site
stats

5 yndyrna që ndihmojnë ndërtuesit e trupit për të reduktuar peshën

Ketogenic dietë plan trill që nxit konsumin e yndyrës është sigurisht aktualisht duke u gëzuar nga publiku.

Edhe pse kjo është më tepër jashtë arsyes, në fakt, ky regjim dietë është mjaft i suksesshëm.

Megjithatë, në përdorimin e ajo ka nevojë për njohuri kur picking yndyrna që janë të mira për trupin. Jo vetëm çdo lloj yndyrë mund të hahet.

Këtu janë 5 yndyrna të shëndetshme që ju mund të konsumojnë në një regjim dietë:

1. vezë Whole

hard-ziera-egg-dietëNë masë të muskujve të strukturës, vezë janë ende numri 1 proteina të shëndetshme që është e domosdoshme çdo ditë. Të dy vezë të bardhë dhe të verdhë përmbajnë proteina.

Megjithatë, bardhë veze janë të thjeshta për të tretet se yolks vezë për shkak të faktit se të verdhat e vezëve të përfshijë ushqime të yndyrshëm që gjithashtu ofrojnë proteina shtesë të shëndetshme.

1 e verdhë veze veze përfshin 6 gram yndyrë (gjysmë i ngopur yndyrë), kështu që nëse hahet tepruar do të jetë një akumulimin e yndyrës.

Shërbimi është për të minimizuar përdorimin e yolks vezë, mos eliminuar ato. Ju mund të shtoni verdhë veze 1 veze te 5-6 bardhë veze, jo më shumë se 3 herë në ditë.

Në këtë mënyrë ju do të merrni 24 gram të proteinave dhe gjithashtu 6 gram yndyrë të shëndetshme dhe të ekuilibruar.

2. Salmon

salmon-per-dietëSalmon është një burim i shkëlqyer i omega-3 yndyrna.

Omega-3 në vetvete është një lloj i veçantë i yndyrë diete që ndihmon në mbrojtjen kundër humbjes glutamine, kështu mbështetjen e sistemit imunitar të trupit dhe gjithashtu në mënyrë indirekte ndikojnë në zhvillimin.

Ky material gjithashtu ndihmon të luftuar inflamacion muskujve indeve dhe gjithashtu rezulton në hapësirën e magazinimit e glycogen.

Edhe omega-3 është sugjeruar si një kompleks që reklamon humbjen e trupit yndyrë dhe gjithashtu mbajtjen e muskujve indeve gjatë fazës së planit dietë.

6 ounces e salmon ka lidhje me 34 gram të proteinave të shëndetshme dhe gjithashtu 12 gram yndyrë.

Kjo mund të duket shumë, por nuk e stresit, një shumë e yndyrës është e bërë përdorimin e për përfitimet e diskutuara gjatë para se të ruhen nga trupi.

Nëse akumulimin e yndyrës zhvillohet në trup, është më mirë për të bërë kardio për t’i shkrirë, në krahasim me reduktimin e konsumit të yndyrave të shëndetshme dhe të ekuilibruar në trupin tuaj.

Për të marrë përfitime shëndetësore, ju mund të konsumoni salmon përderisa 6-12 ounces, 4 herë në javë.

3. Mishi i kuq

red-mish-per-dietëNëse ju të minimizuar kalori në mënyrë dramatike dhe gjithashtu eliminimin mënyrë shumë yndyra të shëndetshme, gradë testosterone trupit tuaj me siguri do të jetë ndërprerë.

Thjesht vënë, në qoftë se ju të minimizuar yndyrë të tepërt të ushqimit, së bashku me karbohidratet dhe kalorive totale, nivelet tuaj testosterone mund të ulët.

Ndikimi siguri do të ndodhë në masë të muskujve tuaj.

Mishi i kuq në vetvete përbëhet nga yndyrë që mbështet gradë testosterone, i përbërë nga linoleik Acid (CLA), e cila është një yndyrë të veçantë që i mundëson trupit për të bërë yndyrë si një burim të energjisë dhe gjithashtu mbështet sintezën e proteinave dhe rritjen e indeve muskulare.

Pakët 6 ounces e mishit të ligët prodhon 32 gram të proteinave dhe gjithashtu 9-14 gram yndyrë. Ju mund të konsumojnë mish të kuq 2 herë në ditë, ofroi ju nuk e konsumoni më shumë kalori se sa objektivin tuaj të përditshme.

djathë 4. Low-yndyrë

low_fat_cheesekeqkuptime të shumta shpërndarjen në lidhje me produktet e qumështit që ata të gjithë të shkaktojë yndyrë.

Në fakt, kjo nuk është e vërtetë. djathë yndyrë të ulët përbëhet nga një përqindje e CLA, e cila është një kompleks i muskujve-formuese që e bën djegur yndyrë përfundoi duke qenë të energjisë si në mish të kuq.

Në krye të kësaj, në produktet e qumështit, ka anabolism shumta promovimi-peptide, përveç kalcium, vitamina dhe gjithashtu minerale të ndryshme të tjera.

Studimi i tanishëm Hulumtimi gjithashtu tregon dukshmërinë e calcitriol, një substancë që mund të ndihmojnë djegë dhjamin gjatë një dietë të ulët kalori.

5. Avocados

avokado-per-dietëAvocados janë një fryt që është konsumuar shumë mirë gjatë një regjim dietë për shkak se ajo është e bollshme në yndyrna monounsaturated, të cilat mund të rrisin gradë shkëlqyera kolesterolit dhe për të zvogëluar ato të këqija.

Avocados gjithashtu përbëhet nga vitaminës E e cila ndihmon për të parandaluar dëmtime në trup si pasojë e radikaleve të plotësisht të lirë, rrit imunitetin dhe gjithashtu si anti-plakje.

Përveç avocados po ashtu kanë proteina të shëndetshme dhe të ekuilibruar dhe gjithashtu acid folik, kështu që është shumë e sugjeruar për femrat shtatzëna për të minimizuar rrezikun e defekteve të lindjes.

mendimi i fundit

Shumë e dieters, duke përfshirë edhe ato që janë ndërtuar në masë të muskujve, për të shmangur ushqime të yndyrshëm.

Por në fakt, kjo nuk është instanca. Bazë për zhvillim në masë të muskujve dhe mbajtjen e trupit yndyrë është rregullon kalori dhe duke i dhënë ushqim të duhur.

Edhe pse ushqime të yndyrshëm mund të jetë kalori, ata kontribuojnë një shumë të ushqyesve që janë gjithashtu të nevojshme nga trupi.

Këto ushqime të shëndetshme dhe të balancuar yndyrore mund të jetë një përzgjedhje e madhe në të gjithë bulking.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.