site
stats

7 gjëra që janë të njohura rrallë kur zhvillimin e një bark gjashtë-pack

Së bashku me të armëve të mëdha indeve muskulare, si dhe muskujt e sipërme të trupit të trasha, një belly gjashtë-pack është objektivi i njerëzve kanë të bëjnë me palestër.

Përveç sepse trupi duket më e shkëlqyer, një gjashtë-pack është një shenjë e suksesit të punës tuaj të vështirë.

Të gjithë e dinë për të marrë një bark gjashtë-pack kërkon ushtrimin e duhur, si dhe plan dietë.

Por ka ende disa gjëra që duken të njihet rrallë nga shumë njerëz në lidhje me krijimin e një bark gjashtë-pack.

Këtu janë 7 gjëra që janë kuptuar rrallë në lidhje me zhvillimin e një stomak gjashtë-pack.

1. Koha ideale për të edukuar muskujt e barkut

kohë-të-trenDisa theksojnë se për të marrë një bark gjashtë-pack, ju keni nevojë për të edukuar muskujt e barkut të përditshme.

Sigurisht, kjo është e pasaktë.

Ashtu si ekipet e tjera në masë të muskujve, muskujt e barkut gjithashtu nevojë për shërim pas përjetuar marramendës si rezultat i trajnimit peshë.

Trajnimi atë çdo ditë vetëm do të pengojnë rimëkëmbjen dhe në fund të fundit, muskujt e barkut nuk krijojnë.

Përveç kësaj, muskujt e barkut janë po ashtu të lidhur në mënyrë të tërthortë me një numër të mocioneve që edukojnë ekipet e tjera të muskujve, të tilla si aktivitetet e deadlift, ruan, dhe disa workouts tjera ekuilibrit.

Mundësisht, muskujt e barkut janë të trajnuar direkt 2 herë në javë.

Bëni të caktuara mocioni hits Erektus spina si dhe indet serratus muskulare për shkak të ulët mbrapa është gjithashtu një pjesë thelbësore e trupit.

2. Ushtrimet stomak me siguri nuk do të eliminojë yndyrë në stomak

cant-humb-belly yndyrëIndividët vijnë në palestër dhe të bëjë stërvitje stomak me shpresë se më vonë belly yndyrë do të zhduket.

Sigurisht, kjo nuk është e vërtetë, që kur ju bëni lëvizjen ushtrim, trupi do të hedhë yndyrë nga të gjitha komponentët e trupit, jo thjesht një komponent trupit.

Ushtrimin e barkut është e shkëlqyer për forcën praktike të trupit dhe gjithashtu përmirësimin e sjellje. Por kjo nuk sugjeron ushtrime të barkut mund të zvogëlojë midsection tuaj.

3. Muskujt e barkut mund të shihet kur yndyrë trupin tuaj për qind është vetëm 10%

Sa e vështirë dhe zakonisht ju ushtrim, ju nuk do të shohin rezultatet e punës tuaj të vështirë, nëse bark juaj është ende i mbuluar me yndyrë organeve të brendshme, e cila është yndyrë si një xhel që nuk është e dukshme si dhe mbajtur në organet e trupit tuaj stomak.

Ashtu si plotësisht të thatë trupi juaj është që të jetë në gjendje për të parë muskujt e barkut, në varësi të niveleve të veçanta dhe gjenet fiziologjike.

Qarkullimi i trupit Mommy për çdo individ është i ndryshëm. Nëse ju dhe gjithashtu pjesë yndyra miqtë tuaj më të mirë ‘është e njëjtë, kjo nuk do të thotë se abdominals tuaj me siguri do të jetë për sa kohë që miqtë tuaj më të mirë.

Në përgjithësi, tuaj gjashtë-pack me siguri do të shihet nëse trupi yndyrë juaj qind është vetëm 10%.

4. Gjashtë-Pack belly sugjeron shëndetin funksionale e trupit dhe palestër

Duke pasur një trup të pakta, si dhe gjashtë-pack stomak sigurisht që është e lidhur me shëndetin, si rezultat i kursit të trajnimit, personi është me të vërtetë e përkushtuar për regjim dietë dhe palestër.

Megjithatë ka gjithashtu ata që të marrë një gjashtë-pack me një kombinim të kalorive të reduktuara, si dhe shumë e shumë kardio.

Gjashtë-Pack është një kombinim i dy pika, muskujt veçanërisht të forta të barkut, si dhe yndyrë të ulët trupit. Tregues është për të gjetur një ekuilibër të shëndetshëm në mes të dy.

Pra, qëllimi juaj në krijimin e një bark të gjashtë-pack është një shëndetësor funksional trup dhe palestër, jo një stomak gdhendur.

Nëse ju merrni një shumë të parë, ju me siguri do të marrë një 2.

5. Çdokush mund të ketë një bark të gjashtë-pack

çdokush-mund-have-a-gjashtë-pack-stomakunÇdo njeri është i lindur me një bark të nivelit. Megjithatë, për shkak të një mënyrë të dëmshme të jetës dhe mungesa e ushtrimit, natyrisht, muskujt e barkut me siguri do të jetë i mbuluar me një shtresë e yndyrë.

Në fakt, kushdo që vazhdimisht synon të përpiqen për të praktikuar dhe të konsumojnë të rregullt mund të ketë një gjashtë-pack muskujt e barkut.

Megjithatë, disa individë kanë vetëm katër-pack muskujt e barkut, tetë pako, dhjetë-pako. Çfarëdo që është krijuar bazuar në gjenetikë.

6. bërë workouts barkut nuk do të bëjë bel tuaj më të vogla me madhësi

Nëse bel juaj është i mbuluar në yndyrë, trajnim të barkut, si dhe konsumimi i pastër mund të bëjë bel tuaj më të vogla (si rezultat i djegieve yndyrë).

Megjithatë, kur ju tashmë keni një yndyrë pak, bel juaj me siguri nuk do të tkurret, përndryshe, ajo mund edhe të zgjeruar.

Ashtu si ekipet e tjera në masë të muskujve, në qoftë se të trajnuar me peshën, muskujt e barkut me siguri do të bëhen më të mëdha, si dhe më të fuqishme.

Kjo me siguri do të bëjë bel tuaj duken të trashë (trashë) me përkufizimin e muskujve që ekziston, veçanërisht në qoftë se ju tren anën bark.

7. I veshur me një korse nuk ka të bëjë barkun tuaj të vogël

Nëse besoni vënë në një bust mund të bëjë bark tuaj më të vogla, sigurisht, ju jeni të gabuar.

Bodices janë pajisje vetëm, artikuj jo magjike që në çast mund formën e trupit tuaj.

Ndoshta kur ju veshin atë që ju do të duken të pakta, por vetëm kur duke e përdorur atë. Për këtë, ju ende nevojë për dietë, si dhe praktikë.

Nëse ju të mbështetet në një bust që zvogëlohet bark, nuk ushtrojnë për të reduktuar peshën, ju do të merrni vetëm në masë të dobët të muskujve.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.