site
stats

Телесната тежина колку што е 5-7 кг во 13 дена со планот за Мајо Исхрана

Дали имате вишокот тежина?

Се обидов на многу начини за да ја минимизирате, но тоа навистина не работат?

Нема штета во обидот оваа техника исхрана режим. Оваа диета план се нарекува Мајо исхрана режим.

Еден локален на Мајо центар во Америка кој го дизајнираше диета со мешавина на здрава и балансирана храна и, исто така, се применуваат за 13 дена.

режим на исхрана мајонез има принципот на висок здрави протеини, намалување на калории за да се намали хидрати. Токму тука е целосна ревизија.

исхрана на Мајо почна да влезат Индонезија и исто така се користи од страна на различни тимови на актерки.

Прикажи оваа диета режим навистина може да тенок надолу колку што е 5-7 кг по 13 дена.

Сепак, тоа што сите се случува ако техника исхрана поединец користи режим на исхрана според она што се сфатиле.

Плус, ако здобил со редовно вежбање, сигурно резултатите од оваа диета режим се екстра оптимална.

Мени Мејо Исхрана план

За време на режимот на Мејо диета, исхрана клиенти режим треба да пијат 2 литри или 8 чаши вода секој ден.

Сепак, употреба не е во вид на мраз вода. Ова ќе предизвика ефект на чести моча како резултат на голема количина на довод на вода.

Во овој план на исхрана, на корисниците им се овозможува да се јаде ништо, но без додавање сол како ароми. Корисниците, исто така, се повикуваат да јадат зеленчук.

Особено суров зелена салата се должи на фактот дека салата е нискокалорична зеленчук на која исто така вклучува влакна што е добро за варењето на храната и го прави да се заврши многу подолго.

13 Денови на Мејо диета мени

13 дена со Планот за Мејо Исхрана

Ден 1 и 8 ден

 • Утро чаша ладно кафе / чај 1 лажица шеќер
 • Ручек: 2 варени варени јајца 1 многу спанаќ домати
 • Ноќ: 1,5 унци на пржена / варено бифтек Марула испрскаат со агруми

Ден 2 и 9 ден

 • Утро: 1 чаша ладно кафе / чај 1 лажица шеќер
 • Ручек: 1,5 унци пржени / парен стек марула 1 свежо овошје (круша)
 • Вечер: 2,5 унци способен да бидат врзани пилешко 1 банана

Ден 3 и, исто така, ден 10

 • Утро: 1 чаша ладна кафе / чај 1 лажица масло шеќер
 • Ручек: 2 варени варени јајца 1 број на спанаќ домати круша
 • Вечер: 2,5 унци на живина пареа зелена салата посеан со citronella

Ден 4 и 11 ден

 • Утро: 1 шолја студено кафе / чај 1 доза на шеќер 1 парче тост
 • Ручек: варено јајце кратко варен морков сирење намали 20 гр
 • Вечер: 1 чаша полна со папаја цитрон 1 чаша nonfat млеко

Ден 5 и, исто така, ден 12

 • Во раните утрински часови: 1 голема суровини рендан морков и, исто така, спреј со цитрус портокали
 • Ручек: 2,5 унци на пареа кокошка со малку но не и солени путер сос
 • Вечер: 2,5 унци на длабоко пржената / варен стек марула спанаќ

Ден 6 и 13 ден

 • Во раните утрински часови: 1 шолја ладно кафе / чај 1 доза на шеќер 1 парче тост
 • Ручек: 2,5 унци варен пилешки салата испрскаат со citronella
 • Вечер: 2 тврдо варени јајца суровини рендан морков посеан со цитрус

Ден 7 и 1 ден

 • Во раните утрински часови: 1 шолја направи кафе / чај sugarless
 • Ручек: 2,5 унци на пржен стек 1 свежо овошје (круша)
 • Ноќ: 2 подготвен на пареа јајца 2 банани

Во текот на 13 дена, мајонез корисниците треба да го користите менито завршена. Сепак, на 14-от ден, лицата им е дозволено да се консумираат како и обично, но во прифатлива сума и не премногу.

Ако во текот на исхрана план клиент исхраната крши еден од принципите на исхрана, клиентот треба да се дуплираат од самиот почеток уште еднаш.

Бидејќи иако на тежината може да се намали, можноста за враќање up ќе биде побрзо, ако се направи разлика на утврдените исхрана шема.

Мајо план на исхрана, всушност, е потврдено сигурен за горење масти. Навидум од оние кои го прифатија и се грижеше за да се намали телесната тежина.

Пристапот на режимот на исхрана Мајо генерирана концептот на следбеници да се отвори храна угостителските со мајонез исхрана режим менија како што е наведено погоре. Да се осигура дека Мајо исхрана режим поединци може да го направи тоа полесно со оваа свадба угостителски услуги.

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.