site
stats

8 чекори за подготовка за почетници пред следниве кето исхраната

Планот на кето исхраната кој ги зема во храна богата со здрави протеини и масти, сепак, намалување со јаглехидрати се уште е популарен и покрај тоа што голем број на спорот.

Многу newbies кои имаат намера да го следат, бидејќи неколку извештаи велат дека може да се намали телесната тежина брзо.

Ако планирате да се доживее, тоа е голема, бидејќи начинот на исхрана, вклучувајќи исхрана режим, е индивидуален избор на една личност.

Сепак, ако се двоумите на мрсна храна или не се подготвени да се драстично се намали внесот на јаглехидрати, тоа би можело да биде тешко за вас да се постави на режим на кето исхраната.

Од самиот почеток, важно е да се разбере, можноста за промена на начинот на кој се трошат значително од начинот на кој јадете сега (заеднички Индонезиски храна која сака да ги преземе во висока јаглехидрати и рафинирана храна), може да се создаде план на исхрана да падне на кратко на половина пат .

Меѓутоа, многу newbies се уште сакаат да се обиде план кето исхраната, кој го става вашето тело во состојба кетоза.

Тоа е токму она што се случува кога јаглени хидрати телото да гори прекинувач се префрлува на масти загуба, промени кои можат да предизвикаат намалување на тежината брзо и имаат дури и се “поздрави” ефикасно контролирање тип 1 и 2 дијабетес прашања.

Ако се уште имаат намера да се обиде, тоа сигурно ќе се однесуваат, како почетник, во согласност со совети за подготовка на 8 пред да се почитуваат план на исхрана кето така да не престане да работи на половина пат.

Во согласност со подготвителни совети следат кето исхраната за почетници составен на ден-за-ден, здравје и уредник, Џесика Migala;

1. Знаете што ќе јадете и да се спречи.

знам-што-ти-се јадеВие драстично ќе го ограничи јагленохидрати за оваа диета. Започнете со 20 до 30 грама (г) од јаглехидрати дневно, наведува Њујорк-базирани диететичар Кристен Mancinelli, RD, автор на ketogenic диета: научна Докажано стратегија за брзо, здрава тежина-загуба.

Покрај тоа, да се види што ќе се разбере она што храна имаат првенствено јаглехидрати, масти и здрави протеини, така што може да се направи соодветен избор.

На пример, не само леб, тестенини, чипс, колачи, слатки, а исто така има gelato јагленохидратите.

Ореви несомнено содржат здрави протеини, но сепак си го признае некои видови на ореви, исто така, содржат високи јаглехидрати. Зеленчук и овошје, исто така, имаат јаглехидрати.

Единствениот храна која не содржи јаглехидрати се месото (здрави протеини) и чиста масти, како што се путер и масло.

2. Анализа на само колку ви се допаѓа масна храна

анализираат-што-ти-се јаде“Лицата двоумете на масти се должи на фактот дека тие се информирани дека ќе ги отстрани”, рече Mancinelli.

Да се подготват високо-масна исхрана режим (на кето исхраната режим), која беше во прв мачно, да почнат да прават мали корекции на она што го консумираат секој ден.

препораки Mancinelli стави предмети на хамбургер во салата салата лист. Или да се меша sauteed брокула на помфрит.

Наместо компири или ориз со страната оброци, изберете промешајте-пржени зеленчук. Започне со подготовка на храна со повеќе нафта.

Признаваат дека старата рутина исхрана план – како што пушеле живина градите без едноставни кожа – не се на концептот на кето исхраната, бидејќи сигурно нема да добие доволно масти.

“Полека почнуваат да се ослободи јаглехидрати, тоа се промени со масти. Ако се плашите на масти, како ketogenic диета нема да функционира ефикасно”, тврди Mancinelli.

3. Подобрување на разбирање и вештини за да се подготви режим на кето исхраната.

подобрување на-ви-исхранаИмаат на ум на различни веб страници кето и готвачите рецепти за правење на храна, кои се во согласност со концептот на кето исхраната.

Mancinelli сугерира лоцирање четири за да се пет храна јадења, кои ви се допаѓа.

“На овој начин, ние би можеле брзо да подготви нашата сопствена храна, без потреба да се меша во врска прашуваат наоколу.

Конфузија може да направи да се префрлат на јагленохидратите.

4. Обид кафе “држи гладни”.

кафе-диетаНаправени со мешање на кокосово масло и путер право во кафе, овој пијалок ќе помогне со желби, заедно со нудење време за дополнителна подготовка на храна, Mancinelli сугерира.

Имајте на ум дека кокосовото масло има потенцијал да се испрати на LDL (негативни масти), а исто така се подигне холестерол степени.

Ако имате или се изложени на висок опасност од развој на срцеви проблеми се должи на домаќинството или поединец велнес позадина, тоа е многу подобро да се избегне ова. пијат. Да се биде без ризик, да побара од медицинско лице.

5. Зборувајте со семејството.

Разговор во однос на вашата стратегија да се оди на кето исхраната.

Ова е од суштинско значење поради фактот дека не може да се консумираат она што тие јадат во текот на јадења на членовите на семејството.

Така, роднина сигурно нема да биде изненаден ако не консумираат или да се подготвува сопствена храна во кујната.

Овој план на исхрана треба да биде само на краток рок (три до 6 месеци), така што можноста за домаќинството се видиме одзема поинаку нема да биде изненадување.

Дури и ако се добие коментар или грижа, може да одговори како Mancinelli препорачува: “Јас го испитува и, исто така, направи првично работа за да бидете сигурни дека јас веќе се разбере дека тоа е безбедно, и јас навистина сакате да ја обидат.”

6. Подготовка за “Кето грип”

кето-грипАко имате намера да го следат кето исхраната, тоа е од суштинско значење да се подготвени за ефектите на оваа диета се нарекува грип кето.

Кето грип е термин кој го опишува траење откако ќе почнат вашата исхрана режим кога вашето тело се навикнува на оставајќи ги без масти за енергија.

“Некои луѓе немаат грижа одржување дека и другите издржи”, изјави Mancinelli.

Во првата недела или 10 дена, може да се чувствуваат исклучително летаргична на рака или нозете.

Телото навистина се чувствува слабо и пред очите изгледа нејасни. Ментална Вие може да се намали поради тоа.

Затоа, ви се препорачува Mancinelli да остане и да се одморите дома.

Намалување на интензитетот на тренингот се додека не се чувствуваат силна уште еднаш и телото се прилагодува на оставајќи ги без многу повеќе масти од јаглехидрати за гориво.

7. Зголемете електролити во телото.

Во кетоза Mancinelli дискутира, бубрезите се ослободи повеќе вода и електролити.

Да се обезбеди да добие сол и калиум телото бара да бидете сигурни дека на функцијата на бубрезите не е загрозен.

Да се подигне електролити, можете да додадете сол твојата чинија, супа пијалок, а исто така јадат дури и повеќе еколошки зеленчук.

8. Да се подготви стратегија по програмата на план на исхрана е полн.

исхрана-стратегијаРежимот на кето исхраната не е долготрајна програма и, исто така, е наменета за на краток рок.

Додека Mancinelli рече дека некои поединци се одржи режим кето исхраната многу пати годишно за да се промени нивната исхрана практики.

Кога ќе се заокружи планот за исхрана, не се врати во првобитната исхрана (ориз плус од страна на јадења).

Вие може да фрли здравје и бенефиции и, исто така, се врати на тежината.

“Главната цел на кето исхраната е да се пренасочи вашата исхрана до поздрава модел кој го минимизира јаглени хидрати и шеќер потрошувачка”, го опиша Mancinelli.

Значи мислам на токму она што ќе направи во врска со вашата исхрана режим по кето исхраната е вкупно.

водство Mancinelli е, сметаат дека оваа програма (што само може да се кандидира на краток рок), како ѓубрето камен за подобрување на вашиот долгорочна благосостојба.

Ви благодариме за посетата на кето исхраната. Се надевам дека ќе биде успешна, а исто така се подготвени да имаат многу поздрава исхрана рутина.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.