site
stats

Сите тестостерон засилувач за бодибилдинг: факти, бенефиции, состојки и додатоци избор

Тестостерон е компонента која е поврзана со големи испакнати мускулна маса за неколку години и, исто така, во основа, ако тоа е токму она што го барате, ќе мора да се сакаат да се зголеми износот на хормоналниот агент во вашето тело.

производството на тестостерон обично се намалува со возраста. Според Американското здружение Уролошки, во врска со двете постари од 10 момци во однос на 60 години имаат низок тестостерон. Кој ги подобрува малку до 3 од 10 мажи во нивните 70-тите и 80-ти, исто така.

Секој поединец разбира дека тој бара извонреден степен на тестостерон да преземе целосно искористување на маса мускулен раст од неговата напорна иницијативи во фитнес-центар.

Тие имаат две природни начини за зајакнување на тестостерон со додатоци. Прво, се додатоци кои Бесплатно постоечки тестостерон, кој е врзан и, исто така, не е активна, а втората, тие ќе се додатоци кои го зголемуваат производството на нивото на тестостерон користење на тестостерон засилувач на вашето тело.

Основните на тестостерон

Основните на тестостеронТестостерон е хормон пронајден во луѓето, во прилог на разни други домашни миленици. Тестисите пред се направи тестостерон момци. Женски јајниците дополнително создавање на тестостерон, иако во многу помал големина количини. производството на тестостерон започнува да се зголеми значително во текот на пубертетот и почнува да се натопи по околу 30-годишна возраст.

Тестостерон е еден вид на андрогинот произведени главно од тестисите / тестиси кај клетки наречен Лајдиговите клетки. Без соодветна тестостерон, мажите се неплодни. Бидејќи процесот на сперматогенезата (развој на зрели сперматозоиди) треба тестостерон.

Тестостерон е вклучена во унапредувањето на машки полови органи пред раѓањето, како и развој на секундарни сексуални квалитети во адолесценцијата, како што се говорна зајакнување, зголемена пенисот и тестисите димензија, а растот на лицето и на телото.

Кај мажите, тестостеронот се верува дека се регулираат некои функции заедно со производството на сперма:

 • либидото
 • коскената маса
 • дистрибуција на масти
 • Мускулите димензија и цврстина за јакнење на мускулите
 • производство на црвени крвни клетки

Подолу се некои од клучните точки во однос на тестостерон:

 • Тестостерон регулира многу процеси во машко тело
 • Нивото на тестостерон имаат тенденција да одат надолу, како и мажите возраста
 • Таму е малку, доколку ги има, доказ за да покаже дека prohormone исхраната има влијание на тестостеронот степен

Низок тестостерон загриженост

Низок тестостерон загриженост

За време на пубертетот, тестостеронот помага да се изгради мускулната ткиво на човекот, го зајакнува неговиот глас, а исто така ја зголемува димензијата на неговиот пенис и тестиси. Во возрасни години, тој го задржува мускулните ткива и коски маж е здрав и избалансиран и одржува стапка неговиот интерес за секс. Тоа е она што го прави машко машко (во најмала рака физички).

По 30-годишна возраст, многу мажи почнат да се доживее прогресивно намалување на тестостерон. А пад на либидото понекогаш доаѓа со пад на тестостерон, што доведе многу луѓе да се погрешно веруваат дека нивните губење на интерес за секс е повеќе како резултат на стареењето.

Степенот до кој тестостерон степени намалување се движи момци, сепак различни свеста на поединци се соочуваат влијанието на спуштен тестостерон како уште повеќе луѓе сега живеат надвор од 60-годишна возраст.

По 40-годишна возраст, концентрацијата на тече тестостерон се намалува за околу 1,6 отсто годишно за многу мажи. На возраст од 60, намалени нивоа на тестостерон, секако ќе придонесе за медицинска дијагноза на хипогонадизам кај помладите момци.

Ниско ниво на тестостерон може да се произведуваат голем број на симптоми кај мажите, се состои од:

 • Намалена желба за секс (либидо)
 • Намалени еректилна висок квалитет, особено за ноќна ерекција
 • Прилагодувања во состојба на умот
 • Намалена интелектуална и когнитивната функција
 • Исцрпеност, депресија и гнев
 • Намалување на мускулната маса и сила ткиво
 • Намалени влакна
 • промени на кожата
 • Спуштено на коскената маса / минерални дебелина
 • Пораст на стомачни масти маса

Тестостерон засилувач за подобрување на природно намалување на нивото на тестостерон

Како опција на рецепт тестостерон додатоци, некои луѓе се свртат кон избори не-рецепт. Овие производи се гарантира за подобрување на природно намалување на нивото на тестостерон. Тие обично се нарекува “тестостерон бустери”, а исто така, обично се достапни во прав тип.

Овие додатоци не се состојат од реалните на тестостерон или разни други хормонални средства. Наместо тоа, тие се природни билки и исто така и разни други соединенија кои би требало да се зголеми вашиот сите природни производството на тестостерон.

Како што е препорачано од страна на името, тестостерон бустери се подобри до вашата нивоа на тестостерон природно. И покрај тоа што некои бустери се екстра сигурен во споредба со другите, сите тие се направени за да се подобри способноста на вашето тело да се создаде уште повеќе тестостерон во споредба со се во моментов се произведени.

Бустери не се создадени како замена за вашиот природен тестостерон. Тие се само наменети за зголемување на вашата способност да се произведуваат уште повеќе на оваа круцијална хормонални агент.

Работат тестостерон бустери?

Работат тестостерон бустери?Тестостерон е клучот хормон поврзани со покрена масовни мускулното ткиво, силата добивки, а исто така и либидото. Па тоа не доаѓа изненадување што на изглед за средство за зголемување на сите природни производство на Т тело е, а исто така ќе биде секогаш во тек еден.

Многу момци се скептични за дополнување на тестостерон бустери и нивната способност да им даде корисни резултати. Некои поединци се прашуваат што точно се тестостерон додатоци. Тие се двоумат да инвестираат своите пари во производи кои ги прогласи за работа, сепак не успеваат да снабдување.

За среќа, повеќето природен тестостерон додатоци го работат. Еден момент дека многу момци кои се одлучат за исхраната во текот на рецепт тестостерон точно вредност се фактот дека додатоците функционираат без потреба да управуваат со потенцијално небезбедни за несакани ефекти.

Тестостерон бустери се класа на хербални суплементи во насока на подобрување на вашиот природен тестостерон. Тие можат да работат со директно зголемување на тестостерон, или попречувајќи хормони одговорни за конвертирање на тестостерон во естроген.

На долг рок, овие додатоци се наменети да ви помогне да закрепне побрзо и да развијат поголеми, посилни мускули.

За ваша информација, постојат начини да се зголеми тестостерон природно.

Истражувањата покажуваат дека кога ќе работат надвор може да се направи разлика исто така, како тестостерон степени се разликуваат во текот на денот (тие се највисоко можно во утринските часови, што е најниско во попладневните часови). Отпор-вежби, посебно, има повеќе влијание на тестостерон, кога заврши во вечерните часови

9 Сите природен тестостерон засилувач состојки за поддршка на раст на мускулите

Сте, најверојатно, откриени има широк спектар на состојки кога тоа се однесува на фаворизираните тест ставки за поддршка. Ако имате намера да се постигне е можно на повеќето ефективни резултати, тоа е од суштинско значење за да се разбере што компоненти да работат и кои од нив дава помалку во споредба со совршена резултати.

Токму тука на листата на 9 сите природни тестостерон засилувач состојки што може да направи голема разлика во нивото на тестостерон.

1. Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris
Tribulus Terrestris

Tribulus, додека нарекува тестостерон-зголемување на природни билки, не снабдување на придобивките кои се поврзани со издржливост, болки во мускулите или обновување. Тоа би можело да им помогне на вашиот сексуален нагон, но сепак тоа не укажува на тоа се прави ништо за нивото на тестостерон.

Tribulus Terrestris за цел да го подигне лутеинизирачкиот хормонални агент (LH), кои потоа испраќа насоки на тестисите предизвикувајќи ги прави тестостерон.

Tribulus, исто така, профит други здравјето и проблеми, се состои од намалување на нивото на холестерол, го намалува триглицеридите, има антиоксидативни домови, го намалува производ гликоза степени, помага во лекување на висок крвен притисок

2. DHEA

DHEA (Dehydroepiandrosterone)
DHEA (Dehydroepiandrosterone)

DHEA се залага за дехидроепиандростерон. Тоа е хормонално агент кој го прави на вашето тело природно. Тоа е достапен како додаток во исхраната и е вообичаена активна состојка во тестостерон бустери.

DHEA има сличен ефект на анаболни стероиди. дополнување DHEA може да го зголеми тестостерон степени, а во најголем дел во средовечни и постари момци, а исто така и во менопаузата дами.

Читај:  DHEA за преглед Фудбалскиот: ниска DHEA симптоми, придобивките, и додатоци

Едно истражување објавено во Европската весник на применета физиологија наоѓа дека дополнување DHEA може да го зголеми нивото на тестостерон во потполно бесплатно момци средна возраст.

3. Креатин

Според Мајо центар, постои значаен доказ дека тоа може да се зголеми мускулната маса и издржливост. Сепак, тоа не се појави да се зголеми значително аеробна издржливост.

Креатинот е најчесто се состои од во тестостерон бустери поради намалена мускулна маса е пропратен ефект на природно намалување на тестостерон степени.

4. L-аргинин

L-аргинин е амино киселина која телото го прави природно. Тоа дејствува како вазодилататор, кога се користи како додаток. За да го става само, тоа им помага да се прошири крвните садови. Тоа е се направи употреба на да се справи со кардиоваскуларни болести, хипертензија, и еректилна дисфункција (ЕД).

5. Фенугрик

Fenugreek
Fenugreek

Фенугрик е растение расте секоја година за употреба во храна; семето се направи употреба на како Леќата во индискиот готвење. Овие додатоци ветуваат огромни добивки мускулното ткиво со ниту еден од несакани ефекти поврзани со анаболни стероиди.

Во моментов, Фенугрик есенции се здобива со жалбата како додаток на тестостерон се подобрува. Како додаток на подобрување на тестостерон, тилчец гаранции огромен мускул добива со ниту еден од несакани ефекти поврзани со анаболни стероиди.

6. D-аспартанска киселина

Д-аспарагинската киселина ја има предноста на зголемување на сите природни производството на тестостерон и резултатот, со тоа што најдобриот начин за употреба на ослободување на лутеинизирачки и, исто така, гонадотропин хормоните, без да предизвика штетни ефекти. Од резултатите, исто така, покажа дека мажите користење на D-аспарагинската киселина, секако, ќе видите значително подобрување во прашање спермата и подвижност.

екстракт 7. Женшен

Ginseng extract
Ginseng extract

женшен екстракт е клучна активна состојка во конвенционалните органски системи за безброј години како древните природен тестостерон засилувач. Едно истражување откри дека компоненти на екстрактот од Женшен би можела да поддржи тестостерон степени и, исто така, машкиот хормон рамнотежа.

Женшен природно предизвикува вашето тело да се создаде повеќе тестостерон. Подемот на тестостерон сигурно ќе рекламира мускулното ткиво маса, а исто така ќе ви помогне да се постави и да формираат вашиот мускулните ткива побрзо.

8. селен

Селенот е минерал во исхраната повика на вашето тело за разни телесни функции. Истражување истражување студии на селен за подобрување на тестостерон покажуваат дека селенот покажа способност да се зголеми нивото на тестостерон кај мажите на возраст од 30, на возраст во која започне нивото на тестостерон се намалува.

9. цинк глуконат

Цинкот е минерал кој веќе долго време се познати по својот капацитет да се промовира производството на тестостерон. Цинкот е потребен за редовно производство на тестостерон. Цинк е тестостерон засилувач, кој го попречува aromatase ензим, со тоа го намалува конверзија на тестостерон во естроген.

12 бенефиции на тестостерон засилувач за јакнење на мускулите

Вашето тело прави тестостерон за раст на мускулната маса, издржливост добивки, и, исто така, се зголемува ефикасноста на обука. Тоа е причината зошто додаток кој им помага на зајакнување на тестостерон во типичен низа може да бидат корисни.

Тестостерон Бустер обезбедува суштински елемент прикажани во човечки клинички истражувања за да се засили сите природни тестостерон производство на вашето тело во рамките на видови. Таа, исто така нуди комбинација на состојки покажа за зголемување на атлетските перформанси.

Предности на оптимална тестостерон

Едноставно ги погледнеме резултатите од истражувањето се наведени подолу!

1. здраво срце и крв

А здрав и избалансиран срцето пумпа крв кон другите делови на телото, обезбедување на мускулната маса и човечки органи со кислород потребен за врвна ефикасност. Тестостеронот помага на црвени крвни клетки преку коскената срцевина. Ниско ниво на тестостерон се поврзани со различни кардиоваскуларни ризици.

Мали истражувања во почетокот на 2000 година покажа дека момци со срцеви заболувања кои биле подложени на тестостерон терапија видов само мали подобрувања. Некои беа во можност да ја зголеми нивната непосредна близина од 33 проценти. Дополнителни истражувања студија покажа дека хормонската терапија само прошири здрава и урамнотежена артерии, сепак, не влијае на ангина непријатност.

2. Подобрена својата сила

Тестостерон е клучен хормон кој е одговорен за развој на мускулна издржливост во телото. Подобрена јачина мускулното ткиво е меѓу првите корекција ќе го најдете веднаш штом ќе започне преземањето на тестостерон снимки.

Со интегрирање на тестостерон, сила обука, како и правилна исхрана, може да се развие својата мускулна издржливост многу побрзо отколку што ќе се одржи точно, без преземање на засилувач.

3. Зголемување на мускулна маса

Една од значајните придобивки на тестостерон снимки е дека bulks до вашата мускулна маса. Тестостеронот го стимулира производство на мускулната маса клетки во бавно се движат, а исто така стабилна сепак далеку посигурна и траен начин од стероиди се направи.

4. Помалку масти, зголемување на повеќе мускулна маса

Тестостеронот е одговорен за покрена масовни мускулното ткиво. Leaner на телесна маса им помага на контрола на тежината и подобрување на енергија.

Тестостерон не е само сигурен во изградба на мускулна маса се уште е многу ефикасна во гори масти во телото, како и.

За момци со низок тестостерон, студиите покажуваат дека третманот може да се намали масата на мастите и да се зголеми мускулната маса и цврстина. Некои момци пријавени прилагодување на мускулната маса, меѓутоа, нема раст на сила.

Тоа е, најверојатно, ќе видите еден од најмногу бенефиции кога ќе се комбинираат третман со тестостерон со сила обука и тренингот.

5. тврдоглав стомакот масти Намали

Желудник масти е една од најтешките маст да наведете во телото. Тестостерон бустери да го помогне рушењето дека мастите. Без оглед на тоа што не чини? Вежбање и исхрана план ќе учествувате во, вашиот стомакот масти не исчезнува поради низок тестостерон.

Со право на тестостерон бустери, ќе имаат можност да се ослободи од несаканите масти и на крајот се добие на телото што го сакате.

6. посилни коски

Тестостеронот игра значителна должност во коскената минерална густина. дебелина на коските намалува како и мажите возраста и нивото на тестостерон се намалува. Ова ја зголемува опасноста од слаби коски и остеопороза. Цврсти коски помогне во одржувањето на вашата мускулна маса и внатрешните органи на телото, што може да се зголеми спортски ефикасност.

Истражувањата покажуваат дека густината на коските зголемува со третман со тестостерон додека дозата е доволно висока. Медицински испитувања врз резултатот на тестостерон на коскената густина се зголемува наоѓа во ‘рбетниот и хип густината на коските.

Дополнителни истражувања на дами транзиција директно во мажите откриле дека тестостеронот зголеми коскената минерална дебелина. Но, тоа е познато дали тестостерон може да помогне со минимизирање на пукнатината ризик.

7. Го зголемува либидото, ја подобрува ерекцијата и сексуалниот нагон

Нивото на тестостерон обично се искачи во одговор на секс поврзани со возбуда и, исто така, задачата. Момчето со повисоки степени на тестостерон има подобра сексуална активност. Постарите мажи бараат повеќе тестостерон за либидо и еректилна функција.

Неопходно е да се има предвид дека еректилната дисфункција е обично поради разни други состојби или лекови, наместо на низок тестостерон степени.

Научните истражувања покажуваат дека тестостерон терапија може да профитира секс поврзани со вашето здравје и ефикасност. Таа, исто така укажува на тоа дека постои максимален степен на тестостерон пред да постои зголеми реакција.

За момци кои немаат хипогонадизам, подобрување на вашиот тестостерон не може да имаат корист вашиот сексуален нагон.

8. Подобро говорниот меморија, просторни способности, или математичко размислување

Студијата открива дека мажите со повисоки стапки на вкупниот тестостерон имаат намалена појава на состојба Алцхајмеровата болест. Има дополнителни докази за значителна врска меѓу тестостеронот и под претпоставка капацитети како вербална меморија и побрзо брзина ракување.

Тестостерон терапија за мажи 34 до 70 години откри подобрување во просторната меморија.

9. раст на косата

Кога пубертетот штрајкови, ќе мора раст на косата на срамни вашата локација и, исто така, вашето лице. Сега дека ви се многу постари, можете, исто така, би можеле да имаат шанса да има повеќе влакна повторно со тестостерон бустери.

10. Подобрено расположението

Пониски тестостерон степени се поврзани со послаб начин на живот. Некои од симптомите на ниско ниво на тестостерон вклучуваат клиничка депресија, замор и раздразливост. Но, некои студија открива дека ова може да биде само за мажи со хипогонадизам.

Мажите чии тела следат просечното намалување на тестостеронот со текот на времето не се покажуваат пораст анксиозност.

Ефектите на тестостерон терапија за замена на расположението може да се разликуваат. Мажи со хипогонадизам пријавени зголеми состојба на умот и, исто така, велнес и намалување на замор и иритација. Студијата препорачува оваа терапија, исто така, може да биде сигурен антидепресивна терапија.

11. Намалете вашите можности на Алцхајмеровата болест

Истражувачите од Универзитетот во Јужна Калифорнија објавија дека зголемување на нивото на тестостерон кај глувците со Алцхајмерова го забавува развојот на болеста. Овој мониторинг доведе истражувачите да се претпостави дека зачувување на оптимално ниво на тестостерон во стареење може да помогне да се избегне Алцхајмеровата болест кај луѓето.

12. Оптимална кардиоваскуларно здравје и велнес

Поздрав и посилна срцето е, здрава остатокот од вас е затоа што срцето е одговорен за транспорт на крвта низ вашето тело, кои за возврат транспортот на кислород и хранливи материи, исто така, мускулни ткива и важни органи низ вашето тело.

Истражувања се наоѓа дека луѓето со намалена степени тестостерон се далеку поголеми шанси да се справи со кардио услови во споредба со луѓето со просечна / високо ниво на тестостерон.

Шест сите природни начини како да се подобри нивото на тестостерон

За да се направи најдобра употреба на тестостерон, вклучувајќи го почитуваат техники тренингот.

1. Јадете многу здрави протеини

Веќе се признае дека ви се потребни протеини за да се изгради мускулната маса. Меѓутоа, можеби непознато дека пиењето здрави протеини, исто така, им помага на подобрување на тестостерон степени.

Дополнително видови на здрави протеини како што е сурутка или јајце hydrolyzates се поврзани со поголем степен на тестостерон.

На исхраната богата со протеини во споредба со јаглехидрати имаат важна ефект врз црниот дроб и бубрезите, како и целокупната ниво на тестостерон. Во прилог на јадење додатоци, дополнително се потенцира целата храна форми на протеин, кој се состои од млеко, јајца и месо видови како што се посно говедско месо, живина и свинско месо.

2. Јадете зеленчук

Истражувањето се откри дека земајќи ги во режим на исхрана богата со зеленчук како броколи, зелка, бриселско зелје, collards, крес, кељ, келераба, сенф животната средина-пријателски и Бок Choy може да помогне да се зголеми нивото на тестостерон.

3. Јадете многу на масти

Масти како што се омега-3 се од суштинско значење за сите околу, здрав и балансиран режим на исхрана, но заситени масти, кои се смета за “непожелни” од страна на некои, се уште имаат предности, особено за бодибилдерите кои сакаат да се зголеми нивото на тестостерон и мускулната маса.

4. железничка паметни со тегови.

Тежина обука промовира мускулен раст од уривање на мускулната маса ткиво, кои им е потребна на вашето тело да го исправиме. Тегови, исто така, го зголемува нивото на тестостерон во траење право откако ќе го напушти фитнес центар

Истражувањата покажаа дека супстанцијата (мулти-заеднички) преселби користење на поголеми тежини за помалку претставници подобрување на тестостерон повеќе од другите програми за тежината-и-претставник.

5. Избегнувајте алкохол

Процент на алкохол (1– 2 пијалоци дневно) може да го подобри здравјето на срцето, големи количини на алкохол се консумира во binges или на редовна основа може да го намали нивото на тестостерон. Ова е од премногу алкохол може да се промовира оток и, исто така, деградација на тестостерон.

6. Зголемување Тестостерон Додатоци

некои имаат поголема од десетина различни специфични додатоци кои им помагаат на зајакнување на тестостерон преку бројни системи.

Тоа е од суштинско значење за да го изберете најдобриот додаток за да се постигне бараната бенефиции. Избор идеален додаток на тестостерон со голем број на пазарот може да биде застрашувачка.

Издвојувајќи најефикасен точка меѓу неколку може да биде тешко. Сепак, постои начин да се направи тоа. Едно нешто што мора да се запомни е дека производот треба да содржи природни состојки.

Природен тестостерон засилувач

Еве ги првите 3 на тестостерон бустери додатоци 2019 со сите природни состојки и без несакани ефекти на пазарот денес!

Testo-Max од луди Масовно

Testo-Max од луди МасовноTesto-Max од луди Масовно е најдобро сите природни тестостерон засилувач додатоци за дополнување на пред-тренингот кој ви помага да се подобри раст на мускулите, зголемување на издржливост и сила, исто така, помага да се топи масти, како и зголемување на либидото.

Testo-Max, исто така, се користи како сите природни тестостерон засилувач додаток за професионални спортисти и тело градители кои сакаат да се зголеми нивната ефикасност и нивниот физички изглед.

Testo-Max е безбеден и, исто така, правни опција Sustanon, која содржи 100% чист Tribulus Terrestris отстранета стандардизирани до 45% сапонини кои современите и, исто така, докажано да се зголеми производството на тестостерон во телото природно.

Testo-Max обезбедува начин за клиенти или градител на телото да се подобри тестостерон степен и, исто така, им помогне да се зголеми нивната стапка на раст бодибилдингот.

Таа е прогласена за да се сите круг безбеден и сигурен сите природни тестостерон засилувач додатоци кои можат да ви помогне да се задржи нивото на тестостерон.

Разни други бенефиции на Testo-Max ќе мора да се признае е, таа се занимава со вашето тело со зголемување на вашиот метаболизам процес кој потоа се зголемува вашиот внатрешен план на телесната температура и почнува топење на масти чуваат.

На неверојатни бенефиции на Testo-Max се состои од следново:

 • Правна и безбедна опција на стероиди Sustanon.
 • Совршен за екстремни мускулната добивки, максимална цврстина и издржливост, брзо закрепнување тело.
 • Нема рецепт е потребно да се направи купување на Testo-Max
 • Testo-Max е направен од страна CrazyBulk, компанија која е дојден на пазарот за неколку години
 • Клинички научници потврдуваат фактот дека Testo-Max има природен тестостерон засилувач активни состојки
 • Настрана од подобрување на мускулната добивки ткиво, Testo-Max носи секс поврзани со бенефиции за сопствени вашиот секс
 • Слободен Испорака и да добијат специјален попуст стапка ако се здобијат со Testo-Max повеќе од едно шише

Buy Testo Max from Crazy Bulk

Полицаец од морска мускулите

Полицаец од морска мускулитеМорски мускулите развиени правни стероиди Sustanon опција со името е полицаец. Тоа е хардкор мускулите зграда избор стероиди за да се подобри нивото на тестостерон, мускулна маса, и вашата издржливост.

Читај:  Морски мускулите Полицаец Тестостерон Бустер Преглед (состојки, бенефиции, цена, и како таа работи)

Полицаец содржи екстракт од 100% чист Tribulus Terrestris стандардизиран и до 45% сапонини. Тоа укажува на стероиди ви даде формула концентрат е два пати во споредба со другите марки.

Полицаец е клинички се формулирани за подобрување на лутеинизирачкиот хормон и, исто така, тестостерон производство. На сапонини ќе се зголеми на лутеинизирачки хормонални агент во вашето тело да се подобри вашиот тестостерон производство.

И, исто така, за разлика од било која друга точка на пазарот, полицаец тестостерон засилувач додатоци содржи 10 mg на тестостерон стимулирање на DHEA. Резултатот е ќе се чувствувате повеќе моќни, да биде во можност да го уништат со вежбање, масовно се зголеми мускулната маса, а исто така се надоместат од секоја тренингот побрзо.

Како резултат на инфлацијата на тестостерон се сметаш дека ќе биде посилна, подобрување на мускулната масовно, а исто така има кратко време на исцелување за следната вежба сесија.

За жал, полицаец нуди само во САД. Токму тука придобивките Полицаец што треба да се добие:

 • Правни Sustanon стероид на избор
 • Го зголеми нивото на тестостерон на оптимална
 • Помогне да се постигне мускулна маса добивка
 • Експлозивна моќ, зголемување на цврстина и издржливост
 • Побрзо време за следната обука за обновување
 • Подобрување на секс поврзани со вашата ефикасност
 • Нема побарувачка рецепт
 • Резултат во 2 недели или помалку
 • Слободен Sustanon несакани ефекти

Buy TROOPER from Marine Muscle

TESTOGEN

TESTOGEN од BAUER ИсхранаTestogen е природен тестостерон засилувач додатоци кои клинички докажано да се зголеми вашиот хормонот тестостерон. Се должи на фактот дека Testogen е направен од природни состојки и енергичен, исто така, не било каков вид на опасност вештачки активни состојки.

TestoGen е создадена да ја зголеми вашата хормонот тестостерон, без закани и закани за било какви несакани ефекти. TestoGen е обично направени употреба од страна на луѓе кои имаат интерес за слабеење и бодибилдинг.

Testogen сите природни тестостерон засилувач додатоци имаат чиста, сите природни состојки, кои тие се D-аспарагинската киселина, екстракт од женшен, Tribulus Terrestris, Фенугрик, цинк глуконат, селен, витамин Б и витамин Д.

Testogen е потврдена, грди и, исто така, некомплицирано. Се разбира чисто природни состојки во најдобра комбинација за успешно да работат. Токму тука се и некои бенефиции и надоместоци во споредба со разни други слични тестостерон засилувач додатоци ставки:

 • Да ви помогне да се подобри вашата концентрација и внимание, намалување на чувството на нетрпеливост и депресија.
 • Им помогне на вашето тело согорува вишокот на масти и помогне изгради силна, долги, посно мускулното ткиво маса.
 • Зголеми вашето либидо, а исто така ви нудиме издржливост треба да трае подолго и, исто така, да се претстават подобро.
 • Testogen помага во намалување на нивото на холестерол во помагајќи ти да се подобрување на вашиот кардиоваскуларно здравје и благосостојба.
 • Testogen навистина ќе заживее вашиот енергичен движење и издржливост за подолго траење на вежби
 • да ви помогне да се фокусираат подобро и да се борат исцрпеност

Buy TESTOGEN

резиме

Тестостерон е она што ни е сопственик на непријателство и волјата за да се заврши. Таа, исто така е само што помага во остварувањето на овие цели, со зголемување на мускулната ткиво маса. Тестостерон треба да не бидат заборавени кога тежината обука, како што е нашата добивки, значително ќе се зголеми само со подобрување на нашето тестостерон степен.

Тестостерон бустери се додатоци кои се подигне тестостерон фокус во крвта. Оваа страница ги има сите додатоци укажа на зголемување на тестостерон, иако некои се несоодветни. Голема тестостерон се бара во текот на периоди на раст на мускулното ткиво.

Ако почнат да се забавувате со прав и таблети, да се види на вашиот лекар останува во јамка. Тие ќе бидат во можност да ви овозможи да се препознае дали и кога сте преземање какви било непотребни здравјето и ризици.

Суд :

 • http://www.healthline.com/health/what-is-testosterone
 • https://www.livescience.com/38963-testosterone.html
 • http://www.healthline.com/health/benefits-testosterone#overview1

Rebecca Milani

Rebecca Milani is a freelance author of fitness that aiding people to share knowledge on diet, training, and supplements for a much better life. With a life of writing and also years in the fitness occupation, She is an ideal combination of knowledge and the capacity to turn that expertise right into an interesting article for the reader's advantage.