të ndryshme të burners yndyrë që janë parë shpesh dhe gjithashtu që përfitimet shtesë që ata ofrojnë që ju duhet të mendojnë shumë rreth përpara se të vendosë për të marrë atë:

1. thermogenic shëndoshë Burners

Thermogenic shëndoshë BurnersShtojcave thermogenic janë shtojcave ushqimore që rrisin prodhimin e ngrohjes në trup, aq yndyrë trupi është përdorur si fuqi në vend.

Thermogenesis mund të reklamuar menaxhimit të peshës, sepse ajo rrit kalori shkrihet trupit tuaj.

Edhe pse gjeneruar thermogenesis mund të ju ndihmojë për të shkrihet shumë më shumë kalori, një plan dietë të ulët-kalori dhe gjithashtu e aktivitetit fizik janë mjetet shumë më të mirë normale për ju për të derdhur peshë trupore

Materialet nga burners yndyrë thermogenic janë zhvilluar për të ndihmuar reklamuar lipolysis në trup (dëmtimin poshtë e trupit yndyrë që do të përdoren si energji).

Mashtrim për Thermogenesis efikas është aftësia për të rritur normën tuaj metabolike bazë të mirë mbi vijën bazë.

BMR është akronim për basal metabolike Çmimi, i cili është bilanci juaj standarde e kalorive të marra në dhe gjithashtu kalori derdhur. BMR tuaj përcakton numrin e kalorive që ju keni për të mbajtur peshën tuaj të tanishme.

Nëse ju doni të filloni hollim poshtë ose marrjen e trupit tuaj për të filluar djegur yndyrë të depozituara rreth barkun tuaj, ju keni nevojë për të rritur BMR tuaj.

Përbërësit aktiv në shtesa thermogenic ndryshojnë nga markë, megjithatë, shumica kanë një pije të përzier të Energjizues si kafeina, çaj jeshil, Guarana, Ephedrine, dhe gjithashtu Garcinia cambogia.

Kur vjen puna për të shtojcave thermogenic qoftë se ju vendosni për t’i përdorur ato, të parë për atë se është nga një prodhues i besuar.

Në anën tjetër, natyra ka në fakt na dhënë me mënyra të ndryshme të tjera të fuqishme për të djegur yndyrë dhe gjithashtu të humbur peshë.

2. suppressants oreks

suppressants oreksShumë dieters nuk mund të bjerë në peshë për shkak të faktit që ata të rriten të lodhur nga të vërtetë ndjenja uritur në të gjitha kohët. Në disa raste, ka ndryshuar në mënyrë të papërshtatshme kimi mendjen mund të sjellë një ndjesi e dëshirat, edhe kur trupi nuk ka nevojë për të shtuar kalori.

suppressants oreks janë droga që e bëjnë të ndiheni të plotë, i cili nënshtron urinë. Funksioni kryesor se ai do të niset përgjigjet e hormoneve të cilat shqetësojnë sinjalet e trurit të cilat ju them se ju me të vërtetë të ndjehen të uritur i cili është koha për të konsumuar.

suppressants oreks punë duke mashtruar mendjen tuaj të drejtë në duke besuar se ju nuk jeni të uritur i cili bark juaj është e plotë.

Një mënyrë në të cilën ata e bëjnë këtë është duke rritur nivelet e ‘të ndjehen-mirë’ serotonin hormon, i cili është përgjegjës për rregullimin gjendjen shpirtërore, oreksin dhe gjithashtu modele të pushuar, ndër të tjera të ndryshme.

Nëse truri juaj merr ju jeni të plotë, ju nuk do të ndiheni të uritur, dhe për këtë arsye, ju jeni më shumë gjasa për të ngrënë më pak.

Si rezultat, urisë shtojcave suppressant mund të ketë një ndikim të konsiderueshëm në peshën tuaj. Ndikimi i tyre i madh duhet të jetë për të kontrolluar konsumin tuaj ushqim dhe gjithashtu ju shmangur nga overindulging.

Një shumë e oreksit suppressants ilaçe kanë efekte të vogla anësore. Konsumatorët mund të përjetojnë rritur presionin e gjakut dhe shkalla e zemrës, dhimbje koke, goja e thatë, çrregullime me gjumin, dhe gjithashtu parregullsi. Megjithatë, këto ndikime janë të vogla dhe të ulet me kalimin e kohës.

3. tiroide e Kontrolli i shëndoshë Burners

gjëndër tiroide juaj është përgjegjës për krijimin e kimikate që rregullojnë zemrën tuaj, tretje të ushqimit, dhe funksionet metabolike.

tiroide juaj nuk mund të jetë gjeneruar mjaft prej këtyre kimikateve, duke e bërë metabolizmin tuaj shumë më pak efektive.

Kjo është shoqëruar shtim në peshë, lodhje dhe gjithashtu shpesh ndjenja ftohtë.

rregullatorët tiroide mund të jetë i besueshëm zvogëlimin e peshës dhe humbje peshe shtojcave që gjëndër tiroide menaxhon nivelin temperaturën e trupit dhe normën e metabolizmit.

rregullatorët tiroide mund të jetë përdorur nga ata që luftojnë me hypothyroidism ose hyperthyroidism, por kanë qenë në fakt gjithashtu zbuloi të jetë e vlefshme për ndërtuesit në shtëpi të trupit dhe ato duke u përpjekur për të humbur peshë dhe yndyra edhe më të ulët trupore.

Duke nxitur nivelin e temperaturës dhe metabolizmin e trupit, rregullatorët tiroide të veprojë në të njëjtën mënyrë për të shtojcave thermogenic, duke shkaktuar yndyrë të bërë përdorimin e një shumë më shpesh për normën metabolike së bashku me derdhje një shumë më shumë kalori në përgjithësi.

thyroids shumta kontrolluese shtesa gjithashtu përbëhen nga përbërësit aktiv të natyrshme të rritur normën tuaj metabolike dhe të ruajtur shëndetin e përgjithshëm dhe Wellness dhe tipar i tiroide tuaj.

4. Carb Blockers

Carb BlockersCarbs janë një nga një nga llojet më të zakonshme të ushqimeve kalori të pasura, dhe ulur futje tuaj prej tyre mund të ketë një ndikim të konsiderueshëm në përpjekjet tuaja humbje peshe.

Carb Blockers janë bërë një nga mënyrat më efektive për të arritur rezultatet e shpifje mbi një kohëzgjatje të shkurtër.

Carb Blockers punë duke penguar karbohidratet nga të zhytur në trup gjatë tretjes së ushqimit e cila shkakton një reduktim të përgjithshëm në carbs, dhe gjithashtu si rezultat kalori, prandaj reklamat menaxhimit të peshës.

Ajo pengon amylase, enzimë që thith niseshte. Si rezultat, tretje ushqimi i karbohidrateve nga ushqimi ju konsumoni vjen të jetë shumë më pak e vlefshme sa veprimet e ushqimit së bashku me sistemin tuaj zorrëve.

Carb blockers po ashtu të ndihmojë për të lënë karbohidratet e tepërta të hyjnë në qarkullimin e gjakut dhe gjithashtu mund të zvogëlojë rrezikun e niveleve të nivelit të sheqerit të lartë të gjakut.

blockers karbohidrate shtojcave mund po ashtu të përbëhet nga përbërësit e shtuar, të tilla si Garcinia cambogia, krom picolinate, kanellë, eko-miqësore Coffee Bean thelb, majdanoz dhe gjithashtu ekstrakt sojë.

Një pjesë e vogël e karbohidrateve pilulës blocker përvojat e klientëve efektet anësore të zorrëve, duke përfshirë përzier, të vjella, diarre, gazit dhe bloating. Përdorimi në përgjithësi është i duruar mirë në grownups shëndetshme.

5. Fat Blockers

Nëse jeni duke planifikuar për të mbajtur një pjesë të shëndetshme dhe të balancuar trupit yndyrë, atëherë blockers yndyrë janë një zgjedhje e shkëlqyer.

Ideja është që të marrin shtesat adekuate yndyrë bllokimi thith me dhjamin që në vakt tuaj. Ata që dëshirojnë të shohin një menaxhim të konsiderueshme peshe janë këshilluar në përgjithësi për të marrë blockers yndyrë me çdo gjellë.

Fat Blocker lloj artikuj përgjithësi kanë Chitosan dhe potencialisht disa përbërës të tjerë fibër aktiv si psyllium ose krunde tërshërë. Chitosan është një element thelbësor, sepse kjo është ajo që ka treguar për të absorbuar yndyrë.

Chitosan është fije që nënkupton se nuk është e thyer dhe gjithashtu absorbohet nga trupi dhe me siguri do të thjesht të kalojë nëpër traktin tuaj të tretjes.

Duke pasur parasysh se Chitosan shtesë soaks deri yndyrë si ai kalon nëpër trup, ajo mund të marrë në atë që vjen në kontakt me në sistemin e tretjes dhe gjithashtu merr se yndyrë me të rrugës nga trupi kështu parandalimin e yndyrë nga duke u mbajtur.

6. bllokuesit kortizolit

gradë të larta të shkaktojë shtim në peshë kortizolit, kështu që ka kuptim për të marr me mend një bllokues shtesë kortizolit mund të shkaktojë humbje peshe.

Cortisol është një lloj i agjentit hormonal që reklamon akumulimin e yndyrës trupit.

blockers kortizolit lë lirimin e kortizolit hormonal agjent në trup. blockers kortizolit punë të njëjtën mënyrë blockers si yndyrë dhe karbohidrate. Lirimin e prodhimit dhe gjithashtu të kortizolit mund të shpejtë për të siguruar që trupi nuk do të ruajtur yndyrë.

Për të djegur dhjamin me sukses, ju keni për t’u kujdesur për gradë duhura kortizolit, e cila mund të jetë më e lehtë me veprat prep përfshira në marrëveshje dyqan tonë së.

Ata do kompleksi ndihmë për të rritur djegur dhjamin, të rritur siluetë tuaj dhe për të kryer ulje shumë më efikase yndyrë pa kufizime të mërzitshëm kalori

A ndezjes yndyrë të sigurta për shëndetin tuaj?

Disa shtesa yndyrë ndezjes deklarojnë se këto llojet e shtojcave të sigurt mund të përdoret në përqindje, dhe gjithashtu ato mund të jenë të besueshme në zvogëlimin e peshës kërcejnë-filluar.

Më poshtë janë 5 rreziqe të lidhura me shtojcë yndyrë ndezjes që ju duhet të marrë në konsideratë para se të marrë atë:

1. Mungesa e provave për sigurinë

Shumica e shtojcave humbje peshe nuk janë testuar në testet klinike apo përbëhej nga në studimet kërkimore analizë e kryer në kushte të mirë të kontrolluara me vullnetarë tipike e njeriut.

Për këtë arsye, ajo mund të jetë e vështirë për të informuar saktësisht se çfarë lloj të përbërësve aktivë të jeni të konsumojnë kur të marrë në shtojcave zvogëlimin e peshës, ose se sa ju do të reagojnë në doza të ndryshme.

2. Përbërësit e rrezikshme

Çdo vit, FDA alarme publikun e gjerë në lidhje me përbërësit e dëmshëm të padeklaruara aktiv zbulon në burners yndyrë. Në vitin 2015, FDA identifikuar më i madh se 20 burners yndyrë që përmbanin përbërësit e rrezikshme.

Për shembull, një artikull kishte sibutramine, një medikament rekomanduar më parë për trashje eliminuar megjithatë nga treg në vitin 2010, si rezultat i rrezikut të shtuar nga sulmi në zemër dhe gjithashtu goditje. Një tjetër përbëhej nga një laksativ pamiratuar të njohur për të rritur mundësinë e kancerit.

Një tjetër përbëhej nga një frenues të kujdesshëm rithithjes se serotonines, e cila është bërë përdorimin e për të trajtuar depresionin klinik dhe gjithashtu mund të shkaktojë konfiskimet dhe për të rritur gjakderdhje rrezikun në njerëzit që marrin medikamente të tilla si hollues të gjakut.

3. Nivelet e Too shumë të larta të caffeine ose energizers të ndryshme të tjera

Kafeina është një ilaç, në mënyrë të veçantë një stimulues. Prandaj, ajo batters në sistemet e veçanta në trupin tuaj. Nivelet e larta të kafeinës është vetëm një nga një nga substancat më tipike që përdoren në këto burners yndyrë.

Konsumi i niveleve të larta të kafeinës krijon trupin tuaj për lirimin e agjentëve të hormoneve në gjak tuaj, përshpejtimin e metabolizmit tuaj. Këto hormone të mundësuar trupin tuaj për të rregulluar veten dhe peshën e saj.

Por shumë kafeinë mund të krijojnë pagjumësi, nervozizëm dhe ankth, acarim bark, vjellje dhe të vjella, rritur normën e zemrës dhe gjithashtu frymëmarrje, dhe gjithashtu ndikimet anën e kundërt.

doza të mëdha mund të shkaktojë një dhimbje koke, ankth, frustrim, siklet gjirit, dhe unazë në veshët.

4. mund të krijojë dëmtim të mëlçisë

burners yndyrë kanë kohë që janë të lidhura të rasteve të dhënat e dëmtimit të mëlçisë si pasojë e këtyre produkteve.

Departamenti i Shëndetësisë dhe Wellness Hawaii në vitin 2013 është duke hetuar 29 raste të sëmundjeve të mëlçisë që kanë shkaktuar dy transplantet e mëlçisë dhe një fatalitet. Njëmbëdhjetë pacientët u shtruan në spital. Për shkak të një grup të rasteve të sëmundjeve të mëlçisë, në Hawaii në mesin e njerëzve që shfrytëzohen shtesë humbje peshe.

sëmundje të mëlçisë është një inflamacion i mëlçisë. Kjo mund të shkaktohet nga ose sëmundje virale ose ilaçe që mund të dëmtojë mëlçinë.

Në vitin 2014, një pushim jashtë ndodhur se FDA lidhur me një sobë me yndyrë të caktuar, e cila është larguar si pasojë nga tregu.

5. arrest kardiak dhe gjithashtu kërcënim goditje

pesha në rënie mund të jetë e mirë për zemrën tuaj, por ilaçe për të arritur ajo mund të ketë ndikim të kundërt.

Duke marrë një mjekim humbje peshe mund të sjellë kushte të krahasueshme zemrës. Kjo është për shkak të faktit se pesha-humbje drogës shpesh përmban stimuluesve, që ndihma të jetë një shumë më vigjilent dhe edhe më pak kurioz në lidhje me ushqimin.

burners yndyrë të shumta të përbëhet nga materiale të tilla si portokalli hidhur, të cilat mund të rrisin presionin e gjakut dhe gjithashtu shkalla e zemrës në shkallë që nuk janë të sigurta.

Instituti Kombëtar i regjistruar Wellness që arrest kardiak dhe goditje janë të lidhura me portokalli hidhur në njerëz të shëndetshëm dhe të balancuar pa asnjë aspekte të rrezikut të dukshme.

Top 5 mirën pilula yndyrë ndezjes për gratë dhe gjithashtu djema në 2019

Phen375

Phen375Phen375 pilula plan dietë është zakonisht më e preferuar e djegur humbje peshe dhe dëshirat të plotësuar suppressant që është bërë në një FDA yndyrë autorizuar qendra për të garantuar që konsumatorët të marrin cilësinë më optimale të prodhimeve të saj.

Phen375 pilula dietë theksohet më duke përdorur përbërës 100% natyral për të ndihmuar njerëzit të përmirësuar metabolizmin tuaj, të derdhur yndyrë shpejt, dhe gjithashtu ndërtimin e indeve të ligët muskujve pa efekte anësore.

Phen375 pilula plan dietë janë krijuar me kujdes me gjashtë përbërësit e natyrshme për të ju ndihmuar për të arritur objektivat tuaja duke zgjeruar Wellness tuaj dhe pa pasur nevojë të kushtojnë orë çdo ditë për përgatitjen ose të punojnë jashtë. Merrni çdo ditë çdo herë, këtë çdo vakt në një kohë dhe të qëndrojnë të përqëndruar në objektivin tuaj: a pakët, më të shëndetshëm, të fortë dhe shumë më tepër ju tërheqës.

Phen375 pilula dietë regjim do të jetë një alternativë shumë më të mirë duke pasur parasysh se shkalla e reduktimin e peshës është më i madh më poshtë në krahasim me të ndryshme pilulë tjetër humbje peshe në qoftë se jeni duke planifikuar për të pakta poshtë super-të shpejtë dhe të sigurt. Phen375 pilula plan dietë janë verifikuar në fakt nga një klient i cili kënaqur merrni avantazhin e Phen375 pilula dietë regjim si më poshtë:

 • Motivon trupin tuaj për të hedhur yndyrë off më lehtë.
 • Presionet trupin tuaj për të djegur dhjamin e shumë vetë e saj të ruajtur për energjinë
 • Mbron kundër humbjes në masë të muskujve, ndërsa ju jeni humbje peshe
 • Të rrisë normën tuaj metabolike për të përmirësuar të energjisë
 • Supercharges trupin tuaj, djeg edhe më shumë kalori, të invigorated
 • Ndërtesat thermogenic derdhur deri në 270 kalori në shumë më të lehtë
 • Nuk ka recetë e nevojshme

Lexoni më shumë rreth Phen375

PhenQ

PhenQPhenQ është një shtesë e menaxhimit peshe që një përzierje e burners yndyrë, suppressants oreks, përforcues të energjisë dhe humor përforcues.

Sepse 2016 PhenQ ka rritur të përfundojë si në mesin e produkteve të njohura-humbje peshe për konsumatorët. Këto tableta yndyrë ndezjes janë plotësisht të sigurtë dhe të sigurt dhe të sigurt dhe të verifikojë të jetë shumë i dobishëm në menaxhimin e peshës.

Lexo:  Rezultatet PhenQ: përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja humbje peshe

PhenQ që ofrohet nga Wolfson BERG të kufizuar dhe të krijuara në Shtetet e Bashkuara dhe gjithashtu në Mbretërinë e Bashkuar në PMP dhe FDA objekteve të autorizuar, është një djegie yndyrë shtesë krejtësisht të gjitha-natyrore që përmban një numër të përbërësve të njohura aktive.

Ndër përfitimet, PhenQ, në krahasim me shtesa të ndryshme të tjera të menaxhimit peshe, është PhenQ përdorin α-Lacys Reset ® formulë. Të α-Lacys Reset ® formulë absolutisht do të rritë procedurën tuaj metabolike normë dhe për të rritur procedurën thermogenesis.

α-Lacys Reset ® ® cila përfshira në PhenQ nuk do thjesht të përfitojnë tuaj humbje peshe megjithatë përveç si administratë tuaj antioxidant. Ajo gjithashtu ndihmon trupin tuaj për të shërohen qelizat e trupit dhe gjithashtu të ulur trajtimin oksidimi në trupin tuaj duke eliminuar radikalet e kosto-falas.

PhenQ është ndër mënyrat më të shpejtë dhe të shquar edhe për të humbur peshë normalisht. Më poshtë janë përfitimet e PhenQ si në përputhje me:

 • Djegur dhjamin duke nxitur procedurën metabolike dhe gjithashtu Thermogenesis
 • Të shpejtë dhe të besueshëm në shpërbërjen yndyrna ruajtura
 • ju ndihmon për të ndaluar peshë ekstreme
 • Ndalimi prodhimin yndyrë
 • Ndihmon për të shtypur urinë tuaj për të ngrënë shumë më pak
 • Rritja fuqinë për të fituar të mundshme për stërvitje shumë më të gjatë
 • Përmirësimi kornizë e mendjes tuaj
 • PhenQ zhvilluar duke përdorur 100% përbërësit natyral dhe të pastër aktive
 • Nuk ka efekte anësore
 • 60-ditor para-mbrapa garanci

Lexoni më shumë rreth PhenQ

Forskolin 250 20%

Forskolin 250 20%Nëse jeni duke kërkuar thelbin Forskolin për planin tuaj dietë regjim, Bauer Ushqyerit është e drejtë këtu për të siguruar që ju të fillojë në një udhëtim pa rrezik dhe gjithashtu efektive për Wellness dhe shëndetin me Forskolin ekstrakt produktin e tyre e cila quhet Forskolin 250 20%.

Forskolin 250 origjinën nga një komponent të gjithë-natyrore që gjendet në rrënjët e uzinës së Coleus Forskohlii.

Forskolin 250 pilula 20% dietë nga BAUER ushqim duke inkurajuar prodhimin e kamp, një molekulë që informon qelizat tuaja për të rritur yndyrë ndarjen enzimë hormon-sensitive lipase (HSL). HSL prishet yndyrë ruajtur brenda qelizave tuaja.

Ky version i yndyrave krijon një (duke ngrohjes) përgjigje thermogenic, duke sugjeruar që ju do të djeg më shumë kalori duke ruajtur në masë të ligët trupit.

cAMP gjithashtu stimulon tiroide tuaj, e cila kontrollon metabolizmin tuaj, duke sugjeruar metabolizmi juaj është rritur, duke bërë të mundur çmimin yndyrë trupit tuaj për ndarjen të intensifikohet edhe më tej.

Përfitimi më i madh Forskolin 250 është se ajo jep rezultate të shpejta. Disa konsumatorë kanë raportuar në fakt derdhje aq kohë sa 10 paund shtesë brenda një jave e marrjes.

Ndryshe Forskolin ndryshme të tjera të hequr markave pilulë dietë, Forskolin 250 20% pohon se kjo mund të ndihmojë të furnizojë me përparësitë e mëposhtme:

 • Reduktuar peshën në mënyrë të sigurtë dhe të natyrshme
 • Prishen ruajtur yndyrë trupit
 • Derdhur kalorive shtesë çdo ditë
 • Rise metabolizmin për djegien më të shpejtë yndyrë
 • Të mbajë në masë të ligët trupit
 • lirimin e përmirësuar e kosto-free testosterone
 • 60-ditë para mbrapa siguruar

Lexoni më shumë për Forskolin 250 20%

Phen24

Day Phen24 dhe NightPhen24 është një markë-re formula shtesë e cila ju jep një strategji gjithëpërfshirëse që mundëson njerëzit për të humbur yndyrë padëshiruar trupit për të gjithë 24-orëshe. Phen24 hape regjim dietë që janë të gjitha formula e re e menaxhimit peshe që ndihmon në anët e shumta të procedurës menaxhimit peshe rreth-e-clock.

Phen24 integron dy produkte, natën dhe ditën reduktimin e peshës opsion për ndeshjen dietën tuaj, stërvitje, dhe gjithashtu fle për raundin e-the-clock humbje peshe.

Duke kombinuar 2 formulat në një, të detajuar ilaç menaxhimin e peshës, Phen24 ju jep mbështetjen që ju duhet dy ditë e natë për të marrë kënaqësi në efektiv, menaxhimin e peshës të qëndrueshme.

Phen24 Punë duke ruajtur metabolizmin funksional gjatë gjithë ditës dhe natës.

Në natën, Phen24 me siguri do të mbështesë metabolizmin tuaj kurdisur gjatë gjithë mbrëmjes, merr shpëtoj nga dëshirat mbrëmje që mund të kundërt përpjekjet tuaja zvogëlimin e peshës dhe ndihmon që ju të merrni pjesën tjetër korrigjuese duhet kontrollin e oreksit agjentët tuaj hormonal dhe të bëjnë zgjedhje shumë më të mirë humbje peshe gjatë tuaj zgjohen orë.

Ditës, pilula dietë Phen24 gjithashtu ofrojnë përdoruesve fuqinë që ata kanë nevojë gjatë ditës në pushtet përmes punës, ushtrime, dhe çdo detyrë tjetër që ata mund të përballen.

Ju do të ndiheni shumë më stimuluar dhe gjithashtu inkurajohen që të ushtrimit (të ndihmuar ju të më shumë të rrisë normën tuaj metabolike për të hedhur edhe më shumë kalori). Për shkak të faktit se Phen24 rrit procesin tuaj metabolike gjatë gjithë ditës përveç natës, ju do të jetë kalorive 24/7 djegur.

Phen24 pilula plan dietë mund të mbështesin shumë më të shpejtë dhe ekstra efektive reduktimin e peshës, duke siguruar individëve rezultatet që ata duan në një kohëzgjatje të shkurtër duke përdorur ditë Phen24 dhe Phen24 mbrëmje për të mbështetur një të plotë 24 Hr për reduktimin e peshës. Më poshtë përfitimet Phen24:

 • Ngrihet procesi i juaj metabolike për të rritur djegur kalori dhe djegur dhjamin
 • Rrit fuqinë tuaj për të mbështetur stërvitje normale, më të rritur normën tuaj metabolike
 • Djeg më shumë kalori, duke e bërë-humbje peshe një proces të qetë
 • Rises metabolizmin tuaj kohë të natës për të dëmtuar poshtë yndyrna, proteina të shëndetshme, dhe gjithashtu karbohidratet, edhe ndërsa ju gjumin
 • Zvogëlon dëshirat e natës për të mbajtur planin tuaj dietë në rrugën e duhur
 • Reklamon gjumë shumë më të mirë me formulën tonë stimulues-free

Lexoni më shumë rreth Phen24

Garcinia Extra

Garcinia ExtraGarcinia Extra siguron për t’ju ndihmuar të bjerë peshë duke ulur oreksin tuaj dhe gjithashtu ngadalësuar konvertimin e carbs në ushqim në yndyrë trupit.

Garcinia Extra është më deri në datën zgjerimin me shumëllojshmëri më të shitur të shtojcave humbje peshe sot. Ajo ka sugjeruar HCA 60% për beton rezultatet reduktimit peshe dhe ndihmave me kontrollin e oreksit.

Avantazhi i Garcinia Extra në krahasim me një shtesë Garcinia cambogia shtojcave humbje peshe ekstrakt, ajo përfshinte një dozë të madhe 1000mg e origjinale Garcinia Cambogia Extra CT ekstrakt (barabartë 60% e HCA) dhe e kombinuar me mjedër keton.

Një tjetër avantazh i Garcinia Extra me siguri do të ju ndihmojë për të shkrihet yndyrë mbajtur dhe në të njëjtën kohë të saktë parandalon trupin tuaj në yndyrë të ri mbajtur dhe redukton dëshirat tuaja të cilat mund të bëjnë të ndjehen më pak të uritur.

Garcinia Extra ju ndihmon të pakta poshtë duke nxitur vetëm sa mirë trupin tuaj metabolizes fuqinë për të ulur prodhimin yndyrë dhe gjithashtu duke mbajtur trupin tuaj.

Ai përbëhet nga sugjeruar HCA 60% për rezultate konkrete të menaxhimit peshe dhe ndihmon me kontrollin e oreksit dhe të integruar edhe me mjedër Ketone për të ndihmuar ju të rritur gradë të energjisë dhe për të reduktuar oreksin tuaj. Garcinia Extra ka konsumatorë të shumta plotësisht të kënaqur që të merrni të ketë sukses planin e tyre dietë.

pak nga Garcinia Extra Përparësitë që ju duhet për të marrë:

 • Burns yndyrë shumë më të shpejtë
 • Vazhdon kontrollin e urisë
 • përmirësim Mood
 • 60-ditor para-mbrapa sigurimit

Lexoni më shumë rreth Garcinia Extra

Fat Përmbledhje Binder

Fat Përmbledhje BinderKur zgjedhjen e një pilulë dietë regjim apo plotësuar për të ndihmuar reduktimin e peshës tuaj, është e rëndësishme për të gjetur një të tillë që do të krijojë rezultatet më efektive. Cili produkt me siguri do të bëjë këtë mbështetet në një numër të variablave, duke përfshirë edhe peshën fillestare e individit?

Një prej shtojcave humbje peshe të preferuara është yndyrë binder. Fat dietë binder pilulë që është formuluar për të parandaluar yndyrë nga ushqimet tuaja për të marrë ngjyhet nga trupi juaj.

Fat Binder pohon të funksionojë duke u lidhur yndyrë nga ushqimet që ju hani, në mënyrë që ajo nuk mund të zhytur në bark, dhe në vend të humb vetëdijen e trupit normalisht.

Pikërisht ajo që është binder yndyrë?

Pikërisht ajo që është binder yndyrë?Lidhësit yndyrë janë produkte humbje peshe që funksionojnë duke u lidhur me grimcat yndyrë që ju të hani nga regjim tuaj dietë dhe ndalimin thithjen e tyre nga trupi.

Lidhësit yndyrë janë krijuar për të ulur sasinë e konsumit yndyrë që ju merrni nga planin tuaj dietë.

Një sobë me yndyrë djeg dhjamin që është në fakt tashmë është ngjyhet në trup; kjo do të thotë se nuk do të jetë aq efektive sa ajo është një tërësi shumë më e vështirë për të djegur off yndyrë që është ngjyhet tashmë në trup.

Duke ulur konsumin tuaj yndyrë çdo ditë, lidhësit yndyrë të ndihmojë për të reduktuar peshën tuaj në kohë. Ka lloje të ndryshme të lidhësit yndyrë ofruara, megjithatë, secili prej tyre në përgjithësi funksionon për të ulur thithjen e yndyrë nga trupi.

Lidhësit yndyrë punë dhe të punojnë menjëherë, kur ju filloni marrjen e tyre të drejtë para ose pas një vakt.

Dallimi në mes të një kordon yndyrë dhe një sobë me yndyrë është se një kordon yndyrë me siguri do të ndalet yndyrë nga të qenit absorbohet nga trupi, për të filluar me të, ndërsa një sobë me yndyrë do të digjen merret në yndyrë në trup.

Saktësisht se si puna binder yndyrë?

Saktësisht se si puna binder yndyrë?Lidhësit yndyrë përmbajnë përbërësit që mund të thithin dhe të lidhin me yndyrë ju hani nëpërmjet ushqimit. Kjo strukturë fibër yndyrë është eliminuar më pas nga trupi juaj si jashtëqitje si të rregullta, ndërsa çdo lloj i ushqyesve është ngjyhet deri në trupin tuaj.

Lidhësit yndyrë janë quajtur edhe blockers yndyrë, si rezultat i veprimeve të tyre në pengimin e yndyrë nga të zhytur dhe ngjyhet deri nga trupi pasi ju konsumoni ato gjatë një pjatë.

Ata janë lipophilic, që nënkupton se ata të tërheqë në yndyrë dhe lidhi me ta para se ata janë të ngjyhet në traktin e zorrëve. Veprimet e lidhësit yndyrë kryesisht ndodhin në bark dhe gjithashtu traktin e zorrëve.

Normalisht, grimcat yndyrë janë në shënjestër nga enzimat pankreatike dhe thyer në mënyrë që ata të mund të kalojnë drejtë në zorrë e vogël dhe të marrë ngjyhet deri.

Sapo lidhësit yndyrë inkorporuar me molekulat e yndyrë, ato krijojnë një strukturë më të madhe kimike e cila është në gjendje të kalojë nëpër sipërfaqen e murit të traktit të vogël zorrëve që do të ngjyhet deri.

Kjo është për shkak të faktit se veprimet e enzimeve nga pankreatik nuk funksionojnë në këto struktura më të mëdha kimike, prandaj, ata nuk mund të jetë dëmtuar poshtë dhe pastaj i rrëmbeve në nga trupi. Këto struktura kimike janë si një xhel, dhe në vend të vetëm të humbasin vetëdijen e trupit si mbeturina.

A lidhësit yndyrë të krijojnë efekte anësore?

Shumica e lidhësit yndyrë janë gjithsej pa efekte anësore. Megjithatë, nuk janë ato që e bëjnë përdorimin e përbërësve aktivë filler që nuk mund të jetë e sigurt.

Për të siguruar që ju të shmangur ndonjë efektet e mundshme anësore, çdo binder yndyrë që ju të marrë duhet të jenë:

 • 100% natyral
 • vlerësuar shkencërisht
 • Pa kimikate, mbushëse, dhe stimuluesve
 • Një markë besuar

Proactol XS, pllakat më efektive yndyrë binder dhe gjithashtu shumë e preferuara nga klienti 2019

Proactol XS, më efektive pllakat yndyrë binderProactol XS është një kordon gjitha-natyrore yndyrë e cila tregon përbërësit të lidhet ose përmbahet në molekulat e yndyrës. Ky proces detyrues pengon molekulat e yndyrë të kapet në dhe në vend të kësaj kanë gotten shpëtoj nga trupi juaj si mbeturina.

Proactol XS është një markë-re dhe të rritur variant i yndyrë binder tashmë shquar Proactol Plus dhe pasi ajo lidhet më e madhe se 800 herë më shumë yndyrë se sa pesha e saj, ajo furnizon rezultatet që mund të shihet në thjesht një numër ditësh.

Efikasiteti Proactol XS-së është 33% më mirë se një kordon më shumë yndyrë mund të ju ofrojnë. Megjithatë, kjo nuk do të vetëm të lidhin yndyrna, Proactol XS ka edhe avantazhe të ul dëshirat dhe natyrisht për të përmirësuar tuaj humbje peshe dhe në fund ju mund të merrni të bjerë peshë të shpejtë.

Dallimi i madh mes Proactol XS dhe gjithashtu produktet rivale është përfshirja e Chitosan, megjithatë, me këtë kapacitet për të lidhur yndyrë rreth 800 herë peshën e saj.

Proactol XS nga BAUER ushqyerit e bën përdorimin e 2 strategjive për t’ju ndihmuar të pakta poshtë shpejt dhe në mënyrë të sigurtë, si një kordon yndyrë dhe gjithashtu si një suppressant urie.

Drejtë këtu disa përparësi Proactol XS cilat mund ti shfrytëzojë si një arsye që ju duhet të blini Proactol XS kordon yndyrë:

 • Proactol XS si kordon natyrore yndyrë e cila aktiv brenda minuta
 • Proactol XS si ndihmon suppressant urie për të menaxhuar dëshirat e ushqimit dhe ndjesi të uritur
 • ju ndihmon të rezultatit të pakta poshtë të shpejtë, efikase dhe të sigurt
 • Minimizuar nivelin tuaj kolesterolit negativ
 • Proactol XS provuar klinikisht dhe mbështetur nga studime
 • Përmirëson dhe gjithashtu të bëjë sistemin tuaj të tretjes më të shëndetshme
 • Të mbajtur nivelin e shkëlqyer peshë trupi
 • Proactol XS është i sigurt dhe i lirë nga efektet anësore
 • XS Proactol shfrytëzojnë përbërësit të gjitha-natyrore që e bëjnë atë të lirë nga përbërësit sintetike ose aditivëve
 • ofrimit të lirë për të gjithë qëllim
 • 60 ditë të sigurimit të kredisë

Lexoni më shumë rreth Proactol XL

E cila është më efektive, sobë me yndyrë VS yndyrë binder?

Si ju qëllim për të zgjedhur nëse një sobë me yndyrë ose yndyrë binder është më mirë për ju, ju duhet të marrin në konsideratë mundësitë tuaja dhe gjithashtu objektivat tuaja. Nëse ju jeni të pashpresë për të marrë atë peshë off dhe ju dëshironi që ajo të hedhë atë shpejt, një sobë me yndyrë është një korsi të shpejtë për të djegur dhjamin.

burners yndyrë mund të ndihmojë ju të humbni peshë në afat të shkurtër, sapo ju të ndaluar marrjen e tyre, ju drejtuar një shans të lartë të fituar peshë përsëri, veçanërisht në qoftë se ju zakonisht nuk janë respektimi një strategji të shëndetshme dhe të ekuilibruar duke ngrënë dhe të ushtrojnë të moderuar program.

burners yndyrë janë në disa mjete në mesin e llojit të shorti më armiqësor e shtojcave humbje peshe në dispozicion, të bërë për ata që duan një produkt që do të ndihmojë ata të humbasin peshë të shpejtë dhe gjithashtu të ketë në fakt tashmë tentuar disa produkte të tjera.

Yndyrë Binders punë. Në mënyra të ndryshme, ata janë shtesa të cilat lidhin në fibrave të tretshme, kur ju hani i cili nga ana e tij, pasi që tregon trupi nuk mund të thith yndyrën.

Ata që zgjidhni lidhësit yndyrë kanë tendencë për të bërë më pak ndryshime në dietën e tyre; ata mund të mbajnë një dietë të ekuilibruar duke ngrënë ushqime të njëjta megjithatë yndyrë binder mund të ndihmojë ata për të thith më pak yndyrë në krahasim me tipike, sa më shumë që 30% shumë më pak.

Lidhësit yndyrë mund të thotë rënie në peshë me një ritëm më të ngadaltë, por ata janë në fakt gjithashtu parasysh kursin më të sigurt për të njëjtin qëllim. I ngadalshëm dhe i qëndrueshëm është zgjidhja më e mirë për të arritur peshën tuaj optimal trupit.

Nuk janë përfitimet dhe të meta të bërë përdorimin e të dyja; burners yndyrë shpesh përbëhen nga Energjizues të cilat mund të jenë të dëmshme për një pakicë të individëve. burners yndyrë gjithashtu kanë tendencë që të ketë efekte anësore shtesë, dhe presioni edhe këto mund të përfshijnë të zgjeruara të gjakut dhe gjithashtu një impuls të shpejtë.

Yndyrë Binders kanë tendencë që të ketë më pak efekte anësore të lidhura me to. Megjithatë, ata ende mund të shkaktojnë dhimbje stomaku dhe lëvizjet e parregullta zorrë në një pakicë të individëve.

Nëse ju jeni ende të pasigurt cili lloj i plotësuar do të ishte më mirë për ju, pasi që ne këshillojmë të paturit e një vështrim përmes pasqyrave tona zëri në të dy artikujve Fat Burner dhe Fat Binder dhe të zbuloni një produkt që ticks paketa në vetëm atë që ju jeni duke kërkuar në një shtesë reduktim peshe.

Përfundim rreth Fat Burner VS Fat Binder

Ka lloje të ndryshme të artikujve humbje peshe që ofrohen në treg. Ka burners yndyrë, lidhësit yndyrë, blockers karbohidrate, suppressants urisë, si dhe lista vazhdon. Çdo njëri ka qëndrueshmëri të saj dhe pikat e dobëta.

Zgjedhja e një humbje peshe ose humbje yndyrë përfaqësues mbështetet në çdo nevojë.

artikuj Slendering tilla si pilula dhe gjithashtu shtojcave ushqimore mund të jetë i besueshëm, nëse integruar me një të ekuilibruar, të shëndetshëm, dietë të ulët kalori.

Është thelbësore që të mbani në mend se asnjë gjë e hidhur magjike me siguri do të bëjë ato paund shtesë të shkojnë larg. Mënyra e ndryshimeve të jetës, të përbërë nga konsumojnë të shëndetshme dhe të qëndrojnë energjik, me siguri do të bëjë sobë me yndyrë dhe gjithashtu Lidhësit yndyrë shtesë të besueshme në mënyrë që të ju ndihmojë të pakta poshtë në mënyrë të sigurtë.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.